Dane kontaktowe Warta

TUiR WARTA S.A.
Grupa Warta
rondo I. Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa

Aby skontaktować się z konsultantem Warty online, skorzystaj z formularza na stronie.

Rodzaje ubezpieczeń w Warta

OC

Ubezpieczenie OC w Warta jest dostępne w pakiecie OC Komfort, który możesz rozszerzyć o OC Szybka Wypłata. Dzięki tej opcji możesz skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody o wartości nawet do 500 000 zł, w odniesieniu do zdarzeń, które miały miejsce w Polsce, np. wskutek zderzenia kilku samochodów zarejestrowanych i ubezpieczonych w kraju.

Jeśli zgłosisz szkodę z OC Szybka Wypłata, nie stracisz zniżek ani na OC, ani na AC. Ponadto w pakiecie OC Komfort otrzymujesz darmowe Assistance Standard, dzięki któremu Warta pokryje np. koszt holowania auta uszkodzonego w wypadku w Polsce do 100 km i udzieli Ci pomocy informacyjnej oraz przekaże wiadomość wybranej osobie. W przypadku spowodowania szkody do 5000 zł, przy przedłużaniu umowy nie stracisz zniżek za bezszkodową jazdę. W razie roku bez żadnej szkody, otrzymasz gwarancję ochrony zniżek bez żadnych limitów.

Składkę za OC w Warcie możesz zapłacić za cały rok z góry lub rozłożyć ją na 2 lub 4 raty. Warta podkreśla, że jednorazowa płatność za ubezpieczenie OC bardziej się opłaca niż rozłożenie składki na raty, które sumarycznie dają wyższą kwotę.

Więcej
Poznaj cenę
AC

Ubezpieczenie AC w Warcie jest dostępne w 2 wariantach:

 • Autocasco Komfort,
 • Autocasco Standard.

AC Komfort, z którym dostajesz gratis Assistance Warta w wariancie Złotym, jest rozszerzeniem wariantu AC Standard.

Charakteryzuje się m.in. stałą sumą ubezpieczenia, brakiem udziału własnego, odszkodowaniem liczonym według wartości oryginalnych części z logo producenta auta, 3-letnią gwarancją na obliczanie odszkodowania według wartości samochodu z faktury, ubezpieczeniem bagażu czy formułą All Risks.

Chcesz kupić AC w Warcie po raz pierwszy? Jeśli przez okres pierwszej umowy nie zgłosisz szkód, w następnym roku możesz otrzymać bez dodatkowych opłat pakiet premium. Stali klienci Warty mogą liczyć na preferencyjną składkę. Dzięki stałej, gwarantowanej sumie ubezpieczenia osoba poszkodowana może otrzymać odszkodowanie, które wystarczy na zakup nowego samochodu.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Warta Moto Assistance jest dostępne w 4 wariantach na 12 miesięcy (Standard, Złoty, Złoty+ i Platynowy) oraz w wariancie krótkoterminowym (Podróżnik 15), który jest dostępny dla osób mających nawet samo OC Warta i bez względu na wiek samochodu.

Ubezpieczenie Assistance w wariancie Platynowym jest najdroższe, ale oferuje najszerszy zakres ochrony

np. holowanie bez limitu w Polsce i aż do 1500 km za granicą! Możesz z niego skorzystać po wypadku, awarii, kiedy zabraknie Ci paliwa oraz w wypadku innych zdarzeń losowych. Dla porównania – limit holowania w standardowym ubezpieczeniu Warta Moto Assistance, które dostajesz za darmo do OC Komfort, to 100 km wyłącznie w Polsce.

 • Assistance Standard Warta oferuje wyłącznie holowanie w razie wypadku w Polsce i pomoc informacyjną po wypadku (konsultant przekaże dane serwisów i przekaże wiadomość od Ciebie rodzinie). Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł.
 • Assistance Złoty Warta zapewnia holowanie w Polsce i za granicą do 200 km, samochód zastępczy po wypadku i kradzieży pojazdu do 5 dni, pomoc tłumacza. Suma ubezpieczenia to 10 000 zł.
 • Assistance Złoty+ Warta to dwukrotnie większy limit holowania za granicą i nielimitowane holowanie w Polsce, możliwość wynajęcia samochodu zastępczego do 10 dni, zakwaterowanie do 2 dób po wypadku, awarii lub kradzieży auta w podróży i suma ubezpieczenia w wysokości 20 000 zł.
 • Assistance Platynowy Warta to wariant z najwyższą sumą ubezpieczenia (50 000 zł), licznymi usługami (np. wymianą opon, myciem auta, zorganizowaniem tzw. night-drivera, czyli kierowcy, który odwiezie osobę ubezpieczoną we wskazane przez nią miejsce), osobistym asystentem (zajmuje się np. rezerwacją noclegów, zamawia usługi domowe), wynajmem samochodu zastępczego nawet na 30 dni. W tym wariancie nie ma ograniczenia odległości od domu. Dla porównania: w wariancie Złotym ubezpieczyciel podejmie się próby naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, jeśli do np. awarii doszło minimum 25 km od domu.
Więcej
Poznaj cenę

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Warta

OC Komfort + Autocasco Komfort + Auto Szyby
OC Komfort + Autocasco Komfort
OC Komfort + Warta Opony Assistance
OC Komfort + OC Szybka Wypłata + Assistance Standard
Ekspert Mubi

Ubezpieczenia samochodowe w Warcie wyróżniają się szerokimi zakresami ochrony, szczególnie w przypadku assistance, które jest dostępne aż w 4 wariantach na co dzień i wariancie krótkoterminowym dla podróżników. Ubezpieczenie auta w Warcie polecamy osobom, które preferują kontakt online: chatbot w Messengerze Warty przyjmuje nawet zgłoszenia szkód. Warto dodać, że Warta wdraża rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji, aby uprościć i przyspieszyć likwidację szkód.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Warcie?
Jak wypowiedzieć OC w Warcie?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Warta

Zalety
 • Mobilna likwidacja szkód dzięki aplikacji Warta Mobile i szybki kontakt z konsultantem za pomocą czatu na stronie Warty.

 • Najlepsza firma w kategorii ubezpieczeń majątkowych pod względem jakości obsługi klienta według Rzecznika Finansowego.

 • Ubezpieczenia samochodowe mają szerokie zakresy ochrony (szczególnie ubezpieczenie assistance, które jest dostępne w aż 4 wariantach).

 • Możliwość rozszerzenia usługi BLS o poważniejsze szkody, również przy zdarzeniach z udziałem sprawców ubezpieczonych w firmach, które nie należą do programu.

 • Ochrona zniżek na ubezpieczenie za bezszkodową jazdę po spełnieniu odpowiednich warunków bez dokupywania dodatkowej polisy.

Wady
 • Od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 21:00 oczekiwanie na połączenie z konsultantem jest znacznie wydłużone, w sobotę godziny pracy są skrócone do 16:00, a w niedzielę możliwe jest tylko zgłoszenie szkody online.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC