Ubezpieczenie AC w pakiecie z OC już od 447 zł

  Porównaj ceny OC/AC
  Matty Cash

  Zalety ubezpieczenia AC na mubi.pl

  • Szybka porównywarka OC i AC online

   Wypełnij prosty formularz, poczekaj 30 sekund na wyniki i zyskaj dostęp do listy konkurencyjnych pakietów OC i AC, które możesz porównywać w tabeli na jednej stronie!

  • Ubezpieczenia AC od liderów na rynku

   Mubi współpracuje z popularnymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu użytkownicy porównywarki mają dostęp do konkurencyjnych ofert, które są zawsze aktualne.

  • Zakup autocasco online

   Kalkulator OC i AC na mubi.pl działa na laptopach, smartfonach, tabletach itp., dzięki czemu możesz kupić AC online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

  • Wsparcie doradcy na infolinii

   Jeśli będziesz mieć pytanie podczas wypełniania formularza lub zastanawiać się między dwoma podobnymi ofertami, skontaktuj się z nami. Nasza profesjonalna infolinia pomaga uzupełniać pola wniosku i analizować szczegóły ofert z AC.

  • Ograniczenie wymaganych danych do minimum

   Możesz pominąć podanie imienia i nazwiska, e-maila, numeru telefonu, numeru rejestracyjnego, numeru PESEL. Założenie konta na Mubi.pl jest opcjonalne.

  • Powrót do kalkulacji w dowolnym momencie

   Po otrzymaniu listy ofert możesz wysłać link do niej na swój e-mail lub zapisać ją w profilu użytkownika. Dzięki temu możesz wrócić do porównywania ubezpieczeń w dogodnej chwili. Bez ponownego wypełniania wniosku.

  Przejdź do kalkulatora
  logo allianz
  logo balcia
  logo beesafe
  logo benefia
  logo euroins
  logo ergohestia
  logo generali
  logo interrisk
  logo link4
  logo mtu
  logo proama
  logo pzu
  logo trasti
  logo tuz
  logo uniqa
  logo wefox
  logo wiener
  logo ycd

  Czy opłaca Ci się zakup ubezpieczenia AC?

  Wyobraź sobie, że Twój samochód zostaje uszkodzony wskutek stłuczki, skradziony lub zdewastowany przez chuliganów. Czy stać Cię na naprawę auta z własnej kieszeni lub zakup nowego? Jeśli nie, autocasco jak najbardziej Ci się opłaca, bo dzięki niemu możesz liczyć na opłacenie kosztów naprawy pojazdu przez ubezpieczyciela lub odszkodowanie, które ułatwi zakup nowego samochodu.

  W artykule 5 sytuacji, w których przydaje się autocasco opisaliśmy kilka najczęstszych zdarzeń, które są objęte ochroną w ramach AC, wśród nich szkody spowodowane siłami natury. Oczywiście sytuacji, w których przydaje się autocasco, jest o wiele więcej i trudno by je wyczerpać w jednym poradniku.

  Ponadto Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że do końca III kwartału 2022 roku ubezpieczyciele wypłacili 4 800 000 000 zł odszkodowań i świadczeń z AC. Gdyby nie dobrowolne autocasco, wielu kierowców miałoby problemy ze sfinansowaniem naprawy samochodu na własną rękę, a co dopiero z zakupem nowego auta po kradzieży starego lub szkodzie całkowitej.

  Minicasco, standardowe autocasco czy all risks?

  Wybierając zakres ubezpieczenia AC, możesz natknąć się na takie terminy jak smart casco i all risks. Co one oznaczają? Wskazują, czy dane autocasco ma zawężony lub najszerszy możliwy zakres ochrony.

  Smart casco (AC mini)

  Smart casco to inaczej AC mini, które jest szczegółowo przeanalizowane w poradniku Minicasco – AC dla mniej wymagających. Przykład: jeśli uważasz, że możesz zapłacić z własnej kieszeni za naprawę samochodu po spowodowanej przez Ciebie kolizji, ale parkujesz samochód pod blokiem na noc i obawiasz się, że pewnego ranka nie zastaniesz auta, może zadowolić Cię autocasco na wypadek kradzieży. Omówienie tego wariantu jest dostępne tutaj. Inne ubezpieczenia AC w wersji mini mogą obejmować wyłącznie naprawę szkód częściowych po kolizji i wypadku, akcie wandalizmu, działaniu sił natury (np. po burzy z gradem), szkodę całkowitą.

  AC all risks

  AC all risks, o którym mówi ten krótki poradnik pt. Jaki jest zakres ochrony autocasco all risks?, to AC z najszerszym zakresem ochrony na rynku. To ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe we wszystkich sytuacjach, które nie są jasno wyszczególnione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU AC.

  Kompromisem między tymi dwoma opcjami jest oczywiście standardowe autocasco, które powinno obejmować różnorodne szkody (np. po kolizji, akcie wandalizmu, zderzeniu się pojazdu z dzikim zwierzęciem, powstałe wskutek działania natury itp.), chronić finansowo właściciela samochodu po kradzieży pojazdu lub jego elementów itd. Ubezpieczyciele oferują dodatkowo ubezpieczenie szyb i opon. Po co? Przykład: jeśli w wyniku stłuczki ucierpiały wyłącznie szyby, szkodę można zlikwidować z ich ubezpieczenia, nie tracąc zniżek na AC.

  KROK PO KROKU

  Jak kupić ubezpieczenie AC poprzez kalkulator Mubi?

  Zaledwie kilka kroków dzieli Cię od korzystnego autocasco!

  • Wypełnij wniosek

   Zaznacz na samej górze formularza, że interesuje Cię ubezpieczenie AC. Pytamy również o planowane wyjazdy zagraniczne, aby wiedzieć, czy chcesz kupić AC z ochroną w Europie.

  • Poczekaj 30 sekund na listę ofert

   Możesz ją sortować według wybranych filtrów. Po kliknięciu w Sprawdź szczegóły obok oferty wyświetlą Ci się szczegółowe dane pakietu z AC.

  • Dodaj wybrane oferty do porównania

   Dzięki tej funkcji możesz porównać szczegóły wybranych ofert w jednej tabeli, która pomoże Ci wytypować najkorzystniejsze pakiety. Jednym kliknięciem możesz pobrać kartę produktu z podsumowaniem najważniejszych warunków i OWU.

  • Kup AC online

   Zapłać szybkim lub tradycyjnym przelewem. Polisę otrzymasz na podany adres e-mail. Gotowe! Mubi życzy bezpiecznej jazdy i do zobaczenia za rok!

  Co sprawdzić, kupując AC?

  Czy wiesz, że…

  Firma ubezpieczeniowa przeprowadza inspekcję pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem AC. Celem tych oględzin jest sprawdzenie m.in. stanu technicznego pojazdu, czy ma uszkodzenia, zabezpieczenia antykradzieżowe, czy dane samochodu zgadzają się z danymi we wniosku. Więcej informacji o inspekcji auta znajdziesz tutaj.

  Komu Mubi poleca ubezpieczenie AC?

  Ubezpieczenie autocasco chroni finansowo na wypadek szkód różnego pochodzenia.
  Komu szczególnie polecamy AC samochodu? Sprawdź, czy widzisz siebie w jednej z poniższych grup.

  • Weekendowi podróżnicy

   Im częściej podróżujesz na dłuższe dystanse własnym samochodem, tym bardziej zrozumiałe, że martwisz się o stłuczkę po drodze, kradzież auta czy jego uszkodzenie przez wandali. Nawet jeśli nieznana Ci okolica wygląda na bezpieczną i bez lęku parkujesz auto poza parkingiem strzeżonym, po powrocie ze zwiedzania może Cię zastać przykra niespodzianka. Wyjeżdżasz za granicę autem? Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się o specyficznych wyłączeniach odpowiedzialności z AC.

  • Rodzice

   Wozisz dzieci samochodem zarówno do przedszkola, jak i na rodzinne wycieczki? Jeździcie razem na zakupy? Dzięki ubezpieczeniu AC możesz dostać odszkodowanie za uszkodzony, zniszczony lub skradziony fotelik dziecięcy. Poza tym dzięki pieniądzom z AC nie ucierpi budżet rodzinny, który bywa napięty. Sprawdź, na czym polega ubezpieczenie fotelika samochodowego i przy okazji - czy znasz aktualne przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie.

  • Właściciele nowych samochodów

   Im droższy jest nowy samochód, tym więcej możesz wydać na naprawę po stłuczce. Wyobraź sobie, że ktoś rozbija Ci reflektor i zarysowuje bok auta, po czym odjeżdża z miejsca zdarzenia. Wychodzisz z marketu czy kina - i widzisz uszkodzenia, ale nie sprawcę. Jeśli nie zostanie odnaleziony np. za pomocą monitoringu i nie masz własnego AC, nie dostaniesz odszkodowania z UFG. Poczytaj więcej o tej sytuacji w tym artykule.

  • Pożyczający samochód

   Słyszysz od bliskiej Ci osoby: Wiesz, potrzebowałabym samochodu… i od razu podajesz jej kluczyki? Mimo że masz zaufanie do siostry czy kolegi, niestety stłuczki chodzą po ludziach. Dzięki AC dostaniesz odszkodowanie, kiedy inna osoba kierująca Twoim samochodem uszkodzi go, chyba że np. prowadziła po spożyciu alkoholu. Dzięki autocasco możecie uniknąć kłótni o sfinansowanie naprawy auta. Sprawdź tylko, czego musisz dopilnować, jeśli pożyczasz samochód osobie poniżej 26. roku życia.

  • Parkujący auto nocą poza garażem

   Stałe miejsce parkowania samochodu ma wpływ na cenę AC i ryzyko kradzieży auta. O ile może zostać skradzione również z garażu przy domu, o tyle pozostawianie pojazdu na ulicy pod blokiem jest bardziej ryzykowne, również ze względu na chuliganów. Wyobraź sobie, że wychodzisz rano do pracy i widzisz, że Twój samochód ma liczne uszkodzenia. Co gorsza - do wypłaty jeszcze 2 tygodnie. Jeżeli masz AC, ubezpieczyciel zajmie się naprawą szkody.

  Tysiące zadowolonych klientów

  Logo serwisu
  4.9
  Opineo 1 093 opinie
  Logo serwisu
  4.6
  Google 621 opinii
  Logo serwisu
  4.6
  Kalkulator OC/AC 45 370 opinii

  Nie sądziłam, że uda mi się zdobyć ubezpieczenie w tak atrakcyjnej cenie jak udało mi się zakupić za pośrednictwem Mubi. W przyszłości na pewno skorzystam ponownie!

  Avatar użytkownika

  Naprawdę bardzo polecam tanie ubezpieczenie do tego bardzo dobrej i rzetelne podejście konsultantów rzadko kiedy daje pięć gwiazdek teraz daje jeszcze z czystym sumieniem

  Avatar użytkownika

  Jak dla mnie to prawdziwy sztos. Łatwo i szybko można znaleźć ubezpieczenie w dobrej cenie.

  Avatar użytkownika

  Jak najbardziej polecam porównywarkę Mubi. Prosta kalkulacja nowej składki, zadowolająco przystępne ceny oraz dodatkowe bonusy za zakup polisy dają 100 % zadowolenia. 😀

  Avatar użytkownika

  Zdecydowanie polecam korzystanie z tej porównywarki. Można naprawdę wiele zyskać.

  Avatar użytkownika

  Porównywarka jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu bez problemu można znaleźć ubezpieczenie w korzystnej cenie.

  Avatar użytkownika

  Ja Używam od dawna i jestem zadowolony, polecam dalej 🙂 najtańsze oc i jeszcze bonus 150 zl który wraca po miesiącu ( sprawdzone działa) ostatnie oc juz z bonusem kosztowało 200 zl więc nie ma konkurencji

  Avatar użytkownika

  Mubi jest świetnym narzędziem, które umożliwia szybkie i wygodne porównywanie ofert ubezpieczeń. Proces jest łatwy i przejrzysty, a oferty korzystne - polecam!

  Avatar użytkownika

  Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu AC dzięki Mubi

  Podstawowe pytania o ubezpieczenie AC

  Co to jest ubezpieczenie AC?

  Autocasco to opcjonalne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych na wypadek ich uszkodzenia lub kradzieży w Polsce i za granicą. Zakres terytorialny i szkody objęte ochroną są ustalane przez firmy ubezpieczeniowe, nie przez ustawę, dlatego wariantów AC komunikacyjnego jest wiele.

  Celem autocasco jest ochrona finansowa właściciela ubezpieczonego pojazdu, zarówno gdy sam spowoduje stłuczkę, jak i gdy inna osoba będzie winna kraksy. Jeśli pożyczysz swój samochód koledze i on spowoduje stłuczkę, dostaniesz odszkodowanie, oczywiście jeśli kierujący nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, nie popełnił przestępstwa itp.

  Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

  Ubezpieczenie AC obejmuje szkody powstałe zarówno z winy kierowcy ubezpieczonego pojazdu, który zderzył się z innym pojazdem, zwierzęciem, przedmiotem z zewnątrz, jak i spowodowane przez osoby trzecie, w tym nieznanych sprawców, np. wandali zbiegłych po zarysowaniu karoserii i wybiciu szyby.

  Standardowe autocasco pojazdu obejmuje również:
  – kradzież pojazdu, jego wyposażenia lub bagażu (w umowie muszą znaleźć się zapisy mówiące, czy ubezpieczenie obejmuje kradzież fotelików dziecięcych i jak ubezpieczyciel definiuje bagaż)
  – szkody całkowite (np. utratę auta wskutek pożaru),
  – straty wyrządzone przez nagłe działanie sił przyrody,
  – zatopienie pojazdu.

  Co można naprawić z ubezpieczenia AC? Uszkodzenia zewnętrzne i wewnętrzne pojazdu, które powstały wskutek wyżej wymienionych zdarzeń. Wyjątkiem są np. uszkodzenia dodatkowych powłok zabezpieczających lakier karoserii, modyfikacji w zabudowie i konstrukcji auta.

  Pytania o cenę ubezpieczenia AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC?

  Średnia cena pakietu OC + AC dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 1371 zł w sierpniu 2023 roku. Cena ubezpieczenia AC jest zależna od m.in. danych pojazdu, kierowcy, miejsca parkowania samochodu nocą, zakresu terytorialnego, udziału własnego, amortyzacji części i wysokości franszyzy – integralnej bądź redukcyjnej.

  Jak obniżyć cenę autocasco?

  Przeczytaj artykuł 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC, które mają zastosowanie również w przypadku AC, np. popularna współwłasność. Oczywiście na cenę AC ma wpływ przede wszystkim bezszkodowa jazda. W artykule Jakiej szkody nie opłaca się zgłaszać z AC i dlaczego? omówiliśmy, które szkody warto naprawić z własnej kieszeni, aby nie tracić zniżki na autocasco w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Na obniżenie ceny autocasco mają wpływ również: udział własny, franszyza, amortyzacja części, redukcyjna bądź zmienna suma ubezpieczenia.

  Dlaczego warto porównywać autocasco przed zakupem?

  Dzięki porównywaniu cen i zakresów ubezpieczeń autocasco przed zakupem możesz wybrać korzystną ochronę za dobrą cenę. Przykład: jesteś w stanie przeznaczyć na AC ok. 600 zł w skali roku. Ubezpieczenia w tej cenie mogą różnić się np. wysokością udziału własnego i amortyzacją części, które mają wpływ na wysokość odszkodowań. Porównując warunki AC, możesz wybrać ofertę, dzięki której otrzymasz wyższe odszkodowanie po szkodzie, bo zdecydujesz się na autocasco bez udziału własnego lub wykupisz amortyzację.

  Pytania o zakup ubezpieczenia AC

  Jak kupić ubezpieczenie AC na mubi.pl?

  Po wysłaniu wniosku i przeglądnięciu listy ofert w wynikach kalkulacji możesz wybrać najlepszą ofertę. Możesz kupić AC na mubi.pl korzystając z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci. Nawet bez wychodzenia z domu albo w podróży.

  Artykuł Co się stanie, jeśli klikniesz „kup” w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi? Sprawdź warunki firm ubezpieczeniowych i dowiedz się, do kiedy trzeba zapłacić za ubezpieczenie online dokładnie opisuje kolejne kroki po zakupieniu pakietu z AC w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Niektórzy wyślą Ci na e-mail najpierw wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia wraz z danymi do płatności i dopiero potem polisę. Inni, np. Generali, wysyłają dokument, który po wniesieniu opłaty jest traktowany jako ważna polisa.

  Jak porównać i wybrać zakres autocasco?

  Najwygodniej za pośrednictwem porównywarki Mubi. Po wysłaniu formularza i otrzymaniu listy pakietów z autocasco możesz wybrać kilka ofert do porównania w jednej tabeli. Dzięki temu sprawdzisz, które ubezpieczenie odpowiada Ci najbardziej pod względem udziału własnego, wysokości amortyzacji części, sumy ubezpieczenia itp. Jednym kliknięciem możesz pobrać OWU AC i zapoznać się np. z wyłączeniami odpowiedzialności danego ubezpieczyciela.

  W porównaniu może Ci pomóc zarówno doradca na infolinii, jak i poradniki na naszym blogu. Możesz na nim przeczytać m.in. jak ustalana jest wartość samochodu w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

  Co jest ważniejsze w przypadku autocasco - cena czy zakres?

  Wybierając autocasco, najpierw sprawdź, czy odpowiada Ci jego zakres ochrony, a dopiero potem porównaj oferty pod względem cen. Dlaczego tak? O ile obowiązkowe OC ma identyczny zakres ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej i możesz śmiało kierować się ceną przy jego wyborze, o tyle najtańsze AC niekoniecznie może być dla Ciebie najlepsze. Tanie AC może mieć zbyt wąski zakres ochrony w stosunku do Twoich wymagań. Kiedy już wybierzesz kilka satysfakcjonujących ofert, możesz je porównać i sprawdzić, które ma najlepszą cenę. Różnice mogą dotyczyć takich szczegółów jak wysokość udziału własnego czy amortyzacji części.

  Przykład: masz do wyboru AC bez udziału własnego w firmie X i AC z udziałem własnym w wysokości 500 zł dla szkód wypadkowych w firmie Y. Ubezpieczenie X jest droższe o 150 zł. W takiej sytuacji opłaca się je wybrać. Co prawda zapłacisz więcej, ale ubezpieczyciel nie pomniejszy każdego odszkodowania z autocasco o wspomniane 500 zł.

  Czy opłaca się kupić AC na raty?

  To zależy od Twojej sytuacji finansowej i planów. Jeśli będziesz odnawiać umowę ubezpieczenia OC i chcesz podpisać umowę AC, ale wiesz, że masz napięty budżet, możesz kupić pakiet OC + AC na raty.

  Na ile rat minimalnie i maksymalnie można rozbić składkę ubezpieczeniową? W artykule Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 43 zł za 30 dni na mubi.pl znajdziesz dokładne informacje. Minusem kupowania OC i AC na raty jest fakt, że ich suma jest zwykle wyższa od składki opłaconej jednorazowo z góry. Z jednej strony – przepłacasz w skali roku, z drugiej strony – dzięki ratom unikasz dużego wydatku w jednym miesiącu.

  Pytania o umowę ubezpieczenia AC

  Na ile podpisuje się umowę autocasco?

  Umowa AC trwa zwykle 12 miesięcy. Autocasco najczęściej kupuje się w pakiecie z OC, aczkolwiek niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają dokupienie AC w trakcie trwania umowy OC. Wtedy zakończenie umowy autocasco ustala się na dzień wygaśnięcia umowy OC. Wyjątkowo assistance można kupić w wariancie krótkoterminowym.

  Czy można zrezygnować z umowy AC online?

  Możesz zrezygnować z AC kupionego online. Jako konsument masz na to 30 dni od dnia zawarcia umowy na odległość, czyli przez Internet lub telefon. Więcej informacji znajdziesz w artykule Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć. Jeśli wcześniej opłacisz składkę, ubezpieczyciel zwróci Ci kwotę pomniejszoną o koszt wykorzystanej ochrony.

  Przykład: masz AC od 9 maja, opłacone za cały rok. 17 maja decydujesz się odstąpić od umowy zawartej na odległość i wysyłasz ubezpieczycielowi rezygnację za pomocą formularza na stronie. Firma ubezpieczeniowa zwróci Ci składkę, ale pomniejszoną o kwotę za ochronę od 9 do 17 maja. Dlaczego? Gdyby wtedy powstała szkoda, z AC zostałoby wypłacone odszkodowanie.

  Poradniki