UBEZPIECZYCIEL GENERALI

generali logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Co może Cię przekonać do ubezpieczenia samochodu w Generali oprócz atrakcyjnych składek, przydatnych usług, szybkiego wypłacania odszkodowań i wygodnego kontaktu z ubezpieczycielem? Jeśli ocenimy Generali pod wyżej wymienionymi względami, wypada na piątkę. Piątkę z plusem. Już od 2013 roku osoby ubezpieczone w Generali mogą korzystać z aplikacji mobilnej, która ułatwia i przyspiesza zgłaszanie szkód komunikacyjnych i innych. Ubezpieczyciel umożliwia też samodzielne likwidowanie szkód przez klientów dzięki aplikacjom AudaSmart i HomeSmart.

To teraźniejszość, a jak wygląda przeszłość? Pierwsze oddziały Generali powstały już 6 lat po powstaniu listopadowym – w 1837 roku. W okresie międzywojennym Generali miało swoje placówki we wszystkich dużych miastach, ale w 1948 roku skończyła się dobra passa – Generali straciło prawo do działalności w Polsce i wróciło dopiero 50 lat później.

Dzisiaj oferuje właścicielom pojazdów pakiety ubezpieczeń, a także programy rabatowe, które dają zniżki m.in. na zakup paliwa, bagażników samochodowych, przeglądy techniczne samochodu, itp. Możesz podwoić lub nawet potroić profity, jeśli ubezpieczysz w Generali mieszkanie i kupisz ubezpieczenie turystyczne.

Więcej

Dane kontaktowe Generali

Generali T.U. S.A.
ul. Senatorska 18
00-082 Warszawa

Tutaj możesz zamówić bezpłatną rozmowę, jeśli masz pytania o ubezpieczenia Generali przed podpisaniem umowy lub chcesz coś zmienić w aktualnej umowie ubezpieczenia.

Rodzaje ubezpieczeń w Generali

OC

Dodatkowe zniżki na inne ubezpieczenia, podstawowe Auto Assistance i ubezpieczenie bagażu w cenie pakietu z OC, zniżki dla osób mających prawo jazdy co najmniej 10 lat i wzorcową historię ubezpieczenia OC bez szkód, program rabatowy ze zniżkami do 20% na różne usługi – to najmocniejsze strony standardowego OC Generali.

Klienci, którzy korzystają z ubezpieczenia OC w Generali, mogą otrzymać dodatkowe zniżki na inne produkty tego ubezpieczyciela, np. na zakup ubezpieczenia turystycznego “Generali, z myślą o podróży” z rabatem w wysokości 10%.

Więcej
AC

Jeśli wskutek kolizji jedyną szkodą będzie pęknięcie lub inne uszkodzenie szyby czołowej, bocznej lub tylnej, które zgłosisz z dodatkowego ubezpieczenia Autoszyby, Generali odstąpi od obniżenia Twoich zniżek na autocasco w kolejnym roku ubezpieczenia. AC Generali możesz opłacać w dwóch ratach, jeśli zawierasz umowę na 12 miesięcy.

Atutem tej oferty jest bardzo szeroki zakres ochrony. Ubezpieczyciel proponuje AC w wariancie All Risk, co oznacza, że Generali odpowiada finansowo za wszystkie zdarzenia, które nie zostały wykluczone w umowie. Myślisz, że przez to firma znacznie winduje cenę? Wręcz przeciwnie – na pierwszą umowę AC w Generali możesz dostać 20% zniżki.

Generali nie wymaga instalowania zabezpieczeń przeciwkradzieżowych w przypadku ubezpieczenia motocykla, ciągnika, przyczepy rolnej, przyczepy kempingowej, naczep i innych przyczep. Atutem ubezpieczenia jest również brak udziału własnego.
Więcej
Assistance

Generali daje do wyboru 3 warianty ubezpieczenia Auto Assistance: Komfort, Komfort Plus i Lux przy czym wyłącznie Auto Assistance Komfort Plus można kupić bez jednoczesnego zawierania umowy OC lub AC.

Jeśli wybierzesz Assistance Komfort Plus, oprócz takich podstawowych usług, jak holowanie czy zorganizowanie kierowcy zastępczego, Generali zapewni transport pojazdu poszkodowanego, zakwaterowanie Cię w hotelu na maksymalnie 3 doby po kradzieży pojazdu lub na czas jego naprawy i zorganizowanie kontynuacji podróży w razie kradzieży pojazdu (może to być publiczna komunikacja).

Assistance Lux jest rozszerzeniem wariantu Komfort Plus. Dzięki opcji Lux możesz skorzystać z np. holowania bez limitu kilometrów do wskazanego miejsca. Najszerszy wariant Assistance Lux to usługi takie, jak np. wynajęcie pojazdu zastępczego nawet na 10 dni, kontynuacja podróży w razie unieruchomienia pojazdu lub jego kradzieży, pomoc tłumacza mówiącego w języku angielskim, usługi concierge, holowanie ubezpieczonego pojazdu i pojazdu osoby poszkodowanej, zakwaterowanie na maksymalnie 5 dób w hotelu, jeśli zdarzenia wydarzyło się minimum 100 km od miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej.
Więcej

6 najlepszych pakietów Generali

OC + NNW Kierowcy
 • NNW Kierowcy obejmuje wyłącznie właściciela bądź współwłaściciela pojazdu określonego w polisie.

 • Dzięki NNW Kierowcy Generali chroni Cię w każdym pojeździe, którym kierujesz.

 • Suma ubezpieczenia wynosi 100 000 zł.

 • NNW Kierowcy obejmuje śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku (jeśli nastąpi w ciągu 2 lat od daty zdarzenia), trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku.

 • Ochrona jest aktywna w Polsce i państwach europejskich.

 • Suma ubezpieczenia NNW Kierowcy jest redukcyjna – pomniejsza się ją o każde wypłacone odszkodowanie.

Przejdź do porównywarki
OC + Autocasco + NNW w Pojeździe
 • NNW pojazdu obejmuje ochroną kierującego ubezpieczonym autem i przewożonych w momencie zdarzenia (np. wypadku) pasażerów.

 • Suma ubezpieczenia NNW w Pojeździe wynosi od 3 000 zł do 100 000 zł.

 • Sumę ubezpieczenia ustala się na jedną osobę. W przypadku rannego kierowcy i 3 pasażerów każda osoba dostanie odszkodowanie liczone od aktualnej sumy.

 • Autocasco Generali może obejmować samochody wykorzystywane do nauki jazdy, jako rekwizyty czy kabriolety, jeśli klient uzgodni to z firmą i opłaci dodatkową składkę.

 • Samochody z ubezpieczeniem AC Generali, które mają wartość do 300 000 zł, muszą mieć immobiliser.

 • Autocasco jest dostępne z opcją utrzymania sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy. Wtedy suma jest równa ówczesnej wartości samochodu.

Przejdź do porównywarki
Auto Assistance Komfort Plus
 • Oferta dostępna bez konieczności jednoczesnego zawierania umowy ubezpieczenia OC lub AC.

 • Możliwe jest zawarcie umowy na 15 dni, 30 dni lub 12 miesięcy, dzięki czemu to idealny wybór jako ubezpieczenie krótkoterminowe.

 • W razie awarii limit holowania do miejsca wskazanego przez osobę ubezpieczoną wynosi 500 km od miejsca zdarzenia.

 • W razie wypadku, do którego dojdzie w Polsce, ubezpieczyciel zapewnia usługę holowania bez limitu kilometrów do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego. Za granicą limit odległości wynosi 500 km.

 • Suma ubezpieczenia wynosi maksymalnie 5000 zł dla jednego zdarzenia assistance.

 • Tłumacz mówi w języku angielskim i może pomóc w porozumieniu się ze służbami drogowymi, medycznymi, policją.

Przejdź do porównywarki
OC + Autocasco
 • Nawet 20% zniżki na przy zawarciu pierwszej umowy autocasco w Generali.

 • Formuła All Risk – ochrona finansowa na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie zostały wykluczone w umowie.

 • Ubezpieczeniem AC mogą zostać pojazdy, które nie mają więcej niż 13 lat, chyba że umówiono się inaczej, a także fotelik samochodowy. Za dodatkową opłatą można ubezpieczyć również wyposażenie dodatkowe.

 • Generali nie stosuje udziałów własnych w AC.

 • Wyposażenie dodatkowe objęte ubezpieczeniem może mieć wartość do 20 000 zł, ale nie może przekraczać 20% sumy ubezpieczenia AC.

 • W przypadku AC na 12 miesięcy składkę można opłacić w dwóch równych ratach.

 • Przy zawarciu umowy można rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie (czyli odnawialną sumę) oraz utrzymanie sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy w szkodach całkowitych i kradzieżowych (czyli stałą sumę), o ile wartość samochodu osobowego lub ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony nie przekracza 300 000 zł.

Przejdź do porównywarki
OC + Autocasco + Auto Assistance Lux
 • Klient Generali może wykupić autocasco ze stałą i odnawialną sumą ubezpieczenia – jest to możliwe wyłącznie przy zawarciu umowy.

 • Auto Assistance Lux jest dostępne wyłącznie z jednoczesnym zawarciem umowy ubezpieczenia AC w Generali.

 • Auto Assistance Lux obejmuje wyłącznie samochody osobowe, których wiek na dzień zawarcia umowy nie przekraczał 13 lat.

 • Ubezpieczony może skorzystać z wynajmu pojazdu zastępczego po awarii, kolizji, wypadku maksymalnie 2 razy w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

 • Jeśli warsztat, do którego miał zostać odholowany pojazd, jest zamknięty, a naprawa na miejscu zdarzenia niemożliwa, Generali pokrywa koszty parkingu strzeżonego.

 • Umowę Auto Assistance Lux podpisuje się na 12 miesięcy.

Przejdź do porównywarki
OC + Autocasco + Autoszyby
 • Ubezpieczenie Autoszyby obejmuje ochroną finansową szybę czołową, tylną i boczne.

 • Może zostać zawarte z jednoczesnym podpisaniem umowy ubezpieczenia AC w Generali.

 • Klient uzgadnia z Generali sumę ubezpieczenia Autoszyby – od 3 000 zł do 6 000 zł. Suma jest redukcyjna, czyli pomniejszana o każde wypłacone odszkodowanie.

 • W przypadku drugiej i każdej kolejnej szkody Generali pokrywa 60% kosztu wymiany lub naprawy szyby, oczywiście do wysokości sumy ubezpieczenia.

Przejdź do porównywarki
Ekspert Mubi

Ubezpieczeniami Generali powinny zainteresować się osoby, którym zależy zarówno na wszechstronnym ubezpieczeniu samochodów, siebie i pasażerów, jak i dodatkowych profitach. Generali oferuje coś więcej od 5% zniżki na OC do nawet 20% zniżki na AC. Klienci Generali mogą korzystać z ochrony ubezpieczeniowej, a przy tym dostawać zniżki na paliwo, usługi w myjniach samochodowych, warsztatach, a także rabaty na zakup akcesoriów samochodowych. Tak więc – zniżka na OC Generali to dopiero początek oszczędności.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Generali?

Aby zgłosić szkodę komunikacyjną w Generali, wybierz z listy na stronie ubezpieczyciela odpowiedni formularz lub zadzwoń na 913 913 913 (infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00). Po zgłoszeniu szkody konsultant Generali przydzieli jej numer – wpisz go tutaj, aby sprawdzić, na jakim etapie jest Twoja sprawa. Przed zgłoszeniem szkody z ubezpieczenia Generali przygotuj dowód rejestracyjny, dane osób biorących udział w zdarzeniu, oświadczenie sprawcy i zdjęcia uszkodzeń pojazdu. Możesz też napisać na [email protected].

Uzupełnienie formularza zgłoszenia szkody online zajmuje ok. 15 minut. Formularz szkody komunikacyjnej składa się z 4 etapów: danych podstawowych, dodatkowych, dokumentów i podsumowania. Jeśli akurat brakuje Ci jakichś dokumentów, możesz je dosłać w późniejszym terminie – z pewnością Generali upomni się o informacje, które są niezbędne do właściwego obliczenia odszkodowania. Warto wypełnić wzór wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym, aby ograniczyć liczbę dodatkowych pytań od firmy.

Generali przygotowało instrukcję fotografowania uszkodzeń pojazdu, aby przyspieszyć proces likwidacji szkody. Co ciekawe – ubezpieczyciel wymaga także zdjęć z perspektywy pasażera i kierowcy niezależnie od tego, czy auto jest uszkodzone wewnątrz. Wymaganie takiej dokumentacji może zapobiec próbie wyłudzenia odszkodowania.

Jak wysłać wypowiedzenie OC do Generali?

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC Generali możesz wysłać na kilka sposobów, ale zawsze musisz wydrukować wzór wypowiedzenia OC, uzupełnić go danymi i ręcznie podpisać. Co dalej? Najprostsza metoda na wypowiedzenie OC w Generali to przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu drogą e-mailową na [email protected] lub przez formularz online, do którego trzeba dołączyć podpisany plik rezygnacji (JPG lub PDF).

Bardziej czasochłonne metody wypowiedzenia OC w Generali to wysłanie rezygnacji listem na Generali TU S.A. ul. Senatorska 18 00-082 Warszawa. Jeśli chcesz, aby za datę wypowiedzenia została uznana data nadania (stempla pocztowego), wyślij list Pocztą Polską.

Ostatni sposób na zrezygnowanie z OC to spotkanie z agentem Generali i przekazanie mu dokumentu. Generali zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem 913 913 913 przed złożeniem wypowiedzenia OC – agent może przygotować dla Ciebie korzystniejszą ofertę.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Generali

Zalety
 • Nawet 20% zniżki dla osób kupujących pierwsze autocasco.

 • Dzięki ubezpieczeniu Autoszyby Generali z sumą ubezpieczenia do 6000 zł możesz chronić zniżki na AC. Zgłaszając szkodę wyłącznie z ubezpieczenia Autoszyby, nie tracisz zniżek na zakup autocasco w kolejnym roku ubezpieczeniowym.

 • Program rabatowy ze zniżkami na zakup paliwa, bagażników i fotelików samochodowych, przeglądy i naprawy mechaniczne, części samochodowe i rozmaite usługi, np. myjnię.

 • Auto Assistance Generali jest dostępne w 3 wariantach, przy czym wariant Auto Assistance Komfort Plus można kupić krótkoterminowo bez jednoczesnego zawierania umowy OC lub AC.

 • Klienci Generali mają swobodę w określaniu np. sum niektórych ubezpieczeń dodatkowych.

 • Generali ubezpiecza rzeczy osobiste, które kierowcy i pasażerowie często pozostawiają w samochodzie, zarówno portfele, jak i laptopy. Możesz otrzymać ubezpieczenie mienia jako premię przyznawaną za trwającą minimum 12 miesięcy umowę OC Generali i bezszkodową jazdę w tym czasie.

Wady
 • Telefoniczna rejestracja szkód działa tylko w dni robocze od 8:00 do 18:00.