Najtańsze OC - styczeń 2023
na mubi.pl od 123 zł!

Sprawdź ceny OC/AC
Matty Cash

Najtańsze ubezpieczenie OC w grudniu 2022

Tylko 123 zł za ubezpieczenie OC zapłacił 29-letni właściciel Audi A8 z powiatu nowodworskiego dzięki kilkuletniemu doświadczeniu i niewielkiemu silnikowi. Mężczyzna zaoszczędził kilkaset złotych dzięki Mubi i Ty też możesz!

Sprawdź cenę dla siebie
logo allianz
logo axa
logo beesafe
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo uniqua
logo warta
logo wiener
logo you can drive
logo tuz
PORADNIK

Najtańsze OC i AC w pakiecie

Szukając najtańszego OC, sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC w pakiecie. Kupując minimum dwa ubezpieczenia w jednej firmie, możesz zaoszczędzić na paliwo, a także zdobyć praktyczne assistance mini czy cenne ubezpieczenie NNW w dobrej cenie.

Podczas porównywania cen ubezpieczeń na mubi.pl może się okazać, że opłaca Ci się kupić najtańsze OC i AC w pakiecie ze względu na niewielką dopłatę do składki. Wyobraź sobie, że teraz wydasz 300 zł więcej, a w ciągu roku otrzymasz o wiele większe odszkodowanie za uszkodzenie auta w stłuczce czy jego kradzież.

Przed zakupem pakietu OC + AC poznaj warunki ubezpieczyciela, np. rodzaj sumy ubezpieczenia, wysokość amortyzacji części, sposób likwidacji szkody i wysokość udziału własnego.

Masz wątpliwości?
Nasz ekspert na infolinii chętnie Ci pomoże, bo cieszymy się, kiedy kierowcy kupują najtańsze OC i dobre AC!

Ranking OC
kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne?

 • Wieloletni kierowcy

  Czy wiesz, że mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego może zapłacić nawet o 439 zł więcej za OC w porównaniu do kierowcy z Bielska Podlaskiego? Z danych Mubi wynika, że najtańszym OC cieszą się mieszkańcy Bielska Podlaskiego, Mielca i Chrzanowa, a najwięcej na ubezpieczenie samochodu wydają mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska i Gdyni. Skąd te różnice? Na ryzyko ubezpieczeniowe wpływa charakterystyka ruchu drogowego w danym mieście. Więcej informacji i danych opublikowaliśmy dla Ciebie w artykule Miejsce zamieszkania właściciela samochodu a cena OC komunikacyjnego.

 • Bezszkodowi kierowcy

  Co prawda możesz mieć prawo jazdy co najmniej 10 lat, ale jeśli rokrocznie powodujesz stłuczki, to niestety firmy ubezpieczeniowe będą naliczać Ci zwyżki ze względu na duże ryzyko ubezpieczeniowe. Kierowcy bezszkodowi mogą liczyć na najtańsze OC dzięki zniżkom za bezpieczną jazdę. Oczywiście im dłużej jeździsz bez szkód, tym lepiej! Ale dobra wiadomość jest taka, że ubezpieczyciele weryfikują często ostatnie 5 lat historii ubezpieczenia. Dzięki temu szkoda wyrządzona 6 lat temu nie powinna zaprzepaścić Twojej szansy na najtańsze OC.

 • Osoby, które ukończyły minimum 25 lat

  Statystyki policyjne pokazują, że młodzi kierowcy w wieku od 18 do 24 lat powodują najwięcej wypadków na 10 000 populacji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest brawura i lekkomyślność, która przejawia się niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu drogowego. W związku z tym firmy ubezpieczeniowe oceniają surowo ryzyko ubezpieczeniowe w przypadku młodych kierowców. Na tańsze OC mogą liczyć osoby, które ukończyły 25. rok życia i tym samym nie należą już do tej feralnej grupy, o której możesz przeczytać więcej w artykule Najtańsze OC dla młodych kierowców - ceny za grudzień 2022.

 • Współwłaściciele samochodów

  Z najnowszych danych Mubi wynika, że nawet 467 zł mniej za OC płacą młodzi kierowcy, którzy korzystają ze zniżek współwłaściciela auta, w porównaniu do osób będących jedynymi właścicielami samochodu. Jeśli chcesz obniżyć wysokość składki i uzyskać najtańsze OC, nawet jeśli nie masz zniżek, możesz wykorzystać te, które należą do współwłaściciela auta. Współwłaścicielem może zostać zarówno członek rodziny, jak i zaufany znajomy. Szczegóły znajdziesz w artykule Współwłaściciel samochodu – ile kosztuje OC i z czym wiąże się dzielenie pojazdu z innym kierowcą?

 • Mieszkańcy niewielkich miejscowości

  Im mniejsza miejscowość, tym spokojniejszy ruch drogowy i mniejsze ryzyko spowodowania wypadku, dzięki czemu szczególnie mieszkańcy wsi mogą liczyć na najtańsze OC. W dobrej sytuacji są również osoby mieszkające pod miastami wojewódzkimi. Ci kierowcy mogą mieć tańsze OC w porównaniu do mieszkańców Wrocławia czy Gdańska. Przykładowo: na ubezpieczenie mogą wydać mniej właściciele samochodów z Nadolic Wielkich pod Wrocławiem czy Pruszcza Gdańskiego.

 • Właściciele samochodów określonych marek

  Dane Mubi pokazują, że najtańszym OC cieszą się właściciele samochodów takich marek jak FSO/FSM, Daihatsu i Lada, a niestety kilkaset złotych więcej płacą właściciele Rolls-Royce’a, Lamborghini i Bentley. Po pierwsze - im droższy samochód, tym większe odszkodowanie za szkodę w mieniu. Po drugie - sportowe samochody i auta określonych marek według statystyk powodują więcej wypadków, co powoduje wzrost ryzyka ubezpieczeniowego. Przeczytaj, jaki samochód jest najlepszy dla młodego kierowcy, jeśli chcesz mieć tanie OC.

Miasta z najtańszym OC -
jak miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC?

Czy wiesz, że mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego może zapłacić nawet o 439 zł więcej za OC w porównaniu do kierowcy z Bielska Podlaskiego? Z danych Mubi wynika, że najtańszym OC cieszą się mieszkańcy Bielska Podlaskiego, Mielca i Chrzanowa, a najwięcej na ubezpieczenie samochodu wydają mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska i Gdyni. Skąd te różnice? Na ryzyko ubezpieczeniowe wpływa charakterystyka ruchu drogowego w danym mieście. Więcej informacji i danych opublikowaliśmy dla Ciebie w artykule Miejsce zamieszkania właściciela samochodu a cena OC komunikacyjnego.

ikona mapy polski
CZAS NA PRAKTYKĘ

Poznaj nasz kalkulator OC i znajdź najtańsze OC dla siebie!

 • Wybierz interesujące Cię ubezpieczenia

  Na początku formularza określ, czy interesuje Cię wyłącznie najtańsze OC, czy również ubezpieczenia dodatkowe: autocasco, assistance oraz NNW dla kierowcy i pasażerów.

 • Zdecyduj, które dane chcesz podać

  Nasz maksymalnie uproszczony formularz satysfakcjonuje kierowców, którzy oczekują wpisania minimum danych. Możesz pominąć wpisanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego, e-maila i numeru telefonu.

 • Sprawdź kalkulator OC bez podawania danych

  Po wysłaniu formularza minie tylko 30 sekund i otrzymasz listę ofert, którą możesz sortować na kilka sposobów. Wybrane oferty możesz dodać do porównania, które wyświetlisz w czytelnej i prostej tabelce.

 • Wyślij kalkulację na e-maila

  Po sprawdzeniu cen ubezpieczeń samochodu możesz wysłać link do kalkulacji na e-mail, aby wrócić do niej w dowolnym momencie. Dzięki zapamiętaniu danych unikniesz ich wpisywania od nowa do formularza.

 • Kup najtańsze OC online, kiedy Ci pasuje

  Jakie to wygodne! Dzięki kalkulatorowi OC/AC na mubi.pl możesz kupić najtańsze OC w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie, korzystając ze smartfonu, tabletu czy laptopa. Możesz zapłacić za ubezpieczenie szybkim bądź tradycyjnym przelewem. Wszystkie dane i dokumenty otrzymasz na e-mail.

Sprawdź kalkulator OC bez podawania danych

Wydaje Ci się, że kalkulatory OC/AC chcą wiedzieć za dużo? Na mubi.pl znajdziesz maksymalnie uproszczony formularz! Podczas jego tworzenia uwzględniliśmy, że kierowcy poszukują kalkulatora OC bez podawania danych.

Kalkulator OC/AC Mubi nie wymaga podania:
Twojego imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego samochodu, numeru telefonu, adresu e-mail.

Odpowiedzi na pozostałe pytania, które dotyczą samochodu, kierowcy i historii ubezpieczenia, są wymagane przez firmy ubezpieczeniowe do dokładnego obliczenia składki. Ale tych pytań jest niewiele!

Sprawdź, które dane są potrzebne do obliczenia składki najtańszego OC online.

PS Pamiętaj, że podając nieobowiązkowe dane, zwiększasz swoje szanse na bardziej atrakcyjne oferty!

Jak obniżyć cenę OC?
Czy OC dla młodego kierowcy może być tanie?

 • Rozważ współwłaściciela samochodu

  To rozwiązanie popularne szczególnie wśród młodych kierowców, którzy ze względu na wiek, datę wyrobienia prawa jazdy i brak historii ubezpieczeniowej są narażeni na wysokie ceny ubezpieczeń. Tymczasem mogą kupić o wiele tańsze OC, korzystając ze zniżek współwłaściciela samochodu!

 • Opinie

  Naprawdę tanie OC zdobędziesz, jeśli nie będziesz musiał zgłaszać ubezpieczycielowi szkody. Po 6-7 latach bezpiecznej jazdy TU zaproponuje Ci najtańsze OC, jakie jest możliwe w Twoim przypadku! Niestety o wiele łatwiej narazić się na zwyżkę, która może wynieść nawet 20% za każdą szkodę w ciągu roku. Pamiętaj o tym, kiedy będzie Cię kusić nadmierne przyspieszenie na drodze.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń OC

  Zakres obowiązkowego OC komunikacyjnego jest identyczny w każdej firmie, więc po co przepłacać? Dzięki porównaniu cen ubezpieczeń samochodu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych i kupić najtańsze OC. Na mubi.pl możesz porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczycieli w ciągu kilku minut!

 • Dodaj opinię

  Jeżeli planujesz kupić samochód z drugiej ręki, sprawdź, czy ma aktualne i opłacone ubezpieczenie OC oraz do kiedy obowiązuje umowa aktualnego właściciela auta. Co prawda ubezpieczyciel może rekalkulować składkę, czyli obliczyć ją na nowo, ale nie musi, więc przez pewien okres możesz korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela pojazdu.

 • Sprawdź samochody dla młodych kierowców

  Z poradnika Najlepszy samochód dla młodego kierowcy. Jakie auto wybrać, aby mieć tanie OC? dowiesz się, które parametry pojazdu szczególnie wpływają na cenę ubezpieczenia OC. Aby mieć szansę na najtańsze OC pierwszego auta, warto wybrać taką markę i taki model, którego parametry nie zwiększają ryzyka ubezpieczeniowego.

Najtańsze OC dzięki współwłaścicielowi samochodu

Według danych Mubi aż 467 zł zaoszczędzili kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, jeżeli ubezpieczyli samochód ze współwłaścicielem w grudniu 2022 roku. Jeśli pojazd ma co najmniej dwóch współwłaścicieli, firma ubezpieczeniowa podczas obliczania składki OC bierze pod uwagę historię ubezpieczeniową obojga. W efekcie młody kierowca może kupić tańsze OC dzięki bezszkodowej jeździe bardziej doświadczonego współwłaściciela!

ludzie
 • Skąd się biorą różnice w cenach OC dla kierowców?

  Czy wiesz, że nawet bracia bliźniacy, którzy mają identyczne samochody i historię ubezpieczeniową, mogą wydawać różne kwoty na ubezpieczenie OC chociażby w zależności od miejsca zamieszkania? Wiele czynników wpływa na cenę OC, zarówno parametry samochodu, np. pojemność silnika, jak i profil kierowcy, np. data uzyskania prawa jazdy.

 • Czy OC na raty się opłaca?

  Osoby, które płacą za ubezpieczenie OC jednorazowo, wydają mniej pieniędzy w porównaniu do właścicieli samochodów, którzy wybierają płatności ratalne. O ile ubezpieczyciele umożliwiają rozłożenie składki OC na minimum 2 raty i maksimum 12 rat, o tyle najtańsze OC uzyskasz, płacąc za ubezpieczenie za cały rok z góry. Z danych Mubi wynika, że ubezpieczenie samochodu na raty jest droższe od 7% do nawet 27% w przypadku rozłożenia na raty. Im więcej rat, tym bardziej rośnie cena OC. Więcej o tym możesz przeczytać w artykule Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 39 zł za 30 dni na mubi.pl.

Najtańsze OC online - same oszczędności!

 • Assistance mini lub NNW w pakiecie

  Firmy ubezpieczeniowe konkurują o klientów cenami ubezpieczeń OC i atrakcyjnymi dodatkami. Czy assistance ma sens? Oczywiście, bo dzięki niemu możesz liczyć na np. naprawę samochodu na miejscu i holowanie auta do warsztatu! Z kolei nawet podstawowe NNW zapewnia przydatne wsparcie finansowe po wypadku.

 • Korzystne pakiety OC + AC

  Nawet jeśli nie interesuje Cię pełne AC, to może przyda Ci się autocasco na wypadek kradzieży samochodu bądź szkód wyrządzonych przez siły natury? Dzięki kalkulatorowi na mubi.pl możesz odkryć pakiety OC + AC w korzystnych cenach, porównując w jednym miejscu konkurencyjne oferty!

 • Zakup OC nawet w podróży

  Wystarczy, że masz pod ręką smartfona, tablet czy laptop z dostępem do sieci. Możesz ubezpieczyć samochód o dowolnej porze, nie umawiając się na spotkanie z agentem w placówce stacjonarnej. W efekcie masz więcej wolnego czasu dla siebie.

 • Zniżki za zakup ubezpieczenia online

  Niektóre firmy ubezpieczeniowe premiują zakup ubezpieczeń OC online, przyznając klientom od 5% do nawet 15% zniżki. Jeśli zbliża się koniec OC Twojego samochodu i chcesz zmienić ubezpieczyciela, sprawdź ceny OC online. Możesz się zaskoczyć!

Opinie
4.6
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o najtańszym ubezpieczeniu OC

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC w 2022 roku w Polsce?

Kalkulacje użytkowników porównywarki Mubi w grudniu 2022 roku pokazują, że średnia cena ubezpieczenia OC wynosi 671 zł, czyli o 11 zł mniej od średniej ceny OC w listopadzie 2022 r. i 20 zł mniej niż w październiku 2022 roku. Najtańsze OC w grudniu 2022 roku zakupił 29-letni właściciel Audi A8 z powiatu nowodworskiego – za jedyne 123 zł.

W którym mieście w Polsce OC jest najtańsze?

Mieszkaniec Warszawy kupił OC za zaledwie 140 zł na mubi.pl w grudniu 2022 roku! Podobną składkę zapłacił kierowca z Kędzierzyna-Koźla, Mielca i Koszalina. W rankingu najniższych średnich cen ubezpieczeń OC poszczególnych miastach przodują: Bielsk
Podlaski – 554 zł, Mielec – 559 zł i Chrzanów – 560.

Czy można mieć najtańsze OC, mając samochód z silnikiem o dużej pojemności?

Średnia cena ubezpieczenia OC samochodu z silnikiem o pojemności wyższej niż 2.0 wynosi 791 zł według danych Mubi z grudnia 2022 roku. Zdecydowanie mniej wydają właściciele samochodów z silnikami o pojemności do 1.0, bo 490 zł. Czy możesz mieć tanie OC BMW z dużym silnikiem? Jak najbardziej, inne czynniki bowiem też są decydujące, szczególnie historia szkodowości!

Kto ma tańsze OC - kobiety czy mężczyźni?

Firmy ubezpieczeniowe nie mogą dywersyfikować cen ubezpieczeń OC ze względu na płeć! Wszelkie różnice wynikają z innych danych dotyczących kierowców, np. wieku, daty uzyskania prawa jazdy, miejsca zamieszkania lub historii ubezpieczenia. Według danych Mubi średnia cena OC dla kobiet wyniosła 653 zł, dla mężczyzn – 676 zł. To może sugerować, że wśród mężczyzn mamy do czynienia z większą szkodowością, ale czynników wpływających na tę niewielką różnicę jest oczywiście więcej.

Które marki samochodów mają najtańsze OC?

Statystycznie najtańsze OC mogą kupić właściciele samochodów marki FSO/FSM – 430 zł, a niestety na najdroższe ubezpieczenie samochodu są narażeni właściciele aut marki Bentley, którzy wydają średnio aż 1370 zł! Drogie jest również ubezpieczenie Lamborghini – 1257 zł i Rolls-Royce’a – 1312 zł. Tańsze OC mogą kupić właściciele samochodów marek Daihatsu – 451 zł i Lada – 453 zł.

Małżeństwo kontra single, czyli czy stan cywilny wpływa na obniżenie ceny OC?

Statystycznie na najtańsze OC mogą liczyć osoby w związkach małżeńskich, a najwięcej za OC płacą osoby rozwiedzione. Z drugiej strony stan cywilny nie ma największego wpływu na zmianę ceny OC w porównaniu do innych czynników. Jeśli np. żona jest wpisana do dowodu rejestracyjnego samochodu jako współwłaścicielka, małżeństwo może zachować rozdzielność majątkową. Więcej możesz przeczytać w artykule: Zniżka małżeńska OC. Jak stan cywilny wpływa na cenę OC samochodu?.

Która firma ubezpieczeniowa ma najtańsze OC?

Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo najtańsze OC jest zależne od wielu czynników, począwszy od parametru samochodu i skończywszy na danych właściciela. Twój znajomy może mieć najtańsze OC w firmie X, ale Ty ze względu na odmienną historię ubezpieczenia, inny samochód, a nawet datę urodzenia możesz kupić tanie OC w firmie Y, która oferowała droższe ubezpieczenie Twojemu koledze.

Poradniki