Ubezpieczenia Proama

Logo Proama
Dane firmy

Proama
ul. Postępu 15b
02-676 Warszawa

Zostaw numer telefonu na stronie Proama, aby zamówić rozmowę z konsultantem. Wybierz dzień i zakres godzin, które najbardziej Ci pasują.

Ważne informacje z OWU Proama

OWU Proama to dokument zawierający szczegóły oferty firmy ubezpieczeniowej. Jeśli chcesz ubezpieczyć pojazd, sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczeń Komunikacyjnych Proama, które dotyczą takich ubezpieczeń dobrowolnych, jak autocasco, assistance czy NNW (zarówno w wersji komunikacyjnej, jak i domowej). Dokument zawiera informacje również o Zielonej Karcie, ubezpieczeniu Autoszyby Proama, definicje, tabelę uszczerbków na zdrowiu i inne ważne załączniki.

 1. Ubezpieczenie Autocasco Proama jest dla pojazdów w wieku do 12 lat, ale wyjątkiem są np. samochody objęte kontynuacją ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy. Jeśli Twoja Skoda ma już 13 lat, ale chcesz kontynuować AC w Proama w wariancie Casco ASO lub Casco Warsztat PROAMA, wiek pojazdu nie jest przeszkodą. Jeżeli jednak Twoja 13-letnia Skoda miałaby być ubezpieczona po raz pierwszy w Proama – niestety, autocasco nie jest dla Ciebie. Samochody objęte ubezpieczeniem Casco Warsztat PROAMA muszą przekroczyć 5 lat.
 2. Suma ubezpieczenia jest ustalana w wysokości równej cenie nabycia pojazdu, jeśli w dniu zawarcia umowy nie minął więcej niż miesiąc od daty nabycia, dotychczasowy przebieg nie przekracza 5000 km i pojazd nie miał wcześniej ubezpieczenia OC.
 3. Suma ubezpieczenia jest redukcyjna, chyba że umówiono się inaczej.
 4. Odszkodowanie z autocasco w wariancie Casco Warsztat obejmuje 3-letnią gwarancję na naprawę samochodu.
 5. Ograniczenie wiekowe dla samochodów w przypadku assistance zależy od głównego ubezpieczenia, z którym chcesz kupić ubezpieczenie ASS. Jeśli chodzi Ci po głowie Midi Assistance w pakiecie z OC Proama, ubezpieczenie jest dla pojazdów w wieku do 12 lat. Jeżeli Midi Assistance chcesz zestawić z Autocasco Proama, nie ma ograniczenia wieku dla pojazdu.
 6. Jeśli podczas holowania samochodu zostanie uszkodzony Twój bagaż, ładunek lub inne przedmiotu pozostawione w pojeździe, Proama nie bierze za to odpowiedzialności.
 7. Gdy Proama organizuje transport osoby ubezpieczonej, nie ponosi kosztów m.in. opłat celnych, drogowych i podobnych, wyżywienia, transportu bagażu klienta.
 8. Ubezpieczenie Autoszyby jest dostępne wyłącznie z AC Proama. Ponadto umowa zawierana jest po przeprowadzeniu oględzin.
 9. Suma ubezpieczenia NNW Proama dotyczy każdego ubezpieczonego osobno. Wysokość składki NNW zależy od innych ubezpieczeń klienta w firmie. W OWU Proama jest napisane, że składka ubezpieczeniowa NNW jest zależna od m.in. posiadania innych ubezpieczeń w tej firmie.
 10. Zielona Karta może obowiązywać do końca umowy ubezpieczenia OC w Proama, ale nie krócej niż 15 dni.
 11. Proama ma prawo do inspekcji pojazdu zgłoszonego do ubezpieczenia, aby sprawdzić np. jego rzeczywisty stan techniczny. Pojazd bez aktualnych badań technicznych lub mający inne dane niż podane przez klienta Proama nie zostanie objęty ubezpieczeniem.
 12. Tabela uszczerbku na zdrowiu jest podzielona na kilka kategorii. Wysokość odszkodowania zależy od wysokości sumy ubezpieczenia. Przykładowo: 2% sumy odszkodowania należy się za utratę palca stopy (za wyjątkiem dużego palca – za jego utratę należy się 7% sumy ubezpieczenia), 75% – za utratę kończyny górnej wraz z łopatką.
Czytaj więcej
Pobierz OWU

Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Proama?

Aby zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC w Proama, pobierz wzór wypowiedzenia OC lub wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jak najwygodniej i najszybciej złożyć wypowiedzenie OC? Wydrukuj wzór rezygnacji z ubezpieczenia, wypełnij danymi, podpisz i sfotografuj lub zeskanuj, aby wysłać plik e-mailem na [email protected] Inny sposób to wysłanie dokumentu listem poleconym na adres: ul. Postępu 15b, 02-676 Warszawa.

Skorzystaj z usług Poczty Polskiej, aby za datę wypowiedzenia OC w Proama została uznana data stempla pocztowego. W przypadku innych usług kurierskich będzie liczyła się data dostarczenia przesyłki do adresata.

Możesz odstąpić od umowy OC w Proama, jeśli została zawarta przez telefon lub online w ciągu 30 ostatnich dni. W przeciwnym wypadku możesz złożyć rezygnację na koniec okresu umowy (najpóźniej na jeden dzień przed końcem), po automatycznym wznowieniu umowy (jeśli masz już OC w innej firmie) lub po zakupie pojazdu z OC sprzedawcy (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

Jeśli Twój pojazd został zezłomowany, Proama potrzebuje skanu, zdjęcia lub kopii zaświadczenia o demontażu od stacji lub potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu przez Wydział Komunikacji miejscowego urzędu. Na podstawie tych dokumentów umowa ubezpieczenia OC wygaśnie. W przypadku ubezpieczenia opłaconego z góry dostaniesz zwrot składki, ale w przypadku OC na raty Proama może domagać się uregulowania zaległości za miniony okres, mimo że już nie masz pojazdu.

Czytaj więcej
Pobierz wzór wypowiedzenia

Opinie klientów o Proama

gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda połowa gwiazdy

Opinia eksperta Mubi

Proama oferuje klientom pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki którym każdy właściciel pojazdu może liczyć na finansową ochronę i pomoc zarówno w sytuacji, w której jest sprawcą szkody, jak i poszkodowanym. Do korzystania z pakietów ubezpieczeń zachęcają zniżki na składki i inne korzyści, np. brak ograniczenia wiekowego dla aut Proama przyznaje największe na rynku zniżki na OC i AC.

Płacę śmiesznie niską składkę za OC w Proama, bo dostałem 70% zniżki za brak szkód. Nigdy wcześniej nie miałem tak taniej oferty.

Marcin z Kudowy Zdrój

Codziennie wozimy dzieci do przedszkola i szkoły autem, dlatego z mężem wykupiliśmy NNW w Proama. Polecam mocno każdemu!

Marcjanna z Głogowa

Dodzwonienie się na infolinię poprzedniej firmy graniczyło z cudem. Melodyjka i melodyjka. Z Proamą wszystko szybko załatwiam.

Justyna z Wrocławia

Chciałam tylko tanie OC w Proama, ale zaproponowali mi w pakiecie AC, do tego Zieloną Kartę i assistance też się opłacało.

Magdalena z Karpacza

Lepiej zapłacić kilkaset złotych więcej niż potem stracić kilka albo więcej tysięcy. Dlatego mam w Proama OC, AC, najszersze assistance.

Kamil z Opola

Assistance w Proama uratowało nam wyjazd, kiedy mąż zatrzasnął kluczyki. Szybki telefon do Proamy i mieliśmy ratunek.

Marta z Łodzi
Średnia ocena
gwiazda
0,00brak ocen
Twoja ocena

Loading...
Kalkulator OC AC

Plusy i minusy ubezpieczeń w Proama

Zalety
 • Do 70% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne dla bezszkodowych kierowców.
 • Autocasco jest dostępne w formule all risks, która zapewnia odszkodowanie na wypadek wszystkich zdarzeń losowych, które nie zostały wyłączone w OWU.
 • Z OC samochodu można kupić NNW komunikacyjne i domowe.
 • NNW w Pojeździe Proama ma wysoką sumę ubezpieczenia: 20 000 zł lub 40 000 zł na jedną ubezpieczoną osobę.
 • Zielona Karta i ubezpieczenie Assistance Wypadkowy w cenie pakietu z OC.
 • Po 4 latach bezszkodowej jazdy właściciel pojazdu może otrzymać 70% zniżki na autocasco.
 • Proama ma jedną z najdokładniejszych instrukcji zgłoszenia szkody i podaje liczne wskazówki, dzięki którym klient może przyspieszyć wypłatę odszkodowania.
Wady
 • Autocasco Proama nie obejmuje ochrony kradzieży samochodu lub jej usiłowania na terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi. O ile wielu ubezpieczycieli stosuje podobne wyłączenie odpowiedzialności, o tyle można znaleźć oferty, w których stosuje się wkład własny w przypadku szkód kradzieżowych w tych krajach.
Ekspert mubi.pl w samochodzie

Przykładowe oferty Proama

 • OC + Casco Warsztat PROAMA
 • Pakiet dostępny dla pojazdów, które w dniu ubezpieczenia nie przekroczyły 12 lat.
 • Ustalenie odszkodowania w tym wariancie AC polega na wycenie dokonanej przez Proama lub na podstawie kosztów naprawy w sieci warsztatów, które współpracują z ubezpieczycielem.
 • Odszkodowanie z Casco Warsztat Proama, które zostało ustalone na podstawie kosztów naprawy w warsztacie, obejmuje organizację i pokrycie kosztów transportu pojazdu do warsztatu i z powrotem na miejsce odbioru oraz 3-letnią gwarancję na naprawę.
 • Umowę można rozszerzyć o stałą sumę ubezpieczenia.
 • OC + Casco ASO + Autoszyby
 • Casco ASO jest dostępne dla pojazdów maksymalnie 12-letnich w dniu zawarcia umowy.
 • Ochrona na wypadek szkód częściowych i całkowitych, także kradzieży pojazdu.
 • Ubezpieczenie Autoszyby chroni szybę czołową, tylną i szyby boczne w pojeździe.
 • Ochrona obowiązuje w Polsce i krajach europejskich.
 • Suma ubezpieczenia wynosi 3000 zł i jest pomniejszana o każde wypłacone odszkodowanie, przy czym w przypadku drugiej i każdej kolejnej szkody Proama pokrywa maksymalnie 60% kosztu wymiany szyby, oczywiście do sumy ubezpieczenia.
 • OC + Zielona Karta + Assistance Wypadkowy
 • Podstawowy pakiet ubezpieczeń dla kierowców w Proama.
 • Zielona Karta przyda Ci się, kiedy będziesz wyjeżdżać za granicę, a Twoja trasa będzie obejmować kraje, w których Zielona Karta jest wymagana. Dzięki niej unikniesz kupowania ubezpieczenia granicznego.
 • Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia do 1000 zł obejmuje próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, serwis informacyjny, holowanie pojazdu do 100 km i holowanie pojazdu osoby ubezpieczonej.
 • Możesz rozszerzyć Assistance Wypadkowy do wariantu Midi Assistance lub Super Assistance.
 • OC + Midi Assistance
 • Oferta dla pojazdów maksymalnie 12-letnich.
 • Midi Assistance obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu do 200 km, holowanie pojazdu osoby poszkodowanej, parkowanie pojazdu do najbliższego dnia roboczego (kiedy np. warsztat jest zamknięty), pomoc po uszkodzeniu ogumienia, rozładowania akumulatora, zagubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe.
 • Ubezpieczyciel zorganizuje również dowiezienie paliwa, zakwaterowanie na 3 dni, kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania.
 • Pojazd zastępczy przysługuje po holowaniu po wypadku lub awarii do warsztatu i kiedy przewidywany czas naprawy przekracza 12 godzin. Możesz otrzymać pojazd zastępczy po kradzieży, jeśli potwierdzisz za pomocą notatki policyjnej zgłoszenie kradzieży na policję.
 • OC + NNW Komunikacyjne
 • NNW Komunikacyjne obejmuje życie i zdrowie kierowcy i pasażerów w liczbie określonej w dowodzie rejestracyjnym.
 • Ochrona działa w Polsce i innych państwach europejskich.
 • NNW można kupić w trakcie trwania umowy OC.
 • Można złożyć wypowiedzenie NNW z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.
 • OC + Casco AC + Super Assistance
 • Szeroki pakiet ubezpieczeniowy dla wymagających właścicieli pojazdów.
 • Super Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł wyróżnia się nielimitowanym holowaniem w Polsce i aż do 500 km za granicą. Obejmuje także transport przyczepy.
 • Samochód zastępczy można wynająć nawet na 7 dni.
 • Oferta obejmuje również pomoc tłumacza. Dostępni są eksperci mówiący w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim.
Ekspert Porównywarki Mubi.pl

Jak zgłosić szkodę w Proama?

Szkodę z ubezpieczenia Proama możesz zgłosić, wysyłając wiadomość na e-mail [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 815 815 815. Proama udostępnia również formularz online, aplikację Proama Online na Androida i poleca aplikację Oględziny Online na iOS. Jeśli zgłosisz szkodę przez formularz online, w ciągu 48 godzin od wysłania zgłoszenia zadzwoni do Ciebie rzeczoznawca, aby ustalić dzień oględzin pojazdu.

Termin zgłoszenia szkody jest zależny od jej rodzaju i ubezpieczenia. Przykładowo: w przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel oczekuje zgłoszenia szkody w ciągu 3 dni od uzyskania wiadomości o niej. Zwróć uwagę, że ten termin nie jest tożsamy z dniem powstania szkody. Proama bierze pod uwagę fakt, że np. kradzież samochodu mogła się przytrafić akurat podczas kilkudniowej nieobecności właściciela w domu. W przypadku innych zdarzeń z AC ubezpieczyciel podaje 7 dni na zgłoszenie szkody.

Likwidacja szkody z OC lub AC Proama składa się z 4 etapów:

 • zgłoszenia szkody online lub telefonicznie,
 • oceny rozmiaru szkody przez rzeczoznawcę i przekazaniu mu niezbędnych dokumentów,
 • ustalenia wysokości odszkodowania przez likwidatora, który przesyła klientowi Proama wycenę kosztów naprawy pojazdu,
 • decyzji i wypłaty odszkodowania.
Czytaj więcej

Rodzaje ubezpieczeń w Proama

Ubezpieczenie OC w Proama

Po 6 latach bezszkodowej jazdy możesz otrzymać 70% zniżki na ubezpieczenie OC samochodu w Proama. Jeśli do tej pory inna firma ubezpieczeniowa dawała Ci maksymalnie 60% zniżki, OC w Proamie możesz dostać aż 70% taniej. To jedna z najlepszych ofert na rynku. Ponadto z ubezpieczeniem OC dostajesz w pakiecie Zieloną Kartę (możesz ją zamówić pod numerem 815 815 815, najlepiej minimum 14 dni przed wyjazdem) i Assistance Wypadkowy. Składkę OC komunikacyjnego możesz opłacić w 2 ratach.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie AC w Proama

W Proamie kupisz AC w pakiecie z obowiązkowym OC. Ubezpieczenie Autocasco Proama jest sprzedawane w najszerszym wariancie all risks, czyli daje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU Proama. Atutem autocasco w Proama jest brak amortyzacji części w przypadku rozliczenia kosztów naprawy na podstawie faktur. Oznacza to, że kwota odszkodowania nie jest pomniejszana o wartość, która odpowiada zużyciu części. Warto też dodać, że ubezpieczyciel akceptuje zniżki z OC, jeśli klient do tej pory nie miał ubezpieczenia AC.

W wariancie Casco Warsztat Proama dla samochodów w wieku od 6 do 12 lat dostajesz też 3-letnią gwarancję na naprawę samochodu. Casco ASO Proama jest z kolei dla właścicieli pojazdów, które mają do 12 lat. Oba warianty obejmują naprawę auta poza Polską - do 1000 euro. Pojazdy o wartości do 200 000 zł brutto muszą być wyposażone w co najmniej jedno urządzenie chroniące przed kradzieżą, pojazdy o wyższej wartości muszą mieć przynajmniej dwa takie urządzenia.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie Assistance w Proama

Super Assistance w Proama jest super! Charakteryzuje się chociażby holowaniem pojazdu bez limitu na terenie Polski i do 500 km na terenie krajów europejskich, wynajęciem pojazdu zastępczego do 7 dni, organizacją kontynuacji podróży do celu lub powrotu do miejsca zamieszkania, pomocą w złomowaniu pojazdu po wypadku. Ubezpieczyciel zorganizuje również pomoc w razie zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Proama oferuje 3 warianty ubezpieczenia assistance. Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia w wysokości 1000 zł, w pakiecie z OC Proama. Obejmuje samochody bez ograniczeń wiekowych. Ta opcja obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu osoby ubezpieczonej i osoby poszkodowanej. Midi Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 3000 zł, w pakiecie z OC Proama lub Autocasco Proama. To opcja dla maksymalnie 12-letnich aut, która zawiera dodatkowo takie usługi, jak opłacenie parkowania pojazdu do najbliższego dnia roboczego, wymianę opon, pomoc po rozładowaniu akumulatora, zgubieniu lub zatrzaśnięciu kluczyków, dostarczenie paliwa, opłacenie zakwaterowanie i pojazdu zastępczego do 3 dni, kontynuację podróży do miejsca zamieszkania. W tym wariancie limit holowania w Polsce wynosi 200 km. Super Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł, w pakiecie z Autocasco Proama. Z tego wariantu mogą skorzystać właściciele aut maksymalnie 12-letnich, którzy będą mieli prawo do dłuższego zakwaterowania i wynajęcia pojazdu zastępczego (do 7 dni), kierowcy zastępczego, złomowania pojazdu, transportu przyczepy oraz pomocy tłumacza.
Czytaj więcej

Wrzuć na luz z Proama

Ponad 1 000 000 Polaków ma ubezpieczenie komunikacyjne w Proama. Czy wiesz, że ponad 10-letni sponsor Adama Małysza zajmuje się tą firmą? Proama od 2012 roku należy do międzynarodowej Grupy Generali, która ma ponad 65 000 000 klientów w różnych krajach. Proama promuje największe na rynku zniżki na ubezpieczenia OC i AC kampanią Wrzucam na luz. Zdarzyło Ci się kiedyś rzucać słowami innymi niż motyla noga czy kurza twarz w trakcie jazdy? Publikowane treści odnoszą się m.in. do agresywnych zachowań kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, ale zawierają też praktyczne porady, zwłaszcza dla tych osób, które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy.

Proama przypisuje każdemu klientowi Osobistego Doradcę, dzięki czemu ubezpieczony zawsze rozmawia z tą samą osobą, która zna warunki jego umowy i bieżące sprawy.
80% szkód zgłoszonych z ubezpieczeń autocasco jest likwidowanych w ciągu 10 dni od zgłoszenia.
Nawet 70% zniżki na OC i AC – to największa zniżka na rynku dla bezszkodowych kierowców.
Jedną z nowości Proama w 2019 roku jest ubezpieczenie assistance dla narciarzy w pakiecie exclusive, który zapewnia nawet odszkodowanie za zamknięcie tras zjazdowych wskutek np. potężnej śnieżycy. Uprawiasz inny sport? Proama ma pakiety zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!