Dane kontaktowe InterRisk

InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
skr. poczt. 3334
40-610 Katowice

Klienci InterRisk korzystają z portalu iKlient, dzięki któremu zarządzają swoimi polisami i mogą skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym.

Rodzaje ubezpieczeń w InterRisk

OC

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obligatoryjne zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc zakres ochrony jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej. Aby pozyskać klientów, InterRisk oferuje bogaty katalog ubezpieczeń dodatkowych, już w cenie OC dodając Assistance Start i Zieloną Kartę.

Ponadto możliwe rozszerzenia obejmują popularne autocasco i assistance w szerszym zakresie, w tym unikalne pakiety dla osób, które obawiają się np. stłuczki parkingowej lub uszkodzenia samochodu przez wandali. InterRisk proponuje również dokupienie NNW kierowcy i pasażerów, ubezpieczenia AutoSzyby i InterCasco, które jest korzystnym wariantem BLS – bezpośredniej likwidacji szkody. Jak to działa? Jeżeli inny kierowca uszkodzi Twój samochód, możesz zgłosić tę szkodę do InterRisk. Ubezpieczyciel zajmie się likwidacją szkody w Twoim imieniu. Dzięki temu unikniesz czasochłonnego kontaktowania się z nieznanym zakładem ubezpieczeń, a może nawet szybciej otrzymasz odszkodowanie.

Więcej
Poznaj cenę
AC

Ubezpieczenie autocasco InterRisk obejmuje zarówno pojazd z wyposażeniem, jak i bagaż podróżny do 300 zł (bez zapłaty dodatkowej składki). Samochody, które mają do 4 lat, mogą być naprawiane w wariancie Autoryzowanym.

Po opłaceniu dodatkowej składki klienci InterRisk mogą wybrać stałą i odnawialną (nieredukcyjną) sumę ubezpieczenia, co oznacza, że po pierwsze – odszkodowanie będzie obliczane na podstawie wartości auta z dnia zawarcia umowy, po drugie – suma ubezpieczenia będzie utrzymywać się na takim samym poziomie niezależnie od liczby wypłaconych odszkodowań. Jeśli dostęp do Twojego samochodu ma osoba poniżej 25. roku życia, możesz wybrać dodatkową klauzulę, która znosi udział własny w odszkodowaniach w wysokości 20% sumy ubezpieczenia (minimum 2000 zł).

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Ubezpieczenie Assistance InterRisk jest dostępne w aż trzech wariantach: Start, Standard i Premium. AutoAssistance Start to opcja dla kierowców jeżdżących wyłącznie w Polsce, dostępna darmowo w cenie OC. Obejmuje takie podstawowe usługi, jak usprawnienie pojazdu na miejscu po wypadku i holowanie pojazdu do warsztatu. Poza tym klient zyskuje dostęp do wszechstronnej pomocy informacyjnej i administracyjnej, która przydaje się po zgubieniu lub kradzieży dokumentów.

Wariant Standard może być aktywny w wybranych krajach europejskich. Katalog usług jest szerszy, obejmuje bowiem pomoc po m.in. wypadku drogowym, awarii lub kradzieży pojazdu, wyczerpaniu paliwa, przepaleniu żarówki, rozładowaniu akumulatora, przebiciu opony, zgubieniu kluczyków, hospitalizacji kierowcy. Wariant Premium umożliwia m.in. zwiększenie limitu holowania aż do 1200 km w Europie.

Więcej
Poznaj cenę

Korzystne pakiety InterRisk

Pakiet dla oszczędnych kierowców
Pakiet dla wymagających kierowców
Pakiet dla kierowców, którzy wyjeżdżają za granicę
Ekspert Mubi

InterRisk wyróżnia się oryginalnymi pakietami ubezpieczeniowymi, które zapewniają wszechstronną pomoc kierowcom zarówno w Polsce, jak i w Europie. Dzięki gwarancji utrzymania zniżek możesz cieszyć się tanim ubezpieczeniem samochodu nawet po zgłoszeniu szkody z OC i AC. MedCasco zapewni Ci pomoc medyczną po wypadku, a InterCasco ułatwi likwidację szkody i umożliwi otrzymanie odszkodowania z OC sprawcy do 1 000 000 zł nawet w ciągu 15 dni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w InterRisk?
Jak złożyć wypowiedzenie OC w InterRisk?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w InterRisk

Zalety
  • Pakiet Miejski Parkingowy, Pakiet Asysty po Kradzieży i Pakiet Mobilny świetnie uzupełniają ubezpieczenie assistance o dodatkowe usługi.

  • Ubezpieczenie InterCasco, które gwarantuje bezpośrednią likwidację szkody, ma wysoką sumę ubezpieczenia – aż 1 050 000 zł. Dla porównania – klasyczny BLS pokrywa szkody wyłącznie do 30 000 zł.

  • Dodano: Dzięki gwarancji utrzymania zniżek na OC unikasz podniesienia składki w kolejnym roku ubezpieczeniowym. Ochrona działa w przypadku jednej szkody.

  • Ubezpieczenie AutoSzyby doskonale uzupełnia AC. Zapewnia ochronę do 2000 zł na wypadek uszkodzeń szyb, a nawet pokrycie kosztów parkingu strzeżonego, jeśli naprawa lub wymiana szyb nie jest możliwa w ciągu doby.

  • Dzięki Pakietowi Asysta po Kradzieży możesz liczyć na m.in. pomoc finansową podczas zakupu nowego samochodu, pokrycie kosztów pojazdu zastępczego bądź wymiany tablic rejestracyjnych.

  • InterRisk udostępnia osobom ubezpieczonym portal iKlient, dzięki któremu mogą zarządzać online polisami.

Wady
  • InterRisk umożliwia zdalny zakup ubezpieczenia poprzez kontakt z agentem, ale nie udostępnia własnego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, za którego pomocą klienci mogliby samodzielnie obliczać składkę.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC