UBEZPIECZYCIEL PROAMA

proama logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Ponad 1 000 000 Polaków ma ubezpieczenie komunikacyjne w Proama. Czy wiesz, że ponad 10-letni sponsor Adama Małysza zajmuje się tą firmą? Proama od 2012 roku należy do międzynarodowej Grupy Generali, która ma ponad 65 000 000 klientów w różnych krajach. Proama promuje największe na rynku zniżki na ubezpieczenia OC i AC kampanią Wrzucam na luz.

Zdarzyło Ci się kiedyś rzucać słowami innymi niż motyla noga czy kurza twarz w trakcie jazdy? Publikowane treści odnoszą się m.in. do agresywnych zachowań kierowców, rowerzystów i pieszych, ale zawierają też praktyczne porady, zwłaszcza dla tych osób, które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy.

Proama przypisuje każdemu klientowi Osobistego Doradcę, dzięki czemu ubezpieczony zawsze rozmawia z tą samą osobą, która zna warunki jego umowy i bieżące sprawy.
80% szkód zgłoszonych z ubezpieczeń autocasco jest likwidowanych w ciągu 10 dni od zgłoszenia.
Nawet 70% zniżki na OC i AC – to największa zniżka na rynku dla bezszkodowych kierowców.
Jedną z nowości Proama w 2019 roku jest ubezpieczenie assistance dla narciarzy w pakiecie exclusive, który zapewnia nawet odszkodowanie za zamknięcie tras zjazdowych wskutek np. potężnej śnieżycy. Uprawiasz inny sport? Proama ma pakiety zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Więcej

Dane kontaktowe Proama

Proama
ul. Postępu 15b
02-676 Warszawa

Zostaw numer telefonu na stronie Proama, aby zamówić rozmowę z konsultantem.

Rodzaje ubezpieczeń w Proama

OC

Po 6 latach bezszkodowej jazdy możesz otrzymać 70% zniżki na ubezpieczenie OC samochodu w Proama. Jeśli do tej pory inna firma ubezpieczeniowa dawała Ci maksymalnie 60% zniżki, OC w Proamie możesz dostać aż 70% taniej.

To jedna z najlepszych ofert na rynku. Ponadto z ubezpieczeniem OC dostajesz w pakiecie Zieloną Kartę (możesz ją zamówić pod numerem 815 815 815, najlepiej minimum 14 dni przed wyjazdem) i Assistance Wypadkowy. Składkę OC komunikacyjnego możesz opłacić w 2 ratach.

Więcej
AC

W Proamie kupisz AC w pakiecie z obowiązkowym OC. Ubezpieczenie Autocasco Proama jest sprzedawane w najszerszym wariancie all risks, czyli daje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU Proama.

Atutem autocasco w Proama jest brak amortyzacji części w przypadku rozliczenia kosztów naprawy na podstawie faktur. Oznacza to, że kwota odszkodowania nie jest pomniejszana o wartość, która odpowiada zużyciu części. Warto też dodać, że ubezpieczyciel akceptuje zniżki z OC, jeśli klient do tej pory nie miał ubezpieczenia AC.

W wariancie Casco Warsztat Proama dla samochodów w wieku od 6 do 12 lat dostajesz też 3-letnią gwarancję na naprawę samochodu. Casco ASO Proama jest z kolei dla właścicieli pojazdów, które mają do 12 lat. Oba warianty obejmują naprawę auta poza Polską – do 1000 euro. Pojazdy o wartości do 300 000 zł brutto muszą być wyposażone w immobiliser, pojazdy o wyższej wartości muszą mieć dodatkowo jeszcze jedno urządzenie zabezpieczające z homologacją na terenie Polski.
Więcej
Assistance

Super Assistance w Proama jest super! Charakteryzuje się chociażby holowaniem pojazdu pojazdu do 500 km, wynajęciem pojazdu zastępczego do 7 dni, organizacją kontynuacji podróży do celu lub powrotu do miejsca zamieszkania, pomocą w złomowaniu pojazdu po wypadku.

Ubezpieczyciel zorganizuje również pomoc w razie zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Proama oferuje 3 warianty ubezpieczenia assistance. Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia w wysokości 1000 zł, w pakiecie z OC Proama. Obejmuje samochody bez ograniczeń wiekowych. Ta opcja obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu osoby ubezpieczonej i osoby poszkodowanej. Midi Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 3000 zł, w pakiecie z OC Proama lub Autocasco Proama. To opcja dla maksymalnie 12-letnich aut, która zawiera dodatkowo takie usługi, jak opłacenie parkowania pojazdu do najbliższego dnia roboczego, wymianę opon, pomoc po rozładowaniu akumulatora, zgubieniu lub zatrzaśnięciu kluczyków, dostarczenie paliwa, opłacenie zakwaterowanie i pojazdu zastępczego do 3 dni, kontynuację podróży do miejsca zamieszkania. W tym wariancie limit holowania w Polsce wynosi 200 km. Super Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł, w pakiecie z Autocasco Proama. Z tego wariantu mogą skorzystać właściciele aut maksymalnie 12-letnich, którzy będą mieli prawo do dłuższego zakwaterowania i wynajęcia pojazdu zastępczego (do 7 dni), kierowcy zastępczego, złomowania pojazdu, transportu przyczepy oraz pomocy tłumacza.
Więcej

6 najlepszych pakietów Proama

OC + Casco Warsztat PROAMA
 • Pakiet dostępny dla pojazdów, które w dniu ubezpieczenia nie przekroczyły 12 lat.

 • Ustalenie odszkodowania w tym wariancie AC polega na wycenie dokonanej przez Proama lub na podstawie kosztów naprawy w sieci warsztatów, które współpracują z ubezpieczycielem.

 • Odszkodowanie z Casco Warsztat Proama, które zostało ustalone na podstawie kosztów naprawy w warsztacie, obejmuje organizację i pokrycie kosztów transportu pojazdu do warsztatu i z powrotem na miejsce odbioru oraz 3-letnią gwarancję na naprawę.

 • Umowę można rozszerzyć o stałą sumę ubezpieczenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Casco ASO + Autoszyby
 • Casco ASO jest dostępne dla pojazdów maksymalnie 12-letnich w dniu zawarcia umowy.

 • Ochrona na wypadek szkód częściowych i całkowitych, także kradzieży pojazdu.

 • Ubezpieczenie Autoszyby chroni szybę czołową, tylną i szyby boczne w pojeździe.

 • Ochrona obowiązuje w Polsce i krajach europejskich.

 • Suma ubezpieczenia wynosi 3000 zł i jest pomniejszana o każde wypłacone odszkodowanie, przy czym w przypadku drugiej i każdej kolejnej szkody Proama pokrywa maksymalnie 60% kosztu wymiany szyby, oczywiście do sumy ubezpieczenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Zielona Karta + Assistance Wypadkowy
 • OC + Zielona Karta + Assistance Wypadkowy

 • Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia do 1000 zł obejmuje próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, serwis informacyjny, nielimitowane holowanie pojazdu oraz holowanie osoby poszkodowanej.

 • Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia do 1000 zł obejmuje próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, serwis informacyjny, holowanie pojazdu do 100 km i holowanie pojazdu osoby ubezpieczonej.

 • Możesz rozszerzyć Assistance Wypadkowy do wariantu Midi Assistance lub Super Assistance.

Przejdź do porównywarki
OC + Midi Assistance
 • Oferta dla pojazdów maksymalnie 12-letnich.

 • Midi Assistance obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu do 200 km, holowanie pojazdu osoby poszkodowanej, parkowanie pojazdu do najbliższego dnia roboczego (kiedy np. warsztat jest zamknięty), pomoc po uszkodzeniu ogumienia, rozładowania akumulatora, zagubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe.

 • Ubezpieczyciel zorganizuje również dowiezienie paliwa, zakwaterowanie na 3 dni, kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania.

 • Pojazd zastępczy przysługuje po holowaniu po wypadku lub awarii do warsztatu i kiedy przewidywany czas naprawy przekracza 12 godzin. Możesz otrzymać pojazd zastępczy po kradzieży, jeśli potwierdzisz za pomocą notatki policyjnej zgłoszenie kradzieży na policję.

Przejdź do porównywarki
OC + NNW Komunikacyjne
 • NNW Komunikacyjne obejmuje życie i zdrowie kierowcy i pasażerów w liczbie określonej w dowodzie rejestracyjnym.

 • Ochrona działa w Polsce i innych państwach europejskich.

 • NNW można kupić w trakcie trwania umowy OC.

 • Można złożyć wypowiedzenie NNW z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Casco AC + Super Assistance
 • Szeroki pakiet ubezpieczeniowy dla wymagających właścicieli pojazdów.

 • Super Assistance z sumą ubezpieczenia do 10 000 zł wyróżnia się możliwością holowania pojazdu do 500 km. Obejmuje także transport przyczepy.

 • Samochód zastępczy można wynająć nawet na 7 dni.

 • Oferta obejmuje również pomoc tłumacza. Dostępni są eksperci mówiący w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Proama

Ekspert Mubi

Proama oferuje klientom pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki którym każdy właściciel pojazdu może liczyć na finansową ochronę i pomoc zarówno w sytuacji, w której jest sprawcą szkody, jak i poszkodowanym. Do korzystania z pakietów ubezpieczeń zachęcają zniżki na składki i inne korzyści, np. brak ograniczenia wiekowego dla aut. Proama przyznaje największe na rynku zniżki na OC i AC.

Marcjanna z Głogowa

Codziennie wozimy dzieci do przedszkola i szkoły autem, dlatego z mężem wykupiliśmy NNW w Proama. Polecam mocno każdemu!

Justyna z Wrocławia

Dodzwonienie się na infolinię poprzedniej firmy graniczyło z cudem. Melodyjka i melodyjka. Z Proamą wszystko szybko załatwiam.

Magdalena z Karpacza

Chciałam tylko tanie OC w Proama, ale zaproponowali mi w pakiecie AC, do tego Zieloną Kartę i assistance też się opłacało.

Kamil z Opola

Lepiej zapłacić kilkaset złotych więcej niż potem stracić kilka albo więcej tysięcy. Dlatego mam w Proama OC, AC, najszersze assistance.

Marta z Łodzi

Assistance w Proama uratowało nam wyjazd, kiedy mąż zatrzasnął kluczyki. Szybki telefon do Proamy i mieliśmy ratunek.

Marcin z Kudowy Zdrój

Płacę śmiesznie niską składkę za OC w Proama, bo dostałem 70% zniżki za brak szkód. Nigdy wcześniej nie miałem tak taniej oferty.

Średnia ocena Proama:
3,001 ocena

Korzystałeś z Proama? Oceń:

13,00
Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Proama?

Szkodę z ubezpieczenia Proama możesz zgłosić, wysyłając wiadomość na e-mail [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 815 815 815. Proama udostępnia również formularz online, aplikację Proama Online na Androida i poleca aplikację Oględziny Online na iOS. Jeśli zgłosisz szkodę przez formularz online, w ciągu 48 godzin od wysłania zgłoszenia zadzwoni do Ciebie rzeczoznawca, aby ustalić dzień oględzin pojazdu.

Termin zgłoszenia szkody jest zależny od jej rodzaju i ubezpieczenia. Przykładowo: w przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel oczekuje zgłoszenia szkody w ciągu 3 dni od uzyskania wiadomości o niej. Zwróć uwagę, że ten termin nie jest tożsamy z dniem powstania szkody. Proama bierze pod uwagę fakt, że np. kradzież samochodu mogła się przytrafić akurat podczas kilkudniowej nieobecności właściciela w domu. W przypadku innych zdarzeń z AC ubezpieczyciel podaje 7 dni na zgłoszenie szkody.

Likwidacja szkody z OC lub AC Proama składa się z 4 etapów:

 • zgłoszenia szkody online lub telefonicznie,
 • oceny rozmiaru szkody przez rzeczoznawcę i przekazaniu mu niezbędnych dokumentów,
 • ustalenia wysokości odszkodowania przez likwidatora, który przesyła klientowi Proama wycenę kosztów naprawy pojazdu,
 • decyzji i wypłaty odszkodowania.
Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Proama?

Aby zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC w Proama, pobierz wzór wypowiedzenia OC lub wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jak najwygodniej i najszybciej złożyć wypowiedzenie OC? Wydrukuj wzór rezygnacji z ubezpieczenia, wypełnij danymi, podpisz i sfotografuj lub zeskanuj, aby wysłać plik e-mailem na [email protected] Inny sposób to wysłanie dokumentu listem poleconym na adres: ul. Postępu 15b, 02-676 Warszawa.

Skorzystaj z usług Poczty Polskiej, aby za datę wypowiedzenia OC w Proama została uznana data stempla pocztowego. W przypadku innych usług kurierskich będzie liczyła się data dostarczenia przesyłki do adresata.

Możesz odstąpić od umowy OC w Proama, jeśli została zawarta przez telefon lub online w ciągu 30 ostatnich dni. W przeciwnym wypadku możesz złożyć rezygnację na koniec okresu umowy (najpóźniej na jeden dzień przed końcem), po automatycznym wznowieniu umowy (jeśli masz już OC w innej firmie) lub po zakupie pojazdu z OC sprzedawcy (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

Jeśli Twój pojazd został zezłomowany, Proama potrzebuje skanu, zdjęcia lub kopii zaświadczenia o demontażu od stacji lub potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu przez Wydział Komunikacji miejscowego urzędu. Na podstawie tych dokumentów umowa ubezpieczenia OC wygaśnie. W przypadku ubezpieczenia opłaconego z góry dostaniesz zwrot składki, ale w przypadku OC na raty Proama może domagać się uregulowania zaległości za miniony okres, mimo że już nie masz pojazdu.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Proama

Zalety
 • Do 70% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne dla bezszkodowych kierowców.

 • Autocasco jest dostępne w formule all risks, która zapewnia odszkodowanie na wypadek wszystkich zdarzeń losowych, które nie zostały wyłączone w OWU.

 • Z OC samochodu można kupić NNW komunikacyjne i domowe.

 • NNW w Pojeździe Proama ma wysoką sumę ubezpieczenia: 20 000 zł lub 40 000 zł na jedną ubezpieczoną osobę.

 • Zielona Karta i ubezpieczenie Assistance Wypadkowy w cenie pakietu z OC.

 • Po 4 latach bezszkodowej jazdy właściciel pojazdu może otrzymać 70% zniżki na autocasco.

 • Proama ma jedną z najdokładniejszych instrukcji zgłoszenia szkody i podaje liczne wskazówki, dzięki którym klient może przyspieszyć wypłatę odszkodowania.

Wady
 • Autocasco Proama nie obejmuje ochroną kradzieży samochodu lub jej usiłowania na terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi. O ile wielu ubezpieczycieli stosuje podobne wyłączenie odpowiedzialności, o tyle można znaleźć oferty, w których stosuje się wkład własny w przypadku szkód kradzieżowych w tych krajach.