UBEZPIECZYCIEL ALLIANZ

allianz logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Allianz działa już od 1997 roku na polskim rynku. Aktualnie działa sukcesywnie dzięki aż sześciu spółkom i jest jedną z najprężniej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeń i finansów, obsługując prawie 1,4 miliona klientów. Grupa Allianz współpracuje z prawie 5000 agentów i innymi podmiotami.

W ofercie marki znajdują się ubezpieczenia na życie, domu i mieszkania, podróży, oferuje opiekę medyczną i programy inwestycyjne, jednak prawie 62% składek pozyskanych w 2019 roku to składki pochodzące z ubezpieczeń komunikacyjnych. Allianz wypłaca ponad 1 165 000 zł odszkodowań w skali roku. Grupa jest znana z działalności prospołecznej – chociażby akcji #wdobrejsprawie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Za każde udostępnienie posta ze świąteczną kartką Allianz i hashtagiem firma wpłaciła 1 zł na rzecz dzieci.

Więcej

Dane kontaktowe Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Allianz zachęca klientów do załatwiania różnych spraw przez formularz online.

Rodzaje ubezpieczeń w Allianz

OC

OC Allianz jest dostępne w każdym pakiecie Mój Samochód. W najtańszym pakiecie Mój Samochód Komfort otrzymasz dodatkowo ochronę prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, podstawowe NNW z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł i podstawowe ubezpieczenie assistance z usługą holowania i mobilności.

Dzięki ochronie prawnej Allianz uzyskasz pomoc podczas np. sporu z mechanikiem czy komisem i pokrycie kosztów przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć sprawę związaną z ubezpieczonym pojazdem. NNW zapewni Ci wsparcie finansowe na wypadek uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w Polsce i za granicą. Dzięki assistance Twój samochód zostanie odholowany do warsztatu, a Ty i pasażerowie – odwiezieni do dowolnego miejsca w odległości 50 km od miejsca awarii pojazdu.

Więcej
AC

AC Allianz jest przede wszystkim dla pojazdów, które w dniu zawarcia umowy nie mają więcej niż 18 lat. Ten warunek nie dotyczy pakietu Mój Samochód Plus – można go zakupić dla starszych pojazdów i korzystać z AC. Ten pakiet zawiera autocasco chroniące na wypadek ryzyk katastroficznych, pożaru, eksplozji, implozji, kolizji ze zwierzęciem.

Jeżeli zależy Ci na ochronie finansowej, która obejmuje kradzież samochodu, akty wandalizmu – wybierz pakiet Ekstra. Jeśli oczekujesz wypłaty odszkodowania po stłuczce z innym pojazdem, wypadkiem z pieszym, zderzeniu z rowerzystą lub przedmiotem znajdującym się na zewnątrz pojazdu, np. płotem sąsiada lub drzewem, wybierz pakiet Max. W najszerszym wariancie możesz liczyć na stałą sumę ubezpieczenia AC, jeśli Twój pojazd ma nie więcej niż 6 lat w dniu zawarcia umowy. Atutem sumy ubezpieczenia w każdym wariancie jest jej odnawialność. To oznacza, że nawet po kilku wypłatach odszkodowań za szkody częściowe suma ubezpieczenia nie zmniejszy się, więc po szkodzie całkowitej bądź kradzieży auta nie będziesz narażony/-a na zaniżone odszkodowanie.

Więcej
Assistance

Allianz oferuje assistance w kilku wariantach: podstawowym, rozszerzonym i maksymalnym. Assistance Podstawowy jest oferowany we wszystkich pakietach, Assistance Rozszerzony – w pakietach Plus, Extra i Max, natomiast Assistance Maksymalny to rozszerzenie dostępne dla każdego pakietu włącznie z Mój Samochód Komfort.

Dzięki Assistance Maksymalnemu możesz korzystać z holowania bez limitu w Polsce i do 750 km za granicą po wypadku, pojazdu zastępczego nawet przez 10 dni po wypadku, kradzieży lub pęknięciu przedniej szyby oraz usługi mobilności, czyli transportu kierowcy i pasażera do 100 km od miejsca zdarzenia, np. awarii lub wypadku. Ubezpieczyciel może zorganizować podróż np. autobusem, pociągiem lub taksówką w zależności od trasy. Wiek samochodu objętego ubezpieczeniem Assistance Allianz nie powinien przekroczyć 18 lat w dniu zawarcia umowy. Assistance nie obejmuje Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Ukrainy i Rosji, ale działa na terenie europejskiej części Turcji i greckiej części Cypru.

Więcej

4 najlepsze pakiety ubezpieczeń Allianz

Pakiet Mój Samochód Plus
 • Pakiet zawiera ubezpieczenie OC, Ochronę Prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, NNW w wariancie podstawowym z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł dla kierowcy, Assistance w wariancie podstawowym i bez franszyzy kilometrowej.

 • Dzięki Ochronie Prawnej Allianz pokryje koszt przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć spór prawny związany z Twoim samochodem, np. oskarżysz mechanika o niesolidną naprawę auta.

 • NNW obejmuje ochroną finansową kierowcę ubezpieczonego samochodu. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł, ale NNW zapewnia nie tylko odszkodowanie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, pokrywa bowiem również koszty leczenia w Polsce (np. rehabilitację, zakup leków) do 5000 zł.

Przejdź do porównywarki
Pakiet Mój Samochód Komfort
 • Pakiet zawiera ubezpieczenie OC, Ochronę Prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, NNW w wariancie podstawowym z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł dla kierowcy, Assistance w wariancie podstawowym i bez franszyzy kilometrowej.

 • Dzięki Ochronie Prawnej Allianz pokryje koszt przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć spór prawny związany z Twoim samochodem, np. oskarżysz mechanika o niesolidną naprawę auta.

 • NNW obejmuje ochroną finansową kierowcę ubezpieczonego samochodu. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł, ale NNW zapewnia nie tylko odszkodowanie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, pokrywa bowiem również koszty leczenia w Polsce (np. rehabilitację, zakup leków) do 5000 zł.

 • Podstawowe usługi świadczone w ramach Assistance to holowanie do warsztatu w Polsce i krajach europejskich, transport kierowcy i pasażerów po awarii lub wypadku samochodu – do 50 km, naprawa samochodu na miejscu zdarzenia.

Przejdź do porównywarki
Pakiet Mój Samochód Ekstra
 • Ten pakiet wyróżnia się m.in. ubezpieczeniem szyb, które przydaje się szczególnie, gdy wskutek aktu wandalizmu, stłuczki bądź innego zdarzenia jest uszkodzona lub zniszczona szyba czołowa, boczna lub tylna. Jeżeli taka szkoda nie jest związana z uszkodzeniami innych elementów pojazdu, właściciel pojazdu może zachować zniżki na AC na kolejny rok.

 • Dzięki AC na wypadek wandalizmu dostaniesz odszkodowanie, jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony przez nieznanego sprawcę, np. wandal rozbije szyby i wgniecie maskę auta zaparkowanego na noc pod blokiem, ucieknie i nie będzie można zidentyfikować sprawcy.

 • AC na wypadek kradzieży obejmuje zarówno kradzież samochodu, jak i jego elementów. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie niezależnie od tego, czy do straty doszło pod Twoim domem, czy na wakacjach.

 • Assistance w wariancie rozszerzonym zapewnia pomoc nawet pod domem – nie obowiązuje franszyza kilometrowa. Przykładowo: jeśli przy próbie uruchomienia auta pod blokiem okaże się, że doszło do awarii, ubezpieczyciel może Ci zapewnić zarówno próbę naprawy samochodu na miejscu, holowanie do warsztatu, jak i pojazd zastępczy do 4 dni.

Przejdź do porównywarki
Pakiet Mój Samochód Max
 • Najbogatszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dla najbardziej wymagających osób.

 • Suma ubezpieczenia w Autocasco jest odnawialna. Wypłacone odszkodowania za szkody częściowe nie pomniejszają jej. Jeżeli masz pojazd w wieku do 6 lat, suma ubezpieczenia jest stała, co oznacza, że po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel bierze pod uwagę wartość samochodu z dnia zawarcia umowy.

 • Dzięki wariantowi rozszerzonemu NNW chroniony jest nie tylko kierowca (do 150 000 zł na wypadek śmierci), ale także pasażerowie (do 50 000 zł na wypadek śmierci). Dodatkowo dostępny jest limit pokrywający koszty leczenia do 5000 zł i wysoka suma ubezpieczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu – 50 000 zł.

 • Możesz maksymalnie rozszerzyć pakiet, dokupując Assistance Maksymalny, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z holowania bez limitu w Polsce, wynajęcie samochodu zastępczego nawet na 10 dni czy transport kierowcy i pasażerów do 100 km od miejsca awarii bądź wypadku.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Allianz

Ekspert Mubi

O ile wiele firm oferuje klientom ubezpieczenia komunikacyjne w wielu różnych konfiguracjach, o tyle towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz maksymalnie uprościło wybór, tworząc 4 pakiety Mój Samochód. Każdy wariant jest dostosowany do potrzeb głównych grup klientów. Chcesz kupić tylko OC? W pakiecie ubezpieczeń MAX Allianz otrzymasz więcej – dodatkowo m.in. ochronę prawną, rozszerzone assistance i NNW dla kierowcy.

Robert Szafrański

Pomijając drobne potknięcie jak mała skleroza jednej konsultantek ( po prostu zapomniała oddzwonić następnego dnia zapewne z powodu dużej ilości pracy 🙂 ) to jest to najlepsza firma i opcja na ubezpieczenie. Konsultanci mili i fachowi.

Janek Kipola

Myślałem, że będzie jak zawsze – czyli będe musiał wszystko wypełnić a każą zapłacić. Pozytywnie się zaskoczyłem, jak wyskoczyło mi całe porównanie różnych firm, nic nie trzeba było płacić.

Jan Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla vestibulum, felis in lobortis blandit, augue eros tincidunt dui, vel scelerisque ex metus id enim. Aliquam ac lorem vel lorem interdum dignissim consequat sed ante. Sed porttitor tincidunt velit, bibendum maximus mauris vehicula eget. Nunc eu lectus et elit faucibus blandit vitae sed ipsum. Mauris tempus urna aliquet tellus tincidunt, et bibendum dui vulputate. Cras pharetra est nisi. Duis aliquet sollicitudin pulvinar. Integer mollis laoreet lorem, eu faucibus tellus aliquet facilisis.

Średnia ocena Allianz:
4,005 ocen

Korzystałeś z Allianz? Oceń:

54,00
Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Allianz?

Jeden ze sposobów na zgłoszenie szkody z ubezpieczenia Allianz to wypełnienie formularza online. Alternatywne rozwiązania to wysłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną, co znacznie spowalnia likwidację szkody, lub złożenie dokumentów w najbliższej placówce Allianz. Możesz też zadzwonić pod numer 224 224 224 od pon. do pt. w godzinach od 8:00 do 18:00 lub napisać na [email protected]

Potrzebujesz minimum:

 • druku zgłoszenia szkody,
 • zdjęć uszkodzeń pojazdu (tutaj jest instrukcja),
 • prawa jazdy,
 • kopii dowodu rejestracyjnego,
 • oświadczenia obu stron kolizji drogowej,
 • dyspozycji wypłaty odszkodowania (numeru Twojego konta lub upoważnienie odebrania pieniędzy przez mechanika).

Jeśli doszło do wypadku, potrzebna będzie dokumentacja medyczna opisująca leczenie, faktury za koszty leczenia i rehabilitacji, opis roszczeń (np. żądanie odszkodowania za złamaną nogę i wizyty u fizjoterapeuty).

Przydatne będą także nagrania z monitoringu w miejscu i kopia notatki policyjnej. W przypadku kradzieży auta lista formalności jest nieco dłuższa – znajdziesz ją tutaj, na dole strony.

W odpowiedzi na e-mail ze zgłoszeniem szkody Allianz może przesłać Ci listę brakujących dokumentów. Po zgłoszeniu szkody i otrzymaniu numeru sprawy możesz sprawdzać jej status tutaj.

Allianz obsługuje bezpośrednią likwidację szkód – ubezpieczyciel płaci za holowanie Twojego pojazdu i samochód zastępczy, organizuje naprawę i załatwia inne formalności.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Allianz?

Mubi udostępnia uniwersalny i darmowy wzór wypowiedzenia OC, który możesz pobrać, wydrukować, wypełnić, zeskanować lub sfotografować i wysłać do Allianz poprzez formularz online, pocztą lub dostarczyć do placówki. Możesz skorzystać ze zgłoszenia online, jeśli chcesz wypowiedzieć OC w Allianz na koniec umowy, po automatycznym jej odnowieniu lub po zakupie używanego pojazdu z aktualnym OC poprzedniego właściciela. Allianz musi otrzymać rezygnację z OC najpóźniej na dzień przed końcem umowy.

Zakład ubezpieczeń udostępnia 2 wzory wypowiedzenia umowy OC:

Przez ten formularz możesz zgłosić rezygnację z automatycznie wznowionego OC, wyrejestrowanie pojazdu lub jego demontaż. W ostatnich 2 przypadkach umowa OC wygaśnie pod warunkiem, że Allianz otrzyma od Ciebie np. zaświadczenie ze stacji demontażu (po szkodzie całkowitej) lub z wydziału komunikacji (po kradzieży samochodu).

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Allianz

Zalety
 • Atrakcyjne pakiety ubezpieczeń Mój Samochód z OC i wieloma wariantami ubezpieczeń dodatkowych.

 • Klienci Allianz mają dostęp do katalogu dokumentów i przydatnych wskazówek, które ułatwiają przygotowanie właściwie wypełnionych formularzy.

 • Klienci mogą załatwiać większość spraw przez formularze online.

 • Napisane prostym językiem i znakomicie zaprojektowane graficznie OWU Allianz.

 • Pakiet Mój Samochód Max, który daje wszechstronną ochronę kierowcy pojazdu i pasażerom, jest dostępny również bez ubezpieczenia OC.

 • Stała suma ubezpieczenia autocasco dla pojazdów mających do 6 lat (w pakiecie Mój Samochód Max).

 • Pakiety Mój Samochód Extra i Mój Samochód Max zawierają ubezpieczenie szyb. Jeśli zgłosisz szkodę polegającą wyłącznie na zniszczeniu lub uszkodzeniu szyby przedniej, bocznej lub czołowej, niezwiązaną z innymi uszkodzeniami samochodu oraz o wartości maksymalnej do 5000 zł, zachowasz zniżki na AC za bezszkodowy przebieg historii ubezpieczenia.

Wady
 • O ile możesz zgłaszać szkody całodobowo przez formularz online, o tyle konsultanci zajmujący się telefoniczną rejestracją szkód pracują wyłącznie w dni robocze od 8:00 do 18:00, więc jeśli chcesz porozmawiać na temat szkody z AC, która wydarzyła się w piątek o 21:00, musisz poczekać do poniedziałku.