Ubezpieczenie AC w pakiecie z OC już od 310 zł

  Porównaj ceny OC/AC
  Krzysztof Hołowczyc
  sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

  Zalety ubezpieczenia AC na mubi.pl

  • Szybka porównywarka OC i AC online

   Wypełnij prosty formularz, poczekaj 30 sekund na wyniki i zyskaj dostęp do listy konkurencyjnych pakietów OC i AC, które możesz porównywać w tabeli na jednej stronie!

  • Ubezpieczenia AC od liderów na rynku.

   Mubi współpracuje z popularnymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu użytkownicy porównywarki mają dostęp do konkurencyjnych ofert, które są zawsze aktualne.

  • Zakup autocasco online.

   Kalkulator OC i AC na mubi.pl działa na laptopach, smartfonach, tabletach itp., dzięki czemu możesz kupić AC online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

  • Wsparcie doradcy na infolinii.

   Jeśli będziesz mieć pytanie podczas wypełniania formularza lub zastanawiać się między dwoma podobnymi ofertami, skontaktuj się z nami. Nasza profesjonalna infolinia pomaga uzupełniać pola wniosku i analizować szczegóły ofert z AC.

  • Ograniczenie wymaganych danych do minimum.

   Możesz pominąć podanie imienia i nazwiska, e-maila, numeru telefonu, numeru rejestracyjnego, numeru PESEL. Założenie konta na Mubi.pl jest opcjonalne.

  • Powrót do kalkulacji w dowolnym momencie

   Po otrzymaniu listy ofert możesz wysłać link do niej na swój e-mail lub zapisać ją w profilu użytkownika. Dzięki temu możesz wrócić do porównywania ubezpieczeń w dogodnej chwili. Bez ponownego wypełniania wniosku.

  Przejdź do kalkulatora
  logo allianz
  logo aviva
  logo axa
  logo benefia
  logo generali
  logo link 4
  logo mtu
  logo proama
  logo pzu
  logo you can drive

  Czy opłaca Ci się zakup ubezpieczenia AC?

  Wyobraź sobie, że Twój samochód zostaje uszkodzony wskutek stłuczki, skradziony lub zdewastowany przez chuliganów. Czy stać Cię na naprawę auta z własnej kieszeni lub zakup nowego? Jeśli nie, autocasco jak najbardziej Ci się opłaca, bo dzięki niemu możesz liczyć na opłacenie kosztów naprawy pojazdu przez ubezpieczyciela lub odszkodowanie, które ułatwi zakup nowego samochodu.

  W artykule 5 sytuacji, w których przydaje się autocasco opisaliśmy kilka najczęstszych zdarzeń, które są objęte ochroną w ramach AC, wśród nich szkody spowodowane siłami natury. Oczywiście sytuacji, w których przydaje się autocasco, jest o wiele więcej i trudno by je wyczerpać w jednym poradniku.

  Ponadto Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że do końca 2019 roku ubezpieczyciele wypłacili 800 000 zł odszkodowań i świadczeń wypłaconych z AC, a średni koszt likwidacji jednej szkody z autocasco wyniósł w tym okresie 6886 zł. Gdyby nie dobrowolne autocasco, wielu kierowców miałoby problemy ze sfinansowaniem naprawy samochodu na własną rękę, a co dopiero z zakupem nowego auta po kradzieży starego lub szkodzie całkowitej.

  Minicasco, standardowe autocasco czy all risks?

  Wybierając zakres ubezpieczenia AC, możesz natknąć się na takie terminy jak smart casco i all risks. Co one oznaczają? Wskazują, czy dane autocasco ma zawężony lub najszerszy możliwy zakres ochrony.

  wypadek samochodowy ikona
  Smart casco (AC mini)

  Smart casco to inaczej AC mini, które jest szczegółowo przeanalizowane w poradniku Minicasco – AC dla mniej wymagających. Przykład: jeśli uważasz, że możesz zapłacić z własnej kieszeni za naprawę samochodu po spowodowanej przez Ciebie kolizji, ale parkujesz samochód pod blokiem na noc i obawiasz się, że pewnego ranka nie zastaniesz auta, może zadowolić Cię autocasco na wypadek kradzieży. Omówienie tego wariantu jest dostępne tutaj. Inne ubezpieczenia AC w wersji mini mogą obejmować wyłącznie naprawę szkód częściowych po kolizji i wypadku, akcie wandalizmu, działaniu sił natury (np. po burzy z gradem), szkodę całkowitą.

  AC all risks

  AC all risks, o którym mówi ten krótki poradnik pt. Jaki jest zakres ochrony autocasco all risks?, to AC z najszerszym zakresem ochrony na rynku. To ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe we wszystkich sytuacjach, które nie są jasno wyszczególnione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU AC.

  Kompromisem między tymi dwoma opcjami jest oczywiście standardowe autocasco, które powinno obejmować różnorodne szkody (np. po kolizji, akcie wandalizmu, zderzeniu się pojazdu z dzikim zwierzęciem, powstałe wskutek działania natury itp.), chronić finansowo właściciela samochodu po kradzieży pojazdu lub jego elementów itd. Ubezpieczyciele oferują dodatkowo ubezpieczenie szyb i opon. Po co? Przykład: jeśli w wyniku stłuczki ucierpiały wyłącznie szyby, szkodę można zlikwidować z ich ubezpieczenia, nie tracąc zniżek na AC.

  KROK PO KROKU

  Jak kupić ubezpieczenie AC poprzez kalkulator Mubi?

  Zaledwie kilka kroków dzieli Cię od korzystnego autocasco!

  • Wypełnij wniosek

   Zaznacz na samej górze formularza, że interesuje Cię ubezpieczenie AC. Pytamy również o planowane wyjazdy zagraniczne, aby wiedzieć, czy chcesz kupić AC z ochroną w Europie.

  • Poczekaj 30 sekund na listę ofert

   Możesz ją sortować według wybranych filtrów. Po kliknięciu w Sprawdź szczegóły obok oferty wyświetlą Ci się szczegółowe dane pakietu z AC.

  • Dodaj wybrane oferty do porównania

   Dzięki tej funkcji możesz porównać szczegóły wybranych ofert w jednej tabeli, która pomoże Ci wytypować najkorzystniejsze pakiety. Jednym kliknięciem możesz pobrać kartę produktu z podsumowaniem najważniejszych warunków i OWU.

  • Kup AC online

   Zapłać szybkim lub tradycyjnym przelewem. Polisę otrzymasz na podany adres e-mail. Gotowe! Mubi życzy bezpiecznej jazdy i do zobaczenia za rok!

  ochrona samochodu

  Co sprawdzić, kupując AC?

  Czy wiesz, że…

  Firma ubezpieczeniowa przeprowadza inspekcję pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem AC. Celem tych oględzin jest sprawdzenie m.in. stanu technicznego pojazdu, czy ma uszkodzenia, zabezpieczenia antykradzieżowe, czy dane samochodu zgadzają się z danymi we wniosku. Więcej informacji o inspekcji auta znajdziesz tutaj.

  Komu Mubi poleca ubezpieczenie AC?

  Ubezpieczenie autocasco chroni finansowo na wypadek szkód różnego pochodzenia.
  Komu szczególnie polecamy AC samochodu? Sprawdź, czy widzisz siebie w jednej z poniższych grup.

  • dziewczyna i auto
   Weekendowi podróżnicy

   Im częściej podróżujesz na dłuższe dystanse własnym samochodem, tym bardziej zrozumiałe, że martwisz się o stłuczkę po drodze, kradzież auta czy jego uszkodzenie przez wandali. Nawet jeśli nieznana Ci okolica wygląda na bezpieczną i bez lęku parkujesz auto poza parkingiem strzeżonym, po powrocie ze zwiedzania może Cię zastać przykra niespodzianka. Wyjeżdżasz za granicę autem? Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się o specyficznych wyłączeniach odpowiedzialności z AC.

  • rodzina przy samochodzie
   Rodzice

   Wozisz dzieci samochodem zarówno do przedszkola, jak i na rodzinne wycieczki? Jeździcie razem na zakupy? Dzięki ubezpieczeniu AC możesz dostać odszkodowanie za uszkodzony, zniszczony lub skradziony fotelik dziecięcy. Poza tym dzięki pieniądzom z AC nie ucierpi budżet rodzinny, który bywa napięty. Sprawdź, na czym polega ubezpieczenie fotelika samochodowego i przy okazji - czy znasz aktualne przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie.

  • kierowca
   Właściciele nowych samochodów

   Im droższy jest nowy samochód, tym więcej możesz wydać na naprawę po stłuczce. Wyobraź sobie, że ktoś rozbija Ci reflektor i zarysowuje bok auta, po czym odjeżdża z miejsca zdarzenia. Wychodzisz z marketu czy kina - i widzisz uszkodzenia, ale nie sprawcę. Jeśli nie zostanie odnaleziony np. za pomocą monitoringu i nie masz własnego AC, nie dostaniesz odszkodowania z UFG. Poczytaj więcej o tej sytuacji w tym artykule.

  • kluczyki od samochodu
   Pożyczający samochód

   Słyszysz od bliskiej Ci osoby: Wiesz, potrzebowałabym samochodu… i od razu podajesz jej kluczyki? Mimo że masz zaufanie do siostry czy kolegi, niestety stłuczki chodzą po ludziach. Dzięki AC dostaniesz odszkodowanie, kiedy inna osoba kierująca Twoim samochodem uszkodzi go, chyba że np. prowadziła po spożyciu alkoholu. Dzięki autocasco możecie uniknąć kłótni o sfinansowanie naprawy auta. Sprawdź tylko, czego musisz dopilnować, jeśli pożyczasz samochód osobie poniżej 26. roku życia.

  • auto na drodze
   Parkujący auto nocą poza garażem

   Stałe miejsce parkowania samochodu ma wpływ na cenę AC i ryzyko kradzieży auta. O ile może zostać skradzione również z garażu przy domu, o tyle pozostawianie pojazdu na ulicy pod blokiem jest bardziej ryzykowne, również ze względu na chuliganów. Wyobraź sobie, że wychodzisz rano do pracy i widzisz, że Twój samochód ma liczne uszkodzenia. Co gorsza - do wypłaty jeszcze 2 tygodnie. Jeżeli masz AC, ubezpieczyciel zajmie się naprawą szkody.

  Opinie
  4.9
  32 opinie
  Roksana Korczyk
  wczoraj

  Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

  Krzysztof Zieliński
  2 tygodnie temu

  Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

  Wioletta Wysocka
  3 miesiące temu

  super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

  Katarzyna Owies
  3 miesiące temu

  Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

  Oliwia Górska
  3 miesiące temu

  Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

  Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu AC dzięki Mubi

  Podstawowe pytania o ubezpieczenie AC

  Co to jest ubezpieczenie AC?

  Autocasco to opcjonalne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych na wypadek ich uszkodzenia lub kradzieży w Polsce i za granicą. Zakres terytorialny i szkody objęte ochroną są ustalane przez firmy ubezpieczeniowe, nie przez ustawę, dlatego wariantów AC komunikacyjnego jest wiele.

  Celem autocasco jest ochrona finansowa właściciela ubezpieczonego pojazdu, zarówno gdy sam spowoduje stłuczkę, jak i gdy inna osoba będzie winna kraksy. Jeśli pożyczysz swój samochód koledze i on spowoduje stłuczkę, dostaniesz odszkodowanie, oczywiście jeśli kierujący nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, nie popełnił przestępstwa itp.

  Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

  Ubezpieczenie AC obejmuje szkody powstałe zarówno z winy kierowcy ubezpieczonego pojazdu, który zderzył się z innym pojazdem, zwierzęciem, przedmiotem z zewnątrz, jak i spowodowane przez osoby trzecie, w tym nieznanych sprawców, np. wandali zbiegłych po zarysowaniu karoserii i wybiciu szyby.

  Standardowe autocasco pojazdu obejmuje również:
  – kradzież pojazdu, jego wyposażenia lub bagażu (w umowie muszą znaleźć się zapisy mówiące, czy ubezpieczenie obejmuje kradzież fotelików dziecięcych i jak ubezpieczyciel definiuje bagaż)
  – szkody całkowite (np. utratę auta wskutek pożaru),
  – straty wyrządzone przez nagłe działanie sił przyrody,
  – zatopienie pojazdu.

  Co można naprawić z ubezpieczenia AC? Uszkodzenia zewnętrzne i wewnętrzne pojazdu, które powstały wskutek wyżej wymienionych zdarzeń. Wyjątkiem są np. uszkodzenia dodatkowych powłok zabezpieczających lakier karoserii, modyfikacji w zabudowie i konstrukcji auta.

  turutr

  trjtrjtrjtrjtr

  Pytania o cenę ubezpieczenia AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC?

  Średnia cena pakietu OC + AC dla użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 1481 zł we wrześniu 2020 roku. Cena ubezpieczenia AC jest zależna od m.in. danych pojazdu, kierowcy, miejsca parkowania samochodu nocą, zakresu terytorialnego, udziału własnego, amortyzacji części i wysokości franszyzy – integralnej bądź redukcyjnej.

  Jak obniżyć cenę autocasco?

  Przeczytaj artykuł 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC, które mają zastosowanie również w przypadku AC, np. popularna współwłasność. Oczywiście na cenę AC ma wpływ przede wszystkim bezszkodowa jazda. W artykule Jakiej szkody nie opłaca się zgłaszać z AC i dlaczego? omówiliśmy, które szkody warto naprawić z własnej kieszeni, aby nie tracić zniżki na autocasco w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Na obniżenie ceny autocasco mają wpływ również: udział własny, franszyza, amortyzacja części, redukcyjna bądź zmienna suma ubezpieczenia.

  Dlaczego warto porównywać autocasco przed zakupem?

  Dzięki porównywaniu cen i zakresów ubezpieczeń autocasco przed zakupem możesz wybrać korzystną ochronę za dobrą cenę. Przykład: jesteś w stanie przeznaczyć na AC ok. 600 zł w skali roku. Ubezpieczenia w tej cenie mogą różnić się np. wysokością udziału własnego i amortyzacją części, które mają wpływ na wysokość odszkodowań. Porównując warunki AC, możesz wybrać ofertę, dzięki której otrzymasz wyższe odszkodowanie po szkodzie, bo zdecydujesz się na autocasco bez udziału własnego lub wykupisz amortyzację.

  Pytania o zakup ubezpieczenia AC

  Jak kupić ubezpieczenie AC na mubi.pl?

  Po wysłaniu wniosku i przeglądnięciu listy ofert w wynikach kalkulacji możesz wybrać najlepszą ofertę. Możesz kupić AC na mubi.pl korzystając z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci. Nawet bez wychodzenia z domu albo w podróży.

  Artykuł Co się stanie, jeśli klikniesz „kup” w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi? Sprawdź warunki firm ubezpieczeniowych i dowiedz się, do kiedy trzeba zapłacić za ubezpieczenie online dokładnie opisuje kolejne kroki po zakupieniu pakietu z AC w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Niektórzy wyślą Ci na e-mail najpierw wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia wraz z danymi do płatności i dopiero potem polisę. Inni, np. Generali, wysyłają dokument, który po wniesieniu opłaty jest traktowany jako ważna polisa.

  Jak porównać i wybrać zakres autocasco?

  Najwygodniej za pośrednictwem porównywarki Mubi. Po wysłaniu formularza i otrzymaniu listy pakietów z autocasco możesz wybrać kilka ofert do porównania w jednej tabeli. Dzięki temu sprawdzisz, które ubezpieczenie odpowiada Ci najbardziej pod względem udziału własnego, wysokości amortyzacji części, sumy ubezpieczenia itp. Jednym kliknięciem możesz pobrać OWU AC i zapoznać się np. z wyłączeniami odpowiedzialności danego ubezpieczyciela.

  W porównaniu może Ci pomóc zarówno doradca na infolinii, jak i poradniki na naszym blogu. Możesz na nim przeczytać m.in. jak ustalana jest wartość samochodu w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

  Co jest ważniejsze w przypadku autocasco - cena czy zakres?

  Wybierając autocasco, najpierw sprawdź, czy odpowiada Ci jego zakres ochrony, a dopiero potem porównaj oferty pod względem cen. Dlaczego tak? O ile obowiązkowe OC ma identyczny zakres ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej i możesz śmiało kierować się ceną przy jego wyborze, o tyle najtańsze AC niekoniecznie może być dla Ciebie najlepsze. Tanie AC może mieć zbyt wąski zakres ochrony w stosunku do Twoich wymagań. Kiedy już wybierzesz kilka satysfakcjonujących ofert, możesz je porównać i sprawdzić, które ma najlepszą cenę. Różnice mogą dotyczyć takich szczegółów jak wysokość udziału własnego czy amortyzacji części.

  Przykład: masz do wyboru AC bez udziału własnego w firmie X i AC z udziałem własnym w wysokości 500 zł dla szkód wypadkowych w firmie Y. Ubezpieczenie X jest droższe o 150 zł. W takiej sytuacji opłaca się je wybrać. Co prawda zapłacisz więcej, ale ubezpieczyciel nie pomniejszy każdego odszkodowania z autocasco o wspomniane 500 zł.

  Czy opłaca się kupić AC na raty?

  To zależy od Twojej sytuacji finansowej i planów. Jeśli będziesz odnawiać umowę ubezpieczenia OC i chcesz podpisać umowę AC, ale wiesz, że masz napięty budżet, możesz kupić pakiet OC + AC na raty.

  Na ile rat minimalnie i maksymalnie można rozbić składkę ubezpieczeniową? W artykule Gdzie kupić OC na raty? Ubezpieczenie auta na 2 raty już od 49,50 zł za 30 dni na mubi.pl znajdziesz dokładne informacje. Minusem kupowania OC i AC na raty jest fakt, że ich suma jest zwykle wyższa od składki opłaconej jednorazowo z góry. Z jednej strony – przepłacasz w skali roku, z drugiej strony – dzięki ratom unikasz dużego wydatku w jednym miesiącu.

  Pytania o umowę ubezpieczenia AC

  Na ile podpisuje się umowę autocasco?

  Umowa AC trwa zwykle 12 miesięcy. Autocasco najczęściej kupuje się w pakiecie z OC, aczkolwiek niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają dokupienie AC w trakcie trwania umowy OC. Wtedy zakończenie umowy autocasco ustala się na dzień wygaśnięcia umowy OC. Wyjątkowo assistance można kupić w wariancie krótkoterminowym.

  Czy można zrezygnować z umowy AC online?

  Możesz zrezygnować z AC kupionego online. Jako konsument masz na to 30 dni od dnia zawarcia umowy na odległość, czyli przez Internet lub telefon. Więcej informacji znajdziesz w artykule Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć. Jeśli wcześniej opłacisz składkę, ubezpieczyciel zwróci Ci kwotę pomniejszoną o koszt wykorzystanej ochrony.

  Przykład: masz AC od 9 maja, opłacone za cały rok. 17 maja decydujesz się odstąpić od umowy zawartej na odległość i wysyłasz ubezpieczycielowi rezygnację za pomocą formularza na stronie. Firma ubezpieczeniowa zwróci Ci składkę, ale pomniejszoną o kwotę za ochronę od 9 do 17 maja. Dlaczego? Gdyby wtedy powstała szkoda, z AC zostałoby wypłacone odszkodowanie.

  Dołącz do dyskusji

  0 komentarzy
  Skomentuj jako pierwszy!

  Poradniki

  auta we francji
  sprowadzenie samochodu ze szwajcarii
  jak sprowadzić samochód z zagranicy
  bezpieczeństwo podczas wszystkich świętych
  samochód z holandii
  nnw dla dziecka
  suma gwarancyjna oc podróżne
  ulga rehabilitacyjna
  najlepsze ubezpieczenie turystyczne
  niespodziewane wydatki w ubezpieczeniu
  ubezpieczenie na city break
  zmiany w prawie o ruchu drogowym 2021
  kluczyk samochodowy
  chip tuning a podkręcenie mocy silnika
  egzamin na prawo jazdy
  jak sprawdzić kolor lakieru na samochodzie
  zapnij pasy bezpieczeństwa
  kontrola drogowa
  przewożenie rzeczy samochodem
  nie jedź na rezerwie
  ubezpieczenie przedszkolaka
  samochód na lawecie
  poduszki powietrzne - zalety i zastosowanie
  wyspy kanaryjskie
  przyciemnianie szyb
  10 błędów przy kupowaniu ubezpieczenia samochodu
  ubezpieczenie sportowe dla dziecka
  minorka
  jak uniknąć klątwy faraona
  podróżnik na lotnisku
  niemcy - poradnik
  zabytki w berlinie
  wszystko co powinieneś wiedziec o ubezpieczeniu turystycznym
  turyści a dodatkowe ubezpieczenie
  tankowanie samochodu firmowego
  ubezpieczenie na wyjazd w Polsce
  aplikacja na wypadek
  ubezpieczenie na objazdówkę po europie
  wiek samochodu a cena oc
  kradzież za granicą a ubezpieczenie
  przebieg a cena OC
  wirtualny alkomat a badanie trzeźwości
  wybrzeże korsyki
  jakie auta ubezpieczają młodzi kierowcy
  Silnik Diesel
  samochód z salonu
  blokada alkoholowa
  pasek rozrządu
  pas awaryjny
  cysterna - przewóz substancji
  wymiana dowodu rejestracyjnego
  światła samochodowe
  poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
  youngtimer - jak ubezpieczyć
  czerwony samochód
  samochód marki mg
  samochody miejskie parkujące na ulicy
  tankowanie - czy chrzczone paliwo wciąż jest problemem
  oc dla ferrari - czy faktycznie drogie
  co irytuje kierowców na drogach
  sportowe auto
  ubezpieczenie oc dla ferrari
  samochód marki cadillac
  czyszczenie deski rozdzielczej
  sedan
  umowa ubezpieczenia
  jak nie stracić zniżek ac po naprawie auta
  jak ubezpieczyć samochód od powodzi
  tankowanie płynu AdBlue
  kupno uszkodzonego samochodu
  jak czyścić tapicerkę
  zużycie opon - jak sprawdzić
  poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
  jak wyczyścić felgi
  kupno samochodu czy leasing - co wybrać
  jak dbać o lakier
  jazda z przyczepą kempingową
  samochód w salonie
  bezpieczeństwo motocyklistów na drodze
  jak dbać o karoserię samochodu
  kupno samochodu z wadami
  kontrola drogowa
  zgubione tablice rejestracyjne
  sprzedaż samochodu - współwłasność
  car detailing
  jak sprowadzić samochód z niemiec
  ubezpieczenie akumulatora
  samochód w myjni
  wymiana akumulatora
  jak dbać o auto w upale
  homologacja butli LPG
  bezpieczna pozycja za kierownicą
  co robić w przypadku awarii na autostradzie
  kobieta cieszy się z taniego OC Lancii
  samochody na ulicy
  martwe pole w lusterku
  trójkąt ostrzegawczy
  ubezpieczenie oc smart