Dane kontaktowe ERGO Hestia

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
ERGO Hestia Spółka Akcyjna
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Dzięki systemowi iHestia klienci ERGO Hestii zarządzają polisami online.

Rodzaje ubezpieczeń w ERGO Hestia

OC

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia zapewnia ochronę na wypadek wyrządzenia szkody w związku z użytkowaniem pojazdu mechanicznego. Kiedy spowodujesz wypadek, ERGO Hestia wypłaci odszkodowanie lub inne świadczenie osobom poszkodowanym z Twojej winy. OC komunikacyjne jest obowiązkowe, więc jego zakres jest taki sam u każdego ubezpieczyciela.

Oferty różnią się jednak ubezpieczeniami dodatkowymi. ERGO Hestia rekomenduje ochronę samochodu i jego wyposażenia, kierowcy i pasażerów, katalog pomocnych usług assistance oraz ochronę zniżek OC i AC.

Więcej
Poznaj cenę
AC

Ubezpieczenie Autocasco ERGO Hestia jest dostępne w wariancie All Risk, w którym obejmuje ochroną również szkody wyrządzone nieumyślnie wewnątrz pojazdu przez kierowcę, pasażerów lub przewożony ładunek. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie również za szkodę powstałą wskutek zwarcia, ale bez śladów pożaru.

Ochrona obejmuje także wyposażenie dodatkowe, np. odtwarzacz DVD, nawigację GPS, fotelik dla dziecka. Jeśli zgubisz kluczyki, ERGO Hestia pokryje koszt wyrobienia nowych. Dla właścicieli szczególnie nowych pojazdów ubezpieczyciel przewidział stałą sumę ubezpieczenia, którą można wykupić za dodatkową składkę. Dzięki tej opcji odszkodowanie jest obliczane na podstawie wartości rynkowej pojazdu z dnia zawarcia umowy, czyli jest wyższe. AC ERGO Hestia zapewnia Ci również pojazd zastępczy do 7 dni, zakwaterowanie w hotelu do 3 dni lub kontynuację podróży po kradzieży pojazdu.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Ubezpieczenie Car Assistance ERGO Hestia jest oferowane w pakiecie ubezpieczeń komunikacyjnych ERGO 7. Ochrona jest dostępna w czterech wariantach – Mini, Standard, Premium i Prestiż – które różnią się zakresem oraz rodzajem szkód objętych ochroną.

W wariancie Car Assistance Mini, które jest dodawane do OC ERGO Hestia, ochroną objęte są zdarzenia polegające na zderzeniu pojazdów w Polsce. Ubezpieczyciel gwarantuje usługę holowania pojazdów do 150 km i sumę ubezpieczenia 5000 zł.

W wariantach Standard, Premium i Prestiż ochrona obejmuje nie tylko zderzenia pojazdów, ale też inne wypadki, awarie, wandalizm, efekty działania sił przyrody, unieruchomienie czy kradzież pojazdu. Suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł, a działa ono na terenie całej Europy oraz Algierii, Iranu, Izraela, Maroka i Tunezji. Zakres konkretnych usług różni się w zależności od wybranego wariantu.

Więcej
Poznaj cenę

3 najlepsze pakiety ubezpieczeń ERGO Hestia

OC + Ochrona Utraty Zniżki
OC + AC + Car Assistance Prestiż
OC + AC + Car Assistance + NNW KiP
Ekspert Mubi

Grupa ERGO Hestia to jeden z solidnych liderów na rynku. Sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne pod różnymi markami. Niezależnie od tego, czy jako młody kierowca ubezpieczysz się w You Can Drive, czy jako główny kierowca w rodzinie wybierzesz ochronę w ERGO Hestii lub mtu24.pl, możesz mieć pewność, że ubezpieczyciel pomoże Ci zarówno po stłuczce parkingowej, jak i ciężkim wypadku. Dzięki elastycznej konfiguracji pakietu komunikacyjnego, agent ERGO Hestii stworzy ochronę idealną dla Ciebie, Twoich bliskich i Twojego pojazdu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w ERGO Hestia?
Jak złożyć wypowiedzenie OC w ERGO Hestii?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w ERGO Hestia

Zalety
  • ERGO Hestia udostępnia klientom liczne formularze kontaktowe, dzięki którym załatwianie różnych spraw związanych z polisami jest proste i szybkie. ERGO Hestia deklaruje, że klienci korzystający z formularzy mogą liczyć na szybkie przesyłanie zapytań do właściwego specjalisty. Niektóre zadania możesz zrealizować samodzielnie online, korzystając z iKonta ubezpieczeniowego.

  • Ochrona zniżek OC zapewnia zachowanie zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia ERGO Hestia. Ochrona działa w przypadku jednej szkody zgłoszonej z ubezpieczenia OC w ciągu roku ubezpieczeniowego.

  • AC ERGO Hestia obejmuje ochroną skutki utraty, uszkodzenia lub zniszczenia kluczyków bądź sterowników do samochodu. Bez dopłaty do składki!

  • Franszyza integralna w AC wynosi tylko 500 zł.

  • ERGO Hestia może objąć ubezpieczeniem AC pojazdy wynajmowane, wykorzystywane do nauki jazdy, jazd próbnych, rajdów, wyścigów, treningów, konkursów, używane jako rekwizyty. Wystarczy opłacenie dodatkowej składki.

  • Ubezpieczenie Car Assistance zapewnia całodobową pomoc nawet w przypadku awarii pojazdu pod domem.

  • NNW kierowcy i pasażerów chroni ich na całym świecie już w podstawowym wariancie.

  • Ubezpieczenie Ochrona Prawna jest przeznaczona nie tylko dla właściciela pojazdu, ale również dla osób mu bliskich, będących kierowcami lub pasażerami.

Wady
  • Ubezpieczenie AC zwykle nie obejmuje szkód kradzieżowych powstałych w Rosji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi, ale ERGO Hestia o wiele bardziej ogranicza ochronę w tych krajach. Jeśli osoba ubezpieczona nie zapłaci dodatkowej składki, ograniczenie będzie dotyczyć również szkód powstałych wskutek działania osób trzecich i sił przyrody, pożaru, wybuchu, zderzenia się sprzętu sportowego w bagażniku zewnętrznym z przedmiotami z zewnątrz pojazdu, oddziaływania czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz. Nawet po rozszerzeniu ochrony za dopłatą obowiązuje udział własny w wysokości 1000 zł.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC