Ubezpieczenie OC samochodu już od 212 zł

Porównaj ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Zalety ubezpieczenia OC na mubi.pl

 • Szybki kalkulator OC

  Dzięki niemu obliczysz cenę ubezpieczenia nawet w 3 minuty.
  Tylko wypełnij prosty formularz.

 • Porównanie ubezpieczeń na jednej stronie

  Współpracujemy z liderami na rynku ubezpieczeń, dzięki czemu możesz wybierać wśród wielu ofert.

 • Zakup ubezpieczenia online

  Nawet bez wychodzenia z domu. Za pomocą laptopa, tabletu czy smartfonu. Polisę otrzymasz na swój e-mail.

 • Telefoniczne wsparcie eksperta na Twoje życzenie

  Jeśli będziesz potrzebować pomocy podczas wyboru ubezpieczenia, daj nam znać. Oddzwonimy i poradzimy.

 • Minimum wymaganych danych

  Możesz obliczyć cenę ubezpieczenia OC bez podawania imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru rejestracyjnego, e-maila, numeru telefonu.

 • Powrót do listy ofert w dowolnym momencie

  Możesz założyć konto i zapisać kalkulację w profilu lub wysłać ją na swój e-mail.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
KROK PO KROKU

Jak kupić ubezpieczenie OC za pomocą kalkulatora Mubi?

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

 • Przygotuj informacje

  Podaj w krótkim formularzu odpowiedzi na proste pytania, które dotyczą m.in. marki i modelu samochodu, daty otrzymania prawa jazdy, współwłaścicieli pojazdu.

 • Wyślij wniosek

  Wyślij formularz i poczekaj ok. 30 sekund na pojawienie się listy ofert. Możesz ją posortować według wybranego filtra, np. od najniższych cen.

 • Kup ubezpieczenie

  Wybierz najkorzystniejszą ofertę. Zapłać za ubezpieczenie tradycyjnym przelewem lub skorzystaj z szybkich płatności.

ochrona samochodu ikona

Czy wiesz, że…

Kupując ubezpieczenie OC, możesz otrzymać inne ubezpieczenia komunikacyjne w wersji mini w pakiecie. Najczęściej jest to assistance mini, dzięki któremu możesz skorzystać z odholowania samochodu po zdarzeniu drogowym i wynajmu samochodu zastępczego.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Przykładowe kalkulacje OC samochodu na Mubi.pl

mężczyzna ikona Mężczyzna, 55 lat, Kluczbork
212 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 38 lat, Lublin
246 zł Mercedes-Benz 124
mężczyzna ikona Mężczyzna, 68 lat, Ząbkowice Śląskie
285 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 49 lat, Racibórz
300 zł Smart roadster
kobieta ikona Kobieta, 47 lat, Sulęcin
304 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 52 lata, Bochnia
309 zł Renault Megane
mężczyzna ikona Mężczyzna, 43 lata, Tychy
382 zł Dacia Duster
mężczyzna ikona Mężczyzna, 56 lat, Sieradz
488 zł BMW Seria 4
kobieta ikona Kobieta, 58 lat, Krapkowice
498 zł Opel Astra
mężczyzna ikona Mężczyzna, 62 lata, Tychy
515 zł Skoda Superb
kobieta ikona Kobieta, 66 lat, Zgierz
575 zł Audi A3
mężczyzna ikona Mężczyzna, 39 lat, Opole
602 zł Honda Civic

Czy wiesz, że…

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że w 2019 roku firmy ubezpieczeniowe wypłaciły 9,5 000 000 000 zł w ramach odszkodowań i świadczeń z ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych. Średnia wartość szkody likwidowanej z OC sprawcy wyniosła w tym okresie 7767 zł. To oznacza, że kierowcy mogliby być niewypłacalni w związku ze spowodowanymi wypadkami i kolizjami, gdyby nie obowiązkowe OC. Dla porównania: średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 827 zł w sierpniu 2020 roku.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Podstawowe pytania o ubezpieczenie OC

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. OC chroni właścicieli ubezpieczonych samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli i innych pojazdów oraz ich kierowców. Ochroną jest objęta odpowiedzialność cywilna za szkody na mieniu i szkody osobowe, które mogą powstać związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu, wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego, bezpośredniego załadowywania i rozładowywania pojazdu, jego postoju lub zatrzymania.

Podstawa prawna to Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Przykład: Twój kolega pożyczył od Ciebie samochód i spowodował wypadek, w którym zostały ranne 2 osoby. To oznacza, że firma ubezpieczeniowa wypłaci im odszkodowanie z Twojego OC samochodu, nawet jeśli w momencie zdarzenia drogowego nie było Cię w pojeździe, a sprawcą była inna osoba.

Jak oblicza się odszkodowanie z OC?

Art. 36 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych podaje, że odszkodowanie z OC ustala się i wypłaca maksymalnie do ustalonej w umowie sumy gwarancyjnej. Nie może być ona wyższa niż równowartość w złotych 5 210 000 euro w przypadku szkód osobowych i 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu. To sumy w odniesieniu do jednego zdarzenia bez względu na liczbę osób poszkodowanych. Po zgłoszeniu szkody maksymalna suma gwarancyjna w euro jest przeliczana na złotówki na podstawie kursu średniego, który został ogłoszony przez Narodowy Bank Polski w dniu wyrządzenia szkody.

Jeśli do zdarzenia dojdzie za granicą, w kraju, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego, firma ubezpieczeniowa odpowiada finansowo do wysokości sumy gwarancyjnej określonej przepisami danego państwa, ale nie niższej niż w Polsce.

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC?

Zakres OC komunikacyjnego jest określony w art. 34 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej. OC pojazdów mechanicznych obejmuje szkody, które są następstwem śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia, utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia.

Wniosek: najlepsze OC to najtańsze OC, dlatego oszczędni kierowcy kierują się wyłącznie ceną przy jego wyborze. Czy istnieją wyjątki od tej reguły? Tak. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na zakres ochrony, jeśli szukasz OC z dodatkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi, o których możesz przeczytać w artykule Pakiet OC + AC.

Jakie są kary za brak obowiązkowego OC?

Aktualną tabelę kar za brak OC samochodu w 2020 roku znajdziesz w artykule Kara za brak OC 2019/ 2020 – jak uniknąć i napisać odwołanie?. Wysokość kary za brak ubezpieczenia OC jest zależna od rodzaju samochodu (właściciele samochodów ciężarowych płacą wyższe kary), okresu bez ubezpieczenia i wysokości minimalnego wynagrodzenia brutto.

Przykład: za brak OC samochodu osobowego powyżej 14 dni Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć karę w wysokości 5200 zł. Karę płaci się wyłącznie za rok, w którym wykryto lukę w historii ubezpieczenia. Osoba, która nie ubezpiecza samochodu od 1,5 roku, zapłaci taką samą karę jak właściciel pojazdu, który nie ma OC 6 tygodni – 5200 zł.

Pytania o cenę ubezpieczenia OC

Ile kosztuje ubezpieczenie OC auta?

Tylko 212 zł wydał na OC właściciel Volkswagena Golfa – to najtańsze OC, które udało się zakupić w sierpniu 2020 roku na mubi.pl.
Średnia cena ubezpieczenia OC samochodu dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 827 zł w sierpniu 2020 roku. Średnia składka była wyższa dla kierowców w wieku od 18 do 25 lat, bo wyniosła 1479 zł. Nieco mniej zapłacili młodzi kierowcy, którzy mogli skorzystać ze zniżek współwłaściciela (1194 zł), więcej – osoby ubezpieczające pojazd bez współwłaściciela (1527 zł).
Statystycznie na najtańsze OC mogli liczyć właściciele SsangYong (638 zł), Dacii (642 zł) i Suzuki (644 zł). Po przeciwnej stronie znaleźli się właściciele samochodów marki Lamborghini, którzy wydali średnio 1407 zł na OC; Bentley – 1229 zł; Cadillac – 1109 zł. W rankingu miast z najniższą średnią ceną OC przoduje Opole (750 zł). Na ostatnim miejscu znalazł się Wrocław (1032 zł).

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

Dzięki artykułowi Współwłaściciel samochodu – ile kosztuje OC i z czym wiąże się dzielenie pojazdu z innym kierowcą? możesz dowiedzieć się, jakie są zalety i wady współwłasności. To najpopularniejszy sposób na obniżenie ceny ubezpieczenia OC dzięki zniżkom drugiego kierowcy. Polecamy również poradnik 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC.

Jakie są korzyści porównywania cen OC?

Przede wszystkim – duże oszczędności! W artykule OC online – jak nabyć polisę bez wychodzenia z domu? Co zyskują kierowcy kupujący OC przez internet? możesz przeczytać, jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń Mubi, jak z niej korzystać i co zyskują kierowcy kupujący ubezpieczenie OC online.

Dzięki porównywaniu cen OC w kalkulatorze mubi.pl oszczędzasz również czas, bo nie musisz na własną rękę wyszukiwać ubezpieczycieli i korzystać z wielu różnych kalkulatorów. Takie porównywanie składek OC byłoby czasochłonne i żmudne. Dzięki Mubi jest prostsze! Zachowujesz więcej czasu na przyjemności i dostajesz dostęp do najkorzystniejszych, aktualnych ofert.

Jaka jest różnica między zwyżkami i zniżkami na ubezpieczenie OC?

Zniżka na ubezpieczenie obniża cenę ubezpieczenia OC i jest przyznawana najczęściej za bezszkodową jazdę. Za każdy rok bez zgłoszonej szkody z OC możesz otrzymać 10% zniżki na składkę.

Niestety, o ile na zniżki trzeba cierpliwie czekać, o tyle bardzo łatwo można je utracić. Jeśli spowodujesz szkodę, która zostanie zgłoszona do likwidacji w ramach Twojego OC, zakład ubezpieczeń naliczy Ci zwyżkę. W zależności od systemu bonus-malus ubezpieczyciela zwyżka może wynosić nawet 20% za jedną szkodę w ciągu roku ubezpieczeniowego. To oznacza, że po jednym wyjątkowo pechowym roku szkodowego kierowcy cena ubezpieczenia OC może dla niego dramatycznie wzrosnąć. Wspomniana tabela bonus-malus pokazuje, o ile klas w górę lub w dół przemieszczają się kierowcy w zależności od liczby szkód, przy czym każdy zakład ubezpieczeń ustala własny system zniżek i zwyżek.

Przykład: Kowalski po kolejnym roku bez zgłoszonych szkód zyskuje 10% zniżki i jego następne ubezpieczenie jest tańsze o 30% – według tabeli wspina się o klasę wyżej. Jego kolega Nowak w ciągu roku spowodował 2 szkody. W efekcie spada o 4 klasy w tabeli. Dotychczas miał zniżkę w wysokości 60%, teraz wyniesie tylko 20%.

Ze względu na różnice w systemie naliczania zniżek i zwyżek zmiana ubezpieczyciela może być opłacalna szczególnie po szkodzie.

Pytania o zakup ubezpieczenia OC

Jak kupić ubezpieczenie OC na mubi.pl?

W artykule Co się stanie, jeśli klikniesz „kup” w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi? są opisane zasady kupowania ubezpieczeń za pośrednictwem porównywarki mubi.pl. Dzięki poradnikowi dowiesz się, co się dzieje po kliknięciu Kup obok wybranej oferty ubezpieczenia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wysyłają na e-mail klienta wniosek o ubezpieczenie z danymi do płatności i dopiero później polisę. Inne zakłady ubezpieczeń, np. Generali, przesyłają klientowi tzw. wniosek-polisę, który po opłaceniu ubezpieczenia zostaje polisą.

Możesz zapłacić za ubezpieczenie OC, korzystając z szybkich płatności lub wykonując tradycyjny przelew. Pamiętaj o terminie płatności za OC samochodu. O ile szybki przelew zostanie zaksięgowany błyskawicznie, o tyle przelew tradycyjny wyłącznie w godzinach pracy banku. W efekcie może się okazać, że pieniądze dotrą do ubezpieczyciela po wyznaczonym terminie, np. dopiero kolejnego dnia roboczego lub po weekendzie.

Jak wybrać ubezpieczenie OC w pakiecie?

Wybierając ubezpieczenie OC w pakiecie, najpierw wyselekcjonuj oferty pod względem zakresu ochrony. Kiedy wybierzesz faworytów, porównaj ceny pakietów i zastanów się, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości.

W przypadku AC weź pod uwagę np. zakres terytorialny, zakres szkód objętych ochroną, rodzaj sumy ubezpieczenia, udział własny, franszyzę, amortyzację części. W przypadku assistance – zakres terytorialny, limit holowania, zasady wynajmu samochodu zastępczego, franszyzę kilometrową. Przeczytaj, po jakich zdarzeniach drogowych przysługuje Ci ochrona. W przypadku NNW – sprawdź wysokość sumy ubezpieczenia i zweryfikuj, czy NNW chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów, co omówiliśmy w tym artykule.

Na Mubi.pl opis każdej oferty zawiera podstawowe informacje o ubezpieczeniu. Możesz dodać wybrane pakiety do porównania, aby łatwiej wybrać najlepszy.

Czy zawsze opłaca się wybierać OC, kierując się tylko ceną?

To zależy. Jeśli szukasz wyłącznie ubezpieczenia OC i nie interesują Cię dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, możesz wybrać najtańszą ofertę. Jeżeli jednak chcesz kupić assistance lub myślisz o smart casco, sprawdź ceny pakietów ubezpieczeniowych z OC. W takim przypadku sugeruj się w pierwszej kolejności zakresem ochrony dodatkowych ubezpieczeń, a dopiero potem ceną.

Jeśli kupujesz AC lub inne ubezpieczenie dobrowolne w pakiecie, weź pod uwagę opinie o danej firmie ubezpieczeniowej i ocenę obsługi klienta, szczególnie podczas likwidacji szkody. Niektórzy kierowcy decydują się na przedłużenie ubezpieczenia OC i AC u tego samego ubezpieczyciela ze względu na dotychczasową jakość obsługi, nawet jeśli zdają sobie sprawę z potencjalnych niższych cen u konkurencji.

Czy opłaca się kupić ubezpieczenie OC na raty?

Według danych Mubi.pl opublikowanych w poradniku Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 49,50 zł za 30 dni na mubi.pl wynika, że osoby decydujące się na zakup OC na raty płacą od 7% wynika, że osoby decydujące się na zakup OC na raty płacą od 5% do 23 więcej za ubezpieczenie w skali roku.

Właściciele pojazdów wybierają składki ratalne w momencie, gdy nie stać ich na jednorazowy duży wydatek. W takiej sytuacji rozłożenie płatności na co najmniej dwie części jest atrakcyjniejsze, nawet jeśli suma rat daje kwotę wyższą od składki opłaconej z góry za cały rok. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają rozłożenie składki OC na minimum 2 raty i maksymalnie 12 rat. Informacja jest zawarta w OWU OC. Jeśli jej brakuje, trzeba uzgodnić indywidualnie liczbę rat.

OC na raty to również dobre rozwiązanie dla osób planujących sprzedaż samochodu. Wystarczy dopilnować wszystkich formalności, włącznie ze zgłoszeniem zmiany właściciela samochodu u ubezpieczyciela, aby opłacenie kolejnych rat było obowiązkiem nabywcy auta. Oczywiście nowy właściciel może zrezygnować z OC poprzedniego.

Pytania o umowę ubezpieczenia OC

Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC?

Umowę ubezpieczenia OC zawiera się na 12 miesięcy. Wyjątkiem jest OC krótkoterminowe, które przysługuje m.in. pojazdom historycznym, zarejestrowanym czasowo, do jazd testowych. Omówienie OC na miesiąc jest dostępne tutaj.

Jeśli kupisz używany samochód z aktualnym OC, przejmiesz ubezpieczenie poprzedniego właściciela auta, które może wygasnąć szybciej niż w ciągu 12 miesięcy, np. 5 miesięcy po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Możesz korzystać z OC zbywcy auta do końca umowy lub wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Wtedy musisz zawrzeć nową umowę OC na 12 miesięcy.

Czy można zrezygnować z umowy OC online?

Kupując OC samochodu online, potwierdzasz zawarcie umowy na odległość. Wtedy masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od dnia jej zawarcia, jeśli jesteś konsumentem. Wzór odstąpienia od umowy znajdziesz tutaj. Wydrukuj go, wypełnij, podpisz i przekaż ubezpieczycielowi listownie, osobiście lub wysyłając skan/zdjęcie na adres e-mail do kontaktu.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!

Poradniki

turyści a dodatkowe ubezpieczenie
baza danych ubezpieczeniowych
tankowanie samochodu firmowego
ubezpieczenie na wyjazd w Polsce
aplikacja na wypadek
ubezpieczenie na objazdówkę po europie
wiek samochodu a cena oc
kradzież za granicą a ubezpieczenie
przebieg a cena OC
wirtualny alkomat a badanie trzeźwości
wybrzeże korsyki
jakie auta ubezpieczają młodzi kierowcy
Silnik Diesel
samochód z salonu
blokada alkoholowa
pasek rozrządu
pas awaryjny
cysterna - przewóz substancji
wymiana dowodu rejestracyjnego
światła samochodowe
poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
youngtimer - jak ubezpieczyć
czerwony samochód
samochód marki mg
samochody miejskie parkujące na ulicy
tankowanie - czy chrzczone paliwo wciąż jest problemem
oc dla ferrari - czy faktycznie drogie
co irytuje kierowców na drogach
sportowe auto
ubezpieczenie oc dla ferrari
samochód marki cadillac
czyszczenie deski rozdzielczej
sedan
umowa ubezpieczenia
jak nie stracić zniżek ac po naprawie auta
jak ubezpieczyć samochód od powodzi
tankowanie płynu AdBlue
kupno uszkodzonego samochodu
jak czyścić tapicerkę
zużycie opon - jak sprawdzić
poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
jak wyczyścić felgi
kupno samochodu czy leasing - co wybrać
jak dbać o lakier
jazda z przyczepą kempingową
samochód w salonie
bezpieczeństwo motocyklistów na drodze
jak dbać o karoserię samochodu
kupno samochodu z wadami
kontrola drogowa
zgubione tablice rejestracyjne
sprzedaż samochodu - współwłasność
car detailing
jak sprowadzić samochód z niemiec
ubezpieczenie akumulatora
samochód w myjni
wymiana akumulatora
jak dbać o auto w upale
homologacja butli lpg
co robić w przypadku awarii na autostradzie
kobieta cieszy się z taniego OC Lancii
samochody na ulicy
martwe pole w lusterku
trójkąt ostrzegawczy
ubezpieczenie oc smart
zasada 3 sekund
samochód używany
ulica w Szwecji
Szwecja
klasy samochodów
włączanie się do ruchu
mikrodrzemka
bagaż podręczny - wymagania
aquaplaning
Infiniti
Dodge
Daihatsu OC
tesla
światła do jazdy dziennej
jak poprawnie wyprzedzać
motocyklista na drodze
ubezpieczenie kampera
jazda na autostradzie
ABS samochód
samochód i kobieta
kierowcy
kierowca-samochod
nowy samochód - jazda próbna
światła pozycyjne
samochody z automatyczną skrzynią
opona - flak
zestaw naprawczy do opon
OC przewoźnika drogowego
wyspy alandzkie - flaga
wycena auta