Assistance samochodowe w pakiecie z OC już od 152 zł !

grafika
grafika

Dołącz do kierowców kupujących ubezpieczenie assistance na mubi.pl!

 • grafika
  Zyskasz wolny czas

  Ubezpieczenie samochodu kojarzy Ci się z nudnym i czasochłonnym szukaniem ofert? Dzięki porównywarce ubezpieczeń Mubi możesz obliczyć ceny assistance nawet w 3 minuty, a pozostały wolny czas przeznaczyć na przyjemności.

 • grafika
  Możesz zapisać kalkulacje.

  Chcesz tylko orientacyjnie sprawdzić ceny assistance i kupić ubezpieczenie po wypłacie? Żaden problem. Zapisz kalkulację w swoim profilu użytkownika po założeniu konta, a jeśli nie chcesz tego robić, wyślij ją na e-mail i wróć do ofert w dogodnej chwili.

 • grafika
  Unikniesz przepłacania

  Twoi znajomi mówią, że z roku na rok płacą więcej za ubezpieczenie samochodu? Nie martw się na zapas. Dzięki Mubi możesz znaleźć świetny pakiet z assistance za składkę mniejszą, niż się spodziewasz.

 • grafika
  Porównasz oferty w przejrzystej tabeli

  Możesz wybrać najatrakcyjniejsze oferty z listy i dodać je do porównania. Wyświetli Ci się tabela, dzięki której wygodnie porównasz atuty wszystkich pakietów. Jeśli będziesz potrzebować porady, możesz zamówić rozmowę z naszym doradcą.

 • grafika
  Dostaniesz listę konkurencyjnych ofert

  Współpracujemy z liderami na rynku ubezpieczeń. Użytkownicy naszej porównywarki mogą wybierać oferty od popularnych ubezpieczycieli. Ceny są zawsze aktualne.

 • grafika
  Zawrzesz umowę i kupisz assistance online

  Za ubezpieczenie zapłacisz za pomocą szybkich płatności lub zwykłym przelewem. Bez wychodzenia z domu czy nawet w podróży! Polisę dostaniesz na e-mail.

KROK PO KROKU

Jak kupić ubezpieczenie assistance w kalkulatorze Mubi?

 • Wypełnij formularz

  Kalkulator Mubi obliczy cenę ubezpieczenia assistance, jeśli odpowiesz na pytania we wniosku. Potrzebne są podstawowe informacje o samochodzie, Twoim profilu kierowcy, ewentualnych współwłaścicielach auta i dotychczasowej historii ubezpieczenia.

 • Przejrzyj listę ofert

  Nasza porównywarka potrzebuje zaledwie 30 sekund na kalkulacje po wysłaniu Twojego wniosku. Dostaniesz listę ofert popularnych ubezpieczycieli. Możesz ją sortować na różne sposoby, np. od najtańszych do najdroższych.

 • Porównaj ubezpieczenia

  Masz na oku kilka pakietów z ubezpieczeniem assistance? Świetnie! Możesz dodać je do porównania kilkoma kliknięciami, aby przejrzeć wszystkie szczegóły wybranych ofert w jednej tabelce i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie.

 • Kup assistance online

  Oto ono. Twoje najlepsze ubezpieczenie samochodu z assistance! Możesz je kupić online, płacąc zwykłym przelewem lub korzystając z szybkich płatności. Polisę otrzymasz na e-mail.

samochód tarcza

Ostatnie kalkulacje na mubi.pl:

mężczyzna
Mężczyzna, 33 lata, powiat myślenicki
201 zł FSM 126p
mężczyzna
Mężczyzna, 56 lat, Łódź
202 zł FSM 126p
mężczyzna
Mężczyzna, 36 lat, Opole
207 zł Peugeot 205
kobieta
Kobieta, 43 lata, Zamość
223 zł Volkswagen Golf
mężczyzna
Mężczyzna, 36 lat, Wieliczka
358 zł Ford Fiesta
mężczyzna
Mężczyzna, 38 lat, Warszawa
375 zł Skoda Octavia
kobieta
Kobieta, 50 lat, Strzelin
418 zł Citroen C3
mężczyzna
Mężczyzna, 30 lat, Tarnów
469 zł BMW Seria 3
mężczyzna
Mężczyzna, 31 lat, Nowy Targ
490 zł Toyota Avensis
mężczyzna
Mężczyzna, 66 lat, Wrocław
500 zł Seat Leon

Na co zwrócić uwagę, kupując assistance w Polsce?

W zależności od zakresu ubezpieczenia assistance, które jest dostępne w wariancie mini, jak i all risks, usługi oferowane przez ubezpieczyciela są objęte różnymi ograniczeniami. Co warto sprawdzić przed zawarciem umowy assistance?

 • Zdarzenia, po których przysługuje pomoc

  Ubezpieczyciele definiują w OWU, co jest wypadkiem i czy usługi przysługują również po awarii samochodu, rozładowaniu akumulatora, zgubieniu kluczyków, zatankowaniu niewłaściwego paliwa itp.

 • Okres wynajmu samochodu zastępczego w zależności od zdarzenia

  Przykład: ubezpieczyciel może opłacić samochód zastępczy na 3 dni po awarii Twojego auta, na 7 dni po wypadku, na 14 dni po kradzieży. Przeczytaj, kiedy można starać się o samochód zastępczy z OC sprawcy, a kiedy wynająć auto w ramach assistance.

 • Jakie koszty ponosi ubezpieczyciel

  Chodzi o np. maksymalny koszt próby naprawy samochodu na miejscu zdarzenia. O ile zakład ubezpieczeń pokrywa koszt naprawy samochodu w ramach assistance, o tyle zwykle właściciel auta płaci za użyte do naprawy części.

 • Organizacja opieki nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi

  Najczęściej przysługuje po hospitalizacji kierowcy i pasażerów, którzy byli jedynymi opiekunami w podróży. Dzieci mogą zostać przewiezione do wyznaczonej osoby lub ubezpieczyciel może dla nich zorganizować profesjonalną opiekę.

 • Uzależnienie jednej usługi od innych

  Przykład: wynajem samochodu zastępczego może przysługiwać dopiero po odholowaniu Twojego auta do warsztatu.

 • Franszyza kilometrowa

  To minimalna odległość zdarzenia od domu osoby ubezpieczonej, np. 25 km, która upoważnia do skorzystania z wybranej usługi w ramach assistance.

 • Limity usług

  Każda usługa z assistance jest ograniczona. Holowanie - liczbą kilometrów, nocleg w hotelu - dobami hotelowymi, wynajem samochodu zastępczego - czasem naprawy samochodu w warsztacie lub inną liczbą dni.

 • Rodzaj informacji udzielanych przez infolinię

  Przykładowo: konsultant poda Ci informację o najbliższych otwartych restauracjach, ale nie zarezerwuje dla Ciebie stolika.

Jak wybrać assistance na wyjazd zagraniczny?

W ubezpieczeniu assistance na wyjazd zagraniczny szczególnie ważne są takie usługi, jak pomoc tłumacza, całodobowy dostęp do polskojęzycznej infolinii, holowanie z dużym limitem, naprawa na miejscu zdarzenia (jeśli jest określony limit kosztowy, powinien wynosić co najmniej kilkaset złotych), wynajem samochodu lub kierowcy zastępczego, nocleg dla podróżników.

Czy potrzebujesz ubezpieczenia assistance?

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz z rodziną lub znajomymi na wakacje, podczas których chcecie zwiedzić kilka krajów. Sprawny samochód jest kluczowy! Co zrobilibyście w obcym kraju po kradzieży Waszego auta? Wynajem samochodu za granicą byłby kosztowny. Kontynuacja podróży publicznymi środkami transportu to też wydatek, a czasami i mała wygoda. Zrezygnowalibyście z wakacji? Dzięki assistance moglibyście liczyć na opłacenie auta zastępczego i ocalilibyście plany urlopowe.

Na co zwrócić uwagę, kupując assistance w Polsce?

Assistance polecamy szczególnie osobom planującym wycieczki objazdowe po Europie. Nagła awaria samochodu, stłuczka, wypadek czy kradzież auta mogą pokrzyżować plany. Dzięki assistance możliwe jest kontynuowanie podróży samochodem zastępczym opłaconym przez ubezpieczyciela.

Czy assistance Ci się opłaca?

 • TAK, jeśli podróżujesz z rodziną

  Zastanów się, kto zaopiekowałby się dzieckiem, gdyby przydarzył się Wam wypadek. Jeśli jedyni opiekunowie dziecka w podróży nie są w stanie się nim zająć wskutek nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel organizuje i opłaca opiekę lub transport do wyznaczonej osoby.

 • TAK, jeśli dojeżdżasz spod miasta do pracy

  Dojeżdżanie komunikacją publiczną bywa mało wygodne i utrudnione przez zatłoczenie w autobusach czy ich opóźnienia. Możesz tego uniknąć, mając assistance, bo ubezpieczyciel opłaci wynajem samochodu zastępczego.

 • TAK, jeśli nie znasz języków obcych

  Assistance samochodowe zapewnia pomoc tłumacza - szczególnie w sytuacji związanej ze stłuczką czy wypadkiem, dzięki czemu nie musisz się stresować trudnościami z porozumieniem się z obcokrajowcami.

 • TAK, jeśli pożyczasz innym samochód

  Dzięki assistance osoba, która pożyczyła Twoje auto, otrzyma pomoc na drodze, a Ty nie zostaniesz bez samochodu po stłuczce czy wypadku, bo otrzymasz auto zastępcze.

Assistance mini czy assistance standardowe?

To zależy, jakich usług oczekujesz od firmy ubezpieczeniowej. Assistance mini zapewnia zwykle próbę naprawy auta na miejscu zdarzenia, holowanie do warsztatu i wynajem samochodu zastępczego. Kierowca może skorzystać również z całodobowej infolinii. Assistance standardowe ma szerszy zakres ochrony i może oferować np. zorganizowanie kontynuacji podróży, noclegu, opieki nad dziećmi, pomoc tłumacza, pomoc serwisową, np. w wymianie opony czy po rozładowaniu się akumulatora. Najszerszy zakres ochrony gwarantuje assistance all risks.

Jak zgłosić szkodę z assistance?

Najlepiej telefonicznie, jeśli chcesz jak najszybciej otrzymać pomoc, zwłaszcza jeśli Twój samochód utknął z powodu awarii w trasie. Jeśli wozisz w schowku samochodowym polisę, powinien być w niej zapisany numer, pod który możesz całodobowo zgłaszać szkody z assistance.

Tysiące zadowolonych klientów

Logo serwisu
4.9
Opineo 1 093 opinie
Logo serwisu
4.6
Google 621 opinii
Logo serwisu
4.6
Kalkulator OC/AC 45 370 opinii

Nie sądziłam, że uda mi się zdobyć ubezpieczenie w tak atrakcyjnej cenie jak udało mi się zakupić za pośrednictwem Mubi. W przyszłości na pewno skorzystam ponownie!

Avatar użytkownika

Naprawdę bardzo polecam tanie ubezpieczenie do tego bardzo dobrej i rzetelne podejście konsultantów rzadko kiedy daje pięć gwiazdek teraz daje jeszcze z czystym sumieniem

Avatar użytkownika

Jak dla mnie to prawdziwy sztos. Łatwo i szybko można znaleźć ubezpieczenie w dobrej cenie.

Avatar użytkownika

Jak najbardziej polecam porównywarkę Mubi. Prosta kalkulacja nowej składki, zadowolająco przystępne ceny oraz dodatkowe bonusy za zakup polisy dają 100 % zadowolenia. ?

Avatar użytkownika

Zdecydowanie polecam korzystanie z tej porównywarki. Można naprawdę wiele zyskać.

Avatar użytkownika

Porównywarka jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu bez problemu można znaleźć ubezpieczenie w korzystnej cenie.

Avatar użytkownika

Ja Używam od dawna i jestem zadowolony, polecam dalej ? najtańsze oc i jeszcze bonus 150 zl który wraca po miesiącu ( sprawdzone działa) ostatnie oc juz z bonusem kosztowało 200 zl więc nie ma konkurencji

Avatar użytkownika

Mubi jest świetnym narzędziem, które umożliwia szybkie i wygodne porównywanie ofert ubezpieczeń. Proces jest łatwy i przejrzysty, a oferty korzystne - polecam!

Avatar użytkownika

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniu assistance

Podstawowe pytania o ubezpieczenie assistance

Co to jest ubezpieczenie assistance samochodowe?

Ubezpieczenie assistance komunikacyjne (w skrócie: ASS) to jedno z dobrowolnych ubezpieczeń pojazdów mechanicznych. Jego celem jest zapewnienie wszechstronnej pomocy osobom podróżującym ubezpieczonym pojazdem w Polsce i innych krajach europejskich.

Usługi świadczone w ramach assistance samochodowego można podzielić na kilka kategorii: pomoc techniczna, informacyjna, medyczna, podróżna, prawna. Ubezpieczyciele oferują assistance w minimum dwóch wariantach: krajowym i zagranicznym.

Jaki jest zakres ubezpieczenia assistance samochodu?

Podstawą w ubezpieczeniu assistance jest próba naprawy auta na miejscu powstania szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu lub na parking strzeżony, kiedy najbliższy/wybrany warsztat jest już zamknięty, wynajem samochodu zastępczego. Im szerszy wariant assistance, tym na więcej usług możesz liczyć.

Przykład: oferta może zawierać usługi skupione na kierowcy i pasażerach (np. wynajem kierowcy zastępczego, kontynuację podróży, zorganizowanie i opłacenie noclegu w hotelu), usługi związane z dziećmi i osobami niesamodzielnymi (np. zorganizowanie i opłacenie opieki na czas hospitalizacji pasażerów będących opiekunami), a także pomoc serwisową (np. otworzenie samochodu po zatrzaśnięciu kluczyków, dowiezienie paliwa, jeśli podróżujący zapomnieli zatankować).

Pytania o cenę ubezpieczenia assistance

Ile kosztuje assistance w pakiecie z OC?

Średnia cena pakietu z OC wyniosła 696 zł dla użytkowników porównywarki Mubi w kwietniu 2024 roku. Nieco więcej, bo 1387 zł, zapłacili kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczyli samochody bez doświadczonych współwłaścicieli ze zniżkami. Kierowcy, którzy wykorzystali ten trik na obniżenie ceny ubezpieczenia samochodu, wydali średnio 1134 zł.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia assistance?

Cena assistance zależy głównie od limitów usług. Im mniejszy limit holowania, franszyza kilometrowa, krótszy okres wynajmu samochodu zastępczego, tym prawdopodobnie niższa cena assistance.

Aby uniknąć zbędnego przepłacania, zastanów się:
– jak daleko wyjeżdżasz samochodem (ile km od domu),
– czy bezwzględnie potrzebujesz auta zastępczego po każdym zdarzeniu (od awarii do wypadku),
– czy wozisz koło zapasowe i poradzisz sobie z wymianą opony na własną rękę,
– czy zdarza Ci się zapomnieć o tankowaniu.
Odpowiedzi pomogą Ci określić optymalny zakres assistance.

Pytania o zakup assistance auta

Jak porównać ceny assistance samochodowego na Mubi.pl?

To bardzo proste! Wypełnij formularz i wyślij. Minie tylko 30 sekund i wyświetli Ci się lista z aktualnymi ofertami od popularnych ubezpieczycieli. Dzięki opcji sortowania możesz uszeregować oferty według cen lub innego filtra. W szczegółach pakietu możesz zobaczyć kilka cen, jeśli ubezpieczyciel oferuje rozłożenie składki na kilka części. W tym artykule możesz przeczytać o finansowych zaletach i wadach ubezpieczeń na raty.

Czy można zrezygnować z assistance po zakupie na Mubi.pl?

Tak. Kupując assistance poprzez porównywarkę ubezpieczeń Mubi.pl, masz prawo się rozmyślić i wysłać ubezpieczycielowi odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega taka umowa, czy jest bezpieczna i jakie są warunki odstąpienia. Kliknij, aby pobrać wzór do wydrukowania. Wypełnij dokument, podpisz odręcznie i dostarcz ubezpieczycielowi osobiście, e-mailem lub pocztą.

Jak porównać zakres assistance samochodu na Mubi.pl?

Kiedy wyślesz formularz i wyświetli Ci się lista wyników, na dobry początek możesz kliknąć Szczegóły oferty przy wybranych pozycjach. W wyświetlonym oknie zobaczysz::
– w jakich sytuacjach otrzymasz pomoc (np. po wypadku),
– jaki jest zakres terytorialny ubezpieczenia (np. Europa),
– limit holowania (np. 100 km),
– czy assistance obejmuje naprawę na miejscu zdarzenia, pomoc serwisową, wynajem samochodu zastępczego,
– ile wynosi franszyza kilometrowa (np. 25 km).
Dodaj wybrane oferty do porównania. Wtedy ich szczegóły wyświetlą Ci się w jednej przejrzystej tabeli, dzięki której z łatwością zobaczysz, które pakiety się wyróżniają.

Na jak długo kupuje się ubezpieczenie assistance?

Standardowo – na 12 miesięcy, jeśli interesuje Cię assistance krótkoterminowe, możesz zawrzeć umowę na krótszy okres, którego długość jest zależna od firmy ubezpieczeniowej. Przed zakupem porównaj cenę assistance za cały rok i krótkoterminowego. Może się okazać, że assistance wyłącznie na dwutygodniowy wyjazd jest nieopłacalne w skali roku, tym bardziej, jeśli to ubezpieczenie będzie Ci potrzebne na kilka różnych wyjazdów.

Poradniki

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC