Ubezpieczenie AC w pakiecie z OC już od 443 zł

grafika
grafika

Zalety ubezpieczenia AC na mubi.pl

 • Szybka porównywarka OC i AC online

  Wypełnij prosty formularz, poczekaj 30 sekund na wyniki i zyskaj dostęp do listy konkurencyjnych pakietów OC i AC, które możesz porównywać w tabeli na jednej stronie!

 • Ubezpieczenia AC od liderów na rynku

  Mubi współpracuje z popularnymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu użytkownicy porównywarki mają dostęp do konkurencyjnych ofert, które są zawsze aktualne.

 • Zakup autocasco online

  Kalkulator OC i AC na mubi.pl działa na laptopach, smartfonach, tabletach itp., dzięki czemu możesz kupić AC online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

 • Wsparcie doradcy na infolinii

  Jeśli będziesz mieć pytanie podczas wypełniania formularza lub będziesz zastanawiać się między dwoma podobnymi ofertami, skontaktuj się z nami. Nasza profesjonalna infolinia pomoże Ci uzupełnić pola wniosku i przeanalizować szczegóły ofert z AC.

 • Ograniczenie wymaganych danych do minimum

  Możesz pominąć podanie imienia i nazwiska, e-maila, numeru telefonu, numeru rejestracyjnego, numeru PESEL. Założenie konta na Mubi.pl jest opcjonalne.

 • Powrót do kalkulacji w dowolnym momencie

  Po otrzymaniu listy ofert możesz wysłać link do niej na swój e-mail lub zapisać ją w profilu użytkownika. Dzięki temu możesz wrócić do porównywania ubezpieczeń w dogodnej chwili. Bez ponownego wypełniania wniosku.

Czy opłaca Ci się zakup ubezpieczenia AC?

Wyobraź sobie, że Twój samochód zostaje uszkodzony wskutek stłuczki, skradziony lub zdewastowany przez chuliganów. Czy stać Cię na naprawę auta z własnej kieszeni lub zakup nowego? Jeśli nie, autocasco jak najbardziej Ci się opłaca! Dzięki niemu możesz liczyć na opłacenie kosztów naprawy pojazdu przez ubezpieczyciela lub odszkodowanie, które ułatwi zakup nowego samochodu.

W artykule 5 sytuacji, w których przydaje się autocasco opisaliśmy kilka najczęstszych zdarzeń, które są objęte ochroną w ramach AC, wśród nich szkody spowodowane siłami natury. Oczywiście sytuacji, w których przydaje się autocasco, jest o wiele więcej i trudno by je wyczerpać w jednym poradniku.

Ponadto Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że do końca III kwartału 2023 roku ubezpieczyciele wypłacili 5 300 000 000 zł odszkodowań i świadczeń z AC. Gdyby nie dobrowolne autocasco, wielu kierowców miałoby problemy ze sfinansowaniem naprawy samochodu na własną rękę, a co dopiero z zakupem nowego auta po kradzieży lub szkodzie całkowitej.

Minicasco, standardowe autocasco czy all risks?

Wybierając zakres ubezpieczenia AC, możesz natknąć się na takie terminy jak smart casco i all risks. Co one oznaczają? Wskazują, czy dane autocasco ma zawężony lub najszerszy możliwy zakres ochrony.

grafika
Smart casco (AC mini)

Smart casco to inaczej AC mini, które jest szczegółowo przeanalizowane w poradniku Minicasco – AC dla mniej wymagających. Przykład: jeśli uważasz, że możesz zapłacić z własnej kieszeni za naprawę samochodu po spowodowanej przez Ciebie kolizji, ale parkujesz samochód pod blokiem na noc i obawiasz się, że pewnego ranka nie zastaniesz auta, może zadowolić Cię autocasco na wypadek kradzieży. Omówienie tego wariantu jest dostępne tutaj. Inne ubezpieczenia AC w wersji mini mogą obejmować wyłącznie naprawę szkód częściowych po kolizji i wypadku, akcie wandalizmu, działaniu sił natury (np. po burzy z gradem), szkodę całkowitą.

AC all risks

AC all risks, o którym mówi ten krótki poradnik Jaki jest zakres ochrony autocasco all risks?, to AC z najszerszym zakresem ochrony na rynku. To ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe we wszystkich sytuacjach, które nie są jasno wskazane w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU AC.

Kompromisem między tymi dwoma opcjami jest oczywiście standardowe autocasco, które powinno obejmować różnorodne szkody (np. po kolizji, akcie wandalizmu, zderzeniu się pojazdu z dzikim zwierzęciem, powstałe wskutek działania natury itp.), chronić finansowo właściciela samochodu po kradzieży pojazdu lub jego elementów itd. Ubezpieczyciele oferują dodatkowo ubezpieczenie szyb i opon. Po co? Przykład: jeśli w wyniku stłuczki ucierpiały wyłącznie szyby, szkodę można zlikwidować z ich ubezpieczenia, nie tracąc zniżek na AC.

KROK PO KROKU

Jak kupić ubezpieczenie AC poprzez kalkulator Mubi?

Zaledwie kilka kroków dzieli Cię od korzystnego autocasco!

 • Wypełnij wniosek

  Zaznacz na samej górze formularza, że interesuje Cię ubezpieczenie AC. Pytamy w nim również o planowane wyjazdy zagraniczne, aby wiedzieć, czy chcesz kupić AC z ochroną w Europie.

 • Poczekaj 30 sekund na listę ofert

  Propozycje pakietów OC + AC możesz sortować według wybranych filtrów. Po kliknięciu “Sprawdź szczegóły” obok oferty wyświetlą się najważniejsze warunki ubezpieczenia AC i innych wybranych ochron.

 • Dodaj wybrane oferty do porównania

  Dzięki tej funkcji możesz porównać szczegóły wybranych ofert w jednej tabeli, co pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy pakiet do swoich potrzeb. Jednym kliknięciem możesz pobrać kartę produktu z podsumowaniem najważniejszych warunków i OWU.

 • Kup AC online

  Zapłać szybkim lub tradycyjnym przelewem, kartą kredytową/debetową lub szybką płatnością (np. BLIK, Google Pay). Polisę otrzymasz na podany adres e-mail. Gotowe! Mubi życzy bezpiecznej jazdy i do zobaczenia za rok!

grafika

Co sprawdzić, kupując AC?

 • grafika
  Zakres ochrony

  Sprawdź, jaki zakres terytorialny ma autocasco, zwłaszcza jeśli planujesz wyjechać samochodem za granicę, a także jakie rodzaje szkód obejmuje ochroną.

 • grafika
  Rodzaj sumy ubezpieczenia

  Czy wiesz, że istnieją aż 4 rodzaje sumy AC? Ich porównanie z przykładami, zaletami, wadami i rekomendacjami znajdziesz w poradniku Rodzaje sum ubezpieczenia autocasco – czym się różnią i którą sumę ubezpieczenia AC wybrać?.

 • grafika
  Zasady naprawy szkody

  Znaczenie ma zarówno wariant likwidacji szkody, jak i użyte części - zamienne bądź oryginalne. Przeczytaj, jak rodzaj części użytych do naprawy auta wpływa na cenę AC, jakie są różnice między częściami i czym różnią się warianty likwidacji szkody z autocasco.

 • grafika
  Udział własny

  Udział własny to kwota, która jest odejmowana od każdego odszkodowania. Z jednej strony – obniża cenę AC, ale z drugiej – obniża również odszkodowanie.

 • grafika
  Franszyza

  Istnieją dwa rodzaje franszyz w AC: redukcyjna i integralna. Pierwsza to kwota odejmowana od odszkodowania (udział własny), druga to minimalna wartość szkody, za którą odpowiada finansowo ubezpieczyciel.

 • grafika
  Wyłączenia odpowiedzialności

  OWU AC zawiera listę szkód, które są wyłączone spod ochrony finansowej ubezpieczyciela. Można je podzielić na kilka kategorii. Niektóre są związane z zachowaniem kierowcy, inne z warunkami zewnętrznymi czy stanem technicznym samochodu. Kliknij i dowiedz się więcej.

Czy wiesz, że…

Firma ubezpieczeniowa przeprowadza inspekcję pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem AC. Celem tych oględzin jest sprawdzenie m.in. stanu technicznego pojazdu, czy ma uszkodzenia, zabezpieczenia antykradzieżowe, czy dane samochodu zgadzają się z danymi we wniosku.

Komu Mubi poleca ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie autocasco chroni finansowo na wypadek szkód różnego pochodzenia.
Komu szczególnie polecamy AC samochodu? Sprawdź, czy widzisz siebie w jednej z poniższych grup.

 • grafika
  Weekendowi podróżnicy

  Im częściej podróżujesz na dłuższe dystanse własnym samochodem, tym bardziej zrozumiałe, że martwisz się o stłuczkę po drodze, kradzież auta czy jego uszkodzenie przez wandali. Nawet jeśli nieznana Ci okolica wygląda na bezpieczną i bez obaw parkujesz auto poza parkingiem strzeżonym, po powrocie ze zwiedzania może Cię zastać przykra niespodzianka. Wyjeżdżasz za granicę autem? Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się o specyficznych wyłączeniach odpowiedzialności z AC.

 • grafika
  Rodzice

  Wozisz dzieci samochodem zarówno do przedszkola czy jeździcie na rodzinne wycieczki? A może wspólne zakupy z pociechami? Dzięki ubezpieczeniu AC dostaniesz odszkodowanie za uszkodzony, zniszczony lub skradziony fotelik dziecięcy – dzięki pieniądzom z AC nie ucierpi Twój budżet rodzinny.

 • grafika
  Właściciele nowych samochodów

  Im droższy jest nowy samochód, tym więcej możesz wydać na naprawę po jego uszkodzeniu. Wyobraź sobie, że ktoś rozbija Ci reflektor i zarysowuje bok auta, po czym odjeżdża z miejsca zdarzenia. Wychodzisz z marketu czy kina, widzisz uszkodzenia, ale nie sprawcę. Jeśli nie zostanie on odnaleziony (pomocny może być monitoring), a nie masz własnego AC, to nie dostaniesz odszkodowania z UFG. Poczytaj więcej o takiej sytuacji w tym artykule.

 • grafika
  Pożyczający samochód

  Słyszysz od bliskiej Ci osoby – wiesz, potrzebowałabym samochodu… Czy od razu podajesz jej kluczyki? Mimo że masz zaufanie do siostry czy kolegi, to niestety kolizja może przydarzyć się każdemu. Dzięki AC dostaniesz odszkodowanie, kiedy inna osoba kierująca Twoim samochodem uszkodzi go. Dzięki autocasco możecie uniknąć kłótni o sfinansowanie naprawy auta. Sprawdź tylko, czego musisz dopilnować, jeśli pożyczasz samochód osobie poniżej 26. roku życia.

 • grafika
  Parkujący auto nocą poza garażem

  Stałe miejsce parkowania samochodu ma wpływ na cenę AC i ryzyko kradzieży auta. O ile może zostać skradzione również z garażu przy domu, o tyle pozostawianie pojazdu na ulicy pod blokiem jest bardziej ryzykowne, choćby ze względu na chuliganów. Wyobraź sobie, że wychodzisz rano do pracy i widzisz, że Twój samochód ma liczne uszkodzenia. Jeżeli masz AC, to ubezpieczyciel sfinansuje naprawę samochodu.

Tysiące zadowolonych klientów

Logo serwisu
4.9
Opineo 1 093 opinie
Logo serwisu
4.6
Google 621 opinii
Logo serwisu
4.6
Kalkulator OC/AC 45 370 opinii

Nie sądziłam, że uda mi się zdobyć ubezpieczenie w tak atrakcyjnej cenie jak udało mi się zakupić za pośrednictwem Mubi. W przyszłości na pewno skorzystam ponownie!

Avatar użytkownika

Naprawdę bardzo polecam tanie ubezpieczenie do tego bardzo dobrej i rzetelne podejście konsultantów rzadko kiedy daje pięć gwiazdek teraz daje jeszcze z czystym sumieniem

Avatar użytkownika

Jak dla mnie to prawdziwy sztos. Łatwo i szybko można znaleźć ubezpieczenie w dobrej cenie.

Avatar użytkownika

Jak najbardziej polecam porównywarkę Mubi. Prosta kalkulacja nowej składki, zadowolająco przystępne ceny oraz dodatkowe bonusy za zakup polisy dają 100 % zadowolenia. ?

Avatar użytkownika

Zdecydowanie polecam korzystanie z tej porównywarki. Można naprawdę wiele zyskać.

Avatar użytkownika

Porównywarka jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu bez problemu można znaleźć ubezpieczenie w korzystnej cenie.

Avatar użytkownika

Ja Używam od dawna i jestem zadowolony, polecam dalej ? najtańsze oc i jeszcze bonus 150 zl który wraca po miesiącu ( sprawdzone działa) ostatnie oc juz z bonusem kosztowało 200 zl więc nie ma konkurencji

Avatar użytkownika

Mubi jest świetnym narzędziem, które umożliwia szybkie i wygodne porównywanie ofert ubezpieczeń. Proces jest łatwy i przejrzysty, a oferty korzystne - polecam!

Avatar użytkownika

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu AC dzięki Mubi

Podstawowe pytania o ubezpieczenie AC

Co to jest ubezpieczenie AC?

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych chroniące przed stratą finansową w przypadku ich uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży w Polsce i za granicą. Zakres terytorialny oraz szkody objęte ochroną są ustalane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, a nie przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, dlatego warunki ochrony w poszczególnych TU mogą się różnić – dodatkowo każdy ubezpieczyciel oferuje kilka wariantów AC.

Celem autocasco jest ochrona finansowa właściciela ubezpieczonego pojazdu, zarówno gdy sam spowoduje stłuczkę, jak i gdy inna osoba będzie sprawcą szkody. Jeśli pożyczysz swój samochód koledze i on spowoduje stłuczkę, dostaniesz odszkodowanie. Chyba że spowodował on szkodę w zdarzeniu, które wyłączone jest z odpowiedzialności ubezpieczyciela – na przykład prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie AC obejmuje szkody powstałe zarówno z winy kierowcy ubezpieczonego pojazdu, który zderzył się z innym pojazdem, zwierzęciem, przedmiotem z zewnątrz, jak i spowodowane przez osoby trzecie, w tym nieznanych sprawców, np. wandali, którzy uciekli po zarysowaniu karoserii i wybiciu szyby.

Standardowe autocasco pojazdu obejmuje również:
– kradzież pojazdu, jego wyposażenia lub bagażu (w umowie muszą znaleźć się zapisy mówiące, że ubezpieczenie obejmuje ochroną ubezpieczeniową kradzież fotelików dziecięcych i wskazania, jak ubezpieczyciel definiuje bagaż)
– szkody całkowite (np. utratę auta wskutek pożaru),
– straty wyrządzone przez nagłe działanie sił przyrody,
– zatopienie pojazdu.

Co można naprawić z ubezpieczenia AC? Uszkodzenia zewnętrzne i wewnętrzne pojazdu, które powstały wskutek wyżej wymienionych zdarzeń. Wyjątkiem są np. uszkodzenia dodatkowych powłok zabezpieczających lakier karoserii, modyfikacji w zabudowie i konstrukcji auta.

Pytania o cenę ubezpieczenia AC

Ile kosztuje ubezpieczenie AC?

Średnia cena pakietu OC + AC dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 1499 zł w maju 2024 roku. Cena ubezpieczenia AC jest zależna od m.in. danych pojazdu, kierowcy, miejsca parkowania samochodu nocą, zakresu terytorialnego, udziału własnego, amortyzacji części i wysokości franszyzy – integralnej bądź redukcyjnej.

Jak obniżyć cenę autocasco?

Przeczytaj artykuł 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC, które mają zastosowanie również w przypadku AC, np. popularna współwłasność. Oczywiście na cenę AC ma wpływ przede wszystkim bezszkodowa jazda. W artykule Jakiej szkody nie opłaca się zgłaszać z AC i dlaczego? omówiliśmy, które szkody warto naprawić z własnej kieszeni, aby nie tracić zniżki na autocasco w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Na obniżenie ceny autocasco mają wpływ również: udział własny, franszyza, amortyzacja części, redukcyjna bądź zmienna suma ubezpieczenia.

Dlaczego warto porównywać autocasco przed zakupem?

Dzięki porównywaniu cen i zakresów ubezpieczeń autocasco przed zakupem możesz wybrać korzystną ochronę za dobrą cenę. Przykład: jesteś w stanie przeznaczyć na AC ok. 600 zł w skali roku. Ubezpieczenia w tej cenie mogą różnić się np. wysokością udziału własnego i amortyzacją części, które mają wpływ na wysokość odszkodowań. Porównując warunki AC, możesz wybrać ofertę, dzięki której otrzymasz wyższe odszkodowanie po szkodzie, bo zdecydujesz się na autocasco bez udziału własnego lub wykupisz amortyzację.

Pytania o zakup ubezpieczenia AC

Jak kupić ubezpieczenie AC na mubi.pl?

Po wysłaniu wniosku i przeglądnięciu listy ofert w wynikach kalkulacji możesz wybrać najlepszą ofertę. Możesz kupić AC na mubi.pl, korzystając z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci. Nawet bez wychodzenia z domu albo w podróży.

Sprawdź warunki firm ubezpieczeniowych i dowiedz się, do kiedy trzeba zapłacić za ubezpieczenie online. Artykuł Co się stanie, jeśli klikniesz „kup” w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi? Sprawdź warunki firm ubezpieczeniowych i dowiedz się, do kiedy trzeba zapłacić za ubezpieczenie online dokładnie opisuje kolejne kroki po zakupieniu pakietu z AC w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Niektórzy wyślą Ci na e-mail najpierw wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia wraz z danymi do płatności i dopiero potem polisę. Inni, np. Generali, wysyłają dokument, który po wniesieniu opłaty jest traktowany jako ważna polisa.

Jak porównać i wybrać zakres autocasco?

Najwygodniej za pośrednictwem porównywarki Mubi. Po wysłaniu formularza i otrzymaniu listy pakietów z autocasco możesz wybrać kilka ofert do porównania w jednej tabeli. Dzięki temu sprawdzisz, które ubezpieczenie odpowiada Ci najbardziej pod względem udziału własnego, wysokości amortyzacji części, sumy ubezpieczenia itp. Jednym kliknięciem możesz pobrać OWU AC i zapoznać się np. z wyłączeniami odpowiedzialności danego ubezpieczyciela.

W porównaniu może Ci pomóc zarówno doradca na infolinii, jak i poradniki na naszym blogu. Możesz na nim przeczytać m.in. jak ustalana jest wartość samochodu w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Co jest ważniejsze w przypadku autocasco – cena czy zakres?

Wybierając autocasco, najpierw sprawdź, czy odpowiada Ci jego zakres ochrony, a dopiero potem porównaj oferty pod względem cen. Dlaczego jest to ważne? O ile obowiązkowe OC ma identyczny zakres ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej i możesz śmiało kierować się ceną przy jego wyborze, o tyle najtańsze AC niekoniecznie może być dla Ciebie najlepsze. Tanie AC może mieć zbyt wąski zakres ochrony w stosunku do Twoich wymagań. Kiedy już wybierzesz kilka satysfakcjonujących ofert, możesz je porównać i sprawdzić, które ma najlepszą cenę. Różnice mogą dotyczyć takich szczegółów jak wysokość udziału własnego czy amortyzacji części.

Przykład: masz do wyboru AC bez udziału własnego w firmie X i AC z udziałem własnym w wysokości 500 zł dla szkód wypadkowych w firmie Y. Ubezpieczenie X jest droższe o 150 zł. W takiej sytuacji opłaca się je wybrać. Co prawda zapłacisz więcej, ale ubezpieczyciel nie pomniejszy każdego odszkodowania z autocasco o wspomniane 500 zł.

Czy opłaca się kupić AC na raty?

To zależy od Twojej sytuacji finansowej i planów. Jeśli będziesz odnawiać umowę ubezpieczenia OC i chcesz podpisać umowę AC, ale wiesz, że masz napięty budżet, możesz kupić pakiet OC + AC na raty.

Na ile rat minimalnie i maksymalnie można rozbić składkę ubezpieczeniową? W artykule Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 40 zł za za 30 dni na mubi.pl znajdziesz dokładne informacje. Minusem kupowania OC i AC na raty jest fakt, że ich suma jest zwykle wyższa od składki opłaconej jednorazowo z góry. Z jednej strony – przepłacasz w skali roku, z drugiej strony – dzięki ratom unikasz dużego wydatku w jednym miesiącu.

Pytania o umowę ubezpieczenia AC

Na ile podpisuje się umowę autocasco?

Umowa AC trwa zwykle 12 miesięcy. Autocasco najczęściej kupuje się w pakiecie z OC, aczkolwiek niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają dokupienie AC w trakcie trwania umowy OC. Wtedy zakończenie umowy autocasco ustala się na dzień wygaśnięcia umowy OC. Wyjątkowo assistance można kupić w wariancie krótkoterminowym.

Czy można zrezygnować z umowy AC online?

Możesz zrezygnować z AC kupionego online. Jako konsument masz na to 30 dni od dnia zawarcia umowy na odległość, czyli przez Internet lub telefon. Więcej informacji znajdziesz w artykule Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć. Jeśli wcześniej opłacisz składkę, ubezpieczyciel zwróci Ci kwotę pomniejszoną o koszt wykorzystanej ochrony.

Przykład: masz AC od 9 maja, opłacone za cały rok. 17 maja decydujesz się odstąpić od umowy zawartej na odległość i wysyłasz ubezpieczycielowi rezygnację za pomocą formularza na stronie. Firma ubezpieczeniowa zwróci Ci składkę, ale pomniejszoną o kwotę za ochronę od 9 do 17 maja. Dlaczego? Gdyby wtedy powstała szkoda, z AC zostałoby wypłacone odszkodowanie.

Poradniki

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC