Ubezpieczenie turystyczne

które zapewni bezpieczeństwo Tobie i towarzyszom podróży!

Znajdź polisę turystyczną od 3,14 zł dziennie!

Chcę poznać cenę mojej polisy
logo axa
logo generali
logo mtu
logo proama
logo signal-iduna
logo ycd
UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne przez mubi.pl?

Oszczędzasz czas

Wypełnisz formularz i otrzymasz oferty w ciągu 2 minut!

Kupujesz polisę z dowolnego miejsca na świecie

Możesz wyszukać i nabyć polisę turystyczną z domu, restauracji, a nawet z autobusu, jeśli masz urządzenie mobilne i dostęp do internetu.

Sam decydujesz, która oferta jest dla Ciebie najlepsza

Zyskujesz wgląd w kilkanaście ofert od różnych ubezpieczycieli. Możesz je porównać i wybrać tę, która zapewni Ci ochronę dopasowaną do Twoich aktywności.

Oszczędzasz pieniądze

Otrzymujesz listę ofert wraz z cenami, a spośród ubezpieczeń, które odpowiadają twoim potrzebom, możesz wybrać najtańszą.

Ubezpieczasz wszystkich uczestników podróży za jednym razem

W formularzu podajesz liczbę osób, które chcesz ubezpieczyć, a kalkulator przedstawia łączną ofertę dla całej grupy.

RODZAJE UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie podróżne
– na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Cena ubezpieczenia

Chociaż w polisie turystycznej najważniejszy jest zakres ochrony, bo ceny i tak nie są wysokie, warto porównać oferty również pod tym względem. Zdarza się, że oferta przygotowana przez jedno towarzystwo jest dość wąska i kosztuje więcej niż bardziej rozbudowana oferta w innej firmie.

Ograniczenia, limity, franszyzy

Ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC czy bagażu zawierasz na konkretną sumę. To ona określa, jaka jest górna granica odszkodowania. W innych ubezpieczeniach też obowiązują limity. W assistance turystycznym funkcjonują ograniczenia dotyczące liczby dób hotelowych czy kwot przydzielonych na poszczególne usługi. Np. w AXA Partners na pomoc prawną możesz przeznaczyć do 15 000 zł, Generali zapewni maksymalnie 7-dniowy pobyt bliskiej osoby, jeśli trafisz do szpitala, a mtu24.pl zorganizuje pomoc kierowcy zastępczego, ale koszt tej usługi nie może przekroczyć 4000 zł.

Karencja

Jeśli przeszło Ci przez myśl nabycie polisy dopiero po szkodzie, to nie tędy droga. W formularzu określasz, czy w chwili dokonywania zakupu przebywasz w kraju zamieszkania, czy już za granicą. O ile możesz kupić polisę już w trakcie podróży, to ubezpieczyciel zastosuje w takim przypadku tzw. karencję. Mówiąc prościej, odroczy start polisy o kilka dni (czasem jest to tylko kilka godzin) właśnie dlatego, żeby nie odpowiadać za szkodę, do której doszło przed rozpoczęciem ochrony.

Wyłączenia odpowiedzialności

To sytuacje wymienione w OWU, w których ubezpieczenie nie zadziała. Najczęściej są to przypadki wymagające dokupienia rozszerzenia o dodatkowe ryzyko, np. związane z uprawianiem sportów, działaniami wojennymi czy pracą fizyczną. Ale ubezpieczenie nie będzie działało też m.in. wtedy, gdy szkodę wyrządzisz umyślnie, podejmiesz leczenie, które nie jest w danej sytuacji konieczne albo do zdarzenia dojdzie na terytorium nieobjętym ochroną ubezpieczeniową.

Sporty objęte ochroną

Każdy ubezpieczyciel nieco inaczej klasyfikuje poszczególne dyscypliny sportowe. Ten sam rodzaj aktywności w jednej firmie może być uznany za sport amatorski, natomiast w innej – za dyscyplinę o podwyższonym ryzyku. Podział dotyczy też odmian danej aktywności. Przykładowo w AXA Partners ubezpieczenie na narty lub snowboard na wyznaczonych szlakach otrzymujesz już w podstawowym wariancie ubezpieczenia, natomiast narciarstwo poza szlakami wymaga od Ciebie rozszerzenia ochrony o ryzyko związane z uprawianiem sportów ekstremalnych.

https://mubi.pl/wp-content/uploads/2023/02/bro@3x.png
SAMOUCZEK

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne na Mubi?

1. Wypełnij formularz

Wejdź na stronę kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi i odpowiedz na kilka podstawowych pytań: o cel podróży, termin, liczbę podróżnych i planowany rodzaj aktywności.

2. Zapoznaj się z przygotowanymi dla Ciebie ofertami

Przejrzyj listę ofert. Porównaj zakres ochrony, sumy ubezpieczenia i ceny polis. Klikając Szczegóły oferty, rozwiniesz tabelę, w której znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące oferowanych usług. Będziesz mógł także zapoznać się z OWU. Klikając Dodaj do porównania, zestawisz wybrane oferty w przejrzystej tabeli, która ułatwi Ci porównanie ofert i dokonanie wyboru.

3. Wybierz ofertę i kup ubezpieczenie

Wybierz ofertę, która spełnia Twoje oczekiwania pod względem zakresu ochrony i odpowiada Ci finansowo. Kliknij Kup teraz, uzupełnij dane osobowe podróżnych, zapłać składkę i odbierz polisę wysłaną na podany w formularzu adres mailowy.

PRZYPADKI

Kiedy przyda Ci się polisa
turystyczna?

 • Gdy nie będziesz w stanie wrócić o własnych siłach z wycieczki w góry i będziesz potrzebował wsparcia ratowników.
 • Gdy Twoje dziecko wybije szybę w oknie hotelowym, grając w piłkę.
 • Gdy przewoźnik zgubi Twój bagaż lub dostarczy go z opóźnieniem.
 • Gdy po nieszczęśliwym wypadku za granicą będziesz potrzebował pomocy tłumacza.
 • Gdy zachorujesz na COVID-19 lub inną chorobę.
 • Gdy trafisz do szpitala, a Twoje dzieci pozostaną bez opieki.
PORÓWNANIE

Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę jest najlepsze?

Najlepsze ubezpieczenie podróży za granicę jest dopasowane do Twojej aktywności. Ponadto ma sumę ubezpieczenia oraz wszelkie limity dostosowane do kosztów, które możesz ponieść w danym kraju. Jak to oszacować? Nasze poradniki Ci pomogą! Sprawdziliśmy m.in. ile kosztuje akcja ratownicza w górach na Słowacji czy leczenie w Szwajcarii, po czym zaproponowaliśmy minimalne limity w ubezpieczeniu podróżnym.

połowa gwiazdy
Wersja podstawowa
Rodzaj ubezpieczenia
 • tick Kosztów leczenia
 • tick Ochrona COVID-19
 • tick Akcji ratowniczej
 • tick NNW
 • tick Assistance podróżne
 • cross Sportów wysokiego ryzyka / ekstremalnych / letnich / zimowych
  ?
 • cross Sprzętu sportowego
 • cross OC w życiu prywatnym
 • cross OC sportowe
 • cross Na wypadek odwołania imprezy turystycznej, rezygnacji z noclegu, opóźnienia lotu
 • cross Bagażu
 • cross Klauzula alkoholowa
  ?
gwiazda
Wersja rozszerzona
Rodzaj ubezpieczenia
 • tick Kosztów leczenia
 • tick Ochrona COVID-19
 • tick Akcji ratowniczej
 • tick NNW
 • tick Assistance podróżne
 • tick Sportów wysokiego ryzyka / ekstremalnych / letnich / zimowych
 • tick Sprzętu sportowego
 • tick OC w życiu prywatnym
 • tick OC sportowe
 • tick Na wypadek odwołania imprezy turystycznej, rezygnacji z noclegu, opóźnienia lotu
 • tick Bagażu
 • tick Klauzula alkoholowa
UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne w zależności od celu podróży?

To prostsze, niż myślisz! Zastanów się, jak spędzisz czas w podróży – czy będziesz wypoczywał na plaży, zwiedzał, jeździł na nartach, uprawiał inną dyscyplinę sportu, a może zamierzasz pracować. Gdy już zaplanujesz aktywność, wybierz odpowiednią opcję w formularzu kalkulatora ubezpieczeń. Jakie opcje masz do wyboru?

Wypoczynek, zwiedzanie

jeśli stawiasz na relaks i poznawanie miejscowej architektury oraz kultury.

Narty, snowboard

jeśli planujesz uprawiać narciarstwo lub snowboarding na oznakowanych trasach.

Nurkowanie

jeśli chcesz podziwiać rafę koralową i podwodny świat, nurkując z butlą lub uprawiając freediving

Sporty ekstremalne

jeśli jesteś miłośnikiem adrenaliny i preferujesz bardziej ryzykowne dyscypliny (zweryfikuj listę sportów ekstremalnych w OWU).

Wyczynowe uprawianie sportów

jeśli jesteś zawodowcem i wyjeżdżasz na obozy kondycyjne lub zawody.

Praca fizyczna

jeśli Twój wyjazd wiąże się z podjęciem pracy na budowie, na wysokościach itp. za granicą.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Polisa turystyczna zapewnia ochronę w czasie wyjazdu, najczęściej zagranicznego, chociaż przydaje się także podczas wypoczynku w Polsce. Pakiet ubezpieczeniowy składa się przede wszystkim z ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, często również NNW. Ale polisę można rozbudować też o OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sportowe (również sprzętu sportowego). Zakres polisy podróżnej powinien odpowiadać aktywności, którą zaplanowałeś na czas wyjazdu. Wówczas masz możliwość dokupienia dodatku w postaci ochrony od ryzyka związanego z uprawianiem narciarstwa lub innego sportu czy wykonywaniem pracy fizycznej.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie. To koszt już od około 3 zł za dzień ochrony. Polisa na tygodniowy wyjazd do Chorwacji czy Włoch kosztuje zwykle od 22 zł. Cena wzrasta wraz z zakresem (liczbą rodzajów ochronny i sumą ubezpieczeniową), ale nieznacznie. Przykładowo polisa w You Can Drive z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia – 200 000 zł, NNW – 10 000 zł i OC – 50 000 zł to wydatek 44 zł.

Jak działa ubezpieczenie podróżne?

Jako posiadacz polisy podróżnej masz zapewnioną ochronę medyczną i organizacyjną na wypadek zachorowania czy urazu. A jeśli wybrałeś dodatkowe rodzaje ubezpieczenia, także na wypadek spowodowania szkody innym czy zgubienia bagażu. Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku objętego ochroną, towarzystwo ubezpieczeniowe organizuje i opłaca pomoc, której potrzebujesz, np. wizytę u lekarza, usługi kierowcy zastępczego, tłumacza.

Jaka suma ubezpieczenia turystycznego będzie odpowiednia?

Wszystko zależy od celu Twojej podróży (im dalszy wyjazd, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia), a także od tego, jak zamierzasz spędzić czas. Na podróż do któregoś z europejskich krajów powinno wystarczyć 200 000 zł. Na bardziej egzotyczny wyjazd warto wybrać wyższą sumę – przynajmniej około 600 000 zł. Mowa tu o ubezpieczeniu podstawowym, a więc ubezpieczeniu kosztów leczenia. Jeśli wybierasz się na narty za granicę, również warto podnieść sumę ubezpieczeniową. Zwłaszcza w przypadku bardziej ryzykownych odmian narciarstwa, uprawianych poza szlakiem albo wypraw wysokogórskich, by suma starczyła na pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratunkowej.

Jakie dodatki do polisy turystycznej wybrać?

Podstawowa polisa turystyczna (ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance) rzadko jest wystarczająca. Dlatego masz do wyboru wiele dodatkowych form ochrony, jak ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, a także tzw. klauzulę alkoholową i ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu na czas wyjazdu.

Czy mogę kupić ubezpieczenie, będąc za granicą?

Tak, to możliwe. Musisz jednak liczyć się z tym, że ubezpieczyciel zastosuje w tym przypadku tzw. karencję. Karencja to kilkudniowe odroczenie startu ochrony, które ma zapobiec kupowaniu ubezpieczenia już po zajściu szkody i wnioskowaniu o odszkodowanie.

Jak otrzymać pomoc, mając ubezpieczenie turystyczne?

Instrukcje postępowania po szkodzie są rozpisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Każdy ubezpieczyciel ma swoje procedury, ale w wielu towarzystwach są one podobne. W zależności od rodzaju szkody należy poddać się niezbędnemu leczeniu, podjąć działania, które zapobiegną zwiększaniu rozmiarów szkody i skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, a dalej postępować według zaleceń konsultanta. Potrzebna będzie też wszelka dokumentacja, np. medyczna, faktury i rachunki, na podstawie której zostanie wypłacone świadczenie. Uwaga! W OWU często widnieje zapis, który mówi, żeby nie organizować działań na własną rękę, tj. bez konsultacji z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Dlaczego EKUZ nie jest wystarczający?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala korzystać z pomocy medycznej tylko w placówkach publicznych na terenie Unii Europejskiej i w ograniczonym zakresie. Część usług może wymagać opłacenia, jeśli w danym kraju jego obywatele również są do tego zobowiązani. Na podróże po Europie warto mieć EKUZ, ale najlepiej uzupełnić tę ochronę o ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli korzystać z opieki medycznej także w prywatnych przychodniach i gabinetach, zapewni finansowanie transportu medycznego do Polski, jeśli ten będzie konieczny, a także akcji ratowniczej, czego EKUZ nie gwarantuje.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest obowiązkową polisą?

Nabycie ubezpieczenia turystycznego zwykle jest dobrowolne, ale zdecydowanie warto je mieć, aby czuć się bezpiecznie podczas wypoczynku i podróży. Niektóre kraje wymagają jednak posiadania polisy pokrywającej koszty leczenia, np. Algieria czy Madagaskar. Włochy z kolei nakładają obowiązek posiadania OC w życiu prywatnym na osoby, które chcą korzystać z tamtejszych stoków narciarskich. Więcej o obowiązku posiadania ubezpieczenia podróżnego przeczytasz w artykule: Czy ubezpieczenie turystyczne może być prawnie wymagane?

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje zachorowanie na COVID-19?

W pandemii ubezpieczyciele rozszerzyli zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego o pomoc w razie zachorowania na COVID-19. Nadal jest to norma w wielu towarzystwach. Nie każda firma jednak zapewnia wsparcie we wszystkich sytuacjach związanych z COVID-19. Powinieneś zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie działa zarówno po zachorowaniu, w razie trafienia na izolację, jak i na kwarantannę.

logo axa
logo generali
logo mtu
logo proama
logo signal-iduna
logo ycd

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!