Ubezpieczenie OC samochodu już od 204 zł

Porównaj ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Zalety ubezpieczenia OC na mubi.pl

 • Szybki kalkulator OC

  Dzięki niemu obliczysz cenę ubezpieczenia nawet w 3 minuty.
  Tylko wypełnij prosty formularz.

 • Porównanie ubezpieczeń na jednej stronie

  Współpracujemy z liderami na rynku ubezpieczeń, dzięki czemu możesz wybierać wśród wielu ofert.

 • Zakup ubezpieczenia online

  Nawet bez wychodzenia z domu. Za pomocą laptopa, tabletu czy smartfonu. Polisę otrzymasz na swój e-mail.

 • Telefoniczne wsparcie eksperta na Twoje życzenie

  Jeśli będziesz potrzebować pomocy podczas wyboru ubezpieczenia, daj nam znać. Oddzwonimy i poradzimy.

 • Minimum wymaganych danych

  Możesz obliczyć cenę ubezpieczenia OC bez podawania imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego, e-maila, numeru telefonu.

 • Powrót do listy ofert w dowolnym momencie

  Możesz założyć konto i zapisać kalkulację w profilu lub wysłać ją na swój e-mail.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
KROK PO KROKU

Jak kupić ubezpieczenie OC za pomocą kalkulatora Mubi?

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

 • Przygotuj informacje

  Podaj w krótkim formularzu odpowiedzi na proste pytania, które dotyczą m.in. marki i modelu samochodu, daty otrzymania prawa jazdy, współwłaścicieli pojazdu.

 • Wyślij wniosek

  Wyślij formularz i poczekaj ok. 30 sekund na pojawienie się listy ofert. Możesz ją posortować według wybranego filtra, np. od najniższych cen.

 • Kup ubezpieczenie

  Wybierz najkorzystniejszą ofertę. Zapłać za ubezpieczenie tradycyjnym przelewem lub skorzystaj z szybkich płatności.

ochrona samochodu ikona

Czy wiesz, że…

Kupując ubezpieczenie OC, możesz otrzymać inne ubezpieczenia komunikacyjne w wersji mini w pakiecie. Najczęściej jest to assistance mini, dzięki któremu możesz skorzystać z odholowania samochodu po zdarzeniu drogowym i wynajmu samochodu zastępczego.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Przykładowe kalkulacje OC samochodu na Mubi.pl

kobieta ikona kobieta, 60 lat, powiat lubelski
200 zł Volkswagen Jetta
mężczyzna ikona mężczyzna, 30 lat, Jaworzno
228 zł Fiat 126p
mężczyzna ikona mężczyzna, 45 lat, Kielce
276 zł Mazda MX-5
kobieta ikona kobieta, 47 lat, powiat strzelecko-drezdenecki
298 zł Nissan Patrol
mężczyzna ikona mężczyzna, 32 lata, Świnoujście
305 zł Volvo 740
kobieta ikona kobieta, 64 lata, Sułkowice
319 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona mężczyzna, 63 lata, Kędzierzyn-Koźle
328 zł Hyundai i20
mężczyzna ikona mężczyzna, 52 lata, Limanowa
340 zł Citroen C4
kobieta ikona kobieta, 35 lat, Krosno
350 zł Opel Corsa
mężczyzna ikona mężczyzna, 59 lat, powiat augustowski
403 zł Volkswagen Lupo

Czy wiesz, że…

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że w 2019 roku firmy ubezpieczeniowe wypłaciły 9,5 000 000 000 zł w ramach odszkodowań i świadczeń z ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych. Średnia wartość szkody likwidowanej z OC sprawcy wyniosła w tym okresie 7767 zł. To oznacza, że kierowcy mogliby być niewypłacalni w związku ze spowodowanymi wypadkami i kolizjami, gdyby nie obowiązkowe OC. Dla porównania: średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 787 zł w styczniu 2021 roku.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Podstawowe pytania o ubezpieczenie OC

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. OC chroni właścicieli ubezpieczonych samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli i innych pojazdów oraz ich kierowców. Ochroną jest objęta odpowiedzialność cywilna za szkody na mieniu i szkody osobowe, które mogą powstać związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu, wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego, bezpośredniego załadowywania i rozładowywania pojazdu, jego postoju lub zatrzymania.

Podstawa prawna to Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Przykład: Twój kolega pożyczył od Ciebie samochód i spowodował wypadek, w którym zostały ranne 2 osoby. To oznacza, że firma ubezpieczeniowa wypłaci im odszkodowanie z Twojego OC samochodu, nawet jeśli w momencie zdarzenia drogowego nie było Cię w pojeździe, a sprawcą była inna osoba.

Jak oblicza się odszkodowanie z OC?

Art. 36 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych podaje, że odszkodowanie z OC ustala się i wypłaca maksymalnie do ustalonej w umowie sumy gwarancyjnej. Nie może być ona wyższa niż równowartość w złotych 5 210 000 euro w przypadku szkód osobowych i 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu. To sumy w odniesieniu do jednego zdarzenia bez względu na liczbę osób poszkodowanych. Po zgłoszeniu szkody maksymalna suma gwarancyjna w euro jest przeliczana na złotówki na podstawie kursu średniego, który został ogłoszony przez Narodowy Bank Polski w dniu wyrządzenia szkody.

Jeśli do zdarzenia dojdzie za granicą, w kraju, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego, firma ubezpieczeniowa odpowiada finansowo do wysokości sumy gwarancyjnej określonej przepisami danego państwa, ale nie niższej niż w Polsce.

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC?

Zakres OC komunikacyjnego jest określony w art. 34 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej. OC pojazdów mechanicznych obejmuje szkody, które są następstwem śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia, utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia.

Wniosek: najlepsze OC to najtańsze OC, dlatego oszczędni kierowcy kierują się wyłącznie ceną przy jego wyborze. Czy istnieją wyjątki od tej reguły? Tak. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na zakres ochrony, jeśli szukasz OC z dodatkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi, o których możesz przeczytać w artykule Pakiet OC + AC.

Jakie są kary za brak obowiązkowego OC?

Aktualną tabelę kar za brak OC samochodu w 2021 roku znajdziesz w artykule Kara za brak OC 2021 – jak uniknąć i napisać odwołanie?. Wysokość kary za brak ubezpieczenia OC jest zależna od rodzaju samochodu (właściciele samochodów ciężarowych płacą wyższe kary), okresu bez ubezpieczenia i wysokości minimalnego wynagrodzenia brutto.

Przykład: za brak OC samochodu osobowego powyżej 14 dni Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć karę w wysokości 5600 zł. Karę płaci się wyłącznie za rok, w którym wykryto lukę w historii ubezpieczenia. Osoba, która nie ubezpiecza samochodu od 1,5 roku, zapłaci taką samą karę jak właściciel pojazdu, który nie ma OC 6 tygodni – 5600 zł.

Pytania o cenę ubezpieczenia OC

Ile kosztuje ubezpieczenie OC auta?

Tylko 204 zł wydał na OC właściciel Nissana Patrola – to najtańsze OC, które udało się zakupić w styczniu 2021 roku na mubi.pl.

Średnia cena ubezpieczenia OC samochodu dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 787 w styczniu 2021 roku. Średnia składka była wyższa dla kierowców w wieku od 18 do 25 lat, bo wyniosła 1511 . Nieco mniej zapłacili młodzi kierowcy, którzy mogli skorzystać ze zniżek współwłaściciela (1171), więcej – osoby ubezpieczające pojazd bez współwłaściciela (1565).

Statystycznie na najtańsze OC mogli liczyć właściciele Dacii (580 zł), Daihatsu (603 zł) i Abartha (608 zł). Po przeciwnej stronie znaleźli się właściciele samochodów marki Lamborghini, którzy wydali średnio 1471 zł na OC; Rolls-Royce’a – 1363 zł oraz Bentley – 1320 zł. W rankingu miast z najniższą średnią ceną OC przoduje Opole (710 zł). Na ostatnim miejscu znajduje się Gdańsk (929 ).

Statystyki potwierdzają również, że im większa pojemność silnika, tym droższe OC. Pełną analizę znajdziesz w artykule Pojemność silnika a cena OC.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

Dzięki artykułowi Współwłaściciel samochodu – ile kosztuje OC i z czym wiąże się dzielenie pojazdu z innym kierowcą? możesz dowiedzieć się, jakie są zalety i wady współwłasności. To najpopularniejszy sposób na obniżenie ceny ubezpieczenia OC dzięki zniżkom drugiego kierowcy. Polecamy również poradnik 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC.

Jakie są korzyści porównywania cen OC?

Przede wszystkim – duże oszczędności! W artykule OC online – jak nabyć polisę bez wychodzenia z domu? Co zyskują kierowcy kupujący OC przez internet? możesz przeczytać, jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń Mubi, jak z niej korzystać i co zyskują kierowcy kupujący ubezpieczenie OC online.

Dzięki porównywaniu cen OC w kalkulatorze mubi.pl oszczędzasz również czas, bo nie musisz na własną rękę wyszukiwać ubezpieczycieli i korzystać z wielu różnych kalkulatorów. Takie porównywanie składek OC byłoby czasochłonne i żmudne. Dzięki Mubi jest prostsze! Zachowujesz więcej czasu na przyjemności i dostajesz dostęp do najkorzystniejszych, aktualnych ofert.

Jaka jest różnica między zwyżkami i zniżkami na ubezpieczenie OC?

Zniżka na ubezpieczenie obniża cenę ubezpieczenia OC i jest przyznawana najczęściej za bezszkodową jazdę. Za każdy rok bez zgłoszonej szkody z OC możesz otrzymać 10% zniżki na składkę.

Niestety, o ile na zniżki trzeba cierpliwie czekać, o tyle bardzo łatwo można je utracić. Jeśli spowodujesz szkodę, która zostanie zgłoszona do likwidacji w ramach Twojego OC, zakład ubezpieczeń naliczy Ci zwyżkę. W zależności od systemu bonus-malus ubezpieczyciela zwyżka może wynosić nawet 20% za jedną szkodę w ciągu roku ubezpieczeniowego. To oznacza, że po jednym wyjątkowo pechowym roku szkodowego kierowcy cena ubezpieczenia OC może dla niego dramatycznie wzrosnąć. Wspomniana tabela bonus-malus pokazuje, o ile klas w górę lub w dół przemieszczają się kierowcy w zależności od liczby szkód, przy czym każdy zakład ubezpieczeń ustala własny system zniżek i zwyżek.

Przykład: Kowalski po kolejnym roku bez zgłoszonych szkód zyskuje 10% zniżki i jego następne ubezpieczenie jest tańsze o 30% – według tabeli wspina się o klasę wyżej. Jego kolega Nowak w ciągu roku spowodował 2 szkody. W efekcie spada o 4 klasy w tabeli. Dotychczas miał zniżkę w wysokości 60%, teraz wyniesie tylko 20%.

Ze względu na różnice w systemie naliczania zniżek i zwyżek zmiana ubezpieczyciela może być opłacalna szczególnie po szkodzie.

Pytania o zakup ubezpieczenia OC

Jak kupić ubezpieczenie OC na mubi.pl?

W artykule Co się stanie, jeśli klikniesz „kup” w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi? są opisane zasady kupowania ubezpieczeń za pośrednictwem porównywarki mubi.pl. Dzięki poradnikowi dowiesz się, co się dzieje po kliknięciu Kup obok wybranej oferty ubezpieczenia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wysyłają na e-mail klienta wniosek o ubezpieczenie z danymi do płatności i dopiero później polisę. Inne zakłady ubezpieczeń, np. Generali, przesyłają klientowi tzw. wniosek-polisę, który po opłaceniu ubezpieczenia zostaje polisą.

Możesz zapłacić za ubezpieczenie OC, korzystając z szybkich płatności lub wykonując tradycyjny przelew. Pamiętaj o terminie płatności za OC samochodu. O ile szybki przelew zostanie zaksięgowany błyskawicznie, o tyle przelew tradycyjny wyłącznie w godzinach pracy banku. W efekcie może się okazać, że pieniądze dotrą do ubezpieczyciela po wyznaczonym terminie, np. dopiero kolejnego dnia roboczego lub po weekendzie.

