Warta - Ubezpieczenia komunikacyjne

Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Warta sprawia, że historie jej najbardziej pechowych klientów kończą się dobrze.

Początek Warty sięga dwudziestolecia międzywojennego. W Poznaniu w latach 20. XX wieku powstało Towarzystwo Reasekuracyjne Warta S. A., na które złożyło się m.in. Krajowe Ubezpieczenie Ogniowe. O ile na czas II wojny światowej Warta zawiesiła działalność, o tyle w latach 60. i 70. XX wieku rozwinęła się, mając przedstawicieli w ponad 17 krajach. Wtedy zaczęła sprzedawać OC, AC i NNW chroniące Polaków za granicą.

Od początku lat 90. Warta weszła w fazę intensywnego rozwoju, w dwie dekady stając się drugim pod względem wielkości towarzystwem ubezpieczeniowym na polskim rynku, a także liderem pod względem cyfryzacji.

Warta była pierwszą firma, która udostępniła mobilną aplikację do likwidacji szkód oraz facebookowy chatbot, pomagający znaleźć najbliższego agenta ubezpieczeniowego w okolicy. Ponadto Warta wykorzystuje sztuczną inteligencję (Wirtualnego Asystenta) do telefonicznej rejestracji podstawowych danych o szkodach od klientów, a także coraz szerzej korzysta z rozpoznawania obrazu i mowy w codziennej pracy ubezpieczeniowej.

Za swoją działalność została kilkakrotnie nagrodzona Złotym Laurem Konsumenta, zdobyła kilka Gwiazd Jakości Obsługi i zwyciężała w różnorodnych konkursach dzięki głosom konsumentów. W 2021 firmę nagrodzono ją m.in. jako Instytucję roku w plebiscycie portalu mojebankowanie.pl, Złotym Bankierem w kategorii Fin-Tech oraz przyznano tytuł Dobrego Produktu za ubezpieczenie na życie Warta dla Ciebie i Rodziny.

Więcej

Dane kontaktowe Warta

TUiR WARTA S.A.
Grupa Warta
rondo I. Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa

Aby skontaktować się z konsultantem Warty online, skorzystaj z formularza na stronie.

Rodzaje ubezpieczeń w Warta

OC

Ubezpieczenie OC w Warta jest dostępne w pakiecie OC Komfort, który możesz rozszerzyć o OC Szybka Wypłata. Dzięki tej opcji możesz skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody o wartości nawet do 500 000 zł, w odniesieniu do zdarzeń, które miały miejsce w Polsce, np. wskutek zderzenia kilku samochodów zarejestrowanych i ubezpieczonych w kraju.

Jeśli zgłosisz szkodę z OC Szybka Wypłata, nie stracisz zniżek ani na OC, ani na AC. Ponadto w pakiecie OC Komfort otrzymujesz darmowe Assistance Standard, dzięki któremu Warta pokryje np. koszt holowania auta uszkodzonego w wypadku w Polsce do 100 km i udzieli Ci pomocy informacyjnej oraz przekaże wiadomość wybranej osobie. W przypadku spowodowania szkody do 5000 zł, przy przedłużaniu umowy nie stracisz zniżek za bezszkodową jazdę. W razie roku bez żadnej szkody, otrzymasz gwarancję ochrony zniżek bez żadnych limitów.

Składkę za OC w Warcie możesz zapłacić za cały rok z góry lub rozłożyć ją na 2 lub 4 raty. Warta podkreśla, że jednorazowa płatność za ubezpieczenie OC bardziej się opłaca niż rozłożenie składki na raty, które sumarycznie dają wyższą kwotę.

Więcej
AC

Ubezpieczenie AC w Warcie jest dostępne w 2 wariantach:

 • Autocasco Komfort,
 • Autocasco Standard.

AC Komfort, z którym dostajesz gratis Assistance Warta w wariancie Złotym, jest rozszerzeniem wariantu AC Standard.

Charakteryzuje się m.in. stałą sumą ubezpieczenia, brakiem udziału własnego, odszkodowaniem liczonym według wartości oryginalnych części z logo producenta auta, 3-letnią gwarancją na obliczanie odszkodowania według wartości samochodu z faktury, ubezpieczeniem bagażu czy formułą All Risks.

Chcesz kupić AC w Warcie po raz pierwszy? Jeśli przez okres pierwszej umowy nie zgłosisz szkód, w następnym roku możesz otrzymać bez dodatkowych opłat pakiet premium. Stali klienci Warty mogą liczyć na preferencyjną składkę. Dzięki stałej, gwarantowanej sumie ubezpieczenia osoba poszkodowana może otrzymać odszkodowanie, które wystarczy na zakup nowego samochodu.

Więcej
Assistance

Warta Moto Assistance jest dostępne w 4 wariantach na 12 miesięcy (Standard, Złoty, Złoty+ i Platynowy) oraz w wariancie krótkoterminowym (Podróżnik 15), który jest dostępny dla osób mających nawet samo OC Warta i bez względu na wiek samochodu.

Ubezpieczenie Assistance w wariancie Platynowym jest najdroższe, ale oferuje najszerszy zakres ochrony

np. holowanie bez limitu w Polsce i aż do 1500 km za granicą! Możesz z niego skorzystać po wypadku, awarii, kiedy zabraknie Ci paliwa oraz w wypadku innych zdarzeń losowych. Dla porównania – limit holowania w standardowym ubezpieczeniu Warta Moto Assistance, które dostajesz za darmo do OC Komfort, to 100 km wyłącznie w Polsce.

 • Assistance Standard Warta oferuje wyłącznie holowanie w razie wypadku w Polsce i pomoc informacyjną po wypadku (konsultant przekaże dane serwisów i przekaże wiadomość od Ciebie rodzinie). Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł.
 • Assistance Złoty Warta zapewnia holowanie w Polsce i za granicą do 200 km, samochód zastępczy po wypadku i kradzieży pojazdu do 5 dni, pomoc tłumacza. Suma ubezpieczenia to 10 000 zł.
 • Assistance Złoty+ Warta to dwukrotnie większy limit holowania za granicą i nielimitowane holowanie w Polsce, możliwość wynajęcia samochodu zastępczego do 10 dni, zakwaterowanie do 2 dób po wypadku, awarii lub kradzieży auta w podróży i suma ubezpieczenia w wysokości 20 000 zł.
 • Assistance Platynowy Warta to wariant z najwyższą sumą ubezpieczenia (50 000 zł), licznymi usługami (np. wymianą opon, myciem auta, zorganizowaniem tzw. night-drivera, czyli kierowcy, który odwiezie osobę ubezpieczoną we wskazane przez nią miejsce), osobistym asystentem (zajmuje się np. rezerwacją noclegów, zamawia usługi domowe), wynajmem samochodu zastępczego nawet na 30 dni. W tym wariancie nie ma ograniczenia odległości od domu. Dla porównania: w wariancie Złotym ubezpieczyciel podejmie się próby naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, jeśli do np. awarii doszło minimum 25 km od domu.
Więcej

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Warta

OC Komfort + Autocasco Komfort + Auto Szyby
 • Autocasco Komfort obejmuje ochronę szkód powstałych wskutek wypadku i działania żywiołów według formuły all risks, a także chroni na wypadek kradzieży, dewastacji, włamania.

 • W cenie znajduje się Assistance w wariancie Złotym!

 • Dzięki brakowi franszyzy integralnej Warta może odpowiadać za nawet najmniej wartościowe szkody.

 • Suma ubezpieczenia Autocasco Komfort jest odnawialna, co oznacza, że nie jest pomniejszana o wypłacane odszkodowania.

 • Brak udziałów własnych w AC.

 • Korzystając z ubezpieczenia Auto Szyby, zachowujesz zniżki na autocasco mimo likwidacji szkody. Składkę można rozłożyć nawet na 4 raty.

Przejdź do porównywarki
OC Komfort + Autocasco Komfort
 • Autocasco Komfort może zostać rozszerzone o odnawialną sumę ubezpieczenia, brak amortyzacji, obliczanie kosztów naprawy z uwzględnieniem stawek ASO, brak udziału własnego.

 • Formuła all risks, czyli ochrona od wszystkich ryzyk.

 • Gwarancja utrzymania zniżek mimo zgłoszenia szkody z AC.

 • Możesz opłacać ubezpieczenie w maksymalnie 4 ratach.

 • Autocasco Komfort można dokupić w okresie trwania ubezpieczenia OC.

Przejdź do porównywarki
OC Komfort + Warta Opony Assistance
 • Rozszerzenie dostępne również z zakupem AC.

 • Jeśli kupujesz ubezpieczenie w Warcie po raz pierwszy, możesz liczyć na promocję i zapłacić za rozszerzenie ochrony tylko 9 zł, z kolei przy wznowieniu OC przysługuje Ci 30% zniżki.

 • Warta Opony Assistance jest dla osób, które chcą uniknąć samodzielnej wymiany opony po jej przedziurawieniu wskutek najechania na szkło, gwoździe, dziury w jezdni.

 • Ubezpieczony lub kierowca powinien mieć koło zapasowe w aucie, jeśli oczekuje wymiany opony na miejscu zdarzenia.

 • Warta udostępnia także telefoniczną pomoc informacyjną – przekazuje informacje o zakładach wulkanizacyjnych, sklepach z oponami, punktach przechowywania opon.

Przejdź do porównywarki
OC Komfort + OC Szybka Wypłata + Assistance Standard
 • OC Szybka Wypłata to płatne rozszerzenie standardowego systemu BLS, który jest darmowy, ale ma ograniczenia.

 • Dzięki OC Szybka Wypłata nie musisz się martwić, czy sprawca szkody ma ubezpieczenie w firmie, która przynależy do BLS.

 • Możesz zlikwidować w ramach OC Szybka Wypłata szkody o wartości do aż 500 000 zł, które powstały w Polsce oraz z winy kierujących pojazdami zarejestrowanymi w kraju.

 • Assistance Standard jest dostępne bez względu na wiek ubezpieczanego samochodu.

Przejdź do porównywarki
Ekspert Mubi

Ubezpieczenia samochodowe w Warcie wyróżniają się szerokimi zakresami ochrony, szczególnie w przypadku assistance, które jest dostępne aż w 4 wariantach na co dzień i wariancie krótkoterminowym dla podróżników. Ubezpieczenie auta w Warcie polecamy osobom, które preferują kontakt online: chatbot w Messengerze Warty przyjmuje nawet zgłoszenia szkód. Warto dodać, że Warta wdraża rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji, aby uprościć i przyspieszyć likwidację szkód.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Warcie?

Aby wygodnie i szybko zgłosić szkodę na miejscu zdarzenia, skorzystaj z aplikacji Warta Mobile, która udostępnia np. funkcję oględzin uszkodzonego pojazdu przez smartfon, a nawet wyceny szkody przez poszkodowaną osobę. Poprzez aplikację możesz błyskawicznie sprawdzać status szkody i rozmawiać z likwidatorem Warty.

Możesz skorzystać także z formularza internetowego. Przygotuj:

 • dowód rejestracyjny,
 • dane uczestników zdarzenia (jeśli sprawca szkody jest znany),
 • informacje o uszkodzonym mieniu,
 • ewentualną dokumentację medyczną.

Po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel może poprosić Cię o dosłanie dodatkowych dokumentów, np.:

 • notatki policyjnej,
 • oświadczenia sprawcy,
 • potwierdzenia zgłoszenia kradzieży policji.

Wyobrażasz sobie kolejkę w placówce pocztowej? Niepotrzebnie, bo możesz wysłać np. zdjęcia uszkodzeń samochodu również za pomocą formularza, wybierając właściwy temat i numer szkody.

Jak wypowiedzieć OC w Warcie?

Wypowiedzenie umowy OC komunikacyjnego Warta możesz wysłać online, ale wcześniej musisz wydrukować i wypełnić wzór wypowiedzenia OC. Rezygnacja jest ważna tylko z Twoim odręcznym podpisem. Zeskanuj lub sfotografuj podpisany dokument i dołącz go do formularza online.

Wypowiedzenie OC w Warcie możesz złożyć na koniec umowy ubezpieczenia, po automatycznym przedłużeniu się umowy (jeśli masz już OC w innej firmie), po zakupie używanego pojazdu z aktualnym OC, z którego nie chcesz korzystać i wolisz kupić ubezpieczenie w innym zakładzie.

Możesz także znaleźć najbliższego agenta Warty i przekazać mu dokument.

 • Jeśli składasz wypowiedzenie OC Warta poprzedniego właściciela Twojego pojazdu, do rezygnacji musisz dołączyć dokument, który potwierdzi przeniesienie własności, np. kopię umowy kupna-sprzedaży lub fakturę.
 • Jeśli zawarłeś/-aś umowę ubezpieczenia OC w Warcie przez internet lub telefon, w ciągu 30 dni możesz od niej odstąpić.
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Warta

Zalety
 • Mobilna likwidacja szkód dzięki aplikacji Warta Mobile i szybki kontakt z konsultantem za pomocą czatu na stronie Warty.

 • Najlepsza firma w kategorii ubezpieczeń majątkowych pod względem jakości obsługi klienta według Rzecznika Finansowego.

 • Ubezpieczenia samochodowe mają szerokie zakresy ochrony (szczególnie ubezpieczenie assistance, które jest dostępne w aż 4 wariantach).

 • Możliwość rozszerzenia usługi BLS o poważniejsze szkody, również przy zdarzeniach z udziałem sprawców ubezpieczonych w firmach, które nie należą do programu.

 • Ochrona zniżek na ubezpieczenie za bezszkodową jazdę po spełnieniu odpowiednich warunków bez dokupywania dodatkowej polisy.

Wady
 • Od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 21:00 oczekiwanie na połączenie z konsultantem jest znacznie wydłużone, w sobotę godziny pracy są skrócone do 16:00, a w niedzielę możliwe jest tylko zgłoszenie szkody online.