Ubezpieczenia InterRisk

Dane firmy

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
Vienna Insurance Group

ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Klienci InterRisk korzystają z portalu iKlient, dzięki któremu zarządzają swoimi polisami i mogą skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym.

Najważniejsze informacje w OWU InterRisk

OWU Pakiet Auto+ to dokument, który podaje warunki ubezpieczeń pojazdów mechanicznych w InterRisk. Klienci mogą rozszerzyć podstawową ochronę samochodu i innych pojazdów o m.in. AC, AutoAssistance, AutoSzyby, NNW, Zieloną Kartę oraz inne opcje, aby mieć wszechstronną ochronę podczas podróży. Dzięki OWU Pakiet Auto+ poznasz zakres popularnych ubezpieczeń dobrowolnych i unikalne pakiety InterRisk dla kierowców. Klienci mają do wyboru m.in.:

 • Pakiet Asysty po Kradzieży,
 • Pakiet Miejski Parkingowy,
 • Pakiet Mobilny.

Korzystnym uzupełnieniem ubezpieczenia OC pojazdu jest także InterCasco, czyli wariant BLS (bezpośredniej likwidacji szkody).

OWU Pakiet Auto+ InterRisk podaje dla poszczególnych ubezpieczeń m.in.:

 • przedmiot ochrony, np. w Pakiecie Miejskim Parkingowym jest to pojazd i organizacja usług assistance, m.in. wymiany opon, przeglądu technicznego, naprawy pojazdu po awarii;
 • sumę ubezpieczenia, np. w rozszerzeniu AutoSzyby jest to 2000 zł, w NNW od 10 000 zł do 100 000 zł, w Pakiecie Mobilnym – 5000 zł;
 • wyłączenia odpowiedzialności, czyli listę przyczyn powstania szkód, za które InterRisk nie wypłaci odszkodowania i po których nie zorganizuje usług;
 • rodzaje franszyz, np. franszyza integralna w AC wynosi 500 zł;
 • zakres terytorialny ochrony, np. za szkody kradzieżowe w Mołdawii, Rosji, na Ukrainie i Białorusi nie należy się odszkodowanie z AC InterRisk;
 • zasady zgłoszenia szkody i ustalania wysokości odszkodowania.

 

W OWU InterRisk są zawarte również definicje pojęć, którymi posługuje się zakład ubezpieczeń w kontakcie z klientem. Przykład? Definicja osoby ubezpieczonej różni się w zależności od ubezpieczenia. W assistance osobą ubezpieczoną nie są autostopowicze i osoby przewożone odpłatnie.

Czytaj więcej
Pobierz OWU

Jak złożyć wypowiedzenie OC w InterRisk?

Chcesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w InterRisk e-mailem? Pobierz za darmo uniwersalny wzór wypowiedzenia przygotowany przez Mubi.pl. Wydrukuj dokument, uzupełnij wymagane pola, podpisz się, a potem zeskanuj wypowiedzenie lub zrób mu zdjęcie i wyślij e-mailem na [email protected].

Alternatywnie możesz wysłać wypowiedzenie OC InterRisk faksem na numer (22) 291 22 99 lub listem poleconym na adres:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group Centrum Rozliczeniowe ul. Ludwika Rydygiera 21A 01-793 Warszawa.

Jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie OC osobiście, za pomocą wyszukiwarki agentów InterRisk możesz sprawdzić adres najbliższej placówki. Datę wygaśnięcia ochrony możesz sprawdzić za pomocą systemu iKlient.

Kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC w InterRisk?

 • Zakup pojazdu z aktualną polisą InterRisk. Możesz ją wypowiedzieć w dowolnym momencie. Uwaga: umowa nie przedłuża się automatycznie!
 • Koniec umowy z InterRisk. Aby ubezpieczenie nie przedłużyło się automatycznie, złóż wypowiedzenie OC minimum na jeden dzień przed końcem umowy. Uwaga: w przypadku wysyłki wypowiedzenia Pocztą Polską dniem rezygnacji jest data nadania listu. W przypadku wysyłki wypowiedzenia za pomocą innego operatora liczy się data otrzymania listu przez InterRisk.
 • Automatyczne przedłużenie umowy OC w InterRisk po zawarciu umowy z innym ubezpieczycielem. Jeżeli zapomnisz wypowiedzieć umowę w InterRisk i kupisz OC w innej firmie, dojdzie do podwójnego ubezpieczenia, ale możesz zrezygnować z jednego. Zapłacisz wyłącznie za wykorzystany okres ochrony.
 • Kradzież pojazdu. W takiej sytuacji nie składasz wypowiedzenia OC, ale InterRisk może Ci zwrócić niewykorzystaną składkę. Ubezpieczyciel musi otrzymać kopię decyzji o wyrejestrowaniu pojazdu. Dokumenty możesz przesłać w sposób identyczny jak wypowiedzenie OC.
 • Złomowanie pojazdu. Jeżeli InterRisk otrzyma kopię dokumentu, który potwierdza złomowanie pojazdu, również dostaniesz zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczenia OC.
Czytaj więcej
Pobierz wzór wypowiedzenia

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia InterRisk

gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda połowa gwiazdy

Opinia eksperta Mubi

InterRisk wyróżnia się oryginalnymi pakietami ubezpieczeniowymi, które zapewniają wszechstronną pomoc kierowcom zarówno w Polsce, jak i w Europie. Dzięki gwarancji utrzymania zniżek możesz cieszyć się tanim ubezpieczeniem samochodu nawet po zgłoszeniu szkody z OC i AC. MedCasco zapewni Ci pomoc medyczną po wypadku, a InterCasco ułatwi likwidację szkody i umożliwi otrzymanie odszkodowania z OC sprawcy do 1 000 000 zł nawet w ciągu 15 dni.

Jestem rodzinnym kierowcą. Wybrałam InterRisk ze względu na korzystne warunki NNW dla pasażerów i MedCasco, które daje mi szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej, bo po wypadku liczy się każda chwila.

Agnieszka z Torunia

Siostra co roku zmieniała ubezpieczyciela, aż podsunęłam jej InterRisk. Korzystam od 3 lat i jestem zadowolona, bo nawet jak raz miałam stłuczkę, to nie policzyli mi wyżej składki w kolejnym roku, bo miałam specjalną gwarancję.

Martyna z Warszawy

Wziąłem urlop, miałem się odstresować, a wandale w nocy wybili mi szyby w samochodzie!!! Gdyby nie InterRisk, musiałbym czekać do kolejnej wypłaty na wymianę szyb, a tak wszystko ogarnęła firma.

Andrzej z Wrocławia

Polecam InterRisk. Spoko są usługi assistance, nie trzeba się aż tak martwić awarią na trasie. Korzystałem z samochodu zastępczego, zapłacili mi pobyt w hotelu, kiedy silnik padł.

Kamil z Białegostoku

Nie potrafię usiedzieć w domu, co weekend wyjeżdżam, robię sporo zdjęć i kręcę filmy, więc chciałam mieć dobre ubezpieczenie bagażu. W InterRisk opłacało mi się najbardziej z AC.

Dagmara ze Szczecina

Na moim osiedlu kradli tablice rejestracyjne. Nie ma monitoringu. No i na mnie trafiło. Ale mogłam to zgłosić z InterRisk, zapłacili mi za nowe tablice i przez kilka dni czekania korzystałam z auta zastępczego od nich.

Paulina z Katowic
Średnia ocena
gwiazda
0,00brak ocen
Twoja ocena

Loading...
Kalkulator OC AC

Plusy i minusy ubezpieczeń InterRisk

Zalety
 • Pakiet Miejski Parkingowy, Pakiet Asysty po Kradzieży i Pakiet Mobilny świetnie uzupełniają ubezpieczenie assistance o dodatkowe usługi.
 • Ubezpieczenie InterCasco, które gwarantuje bezpośrednią likwidację szkody, ma wysoką sumę ubezpieczenia - aż 1 050 000 zł. Dla porównania - klasyczny BLS pokrywa szkody wyłącznie do 30 000 zł.
 • Dzięki gwarancji utrzymania zniżek na OC unikasz podniesienia składki w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Ochrona działa w przypadku jednej szkody.
 • Ubezpieczenie AutoSzyby doskonale uzupełnia AC. Zapewnia ochronę do 2000 zł na wypadek uszkodzeń szyb, a nawet pokrycie kosztów parkingu strzeżonego, jeśli naprawa lub wymiana szyb nie jest możliwa w ciągu doby.
 • Dzięki Pakietowi Asysta po Kradzieży możesz liczyć na m.in. pomoc finansową podczas zakupu nowego samochodu, pokrycie kosztów pojazdu zastępczego bądź wymiany tablic rejestracyjnych.
 • InterRisk udostępnia osobom ubezpieczonym portal iKlient, dzięki któremu mogą zarządzać online polisami.
Wady
 • InterRisk umożliwia zdalny zakup ubezpieczenia poprzez kontakt z agentem, ale nie udostępnia własnego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, za którego pomocą klienci mogliby samodzielnie obliczać składkę.

Ubezpieczenie samochodu w InterRisk - poznaj korzystne pakiety

 • Pakiet dla oszczędnych kierowców
 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu warto rozszerzyć o ubezpieczenie InterCasco.
 • Dzięki InterCasco możesz zgłosić szkodę, którą wyrządził Ci inny kierowca, do InterRisk. Zakład ubezpieczeń zajmie się komunikacją z towarzystwem ubezpieczeń sprawcy zdarzenia.
 • InterCasco to płatny wariant BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkody. Zapewnia nie tylko uproszczoną ścieżkę likwidacji szkody, ale również zorganizowanie i opłacenie wynajmu pojazdu lub poniesienie kosztów przewozu np. taksówkami ze względu na brak możliwości korzystania z własnego auta.
 • Suma ubezpieczenia InterCasco wynosi aż 1 050 000 zł.
 • W przypadku pojazdów, które nie przekroczyły 3 lat, szkody z AC są naprawiane w wariancie autoryzowanym.
 • Pakiet dla wymagających kierowców
 • Jeśli interesuje Cię ochrona szersza od standardowego pakietu OC + AC + Assistance, sprawdź warunki oryginalnych pakietów InterRisk.
 • Pakiet Miejski Parkingowy jest idealny dla kierowców, którzy często parkują samochód poza garażem, posesją lub miejscem strzeżonym. Ten pakiet zapewnia naprawę uszkodzenia lub zniszczenia karoserii do 500 zł.
 • Pakiet Mobilny to uzupełnienie assistance, które obejmuje ochroną osobę ubezpieczoną i bliskie jej osoby. Zapewnia organizację i pokrycie kosztów przewozu kierowcy i pasażerów w określonych sytuacjach. Obejmuje ochroną odpowiedzialność cywilną ubezpieczonych w związku z używaniem roweru, hulajnogi, deskorolki. To oznacza, że jeśli Twoje dziecko przewróci na ulicy seniora, jadąc na hulajnodze, InterRisk wypłaci świadczenie poszkodowanemu.
 • Pakiet Asysty po Kradzieży pomaga zarówno po utracie tablic rejestracyjnych, jak i kradzieży pojazdu. InterRisk pomaga klientowi, opłacając nowe tablice rejestracyjne lub wynajmując pojazd zastępczy. Ubezpieczyciel pokrywa też część wydatków związanych z zakupem nowego auta.
 • Pakiet dla kierowców, którzy wyjeżdżają za granicę
 • W zależności planów wyjazdowych może Ci się przydać zarówno Zielona Karta, jak i ubezpieczenie autocasco, assistance, NNW i ochrona prawna z odpowiednim zakresem terytorialnym.
 • Wyjeżdżasz do Rosji, Mołdawii, na Białoruś lub Ukrainę? Zgłoś wyjazd InterRisk i zapytaj o możliwość rozszerzenia ochrony na wypadek kradzieży samochodu w tych krajach. W standardzie ochrona na wypadek kradzieży nie jest aktywna w wymienionych państwach, podobnie jak ubezpieczenie ochrony prawnej.
 • AutoAssistance Premium to wariant odpowiedni dla Ciebie, jeśli dużo podróżujesz i lubisz spontaniczne wycieczki. W tej opcji możesz zwiększyć limit holowania pojazdu do aż 1200 km.
 • Assistance InterRisk w wariancie premium zapewnia pomoc m.in. po awarii pojazdu, kradzieży pojazdu, wypadku, wyczerpaniu paliwa, przepalenia żarówki, rozładowania akumulatora, przebicia opony, utraty kluczyków lub ich zatrzaśnięcia w aucie.
 • Wynajem auta zastępczego do 14 dni, transport medyczny, transport zwierzęcia do kliniki weterynaryjnej, przewiezienie pasażerów, pomoc w wymianie koła - to zaledwie kilka z wielu usług, które zapewnia InterRisk podróżującym klientom.
Ekspert Porównywarki Mubi.pl

Jak zgłosić szkodę w InterRisk?

InterRisk udostępnia kilka sposobów na zgłoszenie szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednym z najprostszych jest wypełnienie formularza online. InterRisk wymaga typu i numeru polisy, danych osobowych uczestników zdarzenia i danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu. W przypadku zdarzenia w ruchu drogowym najważniejsze jest podanie przyczyny wypadku i jak najbardziej szczegółowe opisanie okoliczności, aby ubezpieczyciel mógł sprawnie ocenić okoliczności zajścia. Formularz umożliwia zgłoszenie szkody powstałej nie tylko z winy innego kierowcy, ale również przez m.in. niewłaściwą infrastrukturę drogową, zwierzęta czy opady atmosferyczne. Możesz zgłosić chęć likwidacji szkody z OC zarządcy drogi.

Inne sposoby na zgłoszenie szkody w InterRisk to:

Czytaj więcej

Rodzaje ubezpieczeń InterRisk

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obligatoryjne zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc zakres ochrony jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej. Aby pozyskać klientów, InterRisk oferuje bogaty katalog ubezpieczeń dodatkowych.

Od popularnych autocasco i assistance po unikalne pakiety dla osób, które obawiają się np. stłuczki parkingowej lub uszkodzenia samochodu przez wandali. InterRisk proponuje również dokupienie NNW kierowcy i pasażerów, ubezpieczenia ochrony prawnej i InterCasco, które jest korzystnym wariantem BLS - bezpośredniej likwidacji szkody. Jak to działa? Jeżeli inny kierowca uszkodzi Twój samochód, możesz zgłosić tę szkodę do InterRisk. Ubezpieczyciel zajmie się likwidacją szkody w Twoim imieniu. Dzięki temu unikniesz czasochłonnego kontaktowania się z nieznanym zakładem ubezpieczeń, a może nawet szybciej otrzymasz odszkodowanie.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie AC InterRisk

Ubezpieczenie autocasco InterRisk obejmuje zarówno pojazd z wyposażeniem, jak i bagaż podróżny do 5000 zł. Samochody, które mają maksymalnie 3 lata, są naprawiane w wariancie Autoryzowanym.

Po opłaceniu dodatkowej składki klienci InterRisk mogą wybrać stałą i odnawialną (nieredukcyjną) sumę ubezpieczenia, co oznacza, że po pierwsze - odszkodowanie będzie obliczane na podstawie wartości auta z dnia zawarcia umowy, po drugie - suma ubezpieczenia będzie utrzymywać się na takim samym poziomie niezależnie od liczby wypłaconych odszkodowań. Jeśli dostęp do Twojego samochodu ma osoba poniżej 25. roku życia, możesz wybrać dodatkową klauzulę, która znosi udział własny w odszkodowaniach w wysokości 20% sumy ubezpieczenia (minimum 2000 zł).
Czytaj więcej

Ubezpieczenie assistance InterRisk

Ubezpieczenie AutoAssistance InterRisk jest dostępne w aż trzech wariantach: Start, Standard i Premium. AutoAssistance Start to opcja dla kierowców jeżdżących wyłącznie w Polsce. Obejmuje takie podstawowe usługi jak usprawnienie pojazdu na miejscu po wypadku i holowanie pojazdu do warsztatu.

Poza tym klient zyskuje dostęp do wszechstronnej pomocy informacyjnej i administracyjnej, która przydaje się po zgubieniu lub kradzieży dokumentów. Wariant Standard może być aktywny w wybranych krajach europejskich. Katalog usług jest szerszy, obejmuje bowiem pomoc po m.in. wypadku drogowym, awarii lub kradzieży pojazdu, wyczerpaniu paliwa, przepaleniu żarówki, rozładowaniu akumulatora, przebiciu opony, zgubienia kluczyków, hospitalizacji kierowcy. Wariant Premium umożliwia m.in. zwiększenie limitu holowania aż do 1200 km w Europie.
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o InterRisk?

InterRisk należy do koncernu Vienna Insurance Group, który obejmuje także takie spółki w Polsce jak Wiener i Compensa. InterRisk działa na polskim rynku już od 1993 roku. W swojej historii ma wiele wyróżnień, m.in. tytuł Rodzinnej Marki roku 2019, który został przyznany za ubezpieczenie NNW EDU Plus. W tym samym roku Komisja Nadzoru Finansowego nagrodziła InterRisk, przyznając wyróżnienie Instytucji Finansowej Przyjaznej Mediacji. To sygnalizuje, że ubezpieczyciel jest nastawiony prokliencko do osób ubezpieczonych i chętnie podejmuje dyskusję z klientem. InterRisk działa również prospołecznie – organizując zbiórki krwi czy pomagając domom dziecka.

Kilka z niedawnych nowości w InterRisk to unikalne pakiety komunikacyjne, które pomagają kierowcom w trasie. Skorzystanie z usług Pakietu Mobilnego, Pakietu Asysty po Kradzieży czy Pakietu Miejskiego Parkingowego nie wpływa na wysokość składki w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Poza ubezpieczeniami komunikacyjnymi InterRisk oferuje wszechstronną ochronę domu i rodziny. Wsparcie otrzymują również firmy, zarówno małe i średnie, jak i przedsiębiorcy, którzy poszukują ubezpieczenia procesu inwestycyjnego.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!