Jak wybrać ubezpieczenie OC w pakiecie?

Wybierając ubezpieczenie OC w pakiecie, najpierw wyselekcjonuj oferty pod względem zakresu ochrony. Kiedy wybierzesz faworytów, porównaj ceny pakietów i zastanów się, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości.

W przypadku AC weź pod uwagę np. zakres terytorialny, zakres szkód objętych ochroną, rodzaj sumy ubezpieczenia, udział własny, franszyzę, amortyzację części. W przypadku assistance – zakres terytorialny, limit holowania, zasady wynajmu samochodu zastępczego, franszyzę kilometrową. Przeczytaj, po jakich zdarzeniach drogowych przysługuje Ci ochrona. W przypadku NNW – sprawdź wysokość sumy ubezpieczenia i zweryfikuj, czy NNW chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów, co omówiliśmy w tym artykule.

Na Mubi.pl opis każdej oferty zawiera podstawowe informacje o ubezpieczeniu. Możesz dodać wybrane pakiety do porównania, aby łatwiej wybrać najlepszy.

Czy zawsze opłaca się wybierać OC, kierując się tylko ceną?

To zależy. Jeśli szukasz wyłącznie ubezpieczenia OC i nie interesują Cię dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, możesz wybrać najtańszą ofertę. Jeżeli jednak chcesz kupić assistance lub myślisz o smart casco, sprawdź ceny pakietów ubezpieczeniowych z OC. W takim przypadku sugeruj się w pierwszej kolejności zakresem ochrony dodatkowych ubezpieczeń, a dopiero potem ceną.

Jeśli kupujesz AC lub inne ubezpieczenie dobrowolne w pakiecie, weź pod uwagę opinie o danej firmie ubezpieczeniowej i ocenę obsługi klienta, szczególnie podczas likwidacji szkody. Niektórzy kierowcy decydują się na przedłużenie ubezpieczenia OC i AC u tego samego ubezpieczyciela ze względu na dotychczasową jakość obsługi, nawet jeśli zdają sobie sprawę z potencjalnych niższych cen u konkurencji.

Czy opłaca się kupić ubezpieczenie OC na raty?

Według danych Mubi opublikowanych w poradniku Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 40 zł za 30 dni na mubi.pl wynika, że osoby decydujące się na zakup OC na raty płacą od 8% do 23% więcej za ubezpieczenie w skali roku.

Właściciele pojazdów wybierają składki ratalne w momencie, gdy nie stać ich na jednorazowy duży wydatek. W takiej sytuacji rozłożenie płatności na co najmniej dwie części jest atrakcyjniejsze, nawet jeśli suma rat daje kwotę wyższą od składki opłaconej z góry za cały rok. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają rozłożenie składki OC na minimum 2 raty i maksymalnie 12 rat. Informacja jest zawarta w OWU OC. Jeśli jej brakuje, trzeba uzgodnić indywidualnie liczbę rat.

OC na raty to również dobre rozwiązanie dla osób planujących sprzedaż samochodu. Wystarczy dopilnować wszystkich formalności, włącznie ze zgłoszeniem zmiany właściciela samochodu u ubezpieczyciela, aby opłacenie kolejnych rat było obowiązkiem nabywcy auta. Oczywiście nowy właściciel może zrezygnować z OC poprzedniego.

Pytania o umowę ubezpieczenia OC

Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC?

Umowę ubezpieczenia OC zawiera się na 12 miesięcy. Wyjątkiem jest OC krótkoterminowe, które przysługuje m.in. pojazdom historycznym, zarejestrowanym czasowo, do jazd testowych. Omówienie OC na miesiąc jest dostępne tutaj.

Jeśli kupisz używany samochód z aktualnym OC, przejmiesz ubezpieczenie poprzedniego właściciela auta, które może wygasnąć szybciej niż w ciągu 12 miesięcy, np. 5 miesięcy po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Możesz korzystać z OC zbywcy auta do końca umowy lub wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Wtedy musisz zawrzeć nową umowę OC na 12 miesięcy.

Czy można zrezygnować z umowy OC online?

Kupując OC samochodu online, potwierdzasz zawarcie umowy na odległość. Wtedy masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od dnia jej zawarcia, jeśli jesteś konsumentem. Wzór odstąpienia od umowy znajdziesz tutaj. Wydrukuj go, wypełnij, podpisz i przekaż ubezpieczycielowi listownie, osobiście lub wysyłając skan/zdjęcie na adres e-mail do kontaktu.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!

Poradniki

uszkodzenia samochodu spowodowane przez gryzonie
nowe znaki drogowe w Polsce
przywileje samochodów hybrydowych
assistance na motocykl - czy warto
ubezpieczenie rowerzysty
jak ubezpieczyć samochód w banku
minimalna szybkość samochodu
ubezpieczenie wynajmowanego samochodu
ubezpieczenie ac samochodu w leasingu
co to jest tabliczka znamionowa
egzamin na prawo jazdy
ubezpieczenie samochodu uprzywilejowanego
które części samochodu są najbardziej awaryjne
samochody za kwotę wolną od podatku
psychotesty
jakie kary grożą za jazdę nieodśnieżonym samochodem
czy mozna wziąć samochód w leasing bez prawa jazdy
oc lincolna
ubezpieczenie oc fiata
ubezpieczenie dla maserati
mężczyzna zapinający pas bezpieczeństwa
zobacz, jak korzystać z listy ostrzeń knf
nadzór finansowy
zobacz samochody do 50 tys
zobacz samochody do 20 tys. zł
mandat za parkowanie
wnętrze limuzyny
oc mini
średnie i najtańsze oc porsche
sprawdź oc marki Tata
oc bentleya
blokada parkingowa
młody kierowca w ycd
jak korzystać z kalkulatora oc warty
ubezpieczenia online w Uniqa
stłuczka samochodem na minuty
renowacja samochodu - co z ubezpieczeniem i przeglądem
jak zadbać o samochód zimą
małe tablice rejestracyjne - kiedy możliwe
wynajem długoterminowy
leasing samochodowy
samochód na abonament
katastrofa w ruchu drogowym
błędy podczas egzaminu na prawo jazdy
wymiana licznika w samochodzie
system start stop - wady i zalety
strefy zielonego transportu w miastach
ubezpieczenie samochodów o niezwykłym przeznaczeniu
jak i kiedy dokonać zatrzymania obywatelskiego
układ chłodzenia
prowadzenie samochodu a leki
OC a stłuczka
kradzież katalizatora
agresywne-zachowanie-na-drodze
czterokołowiec lekki
rodzaje sygnalizacji świetlnej
downsizing silnika
odpowiedzialność za potrącenie psa
cesja-leasingu
weryfikacja szkody
jak się zachować podczas kontroli drogowej
kierowanie ruchem przez policjanta
oc łady
oc dla pontiaca
karambol a ubezpieczenie samochodu
system isa
bezawaryjne samochody
awaryjność samochodu w nowym raporcie TUV
oc na iveco daily
jak zgłosić szkodę w You Can Drive
kobieta dzwoni po pomoc drogową do proamy
jak zgłosić szkodę w mtu24
zachowanie bezpiecznej odległości
zgłoszenie szkody w Interrisk
jak zgłosić szkodę w generali
techniki jazdy na śniegu
oblodzona droga
jak jeździć w strefie zamieszkania
co zrobić w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym
wypadek a nauka jady
co zrobić w razie pogorszenia się samopoczucia
jazda we mgle
jak używac świateł przeciwmgłowych
manewry na drodze
statystyki odnośnie wypadków podczas wyjazdu
deska rozdzielcza
zgłoszenie szkody w benefii
blokada na koła - kto może założyć
próg zwalniający
pożyczka na kupno samochodu
słuczka samochodem firmowym
jak zarejestrować samochód na 1-os. działalność gospodarczą
skrzyżowanie - komu ustąpić pierwszeństwa
ubezpieczenie samochodu od pożaru
zaświadczenie o przebiegu samochodu
jak działa zakaz zatrzymywania i postoju
układ kontroli trakcji - na czym polega