UBEZPIECZYCIEL ERGO HESTIA

logo ergohestia
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Grupa ERGO Hestia, która działa od 1991 roku i stworzyła takie marki jak ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl czy You Can Drive przeznaczoną dla młodych kierowców, jest jednym z liderów w branży ubezpieczeniowej. Corocznie obsługuje ponad 3 000 000 klientów indywidualnych i wspiera setki tysięcy przedsiębiorców.

Grupa ERGO Hestia zajęła II miejsce w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm w 2020 roku, pokonując wiele przedsiębiorstw. Zajęła również II miejsce w kategorii “Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” w tym samym rankingu oraz kolejny raz została uznana za najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

ERGO Hestia działa zarówno prokliencko, jak i prospołecznie. Zdobywane nagrody udowadniają, jak ważne jest pielęgnowanie relacji z klientami oraz działania proekologiczne, które wpływają pozytywnie na środowisko i inspirują innych. ERGO Hestia jest znana również z prowadzenia działań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach, które potrzebują pomocy zarówno finansowej, jak i psychologicznej w powrocie do normalnego życia i na rynek pracy.

Więcej

Dane kontaktowe Ergo Hestia

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
Ergo Hestia Spółka Akcyjna
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Dzięki systemowi iHestia klienci ERGO Hestii zarządzają polisami online.

Rodzaje ubezpieczeń w Ergo Hestia

OC

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia zapewnia ochronę na wypadek wyrządzenia szkody w związku z użytkowaniem pojazdu mechanicznego. Kiedy spowodujesz wypadek, ERGO Hestia wypłaci odszkodowanie lub inne świadczenie osobom poszkodowanym z Twojej winy. OC komunikacyjne jest obowiązkowe, więc jego zakres jest taki sam u każdego ubezpieczyciela.

Oferty różnią się jednak ubezpieczeniami dodatkowymi. ERGO Hestia rekomenduje ochronę samochodu i jego wyposażenia, kierowcy i pasażerów, katalog pomocnych usług assistance oraz ochronę zniżek OC i AC.

Więcej
AC

Ubezpieczenie Autocasco ERGO Hestia jest dostępne w wariancie All Risk, w którym obejmuje ochroną również szkody wyrządzone nieumyślnie wewnątrz pojazdu przez kierowcę, pasażerów lub przewożony ładunek. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie również za szkodę powstałą wskutek zwarcia, ale bez śladów pożaru.

Ochrona obejmuje także wyposażenie dodatkowe, np. odtwarzacz DVD, nawigację GPS, fotelik dla dziecka. Jeśli zgubisz kluczyki, ERGO Hestia pokryje koszt wyrobienia nowych. Dla właścicieli szczególnie nowych pojazdów ubezpieczyciel przewidział stałą sumę ubezpieczenia, którą można wykupić za dodatkową składkę. Dzięki tej opcji odszkodowanie jest obliczane na podstawie wartości rynkowej pojazdu z dnia zawarcia umowy, czyli jest wyższe. AC ERGO Hestia zapewnia Ci również pojazd zastępczy do 7 dni, zakwaterowanie w hotelu do 3 dni lub kontynuację podróży po kradzieży pojazdu.

Więcej
Assistance

Ubezpieczenie Car Assistance ERGO Hestia jest oferowane w pakiecie ubezpieczeń komunikacyjnych ERGO 7. Ochrona jest dostępna w czterech wariantach – Mini, Standard, Premium i Prestiż – które różnią się zakresem oraz rodzajem szkód objętych ochroną.

W wariancie Car Assistance Mini, które jest dodawane do OC ERGO Hestia, ochroną objęte są zdarzenia polegające na zderzeniu pojazdów w Polsce. Ubezpieczyciel gwarantuje usługę holowania pojazdów do 150 km i sumę ubezpieczenia 5000 zł.

W wariantach Standard, Premium i Prestiż ochrona obejmuje nie tylko zderzenia pojazdów, ale też inne wypadki, awarie, wandalizm, efekty działania sił przyrody, unieruchomienie czy kradzież pojazdu. Suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł, a działa ono na terenie całej Europy oraz Algierii, Iranu, Izraela, Maroka i Tunezji. Zakres konkretnych usług różni się w zależności od wybranego wariantu.

Więcej

3 najlepsze pakiety ubezpieczeń Ergo Hestia

OC + Ochrona Utraty Zniżki
 • Ubezpieczenie Ochrony Utraty Zniżki OC jest przeznaczone dla osób, które po zakończeniu umowy z ERGO Hestią chciałyby wygodnie kontynuować ochronę pojazdu w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ochrona zniżek na OC działa wyłącznie po przedłużeniu umowy u tego samego ubezpieczyciela na kolejny rok.

 • Jeśli zgłosisz jedną szkodę z OC, dzięki ochronie zniżek możesz uniknąć podwyższenia składki w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Jeżeli spowodujesz więcej niż jedną szkodę, która zostanie zgłoszona, niestety stracisz zniżki mimo ochrony. Dobra informacja jest taka, że ubezpieczyciel weźmie pod uwagę o jedną szkodę mniej.

 • Ochrona zniżek działa zarówno w przypadku szkód spowodowanych w Polsce, jak i za granicą.

Przejdź do porównywarki
OC + AC + Car Assistance Prestiż
 • Wyobraź sobie, że wskutek chwili zamyślenia się za kółkiem dochodzi do wypadku na skrzyżowaniu. Kierowca w samochodzie, który został zepchnięty na pobocze wskutek uderzenia, jest ranny. Zarówno jego, jak i Twoje auto są uszkodzone. Szczęście w nieszczęściu, że nie masz żadnych obrażeń. Szczęście w nieszczęściu, że dzięki ERGO Hestii nie musisz się martwić o wypłatę odszkodowania i codzienne dojazdy do pracy.

 • Car Assistance ERGO Hestia gwarantuje taką pomoc jak odholowanie pojazdu do warsztatu (bez limitu kilometrów w Polsce) i wynajem samochodu zastępczego do 10 dni.

 • Car Assistance przyda Ci się również po rozładowaniu akumulatora, wybiciu szyby czołowej przez potężny opad gradu czy przebiciu opon przez wandali.

Przejdź do porównywarki
OC + AC + Car Assistance + NNW KiP
 • W pakiecie ubezpieczeń komunikacyjnych ERGO Hestia uwzględnij ochronę kierowcy i pasażerów, szczególnie jeśli pożyczasz samochód rodzinie, znajomym lub jesteś kierowcą dla bliskich Ci osób.

 • NNW KiP ERGO Hestia pokrywa koszty m.in. uszczerbków na zdrowiu, badań, zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych, leczenia szpitalnego, zakupu lekarstw, opatrunków, akcesoriów ortopedycznych. Ubezpieczyciel wesprze Cię finansowo podczas okresowej utraty zdolności do nauki lub wykonywania pracy. Chroni również na wypadek śmierci kierowcy i pasażerów.

 • Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę na całym świecie.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Ergo Hestia

Ekspert Mubi

Grupa ERGO Hestia to jeden z solidnych liderów na rynku. Sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne pod różnymi markami. Niezależnie od tego, czy jako młody kierowca ubezpieczysz się w You Can Drive, czy jako główny kierowca w rodzinie wybierzesz ochronę w ERGO Hestii lub mtu24.pl, możesz mieć pewność, że ubezpieczyciel pomoże Ci zarówno po stłuczce parkingowej, jak i ciężkim wypadku. Dzięki elastycznej konfiguracji pakietu komunikacyjnego, agent ERGO Hestii stworzy ochronę idealną dla Ciebie, Twoich bliskich i Twojego pojazdu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w ERGO Hestia?

Chcesz zgłosić szkodę z ubezpieczenia ERGO Hestia online? To możliwe dzięki prostemu formularzowi, który jest dostępny w serwisie iHestia. Możesz również zadzwonić na infolinię, która działa pod numerem telefonu 801 107 107 (dla telefonów stacjonarnych) lub 58 555 55 55 (dla telefonów komórkowych). Szkodę z assistance możesz zgłosić pod numerem telefonu 801 114 114 lub 58 558 70 00.

Po zarejestrowaniu szkody zostanie Ci przydzielony likwidator, czyli specjalny opiekun, którego dane kontaktowe otrzymasz w SMS-ie. Możesz wskazać, w jaki sposób ma komunikować się z Tobą opiekun szkody – telefonicznie czy mailowo. Likwidator będzie Cię informował o postępach i ewentualnie poprosi o uzupełnienie dokumentacji. Tutaj jest dostępny katalog dokumentów ERGO Hestia, w którym znajdziesz m.in. druk do zgłoszenia szkody komunikacyjnej czy oświadczenie sprawcy wypadku, które warto wydrukować wcześniej i wozić na wszelki wypadek w samochodzie.

ERGO Hestia podaje, że w momencie zgłoszenia szkody nie musisz dysponować wszystkimi wymaganymi danymi. Możesz uzupełnić część informacji już na etapie likwidacji szkody. Pamiętaj, aby dopilnować terminu zgłoszenia szkody w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych. Terminy są wskazane w OWU.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w ERGO Hestii?

Darmowy wzór wypowiedzenia ubezpieczenia OC dostępny na Mubi jest uniwersalny, więc możesz go wykorzystać, aby zrezygnować z OC pojazdu w ERGO Hestii. Dokument możesz pobrać również ze strony zakładu ubezpieczeń. Kliknij, aby zapisać na dysku wypowiedzenie umowy OC posiadacza pojazdu. Co potem?

 1. Wydrukuj dokument.
 2. Wypełnij pola danymi. Jeśli nie możesz znaleźć numeru polisy, skontaktuj się z infolinią ERGO Hestii pod numerem 58 555 55 55 (dla telefonów komórkowych) lub 801 107 107 (dla telefonów stacjonarnych).
 3. Zaznacz powód wypowiedzenia OC ERGO Hestia:
 • rezygnacja z umowy z ostatnim dniem okresu ubezpieczenia (na podstawie art. 28 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych),
 • rezygnacja z umowy automatycznie odnowionej z powodu podpisania umowy z innym zakładem ubezpieczeń (na podstawie art. 28a Ustawy),
 • rezygnacja z polisy OC zbywcy pojazdu przez kupca (na podstawie art. 31 Ustawy)
 1. Zeskanuj dokument lub zrób wyraźne zdjęcie.
 2. Załącz plik w formularzu online na stronie ERGO Hestii. Jeśli numer Twojej polisy zaczyna się od 909…, przejdź tutaj. W przypadku numeru polisy zaczynającego się od 911… i 460… przejdź tutaj.

 

Wypowiedzenie umowy OC samochodu w ERGO Hestii można złożyć również na inne sposoby.

 1. Osobiście – w tym celu udaj się do najbliższego agenta ubezpieczeniowego, który współpracuje z ERGO Hestią.
 2. Listownie – wyślij wypełniony dokument na adres STU ERGO Hestia S.A., ul. Hestii 1, 81-731 Sopot. Jeżeli skorzystasz z usług Poczty Polskiej, jako data wypowiedzenia OC zostanie uznana data nadania listu. Jeśli wybierzesz np. firmę kurierską, datą rezygnacji z OC będzie data dostarczenia dokumentu do ERGO Hestii.
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Ergo Hestia

Zalety
 • ERGO Hestia udostępnia klientom liczne formularze kontaktowe, dzięki którym załatwianie różnych spraw związanych z polisami jest proste i szybkie. ERGO Hestia deklaruje, że klienci korzystający z formularzy mogą liczyć na szybkie przesyłanie zapytań do właściwego specjalisty. Niektóre zadania możesz zrealizować samodzielnie online, korzystając z iKonta ubezpieczeniowego.

 • Ochrona zniżek OC zapewnia zachowanie zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia ERGO Hestia. Ochrona działa w przypadku jednej szkody zgłoszonej z ubezpieczenia OC w ciągu roku ubezpieczeniowego.

 • AC ERGO Hestia obejmuje ochroną skutki utraty, uszkodzenia lub zniszczenia kluczyków bądź sterowników do samochodu. Bez dopłaty do składki!

 • Franszyza integralna w AC wynosi tylko 500 zł.

 • ERGO Hestia może objąć ubezpieczeniem AC pojazdy wynajmowane, wykorzystywane do nauki jazdy, jazd próbnych, rajdów, wyścigów, treningów, konkursów, używane jako rekwizyty. Wystarczy opłacenie dodatkowej składki.

 • Ubezpieczenie Car Assistance zapewnia całodobową pomoc nawet w przypadku awarii pojazdu pod domem.

 • NNW kierowcy i pasażerów chroni ich na całym świecie już w podstawowym wariancie.

 • Ubezpieczenie Ochrona Prawna jest przeznaczona nie tylko dla właściciela pojazdu, ale również dla osób mu bliskich, będących kierowcami lub pasażerami.

Wady
 • Ubezpieczenie AC zwykle nie obejmuje szkód kradzieżowych powstałych w Rosji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi, ale ERGO Hestia o wiele bardziej ogranicza ochronę w tych krajach. Jeśli osoba ubezpieczona nie zapłaci dodatkowej składki, ograniczenie będzie dotyczyć również szkód powstałych wskutek działania osób trzecich i sił przyrody, pożaru, wybuchu, zderzenia się sprzętu sportowego w bagażniku zewnętrznym z przedmiotami z zewnątrz pojazdu, oddziaływania czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz. Nawet po rozszerzeniu ochrony za dopłatą obowiązuje udział własny w wysokości 1000 zł.