Najtańsze OC - luty 2021
na mubi.pl od 204 zł!

Sprawdź ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Najtańsze ubezpieczenie OC w lutym 2021

Tylko 204 zł za ubezpieczenie OC zapłacił 37-letni właściciel Nissana Patrola z Morąga dzięki wieloletniemu doświadczeniu w kierowaniu autem. Mężczyzna zaoszczędził kilkaset złotych dzięki Mubi i Ty też możesz!


Sprawdź cenę dla siebie
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
PORADNIK

Najtańsze OC i AC w pakiecie

Szukając najtańszego OC, sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC w pakiecie. Kupując minimum dwa ubezpieczenia w jednej firmie, możesz zaoszczędzić na paliwo, a także zdobyć praktyczne assistance mini czy cenne ubezpieczenie NNW w dobrej cenie.

Podczas porównywania cen ubezpieczeń na mubi.pl może się okazać, że opłaca Ci się kupić najtańsze OC i AC w pakiecie ze względu na niewielką dopłatę do składki. Wyobraź sobie, że teraz wydasz 300 zł więcej, a w ciągu roku otrzymasz o wiele większe odszkodowanie za uszkodzenie auta w stłuczce czy jego kradzież.

potwierdzenie ikona

Przed zakupem pakietu OC + AC poznaj warunki ubezpieczyciela, np. rodzaj sumy ubezpieczenia, wysokość amortyzacji części, sposób likwidacji szkody i wysokość udziału własnego.

telefon ikona

Masz wątpliwości?
Nasz ekspert na infolinii chętnie Ci pomoże, bo cieszymy się, kiedy kierowcy kupują najtańsze OC i dobre AC!

ikona samochodu

Ranking OC
kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne?

 • zdjecie kierowcy
  Wieloletni kierowcy

  Synu, cierpliwości, nie od razu Rzym zbudowano i nie od razu dostaniesz najtańsze OC. Tak mógłby powiedzieć doświadczony kierowca do syna, który zdał egzamin na prawo jazdy zaledwie 5 miesięcy temu i ubolewa nad wysoką składką ubezpieczenia. Nie uniknie jej, jeżeli nie uzgodni z tatą współwłasności. Wieloletni kierowcy są premiowani przez ubezpieczycieli najtańszym OC, zwłaszcza jeśli są bezszkodowi. Z kolei młodsi są narażeni na zwyżki ze względu na brak doświadczenia na drodze. To jest powodem wzrostu ryzyka ubezpieczeniowego i wypłaty odszkodowania.

 • rodzina na pasach
  Bezszkodowi kierowcy

  Co prawda możesz mieć prawo jazdy co najmniej 10 lat, ale jeśli rokrocznie powodujesz stłuczki, to niestety firmy ubezpieczeniowe będą naliczać Ci zwyżki ze względu na duże ryzyko ubezpieczeniowe. Kierowcy bezszkodowi mogą liczyć na najtańsze OC dzięki zniżkom za bezpieczną jazdę. Oczywiście im dłużej jeździsz bez szkód, tym lepiej! Ale dobra wiadomość jest taka, że ubezpieczyciele weryfikują często ostatnie 5 lat historii ubezpieczenia. Dzięki temu szkoda wyrządzona 6 lat temu nie powinna zaprzepaścić Twojej szansy na najtańsze OC.

 • zdjęcie młodego kierowcy
  Osoby, które ukończyły minimum 25 lat

  Statystyki policyjne pokazują, że młodzi kierowcy w wieku od 18 do 24 lat powodują najwięcej wypadków na 10 000 populacji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest brawura i lekkomyślność, która przejawia się niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu drogowego. W związku z tym firmy ubezpieczeniowe oceniają surowo ryzyko ubezpieczeniowe w przypadku młodych kierowców. Na tańsze OC mogą liczyć osoby, które ukończyły 25. rok życia i tym samym nie należą już do tej feralnej grupy, o której możesz przeczytać więcej w artykule Najtańsze OC dla młodych kierowców.

 • zdjęcie kluczyków
  Współwłaściciele samochodów

  Z najnowszych danych Mubi wynika, że nawet 394 zł mniej za OC płacą młodzi kierowcy, którzy korzystają ze zniżek współwłaściciela auta, w porównaniu do osób będących jedynymi właścicielami samochodu. Jeśli chcesz obniżyć wysokość składki i uzyskać najtańsze OC, nawet jeśli nie masz zniżek, możesz wykorzystać te, które należą do współwłaściciela auta. Współwłaścicielem może zostać zarówno członek rodziny, jak i zaufany znajomy. Szczegóły znajdziesz w artykule Współwłaściciel samochodu – ile kosztuje OC i z czym wiąże się dzielenie pojazdu z innym kierowcą?

 • zdjęcie miasta
  Mieszkańcy niewielkich miejscowości

  Im mniejsza miejscowość, tym spokojniejszy ruch drogowy i mniejsze ryzyko spowodowania wypadku, dzięki czemu szczególnie mieszkańcy wsi mogą liczyć na najtańsze OC. W dobrej sytuacji są również osoby mieszkające pod miastami wojewódzkimi. Ci kierowcy mogą mieć tańsze OC w porównaniu do mieszkańców Wrocławia czy Gdańska. Przykładowo: na ubezpieczenie mogą wydać mniej właściciele samochodów z Nadolic Wielkich pod Wrocławiem czy Pruszcza Gdańskiego.

 • zdjęcie samochodu
  Właściciele samochodów określonych marek

  Dane Mubi pokazują, że najtańszym OC cieszą się właściciele samochodów takich marek jak Dacia, Daihatsu i Abarth, a niestety kilkaset złotych więcej płacą właściciele Lamborghini, Rolls-Royce’a i Bentley’a. Po pierwsze - im droższy samochód, tym większe odszkodowanie za szkodę w mieniu. Po drugie - sportowe samochody i auta określonych marek według statystyk powodują więcej wypadków, co powoduje wzrost ryzyka ubezpieczeniowego. Przeczytaj, jaki samochód jest najlepszy dla młodego kierowcy, jeśli chcesz mieć tanie OC.

Miasta z najtańszym OC -
jak miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC?

Czy wiesz, że mieszkaniec Gdańska może zapłacić nawet o 219 zł więcej za OC w porównaniu do kierowcy z Opola? Z danych Mubi wynika, że najtańszym OC cieszą się mieszkańcy Opola, Rzeszowa i Katowic, a najwięcej na ubezpieczenie samochodu wydają mieszkańcy Gdańska i Wrocławia i Torunia. Skąd te różnice? Na ryzyko ubezpieczeniowe wpływa charakterystyka ruchu drogowego w danym mieście. Więcej informacji i danych opublikowaliśmy dla Ciebie w artykule Miejsce zamieszkania właściciela samochodu a cena OC komunikacyjnego.

ikona mapy polski
CZAS NA PRAKTYKĘ

Poznaj nasz kalkulator OC i znajdź najtańsze OC dla siebie!

 • Wybierz interesujące Cię ubezpieczenia

  Na początku formularza określ, czy interesuje Cię wyłącznie najtańsze OC, czy również ubezpieczenia dodatkowe: autocasco, assistance oraz NNW dla kierowcy i pasażerów.

 • Zdecyduj, które dane chcesz podać

  Nasz maksymalnie uproszczony formularz satysfakcjonuje kierowców, którzy oczekują wpisania minimum danych. Możesz pominąć wpisanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego, e-maila i numeru telefonu.

 • Porównaj pakiety OC + AC

  Po wysłaniu formularza minie tylko 30 sekund i otrzymasz listę ofert, którą możesz sortować na kilka sposobów. Wybrane oferty możesz dodać do porównania, które wyświetlisz w czytelnej i prostej tabelce.

 • Wyślij kalkulację na e-maila

  Po sprawdzeniu cen ubezpieczeń samochodu możesz wysłać link do kalkulacji na e-mail, aby wrócić do niej w dowolnym momencie. Dzięki zapamiętaniu danych unikniesz ich wpisywania od nowa do formularza.

 • Kup najtańsze OC online, kiedy Ci pasuje

  Jakie to wygodne! Dzięki kalkulatorowi OC/AC na mubi.pl możesz kupić najtańsze OC w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie, korzystając ze smartfonu, tabletu czy laptopa. Możesz zapłacić za ubezpieczenie szybkim bądź tradycyjnym przelewem. Wszystkie dane i dokumenty otrzymasz na e-mail.

Sprawdź kalkulator OC bez podawania danych

Wydaje Ci się, że kalkulatory OC/AC chcą wiedzieć za dużo? Na mubi.pl znajdziesz maksymalnie uproszczony formularz! Podczas jego tworzenia uwzględniliśmy, że kierowcy poszukują kalkulatora OC bez podawania danych.

bezpieczeństwo

Kalkulator OC/AC Mubi nie wymaga podania:
Twojego imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego samochodu, numeru telefonu, adresu e-mail.

Odpowiedzi na pozostałe pytania, które dotyczą samochodu, kierowcy i historii ubezpieczenia, są wymagane przez firmy ubezpieczeniowe do dokładnego obliczenia składki. Ale tych pytań jest niewiele!

Sprawdź, które dane są potrzebne do obliczenia składki najtańszego OC online.

PS Pamiętaj, że podając nieobowiązkowe dane, zwiększasz swoje szanse na bardziej atrakcyjne oferty!

Jak obniżyć cenę OC?
Czy OC dla młodego kierowcy może być tanie?

 • ikona ludzi
  Rozważ współwłaściciela samochodu

  To rozwiązanie popularne szczególnie wśród młodych kierowców, którzy ze względu na wiek, datę wyrobienia prawa jazdy i brak historii ubezpieczeniowej są narażeni na wysokie ceny ubezpieczeń. Tymczasem mogą kupić o wiele tańsze OC, korzystając ze zniżek współwłaściciela samochodu!

 • ikona-zegara
  Jeźdź bezpiecznie i bezszkodowo

  Naprawdę tanie OC zdobędziesz, jeśli nie będziesz musiał zgłaszać ubezpieczycielowi szkody. Po 6-7 latach bezpiecznej jazdy TU zaproponuje Ci najtańsze OC, jakie jest możliwe w Twoim przypadku! Niestety o wiele łatwiej narazić się na zwyżkę, która może wynieść nawet 20% za każdą szkodę w ciągu roku. Pamiętaj o tym, kiedy będzie Cię kusić nadmierne przyspieszenie na drodze.

 • ikona waga
  Porównaj ceny ubezpieczeń OC

  Zakres obowiązkowego OC komunikacyjnego jest identyczny w każdej firmie, więc po co przepłacać? Dzięki porównaniu cen ubezpieczeń samochodu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych i kupić najtańsze OC. Na mubi.pl możesz porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczycieli w ciągu kilku minut!

 • ikona tarczy
  Kup używany samochód z aktualnym OC

  Jeżeli planujesz kupić samochód z drugiej ręki, sprawdź, czy ma aktualne i opłacone ubezpieczenie OC oraz do kiedy obowiązuje umowa aktualnego właściciela auta. Co prawda ubezpieczyciel może rekalkulować składkę, czyli obliczyć ją na nowo, ale nie musi, więc przez pewien okres możesz korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela pojazdu.

 • ikona samochodu
  Sprawdź samochody dla młodych kierowców

  Z poradnika Najlepszy samochód dla młodego kierowcy. Jakie auto wybrać, aby mieć tanie OC? dowiesz się, które parametry pojazdu szczególnie wpływają na cenę ubezpieczenia OC. Aby mieć szansę na najtańsze OC pierwszego auta, warto wybrać taką markę i taki model, którego parametry nie zwiększają ryzyka ubezpieczeniowego.

Najtańsze OC dzięki współwłaścicielowi samochodu

Według danych Mubi aż 394 zł zaoszczędzili kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, jeżeli ubezpieczyli samochód ze współwłaścicielem w styczniu 2021 roku. Jeśli pojazd ma co najmniej dwóch współwłaścicieli, firma ubezpieczeniowa podczas obliczania składki OC bierze pod uwagę historię ubezpieczeniową obojga. W efekcie młody kierowca może kupić tańsze OC dzięki bezszkodowej jeździe bardziej doświadczonego współwłaściciela!


ludzie ikona
 • Skąd się biorą różnice w cenach OC dla kierowców?

  Czy wiesz, że nawet bracia bliźniacy, którzy mają identyczne samochody i historię ubezpieczeniową, mogą wydawać różne kwoty na ubezpieczenie OC chociażby w zależności od miejsca zamieszkania? Wiele czynników wpływa na cenę OC, zarówno parametry samochodu, np. pojemność silnika, jak i profil kierowcy, np. data uzyskania prawa jazdy.

 • Czy OC na raty się opłaca?

  Osoby, które płacą za ubezpieczenie OC jednorazowo, wydają mniej pieniędzy w porównaniu do właścicieli samochodów, którzy wybierają płatności ratalne. O ile ubezpieczyciele umożliwiają rozłożenie składki OC na minimum 2 raty i maksimum 12 rat, o tyle najtańsze OC uzyskasz, płacąc za ubezpieczenie za cały rok z góry. Z danych Mubi wynika, że ubezpieczenie samochodu na raty jest droższe od 8% do nawet 23% w przypadku rozłożenia na raty. Im więcej rat, tym bardziej rośnie cena OC. Więcej o tym możesz przeczytać w artykule Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 40 zł za 30 dni na mubi.pl.

Najtańsze OC online - same oszczędności!

 • Assistance mini lub NNW w pakiecie

  Firmy ubezpieczeniowe konkurują o klientów cenami ubezpieczeń OC i atrakcyjnymi dodatkami. Czy assistance ma sens? Oczywiście, bo dzięki niemu możesz liczyć na np. naprawę samochodu na miejscu i holowanie auta do warsztatu! Z kolei nawet podstawowe NNW zapewnia przydatne wsparcie finansowe po wypadku.

 • Korzystne pakiety OC + AC

  Nawet jeśli nie interesuje Cię pełne AC, to może przyda Ci się autocasco na wypadek kradzieży samochodu bądź szkód wyrządzonych przez siły natury? Dzięki kalkulatorowi na mubi.pl możesz odkryć pakiety OC + AC w korzystnych cenach, porównując w jednym miejscu konkurencyjne oferty!

 • Zakup OC nawet w podróży

  Wystarczy, że masz pod ręką smartfona, tablet czy laptop z dostępem do sieci. Możesz ubezpieczyć samochód o dowolnej porze, nie umawiając się na spotkanie z agentem w placówce stacjonarnej. W efekcie masz więcej wolnego czasu dla siebie.

 • Zniżki za zakup ubezpieczenia online

  Niektóre firmy ubezpieczeniowe premiują zakup ubezpieczeń OC online, przyznając klientom od 5% do nawet 15% zniżki. Jeśli zbliża się koniec OC Twojego samochodu i chcesz zmienić ubezpieczyciela, sprawdź ceny OC online. Możesz się zaskoczyć!

Mubi dzieli się wiedzą o najtańszym ubezpieczeniu OC
4.9
32 opinie
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o najtańszym ubezpieczeniu OC

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC w 2021 roku w Polsce?

Kalkulacje użytkowników porównywarki Mubi w styczniu 2021 roku pokazują, że średnia cena ubezpieczenia OC wynosi 787 , czyli zaledwie o 7 zł więcej od średniej ceny OC w grudniu 2020 r. i o 110 zł mniej niż w listopadzie 2020 roku. Najtańsze OC w styczniu 2021 roku zakupił 37-letni właściciel Nissana Patrola z Morąga – za jedyne 204 zł.

W którym mieście w Polsce OC jest najtańsze?

Mieszkaniec Warszawy kupił OC za zaledwie 235 zł na mubi.pl w styczniu 2021 roku! Właścicielowi auta z Białegostoku udało się odkryć ofertę za 242 zł, a kierowcy z Lublina – za 262 zł. W rankingu najniższych średnich cen ubezpieczeń OC w miastach wojewódzkich przoduje: Opole – 710 zł, Rzeszów – 769 zł i Katowice – 790 zł.

Czy można mieć najtańsze OC, mając samochód z silnikiem o dużej pojemności?

Średnia cena ubezpieczenia OC samochodu z silnikiem o pojemności wyższej niż 2.0 wynosi 909 zł według danych Mubi ze stycznia 2021 roku. Zdecydowanie mniej wydają właściciele samochodów z silnikami o pojemności do 1.0, bo 606 zł. Czy możesz mieć tanie OC BMW z dużym silnikiem? Jak najbardziej, inne czynniki bowiem też są decydujące, szczególnie historia szkodowości!

Kto ma tańsze OC - kobiety czy mężczyźni?

Firmy ubezpieczeniowe nie mogą dywersyfikować cen ubezpieczeń OC ze względu na płeć! Wszelkie różnice wynikają z innych danych dotyczących kierowców, np. wieku, daty uzyskania prawa jazdy, miejsca zamieszkania lub historii ubezpieczenia. Według danych Mubi średnia cena OC dla kobiet wyniosła 765 zł, dla mężczyzn – 793 zł. To może sugerować, że wśród mężczyzn mamy do czynienia z większą szkodowością, ale czynników wpływających na tę niewielką różnicę jest oczywiście więcej.

Które marki samochodów mają najtańsze OC?

Statystycznie najtańsze OC mogą kupić właściciele samochodów marki Dacia – 580 zł, a niestety na najdroższe ubezpieczenie samochodu są narażeni właściciele aut marki Lamborghini, którzy wydają średnio aż 1471 zł! Drogie jest również ubezpieczenie OC Rolls-Royce’a – 1363 zł i Bentley’a – 1320 zł. Tańsze OC mogą kupić właściciele samochodów marek Daihatsu – 603 zł i Abarth – 608 zł.

Małżeństwo kontra single, czyli czy stan cywilny wpływa na obniżenie ceny OC?

Statystycznie na najtańsze OC mogą liczyć osoby w związkach małżeńskich, a najwięcej za OC płacą osoby rozwiedzione. Z drugiej strony stan cywilny nie ma największego wpływu na zmianę ceny OC w porównaniu do innych czynników. Jeśli np. żona jest wpisana do dowodu rejestracyjnego samochodu jako współwłaścicielka, małżeństwo może zachować rozdzielność majątkową. Więcej możesz przeczytać w artykule: Zniżka małżeńska OC. Jak stan cywilny wpływa na cenę OC samochodu?.

Która firma ubezpieczeniowa ma najtańsze OC?

Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo najtańsze OC jest zależne od wielu czynników, począwszy od parametru samochodu i skończywszy na danych właściciela. Twój znajomy może mieć najtańsze OC w firmie X, ale Ty ze względu na odmienną historię ubezpieczenia, inny samochód, a nawet datę urodzenia możesz kupić tanie OC w firmie Y, która oferowała droższe ubezpieczenie Twojemu koledze.

Dołącz do dyskusji

5 komentarzy
avatar autora komentarza
Zgodzę się, w moim przypadku tanie OC zawsze tylko przez porównywarkę online, nie wiem dlaczego tak jest, ale mnie to cieszy, bo kiedyś płaciłem jakieś 1200zł, a dzisiaj połowę z tego
avatar autora komentarza
z 1200 na 800 zeszłam kupując ubezpieczenie online. różnica jest prawda? mieć a nie mieć :)
avatar autora komentarza
no najtańsze OC to chyba przez internet. chodziłem po biurach, pytałem i taniej mi nie zaproponowali niż to co w necie znalazłem
avatar autora komentarza
tak jest. ja już od kilku lat tak robię i bardzo mało płacę za oc. fakt też że łatwiej jest poszukać przez internet niż latać po agencjach
avatar autora komentarza
U mnie to samo, w tym momencie nawet pięciu stów nie płacę za ubezpieczenie, zniżki się nazbierały a też przez to że sobie można przez internet porównać to łatwo znaleźć najtansze okazje

Mubi dzieli się wiedzą o najtańszym ubezpieczeniu OC

uszkodzenia samochodu spowodowane przez gryzonie
nowe znaki drogowe w Polsce
przywileje samochodów hybrydowych
assistance na motocykl - czy warto
ubezpieczenie rowerzysty
jak ubezpieczyć samochód w banku
minimalna szybkość samochodu
ubezpieczenie wynajmowanego samochodu
ubezpieczenie ac samochodu w leasingu
co to jest tabliczka znamionowa
egzamin na prawo jazdy
ubezpieczenie samochodu uprzywilejowanego
które części samochodu są najbardziej awaryjne
samochody za kwotę wolną od podatku
psychotesty
jakie kary grożą za jazdę nieodśnieżonym samochodem
czy mozna wziąć samochód w leasing bez prawa jazdy
oc lincolna
ubezpieczenie oc fiata
ubezpieczenie dla maserati
mężczyzna zapinający pas bezpieczeństwa
zobacz, jak korzystać z listy ostrzeń knf
nadzór finansowy
zobacz samochody do 50 tys
zobacz samochody do 20 tys. zł
mandat za parkowanie
wnętrze limuzyny
oc mini
średnie i najtańsze oc porsche
sprawdź oc marki Tata
oc bentleya
blokada parkingowa
młody kierowca w ycd
jak korzystać z kalkulatora oc warty
ubezpieczenia online w Uniqa
stłuczka samochodem na minuty
renowacja samochodu - co z ubezpieczeniem i przeglądem
jak zadbać o samochód zimą
małe tablice rejestracyjne - kiedy możliwe
wynajem długoterminowy
leasing samochodowy
samochód na abonament
katastrofa w ruchu drogowym
błędy podczas egzaminu na prawo jazdy
wymiana licznika w samochodzie
system start stop - wady i zalety
strefy zielonego transportu w miastach
ubezpieczenie samochodów o niezwykłym przeznaczeniu
jak i kiedy dokonać zatrzymania obywatelskiego
układ chłodzenia
prowadzenie samochodu a leki
OC a stłuczka
kradzież katalizatora
agresywne-zachowanie-na-drodze
czterokołowiec lekki
rodzaje sygnalizacji świetlnej
downsizing silnika
odpowiedzialność za potrącenie psa
cesja-leasingu
weryfikacja szkody
jak się zachować podczas kontroli drogowej
kierowanie ruchem przez policjanta
oc łady
oc dla pontiaca
karambol a ubezpieczenie samochodu
system isa
bezawaryjne samochody
awaryjność samochodu w nowym raporcie TUV
oc na iveco daily
jak zgłosić szkodę w You Can Drive
kobieta dzwoni po pomoc drogową do proamy
jak zgłosić szkodę w mtu24
zachowanie bezpiecznej odległości
zgłoszenie szkody w Interrisk
jak zgłosić szkodę w generali
techniki jazdy na śniegu
oblodzona droga
jak jeździć w strefie zamieszkania
co zrobić w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym
wypadek a nauka jady
co zrobić w razie pogorszenia się samopoczucia
jazda we mgle
jak używac świateł przeciwmgłowych
manewry na drodze
statystyki odnośnie wypadków podczas wyjazdu
deska rozdzielcza
zgłoszenie szkody w benefii
blokada na koła - kto może założyć
próg zwalniający
pożyczka na kupno samochodu
słuczka samochodem firmowym
jak zarejestrować samochód na 1-os. działalność gospodarczą
skrzyżowanie - komu ustąpić pierwszeństwa
ubezpieczenie samochodu od pożaru
zaświadczenie o przebiegu samochodu
jak działa zakaz zatrzymywania i postoju
układ kontroli trakcji - na czym polega