Wiener - Ubezpieczenia komunikacyjne

wiener logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Myślisz, że Wiener to nowe towarzystwo ubezpieczeniowe na polskim rynku? To nowa nazwa firmy ubezpieczeniowej Gothaer, która przyłączyła się do austriackiego giganta – Vienna Insurance Group. Jeśli szukasz firmy, od której dostaniesz odszkodowanie nawet w katastroficznej sytuacji, sprawdź ofertę Wiener. Rewelacyjne wyniki finansowe firmy (ponad 870 mln zł składki przypisanej brutto w 2020 roku) wskazują, że gwarantuje ona wypłatę pieniędzy nawet w ekstremalnych sytuacjach. Nic dziwnego, że w Wiener ubezpiecza się ponad 860 tys. klientów indywidualnych i 62 tys. przedsiębiorstw.

28 lutego 2019 r. firma ubezpieczeniowa Gothaer dołączyła do austriackiej Vienna Insurance Group, której celem jest zajęcie 10% polskiego rynku ubezpieczeń. Dotychczasowi klienci Gothaer TU S.A. musieli się przyzwyczaić do zmiany nazwy marki – na Wiener TU. S. A. Vienna Insurance Group. Skąd pomysł na nową nazwę? To nawiązanie do spółki Wiener Städtische Versicherung AG stworzonej z 3 firm ubezpieczeniowych, z których najstarsza powstała już w 1824 roku.

Wiener został został już zauważony i doceniony zarówno przez klientów, jak też ekspertów. Świadczą o tym liczne wyróżnienia, m.in. tytuł Instytucji Roku pod względem obsługi w placówkach oraz zdalnych kanałach kontaktu, nagroda Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej od “Gazety Bankowej” czy Certyfikat Dobrego Pracodawcy od Fundacji Absolvent.pl.

Więcej

Dane kontaktowe Wiener

Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

Tutaj są dostępne formularze online, za pomocą których możesz zgłosić m.in. szkodę czy zmianę danych w umowie.

Rodzaje ubezpieczeń w Wiener

OC

O ile firmy ubezpieczeniowe mają związane ręce i nie mogą modyfikować zakresu ubezpieczenia OC, o tyle zdobywają klientów gratisami w pakietach dla właścicieli pojazdów. Wiener oferuje ubezpieczenie OC w zestawie z Auto Assistance Podstawowy, dzięki któremu po wypadku możesz liczyć na naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdów (i sprawcy, i osoby poszkodowanej), wynajem pojazdu zastępczego.

Za granicą przyda Ci się pomoc informacyjna. Ponadto Wiener może obniżyć cenę Twojego OC nawet o kilkadziesiąt procent! Największe zniżki na ubezpieczenie OC otrzymają bezszkodowi kierowcy. Wiener obniża składkę OC również za kolejny ubezpieczony pojazd, wiek posiadacza pojazdu lub za zakup kilku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ponadto do OC Wiener możesz dokupić m.in. ubezpieczenie opon, ubezpieczenie bagażu, Auto Assistance Plus czy ubezpieczenie Auto Szyby. Zwróć uwagę również na ochronę zniżek. Z tą opcją zachowasz zniżki na ubezpieczenie w kolejnym roku, jeśli podczas trwania umowy ubezpieczenia przydarzy Ci się tylko jedna szkoda.

Więcej
AC

Kiedy inne firmy ubezpieczeniowe mają co najmniej kilka wariantów AC i oferują różne opcje AC mini, Wiener proponuje autocasco z najszerszym możliwym zakresem ochrony. AC Wiener w formule all risks zapewni Ci odszkodowanie na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela w umowie.

Dodatkowo Wiener opłaca holowanie pojazdu, parking strzeżony w określonych sytuacjach, badania techniczne. Poza tym oferta wyróżnia się licznymi korzystnymi opcjami, m.in. gwarantowaną sumą ubezpieczenia, zniesieniem amortyzacji czy ochroną finansową na wypadek utraty kluczyków. Przykładowo, dzięki gwarantowanej sumie ubezpieczenia, która jest dostępna jako rozszerzenie umowy, zyskasz adekwatne odszkodowanie po szkodzie całkowitej, np. po 9 miesiącach od podpisania umowy. Wtedy Wiener weźmie pod uwagę wartość pojazdu z dnia podpisania umowy.

Autocasco Wiener chroni pojazdy w wieku do 20 lat w całej Europie. Jeśli kontynuujesz ubezpieczenie w Wiener, możesz kupić AC również dla starszego pojazdu. Ubezpieczyciel może obniżyć Twoją składkę ze względu na m.in. bezszkodową jazdę, Twój wiek (jeśli jesteś właścicielem pojazdu, a nie tylko osobą ubezpieczającą), kontynuację umowy, ubezpieczenie kolejnego pojazdu w Wiener lub zakup kilku ubezpieczeń komunikacyjnych. Na wniosek klienta Wiener może zawęzić zakres ochrony ubezpieczenia autocasco, np. przez wprowadzenie udziału własnego.

Więcej
Assistance

Wiener oferuje ubezpieczenie Assistance zarówno na 12 miesięcy, jak i krótkoterminowe – na 30 dni, które jest przeznaczone głównie dla podróżujących za granicę. Ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy Wiener jest dla pojazdów w dowolnym wieku, ale co najlepsze – jest dostępne w podstawowym pakiecie z OC. Z kolei ubezpieczenie Auto Assistance Plus występuje w dwóch wersjach, w których można wyróżnić aż trzy warianty:

Z kolei ubezpieczenie Auto Assistance Plus występuje w dwóch wersjach (Standard i Lux), w których można wyróżnić aż trzy warianty:

 • Polska,
 • Europa,
 • Krótkoterminowy.

W wersji Standard możesz liczyć na m.in. naprawę pojazdu na miejscu kolizji czy wypadku, wynajem pojazdu zastępczego, pomoc informacyjną i dla zwierząt, jeśli zdarzy Ci się wypadek podczas podróży z kotem lub psem. Z kolei wersja LUX zapewnia Ci nieco większe limity w porównaniu do wersji STANDARD. Szczegółowe różnice między poszczególnymi wersjami i wariantami przedstawiają tabele w OWU Wiener.

Więcej

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Wiener

OC + Auto Assistance Podstawowy
 • Pojazd zastępczy w cenie pakietu.

 • W ramach Auto Assistance Podstawowy możesz liczyć na naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu ubezpieczonego i poszkodowanego, wynajem pojazdu zastępczego, pomoc informacyjną.

 • Auto Assistance Podstawowy działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 • Zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, kompleksowe ubezpieczenie pojazdu, ubezpieczenie kolejnego samochodu w Wiener, wiek posiadacza samochodu.

 • Dostępne dodatkowe rozszerzenia w formie ubezpieczenia szyb, opon i bagażu – nawet za kilka złotych rocznie.

Przejdź do porównywarki
OC + Auto Assistance Podstawowy + AC
 • AC Wiener jest dostępne dla pojazdów w wieku do 20 lat, chyba że klient chce kontynuować ubezpieczenie. Wówczas AC może zostać objęty starszy pojazd.

 • AC w wariancie Serwis jest dostępne dla pojazdów w wieku do 3 lat włącznie, aczkolwiek klient może wybrać tę opcję dla pojazdu starszego (maksymalnie do 15 lat), jeśli rozszerzy umowę o zniesienie amortyzacji części zamiennych i zespołów przeznaczonych do wymiany.

 • Umowę można rozszerzyć o szkody powstałe na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji, Ukrainy.

 • Udział własny jest dobrowolny i może wynieść maksymalnie 2000 zł.

 • Obowiązuje franszyza integralna w wysokości 500 zł z wyłączeniem szkód w wyposażeniu dodatkowym pojazdu i kosztów wymiany uszkodzonych zamków, innych urządzeń uruchamiających silnik oraz zabezpieczeń kradzieżowych, jeśli umowa zawiera opcję odszkodowania na wypadek utraty kluczyków.

Przejdź do porównywarki
OC + Auto Assistance Podstawowy + Ubezpieczenie Auto Bagaż
 • Dodatkowe ubezpieczenie obejmuje utratę, zniszczenie, uszkodzenie bagażu przewożonego w pojeździe lub w boksie dachowym z wyłączeniem systemu mocowania na dachu pojazdu.

 • Ubezpieczenie bagażu działa na terytorium Europy.

 • Auto Bagaż nie obejmuje przedmiotów, które łatwo się tłuką, szczególnie szklanych, glinianych, porcelanowych, marmurowych.

 • Suma ubezpieczenia wynosi 4 000 zł, aczkolwiek obowiązuje dodatkowy limit w wysokości 500 zł dla szkód w formie utraty, zniszczenia lub uszkodzenia nawigacji satelitarnej.

 • Obowiązuje podlimit w wysokości 300 zł w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub utraty telefonu komórkowego.

Przejdź do porównywarki
OC + Auto Assistance Podstawowy + NNW
 • Umowa ubezpieczenia NNW może zostać zawarta w trakcie trwania ubezpieczenia OC – na minimum 60 dni.

 • Umowę NNW można wypowiedzieć w każdym momencie – obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia.

 • NNW obejmuje kierowców i pasażerów w liczbie wpisanej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 • Suma ubezpieczenia NNW jest odnawialna – nie ulega zmniejszeniu po wypłacie każdego odszkodowania.

 • NNW obejmuje świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci osoby ubezpieczonej, zwrot udokumentowanych kosztów zakupu środków pomocniczych i leczenia następstw nieszczęśliwego wypadku, a także zwrot kosztów pogrzebu.

Przejdź do porównywarki
OC + AC + Auto Assistance Plus
 • Wszechstronna ochrona dla najbardziej wymagających kierowców.

 • Dzięki Auto Assistance Plus możesz liczyć na ochronę na terenie całej Europy.

 • Ubezpieczenie jest dostępne dla motocykli, ale wówczas nie obejmuje wynajmu samochodu zastępczego po awarii pojazdu i obowiązuje franszyza kilometrowa – 5 km od miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej.

 • Auto Assistance Plus nie chroni na wyspach chorwackich, greckich, portugalskich, hiszpańskich. Obejmuje Francję – ale bez terytoriów zamorskich i wysp, a Rosję i Turcję wyłącznie w częściach europejskich.

 • Są dostępne dwie wersje Assistance Wiener: Standard i Lux, natomiast każda wersja składa się z trzech wariantów: Polska, Europa i Krótkoterminowy.

Przejdź do porównywarki
OC + Auto Assistance Lux
 • Auto Assistance Lux Europa zawiera wszechstronną pomoc: informacyjną, techniczną, w podróży (w wariancie krótkoterminowym min. 50 km od miejsca zamieszkania), dla zwierząt, medyczną w Polsce i za granicą, finansową i prawną, po uszkodzeniu opony, informacyjną w zakresie Kodeksu drogowego.

 • Limit holowania za granicą dla pojazdów w wieku do 12 lat wynosi 500 km, chyba że celem holowania jest punkt w Polsce, wówczas limit zostaje zwiększony do 1100 km.

 • W ramach pomocy w podróży ubezpieczyciel może pokryć koszt zakwaterowania – maksymalnie 150 euro za dobę za osobę.

 • Pomoc dla zwierząt obowiązuje wyłącznie w Polsce – ubezpieczyciel pokrywa koszt leczenia zwierzęcia po wypadku do 1000 zł.

 • Za granicą może przydać się pożyczka w wysokości 200 euro, pomoc prawnika z honorarium do 2000 euro i przekazanie kaucji w wysokości do 2000 euro. Kwoty te podlegają zwrotowi przez ubezpieczonego.

Przejdź do porównywarki
Ekspert Mubi

Polecamy ubezpieczenia komunikacyjne Wiener osobom, które oczekują od firmy ubezpieczeniowej wszechstronnej ochrony za korzystną stawkę. Klienci Wiener otrzymują liczne profity niezależnie od tego, czy wybierają wyłącznie obowiązkowe OC, czy pakiety ubezpieczeniowe dla samochodów osobowych. Dodajmy do tego opcje rozszerzające zakres ochrony – możesz dostosować ofertę Wiener idealnie dla siebie. Jeśli myślisz, że zadowoliłby Cię mniejszy zakres AC – nie ma problemu, napisz do Wiener!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Wiener?

Prosty, wygodny i szybki sposób na zgłoszenie szkody z ubezpieczenia Wiener to wypełnienie i wysłanie formularza online. Jeśli jednak wolisz tradycyjną pocztę, wyślij dokumenty na adres: Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, Centrum Indeksacji Dokumentów, ul. Równoległa 4a, 02-235 Warszawa. Wiener ułatwia sprawę swoim klientom dzięki listom niezbędnych dokumentów i informacji, które znajdziesz przy formularzu zgłoszenia szkody.

Po zgłoszeniu szkody w Wiener możesz sprawdzić jej status, dzwoniąc na infolinię dostępną pod numerem 22 469 69 69. Po przyjęciu i zarejestrowaniu szkody Wiener może poprowadzić Twoją sprawę ścieżką standardową lub szybką.

 • W ścieżce standardowej Wiener uzgadnia z Tobą oględziny uszkodzonego pojazdu. Wspólnie z ubezpieczycielem uzupełniacie dokumentację.
 • W ścieżce przyspieszonej przesyłasz np. skany dokumentów e-mailowo lub przez formularz dosyłania dokumentów.

Po tych krokach Wiener ustala wysokość odszkodowania i kontaktuje się z Tobą, po czym wypłaca pieniądze.
Wiener prowadzi bezpłatną bezpośrednią likwidację szkód. Jeśli masz ubezpieczenie OC w Wiener, jako osoba poszkodowana przez kierowcę ubezpieczonego w innej firmie możesz zgłosić szkodę Wiener i szybko otrzymać odszkodowanie. Ponadto Wiener pokryje koszt holowania i wynajęcia auta zastępczego. W tym artykule znajdziesz więcej informacji o bezpośredniej likwidacji szkody.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Wiener?

Najłatwiejszym sposobem na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia w Wiener jest zgłoszenie tego przez formularz online na stronie ubezpieczyciela.

Jeśli wolisz inny sposób, ułatwi Ci to Mubi. Pobierz nasz darmowy, uniwersalny wzór wypowiedzenia OC, wydrukuj go, wypełnij, podpisz, zeskanuj lub zrób zdjęcie i wyślij na [email protected]. Dokument możesz wysłać pocztą na adres ubezpieczyciela (Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, Centrum Indeksacji Dokumentów, ul. Równoległa 4a, 02-235 Warszawa) lub dostarczyć do najbliższej placówki lub agenta współpracującego z Wiener. Jeśli zdecydujesz się na list, pamiętaj, że datą wypowiedzenia OC jest data stempla pocztowego pod warunkiem, że nadasz przesyłkę Pocztą Polską.

Możesz złożyć wypowiedzenie OC w Wiener w kilku sytuacjach.

 • Kiedy kończy się Twoja umowa z Wiener i chcesz zmienić ubezpieczyciela. W takiej sytuacji złóż rezygnację z ubezpieczenia najpóźniej na dzień przed końcem umowy.
 • Zapomniałeś/-aś o wypowiedzeniu OC Wiener i Twoja umowa przedłużyła się automatycznie? Nic straconego – jeśli masz drugie ubezpieczenie OC w innej firmie, możesz wypowiedzieć umowę w jednej z nich.
 • Po kradzieży samochodu lub szkodzie całkowitej. Po wyrejestrowaniu pojazdu i dostarczeniu firmie ubezpieczeniowej odpowiednich dokumentów OC wygaśnie. Możesz użyć formularza online, aby wysłać np. potwierdzenie demontażu/wyrejestrowania pojazdu.
 • Jeśli sprzedasz samochód z OC Wiener, zgłoś firmie ubezpieczeniowej zmianę właściciela. Jeżeli ta osoba zrezygnuje z ubezpieczenia, dostaniesz zwrot niewykorzystanej składki. Tutaj możesz zgłosić sprzedaż pojazdu, a tutaj możesz złożyć wniosek o zwrot składki.
 • Po zawarciu umowy ubezpieczenia online lub przez telefon z Wiener możesz od niej odstąpić w ciągu 30 dni, jeśli jesteś konsumentem. Jeśli ubezpieczenie dotyczy firmowego samochodu, jako przedsiębiorca masz 7 dni na odstąpienie od umowy.
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Wiener

Zalety
 • Wynajęcie samochodu zastępczego w cenie ubezpieczenia OC dzięki dodatkowi w postaci ubezpieczenia Auto Assistance Podstawowy.

 • Autocasco w formule all risks z dodatkowymi opcjami za kilka złotych rocznie.

 • Nawet do 80% zniżek dla bezszkodowych kierowców plus dodatkowe zniżki, np. za wiek właściciela pojazdu i kolejny pojazd ubezpieczony w Wiener.

 • Dostępna ochrona zniżek, która działa w wypadku pierwszej szkody (bez limitu wysokości!) w ciągu roku ubezpieczeniowego.

 • Liczne formularze online dla klientów.

 • Odszkodowanie z NNW Kierowców i Pasażerów za śmierć kierowcy może wynosić nawet czterokrotność wybranej sumy ubezpieczenia.

Wady
 • Brak możliwości kupienia ubezpieczeń komunikacyjnych online na stronie Wiener, chociaż w sprzedaży online są takie ubezpieczenia, jak turystyczne czy osobowe.