Ubezpieczenia Allianz

Logo Allianz
Dane firmy

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Allianz zachęca klientów do załatwiania różnych spraw przez formularz online.

OWU Allianz - przewodnik po ubezpieczeniach

OWU Allianz ma nietypową nazwę – bo Przewodnik po ubezpieczeniu Mój Samochód. I faktycznie, OWU Allianz wyróżnia się na tle innych dokumentów ubezpieczeniowych konkurencji. Firma zdecydowała się na uproszczoną narrację, w której zwraca się bezpośrednio do osoby czytającej przewodnik. Dokument przekazuje ważne informacje prostym, łatwym do zrozumienia językiem. Wielokolorowa szata graficzna, czytelne rozplanowanie treści, porównawcze tabele i zwracające uwagę ikony sprawiają, że wielostronicowy dokument jest łatwy do zrozumienia.

Oprócz podstawowych informacji (zakresu ochrony, obowiązków i praw osoby ubezpieczonej, postępowania po szkodzie itp.) zawiera również przydatne wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy i FAQ.

 • W OWU Allianz radzi chociażby, aby przed podróżą zrobić zdjęcia najważniejszych dokumentów (np. dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego, prawa jazdy).
 • Aby uniknąć szkody z autocasco spowodowanej przez siły natury, nie parkuj pod drzewami podczas burzy. Unikaj także parkowania samochodu w miejscu, w którym na pojazd mogą zsunąć się kamienie, ziemia, śnieg itp.
 • Dzięki OWU Allianz dowiesz się m.in., co zrobić po sprzedaży lub zakupie używanego pojazdu z aktualnym OC i kiedy dostaniesz zwrot składki autocasco.
  Po raz pierwszy ubezpieczasz samochód? Dzięki przykładom w OWU będzie Ci łatwiej zrozumieć np. różne metody rozliczania szkód częściowych z AC.
Czytaj więcej
Pobierz OWU

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Allianz?

Mubi.pl udostępnia uniwersalny i darmowy wzór wypowiedzenia OC, który możesz pobrać, wydrukować, wypełnić, zeskanować lub sfotografować i wysłać do Allianz e-mailem, pocztą lub dostarczyć do placówki. Możesz skorzystać ze zgłoszenia online, jeśli chcesz wypowiedzieć OC w Allianz na koniec umowy lub po zakupie używanego pojazdu z aktualnym OC poprzedniego właściciela. Allianz musi otrzymać rezygnację z OC najpóźniej na dzień przed końcem umowy.

Zakład ubezpieczeń udostępnia 2 wzory wypowiedzenia umowy OC:

Przez ten formularz możesz zgłosić rezygnację z automatycznie wznowionego OC, wyrejestrowanie pojazdu lub jego demontaż. W ostatnich 2 przypadkach umowa OC wygaśnie pod warunkiem, że Allianz otrzyma od Ciebie np. zaświadczenie ze stacji demontażu (po szkodzie całkowitej) lub z wydziału komunikacji (po kradzieży samochodu).

Czytaj więcej
Pobierz wzór wypowiedzenia

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Allianz

gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda połowa gwiazdy

Opinia eksperta Mubi

O ile wiele firm oferuje klientom ubezpieczenia komunikacyjne w wielu różnych konfiguracjach, o tyle towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz maksymalnie uprościło wybór, tworząc 4 pakiety Mój Samochód. Każdy wariant jest dostosowany do potrzeb głównych grup klientów. Chcesz kupić tylko OC? W pakiecie ubezpieczeń MAX Allianz otrzymasz więcej – dodatkowo m.in. ochronę prawną, rozszerzone assistance i NNW dla kierowcy.

Pojechałem na jeden dzień do rodziców. Normalnie parkuję w garażu, u nich pod blokiem i na dzień dobry miałem rozwaloną szybę po nocy. Allianz szybko to ogarnął.

Mateusz z Koszalina

Zdecydowałam się na ubezpieczenia Allianz w pakiecie Komfort - dostałam wraz z OC podstawowe assistance i NNW. Opłacało się w porównaniu do innych ofert. Polecam!

Karolina z Wrocławia

Cenię sobie załatwianie wszystkiego online. Dzięki ubezpieczeniu Skody w Allianz nie muszę dzwonić na infolinię, chodzić po placówkach, wszystko załatwiam przez laptopa.

Martyna z Wadowic

Kiedy jechaliśmy koło lasu, nagle coś wyskoczyło na drogę, chyba jeleń. Gwałtownie skręciłem i prosto w drzewo!! Allianz zorganizował nasz transport i naprawił auto.

Konrad z Warszawy

Pojechałam do kuzynki i kiedy wysiadałam z auta, potknęłam się i wybiłam sobie bark. Dzięki ubezpieczeniu Komfort w Allianz dostałam pieniądze z NNW. Świetna obsługa!

Ola z Włodawy

Dzięki assistance w Allianz zdążyliśmy na lot na nasze wakacje. Dzięki szybko zorganizowanej pomocy mogliśmy dojechać na lotnisko i nie spóźniliśmy się na samolot.

Tadeusz z Wołowa
Średnia ocena
gwiazda
3,002 oceny
Twoja ocena
23,00
Loading...
Kalkulator OC AC

Plusy i minusy ubezpieczeń Allianz

Zalety
 • Atrakcyjne pakiety ubezpieczeń Mój Samochód z OC i wieloma wariantami ubezpieczeń dodatkowych.
 • Klienci Allianz mają dostęp do katalogu dokumentów i przydatnych wskazówek, które ułatwiają przygotowanie właściwie wypełnionych formularzy.
 • Klienci mogą załatwiać większość spraw przez formularze online.
 • Napisane prostym językiem i znakomicie zaprojektowane graficznie OWU Allianz.
 • Pakiet Mój Samochód Max, który daje wszechstronną ochronę kierowcy pojazdu i pasażerom, jest dostępny również bez ubezpieczenia OC.
 • Stała suma ubezpieczenia autocasco dla pojazdów mających do 6 lat (w pakiecie Mój Samochód Max).
 • Pakiety Mój Samochód Extra i Mój Samochód Max zawierają ubezpieczenie szyb. Jeśli zgłosisz szkodę polegającą wyłącznie na zniszczeniu lub uszkodzeniu szyby przedniej, bocznej lub czołowej, niezwiązaną z innymi uszkodzeniami samochodu oraz o wartości maksymalnej do 5000 zł, zachowasz zniżki na AC za bezszkodowy przebieg historii ubezpieczenia.
Wady
 • O ile możesz zgłaszać szkody całodobowo przez formularz online, o tyle konsultanci zajmujący się telefoniczną rejestracją szkód pracują wyłącznie w dni robocze od 8:00 do 18:00, więc jeśli chcesz porozmawiać na temat szkody z AC, która wydarzyła się w piątek o 21:00, musisz poczekać do poniedziałku.
Ekspert mubi.pl w samochodzie

4 najlepsze pakiety ubezpieczeń Allianz

 • Pakiet Mój Samochód Max
 • Najbogatszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dla najbardziej wymagających osób.
 • Suma ubezpieczenia w Autocasco jest odnawialna. Wypłacone odszkodowania za szkody częściowe nie pomniejszają jej. Jeżeli masz pojazd w wieku do 6 lat, suma ubezpieczenia jest również stała, co oznacza, że po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel bierze pod uwagę wartość samochodu z dnia zawarcia umowy.
 • Dzięki wariantowi rozszerzonemu NNW chroniony jest nie tylko kierowca (do 150 000 zł na wypadek śmierci), ale także pasażerowie (do 50 000 zł na wypadek śmierci). Dodatkowo dostępny jest limit pokrywający koszty leczenia do 5000 zł i wysoka suma ubezpieczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu - 50 000 zł.
 • Możesz maksymalnie rozszerzyć pakiet, dokupując Assistance Maksymalny, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z holowania bez limitu w Polsce, wynajęcie samochodu zastępczego nawet na 10 dni czy transport kierowcy i pasażerów do 100 km od miejsca awarii bądź wypadku.
 • Pakiet Mój Samochód Plus
 • Pakiet zawiera rozszerzone ubezpieczenie NNW, które chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów, przy czym kierowca ubezpieczonego samochodu ma przyznaną wyższą sumę ubezpieczenia na wypadek śmierci - 150 000 zł. Pasażerowie - 50 000 zł dla każdej osoby.
 • Assistance w wariancie rozszerzonym nie ma franszyzy kilometrowej, zapewnia wynajęcie pojazdu zastępczego na czas naprawy nawet do 6 dni po wypadku i kradzieży lub do 4 dni po awarii (bez wcześniejszego wymogu holowania pojazdu do warsztatu).
 • Dzięki Autocasco, które obejmuje ryzyka katastroficzne, możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu wskutek np. gradu, powodzi, trzęsienia ziemi, wichury, osunięcia się ziemi.
 • AC obejmuje również szkody powstałe wskutek pożaru, implozji lub eksplozji. To oznacza, że ubezpieczyciel odpowiada finansowo za spłonięcie auta wskutek samozapłonu bądź zajęcie się ogniem od np. płonącego obok pojazdu czy budynku.
 • Pakiet Mój Samochód Komfort
 • Pakiet zawiera ubezpieczenie OC, Ochronę Prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, NNW w wariancie podstawowym z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł dla kierowcy, Assistance w wariancie podstawowym i bez franszyzy kilometrowej.
 • Dzięki Ochronie Prawnej Allianz pokryje koszt przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć spór prawny związany z Twoim samochodem, np. oskarżysz mechanika o niesolidną naprawę auta.
 • NNW obejmuje ochroną finansową kierowcę ubezpieczonego samochodu. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł, ale NNW zapewnia nie tylko odszkodowanie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, pokrywa bowiem również koszty leczenia w Polsce (np. rehabilitację, zakup leków) do 5000 zł.
 • Podstawowe usługi świadczone w ramach Assistance to holowanie do warsztatu w Polsce i krajach europejskich, transport kierowcy i pasażerów po awarii lub wypadku samochodu - do 50 km, naprawa samochodu na miejscu zdarzenia.
 • Pakiet Mój Samochód Ekstra
 • Ten pakiet wyróżnia się m.in. ubezpieczeniem szyb, które przydaje się szczególnie, gdy wskutek aktu wandalizmu, stłuczki bądź innego zdarzenia jest uszkodzona lub zniszczona szyba czołowa, boczna lub tylna. Jeżeli taka szkoda nie jest związana z uszkodzeniami innych elementów pojazdu i jej wartość wynosi maksymalnie 5000 zł, właściciel pojazdu może zachować zniżki na AC na kolejny rok.
 • Dzięki AC na wypadek wandalizmu dostaniesz odszkodowanie, jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony przez nieznanego sprawcę, np. wandal rozbije szyby i wgniecie maskę auta zaparkowanego na noc pod blokiem, ucieknie i nie będzie można zidentyfikować sprawcy.
 • AC na wypadek kradzieży obejmuje zarówno kradzież samochodu, jak i jego elementów. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie niezależnie od tego, czy do straty doszło pod Twoim domem, czy na wakacjach.
 • Assistance w wariancie rozszerzonym zapewnia pomoc nawet pod domem - nie obowiązuje franszyza kilometrowa. Przykładowo: jeśli przy próbie uruchomienia auta pod blokiem okaże się, że doszło do awarii, ubezpieczyciel może Ci zapewnić zarówno próbę naprawy samochodu na miejscu, holowanie do warsztatu, jak i pojazd zastępczy do 4 dni.
Ekspert Porównywarki Mubi.pl

Jak zgłosić szkodę w Allianz?

Jeden ze sposobów na zgłoszenie szkody z ubezpieczenia Allianz to wypełnienie formularza online. Alternatywne rozwiązania to wysłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną, co znacznie spowalnia likwidację szkody, lub złożenie dokumentów w najbliższej placówce Allianz. Możesz też zadzwonić pod numer 224 224 224 od pon. do pt. w godzinach od 8:00 do 18:00 lub napisać na [email protected] Co wyróżnia Allianz? Możliwość przesłania dokumentów MMS-em na numer +48 661 004 028. W treści MMS-a wpisz numer szkody, np. 152-4928291.

Wszystkie szkody poza kradzieżą pojazdu możesz zgłosić e-mailowo.

Potrzebujesz minimum:

 • druku zgłoszenia szkody,
 • zdjęć uszkodzeń pojazdu (tutaj jest instrukcja),
 • prawa jazdy,
 • kopii dowodu rejestracyjnego,
 • oświadczenia obu stron kolizji drogowej,
 • dyspozycji wypłaty odszkodowania (numeru Twojego konta lub upoważnienie odebrania pieniędzy przez mechanika).

Jeśli doszło do wypadku, potrzebna będzie dokumentacja medyczna opisująca leczenie, faktury za koszty leczenia i rehabilitacji, opis roszczeń (np. żądanie odszkodowania za złamaną nogę i wizyty u fizjoterapeuty).

Przydatne będą także nagrania z monitoringu w miejscu i kopia notatki policyjnej. W przypadku kradzieży auta lista formalności jest nieco dłuższa – znajdziesz ją tutaj, na dole strony.

W odpowiedzi na e-mail ze zgłoszeniem szkody Allianz może przesłać Ci listę brakujących dokumentów. Po zgłoszeniu szkody i otrzymaniu numeru sprawy możesz sprawdzać jej status tutaj.

Allianz obsługuje bezpośrednią likwidację szkód – ubezpieczyciel płaci za holowanie Twojego pojazdu i samochód zastępczy, organizuje naprawę i załatwia inne formalności.

Czytaj więcej

Rodzaje ubezpieczeń Allianz

Ubezpieczenie OC w Allianz

OC Allianz jest dostępne w każdym pakiecie Mój Samochód. W najtańszym pakiecie Mój Samochód Komfort otrzymasz dodatkowo ochronę prawną z sumą ubezpieczenia w wysokości 15 000 zł, podstawowe NNW z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł i podstawowe ubezpieczenie assistance z usługą holowania i mobilności.

Dzięki ochronie prawnej Allianz uzyskasz pomoc podczas np. sporu z mechanikiem czy komisem i pokrycie kosztów przedstawicielstwa w sądzie, jeśli będziesz mieć sprawę związaną z ubezpieczonym pojazdem. NNW zapewni Ci wsparcie finansowe na wypadek uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w Polsce i za granicą. Dzięki assistance Twój samochód zostanie odholowany do warsztatu, a Ty i pasażerowie - odwiezieni do dowolnego miejsca w odległości 50 km od miejsca awarii pojazdu.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie AC w Allianz

AC Allianz jest przede wszystkim dla pojazdów, które w dniu zawarcia umowy nie mają więcej niż 18 lat. Ten warunek nie dotyczy pakietu Mój Samochód Plus - można go zakupić dla starszych pojazdów i korzystać z AC. Ten pakiet zawiera autocasco chroniące na wypadek ryzyk katastroficznych, pożaru, eksplozji, implozji, kolizji ze zwierzęciem.

Jeżeli zależy Ci na ochronie finansowej, która obejmuje kradzież samochodu, akty wandalizmu - wybierz pakiet Ekstra. Jeśli oczekujesz wypłaty odszkodowania po stłuczce z innym pojazdem, wypadkiem z pieszym, zderzeniu z rowerzystą lub przedmiotem znajdującym się na zewnątrz pojazdu, np. płotem sąsiada lub drzewem, wybierz pakiet Max. W najszerszym wariancie możesz liczyć na stałą sumę ubezpieczenia AC, jeśli Twój pojazd ma nie więcej niż 6 lat w dniu zawarcia umowy. Atutem sumy ubezpieczenia w każdym wariancie jest jej odnawialność. To oznacza, że nawet po kilku wypłatach odszkodowań za szkody częściowe suma ubezpieczenia nie zmniejszy się, więc po szkodzie całkowitej bądź kradzieży auta nie będziesz narażony/-a na zaniżone odszkodowanie.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie Assistance w Allianz

Allianz oferuje assistance w kilku wariantach: podstawowym, rozszerzonym i maksymalnym. Assistance Podstawowy jest oferowany we wszystkich pakietach, Assistance Rozszerzony - w pakietach Plus, Extra i Max, natomiast Assistance Maksymalny to rozszerzenie dostępne dla każdego pakietu włącznie z Mój Samochód Komfort.

Dzięki Assistance Maksymalnemu możesz korzystać z holowania bez limitu w Polsce i do 750 km za granicą po wypadku, pojazdu zastępczego nawet przez 10 dni po wypadku, kradzieży lub pęknięciu przedniej szyby oraz usługi mobilności, czyli transportu kierowcy i pasażera do 100 km od miejsca zdarzenia, np. awarii lub wypadku. Ubezpieczyciel może zorganizować podróż np. autobusem, pociągiem lub taksówką w zależności od trasy. Wiek samochodu objętego ubezpieczeniem Assistance Allianz nie powinien przekroczyć 18 lat w dniu zawarcia umowy. Assistance nie obejmuje Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Ukrainy i Rosji, ale działa na terenie europejskiej części Turcji i greckiej części Cypru.
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o Allianz?

Allianz działa już od 1997 roku na polskim rynku. Aktualnie działa sukcesywnie dzięki aż sześciu spółkom i jest jedną z najprężniej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeń i finansów, obsługując prawie 1,4 miliona klientów. Grupa Allianz współpracuje z prawie 5000 agentów i innymi podmiotami.

W ofercie marki znajdują się ubezpieczenia na życie, domu i mieszkania, podróży, oferuje opiekę medyczną i programy inwestycyjne, jednak prawie 61% składek pozyskanych w 2018 roku to składki pochodzące z ubezpieczeń komunikacyjnych. Allianz wypłaca ponad 550 000 000 zł odszkodowań w skali roku. Grupa jest znana z działalności prospołecznej – chociażby akcji #wdobrejsprawie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Za każde udostępnienie posta ze świąteczną kartką Allianz i hashtagiem firma wpłaciła 1 zł na rzecz dzieci.

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!