UBEZPIECZYCIEL PROAMA

proama logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Ponad milion Polaków ma ubezpieczenie komunikacyjne w Proama. Czy wiesz, że ponad 10-letni sponsor Adama Małysza zajmuje się tą firmą? Proama od 2012 roku należy bowiem do międzynarodowej Grupy Generali, która ma ponad 65 milionów klientów w różnych krajach.

Proama przypisuje każdemu klientowi Osobistego Doradcę, dzięki czemu ubezpieczony zawsze rozmawia z tą samą osobą, która zna warunki jego umowy i bieżące sprawy.

80% szkód zgłoszonych w Proama z ubezpieczeń autocasco jest likwidowanych w ciągu 10 dni od zgłoszenia.

Nawet 70% zniżki na OC i AC – to największa zniżka na rynku dla bezszkodowych kierowców.

Jedną z wyjątkowych ofert Proama jest ubezpieczenie assistance dla narciarzy w pakiecie exclusive, który zapewnia nawet odszkodowanie za zamknięcie tras zjazdowych wskutek np. potężnej śnieżycy. Uprawiasz inny sport? Proama ma pakiety zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Więcej

Dane kontaktowe Proama

Proama
ul. Senatorska 18
00-082 Warszawa

Zostaw numer telefonu na stronie Proama, aby zamówić rozmowę z konsultantem.

Rodzaje ubezpieczeń w Proama

OC

Po 6 latach bezszkodowej jazdy możesz otrzymać nawet 70% zniżki na ubezpieczenie OC samochodu w Proama. Jeśli do tej pory inna firma ubezpieczeniowa dawała Ci maksymalnie 60% zniżki, OC w Proamie możesz dostać aż 70% taniej.

To jedna z najlepszych ofert na rynku. Ponadto z ubezpieczeniem OC dostajesz w pakiecie Zieloną Kartę (możesz ją zamówić pod numerem 815 815 815, najlepiej minimum 14 dni przed wyjazdem) oraz pomoc Osobistego Doradcy. Składkę OC komunikacyjnego możesz opłacić w 2 ratach.

Więcej
AC

W Proamie kupisz ubezpieczenie AC w pakiecie z obowiązkowym OC. Ubezpieczenie Autocasco Proama jest sprzedawane w najszerszym wariancie all-risk, czyli daje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU Proama.

Atutem autocasco w Proama jest m.in. brak amortyzacji części w przypadku rozliczenia kosztów naprawy na podstawie faktur. Oznacza to, że kwota odszkodowania nie jest pomniejszana o wartość, która odpowiada zużyciu części. Warto też dodać, że ubezpieczyciel akceptuje zniżki z OC, jeśli klient do tej pory nie miał ubezpieczenia AC.

W wariancie Casco Warsztat Proama dla samochodów w wieku od 6 do 12 lat dostajesz też 3-letnią gwarancję na naprawę samochodu. Casco ASO Proama jest z kolei dla właścicieli pojazdów, które mają do 12 lat. Oba warianty obejmują naprawę auta poza Polską – do 1000 euro. Pojazdy o wartości do 300 000 zł brutto muszą być wyposażone w immobiliser, pojazdy o wyższej wartości muszą mieć dodatkowo jeszcze jedno urządzenie zabezpieczające z homologacją na terenie Polski.

Więcej
Assistance

Super Assistance w Proama jest super! Charakteryzuje się chociażby holowaniem pojazdu pojazdu do 500 km, wynajęciem pojazdu zastępczego do 7 dni, organizacją kontynuacji podróży do celu lub powrotu do miejsca zamieszkania, pomocą w złomowaniu pojazdu po wypadku.

Ubezpieczyciel zorganizuje również pomoc w razie zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Proama oferuje 3 warianty ubezpieczenia assistance.

Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia w wysokości 1000 zł. Oferowana dla samochodów bez ograniczeń wiekowych. Ta opcja obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie po wypadku pojazdu osoby ubezpieczonej i osoby poszkodowanej.

Midi Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 3000 zł, w pakiecie z OC Proama lub Autocasco Proama. To opcja dla maksymalnie 12-letnich aut, która zawiera dodatkowo takie usługi, jak opłacenie parkowania pojazdu do najbliższego dnia roboczego, wymianę opon, pomoc po rozładowaniu akumulatora, zgubieniu lub zatrzaśnięciu kluczyków, dostarczenie paliwa, opłacenie zakwaterowanie i pojazdu zastępczego do 3 dni, kontynuację podróży do miejsca zamieszkania. W tym wariancie limit holowania po awarii w Polsce wynosi 200 km.

Super Assistance z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł, w pakiecie z Autocasco Proama. Z tego wariantu mogą skorzystać właściciele aut maksymalnie 12-letnich, którzy będą mieli prawo do dłuższego zakwaterowania i wynajęcia pojazdu zastępczego (do 7 dni), holowania po awarii do 500 km, kierowcy zastępczego, złomowania pojazdu, transportu przyczepy oraz pomocy tłumacza.

Więcej

6 najlepszych pakietów Proama

OC + Casco Warsztat Proama
 • Pakiet dostępny dla pojazdów, które w dniu ubezpieczenia mają co najmniej 6 lat, ale nie przekraczają wieku 12 lat.

 • Ustalenie odszkodowania w tym wariancie AC polega na wycenie dokonanej przez Proama lub na podstawie kosztów naprawy w sieci warsztatów, które współpracują z ubezpieczycielem.

 • Odszkodowanie z Casco Warsztat Proama, które zostało ustalone na podstawie kosztów naprawy w warsztacie, obejmuje organizację i pokrycie kosztów transportu pojazdu do warsztatu i z powrotem na miejsce odbioru (usługa “door to door”) oraz 3-letnią gwarancję na naprawę.

 • Umowę można rozszerzyć o stałą sumę ubezpieczenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Casco ASO + Autoszyby
 • Casco ASO jest dostępne dla pojazdów maksymalnie 12-letnich w dniu zawarcia umowy.

 • Ochrona na wypadek szkód częściowych i całkowitych, także kradzieży pojazdu.

 • Ubezpieczenie Autoszyby chroni szybę czołową, tylną i szyby boczne w pojeździe.

 • Ochrona obowiązuje w Polsce i krajach europejskich.

 • Suma ubezpieczenia Autoszyby wynosi 3000 zł i jest pomniejszana o każde wypłacone odszkodowanie, przy czym w przypadku drugiej i każdej kolejnej szkody Proama pokrywa maksymalnie 60% kosztu wymiany szyby, oczywiście do sumy ubezpieczenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Zielona Karta + Assistance Wypadkowy
 • Assistance Wypadkowy z sumą ubezpieczenia do 1000 zł obejmuje próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, serwis informacyjny, nielimitowane holowanie pojazdu ubezpieczonego oraz pojazdu osoby poszkodowanej po wypadku.

 • Możesz rozszerzyć Assistance Wypadkowy do wariantu Midi Assistance lub Super Assistance.

 • Zielona Karta dostępna bez dodatkowych opłat.

Przejdź do porównywarki
OC + Midi Assistance
 • Oferta dla pojazdów maksymalnie 12-letnich.

 • Midi Assistance obejmuje serwis informacyjny, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu (również osoby poszkodowanej) w Polsce bez limitu po wypadku i do 200 km po awarii, parkowanie pojazdu do najbliższego dnia roboczego (kiedy np. warsztat jest zamknięty), pomoc po uszkodzeniu ogumienia, rozładowaniu akumulatora, zagubieniu lub zatrzaśnięciu kluczyków w pojeździe.

 • Ubezpieczyciel zorganizuje również dowiezienie paliwa, zakwaterowanie na 3 dni, kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania.

 • Pojazd zastępczy przysługuje po holowaniu po wypadku lub awarii do warsztatu i kiedy przewidywany czas naprawy przekracza 12 godzin. Możesz otrzymać pojazd zastępczy po kradzieży, jeśli potwierdzisz za pomocą notatki policyjnej zgłoszenie kradzieży na policję.

Przejdź do porównywarki
OC + NNW w Pojeździe
 • NNW Komunikacyjne obejmuje życie i zdrowie kierowcy i pasażerów w liczbie określonej w dowodzie rejestracyjnym.

 • Suma ubezpieczenia wynosi od 20 000 do 40 000 zł na osobę.

 • Ochrona działa w Polsce i innych państwach europejskich.

 • NNW można kupić w trakcie trwania umowy OC.

 • Można złożyć wypowiedzenie NNW z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Przejdź do porównywarki
OC + Casco AC + Super Assistance
 • Szeroki pakiet ubezpieczeniowy dla wymagających właścicieli pojazdów.

 • Super Assistance z sumą ubezpieczenia do 10 000 zł wyróżnia się możliwością holowania pojazdu po wypadku i awarii w Europie do 500 km. Holowanie po wypadku w Polsce nie posiada limitu kilometrów. Obejmuje to także transport przyczepy.

 • Samochód zastępczy można wynająć nawet na 7 dni.

 • Oferta obejmuje również pomoc tłumacza. Dostępni są eksperci mówiący w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim.

Przejdź do porównywarki
Ekspert Mubi

Proama oferuje klientom pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki którym każdy właściciel pojazdu może liczyć na finansową ochronę i pomoc zarówno w sytuacji, w której jest sprawcą szkody, jak i poszkodowanym. Do korzystania z pakietów ubezpieczeń zachęcają zniżki na składki i inne korzyści, np. brak ograniczenia wiekowego dla aut. Proama przyznaje największe na rynku zniżki na OC i AC.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Proama?

Szkodę z ubezpieczenia Proama możesz zgłosić, wysyłając wiadomość na e-mail [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 815 815 815. Proama udostępnia również formularz online, aplikację Proama Online na Androida i poleca aplikację Oględziny Online na iOS. Jeśli zgłosisz szkodę przez formularz online, w ciągu 48 godzin od wysłania zgłoszenia zadzwoni do Ciebie rzeczoznawca, aby ustalić dzień oględzin pojazdu.

Termin zgłoszenia szkody jest zależny od jej rodzaju i ubezpieczenia. Przykładowo: w przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel oczekuje zgłoszenia szkody w ciągu 3 dni od uzyskania wiadomości o niej. Zwróć uwagę, że ten termin nie jest tożsamy z dniem powstania szkody. Proama bierze pod uwagę fakt, że np. kradzież samochodu mogła się przytrafić akurat podczas kilkudniowej nieobecności właściciela w domu. W przypadku innych zdarzeń z AC ubezpieczyciel podaje 7 dni na zgłoszenie szkody.

Likwidacja szkody z OC lub AC Proama składa się z 4 etapów:

 • zgłoszenia szkody online lub telefonicznie;
 • oceny rozmiaru szkody przez rzeczoznawcę i przekazaniu mu niezbędnych dokumentów;
 • ustalenia wysokości odszkodowania przez likwidatora, który przesyła klientowi Proama wycenę kosztów naprawy pojazdu;
 • decyzji i wypłaty odszkodowania.
Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Proama?

Aby zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC w Proama, pobierz wzór wypowiedzenia OC lub wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jak najwygodniej i najszybciej złożyć wypowiedzenie OC? Wydrukuj wzór rezygnacji z ubezpieczenia, wypełnij danymi, podpisz i sfotografuj lub zeskanuj, aby wysłać plik e-mailem na [email protected]. Inny sposób to wysłanie dokumentu listem poleconym na adres: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Senatorska 18, 00-082 Warszawa.

Skorzystaj z usług Poczty Polskiej, aby za datę wypowiedzenia OC w Proama została uznana data stempla pocztowego. W przypadku innych usług kurierskich będzie liczyła się data dostarczenia przesyłki do adresata.

Możesz odstąpić od umowy OC w Proama, jeśli została zawarta przez telefon lub online w ciągu 30 ostatnich dni. W przeciwnym wypadku, możesz złożyć rezygnację na koniec okresu umowy (najpóźniej na jeden dzień przed końcem), po automatycznym wznowieniu umowy (jeśli masz już OC w innej firmie) lub po zakupie pojazdu z OC sprzedawcy (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

Jeśli Twój pojazd został zezłomowany, Proama potrzebuje skanu, zdjęcia lub kopii zaświadczenia o demontażu od stacji lub potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu przez Wydział Komunikacji miejscowego urzędu. Na podstawie tych dokumentów umowa ubezpieczenia OC wygaśnie. W przypadku ubezpieczenia opłaconego z góry dostaniesz zwrot składki, ale w przypadku OC na raty Proama może domagać się uregulowania zaległości za miniony okres, mimo że już nie masz pojazdu.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Proama

Zalety
 • Do 70% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne dla bezszkodowych kierowców.

 • Autocasco jest dostępne w formule all-risk, która zapewnia odszkodowanie na wypadek wszystkich zdarzeń losowych, które nie zostały wyłączone w OWU.

 • Razem z OC samochodu można kupić NNW komunikacyjne i domowe.

 • NNW w Pojeździe Proama ma wysoką sumę ubezpieczenia – 20 000 zł lub 40 000 zł na jedną ubezpieczoną osobę.

 • Zielona Karta w cenie pakietu z OC.

 • Po 4 latach bezszkodowej jazdy właściciel pojazdu może otrzymać 70% zniżki na autocasco.

 • Proama ma jedną z najdokładniejszych instrukcji zgłoszenia szkody i podaje liczne wskazówki, dzięki którym klient może przyspieszyć wypłatę odszkodowania.

Wady
 • Autocasco Proama nie obejmuje ochroną kradzieży samochodu lub jej usiłowania na terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi. O ile wielu ubezpieczycieli stosuje podobne wyłączenie odpowiedzialności, o tyle można znaleźć oferty, w których stosuje się wkład własny w przypadku szkód kradzieżowych w tych krajach.

 • Telefoniczna obsługa polisy jest możliwa tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.