Dane kontaktowe Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Inflancka 4B,
00-189 Warszawa

Allianz zachęca klientów do załatwiania różnych spraw przez formularz online.

Rodzaje ubezpieczeń w Allianz

OC

Ubezpieczenie OC jest dostępne w każdym pakiecie Mój Samochód. W najtańszym pakiecie Mój Samochód Komfort otrzymasz dodatkowo ochronę prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, podstawowe NNW kierowcy i pasażerów z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł i podstawowe ubezpieczenie assistance z usługą holowania i mobilności.

Dzięki ochronie prawnej Allianz uzyskasz pomoc podczas np. sporu z mechanikiem czy komisem i pokrycie kosztów przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć sprawę związaną z ubezpieczonym pojazdem. NNW zapewni Ci wsparcie finansowe na wypadek uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w Polsce i za granicą.

Dzięki assistance Twój samochód zostanie odholowany do warsztatu, a Ty i pasażerowie – odwiezieni do dowolnego miejsca w odległości 50 km od miejsca wypadku lub awarii pojazdu.

Więcej
Poznaj cenę
AC

Ubezpieczenie autocasco przeznaczone jest przede wszystkim dla pojazdów, które w dniu zawarcia umowy nie mają więcej niż 18 lat. Ten warunek nie dotyczy pakietu Mój Samochód Plus – można go zakupić dla starszych pojazdów i korzystać z AC. Ten pakiet zawiera autocasco chroniące na wypadek ryzyk katastroficznych, pożaru, eksplozji, implozji czy kolizji ze zwierzęciem.

Jeżeli zależy Ci na ochronie finansowej, która obejmuje kradzież samochodu oraz akty wandalizmu – wybierz pakiet Ekstra. Jeśli oczekujesz wypłaty odszkodowania po stłuczce z innym pojazdem, wypadku z udziałem pieszego, zderzeniu z rowerzystą lub przedmiotem znajdującym się na zewnątrz pojazdu, np. płotem sąsiada lub drzewem, wybierz pakiet Max.

W najszerszym wariancie możesz liczyć na stałą sumę ubezpieczenia AC, jeśli Twój pojazd ma nie więcej niż 6 lat w dniu zawarcia umowy. Atutem sumy ubezpieczenia w każdym wariancie jest jej odnawialność. To oznacza, że nawet po kilku wypłatach odszkodowań za szkody częściowe suma ubezpieczenia nie zmniejszy się, więc po szkodzie całkowitej bądź kradzieży auta nie będziesz narażony/-a na zaniżone odszkodowanie.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Allianz oferuje assistance w kilku wariantach: podstawowym, rozszerzonym i maksymalnym. Assistance Podstawowy jest oferowany we wszystkich pakietach, Assistance Rozszerzony – w pakietach Plus, Ekstra i Max, natomiast Assistance Maksymalny to rozszerzenie dostępne dla każdego pakietu włącznie z Mój Samochód Komfort.

Dzięki Assistance Maksymalnemu możesz korzystać z holowania bez limitu w Polsce i do 750 km za granicą po wypadku, pojazdu zastępczego nawet przez 10 dni po wypadku, kradzieży lub pęknięciu przedniej szyby, oraz usługi mobilności, czyli transportu kierowcy i pasażera do 100 km od miejsca zdarzenia, np. awarii lub wypadku. Ubezpieczyciel może zorganizować podróż np. autobusem, pociągiem lub taksówką w zależności od trasy.

Wiek samochodu objętego ubezpieczeniem Assistance Allianz nie może przekroczyć 18 lat w dniu zawarcia umowy. Assistance nie obejmuje Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Ukrainy i Rosji, ale działa na terenie europejskiej części Turcji i greckiej części Cypru.

Więcej
Poznaj cenę

4 najlepsze pakiety ubezpieczeń Allianz

Pakiet Mój Samochód Plus
Pakiet Mój Samochód Komfort
Pakiet Mój Samochód Ekstra
Pakiet Mój Samochód Max
Ekspert Mubi

O ile większość firm oferuje klientom ubezpieczenia komunikacyjne w wielu różnych konfiguracjach, o tyle towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz maksymalnie uprościło wybór, tworząc cztery pakiety Mój Samochód. Każdy wariant jest dostosowany do potrzeb głównych grup klientów. Chcesz kupić tylko OC? W pakiecie ubezpieczeń Komfort Allianz otrzymasz więcej – dodatkowo m.in. ochronę prawną, podstawowe assistance i NNW dla kierowcy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Allianz?
Jak złożyć wypowiedzenie OC w Allianz?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Allianz

Zalety
  • Atrakcyjne pakiety ubezpieczeń Mój Samochód z OC i wieloma wariantami ubezpieczeń dodatkowych.

  • Klienci Allianz mają dostęp do katalogu dokumentów i przydatnych wskazówek, które ułatwiają przygotowanie właściwie wypełnionych formularzy.

  • Klienci mogą załatwiać większość spraw przez formularze online.

  • Napisane prostym językiem i znakomicie zaprojektowane graficznie OWU Allianz.

  • Assistance Maksymalne, które daje wszechstronną ochronę kierowcy pojazdu i pasażerom, jest dostępne w każdym pakiecie z OC.

  • Stała suma ubezpieczenia autocasco dla pojazdów mających do 6 lat (w pakiecie Mój Samochód Max).

  • Pakiety Mój Samochód Ekstra i Mój Samochód Max zawierają ubezpieczenie szyb. Jeśli zgłosisz szkodę polegającą wyłącznie na zniszczeniu lub uszkodzeniu szyby przedniej, bocznej lub czołowej, niezwiązaną z innymi uszkodzeniami samochodu, zachowasz zniżki na AC za bezszkodowy przebieg historii ubezpieczenia.

Wady
  • O ile możesz zgłaszać szkody całodobowo przez formularz online, o tyle konsultanci zajmujący się telefoniczną rejestracją szkód pracują wyłącznie w dni robocze od 8:00 do 18:00, więc jeśli chcesz porozmawiać na temat szkody z AC, która wydarzyła się w piątek o 21:00, musisz poczekać do poniedziałku.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC