UBEZPIECZYCIEL COMPENSA

compensa logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group od lat działa na polskim rynku ubezpieczeń. Ubezpieczyciel jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, który jest liderem na rynku ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej

Dane kontaktowe Compensa

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Większość spraw związanych z obsługą umowy ubezpieczenia załatwisz online!

Rodzaje ubezpieczeń w Compensa

OC

Ubezpieczenie OC oferowane przez Compensa TU S.A. gwarantuje ustawową ochronę. Compensa odpowiada do wysokości sumy gwarancyjnej, która wynosi:
5 210 000 euro w przypadku szkód osobowych
1 050 000 euro w przypadku szkód na mieniu

Ubezpieczenie OC oferowane przez Compensę zawiera Zieloną Kartę.  Compensa zapewnia również możliwość zapłaty w ratach. OC oferowane przez ubezpieczyciela gwarantuje podstawową ochronę, wynikającą z ustawy. Ubezpieczony może rozszerzyć zakres ochrony o Assistance, NNW, ubezpieczenie utraty zniżki, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon oraz obsługę BLS, dodanie powyższych klauzul do umowy ubezpieczenia jest dodatkowo płatne.

Więcej
AC

Ubezpieczenie AC proponowane przez Compensę zawiera ochronę w wariancie All Risk, co oznacza że Autocasco obejmuje swoją ochroną wszelkie zdarzenia, których skutkiem jest utrata, uszkodzenie lub zniszczenie samochodu. Osoba, która kupi jednocześnie OC i AC może liczyć na dodatkową zniżkę.

Osoba ubezpieczona ma do wyboru kilka wariantów rozliczenia szkody: może zdecydować się na naprawę kosztorysową, serwisową lub skorzystać z naprawy w warsztacie partnerskim.

Ubezpieczenie AC może zostać rozszerzone za dodatkową opłatą o ochronę NNW, Assistance, ochronę prawną, ochronę zniżek, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, ubezpieczenie bagażu oraz GAP. W cenie AC ubezpieczony zyskuje natomiast pomoc Assistance, jeśli dojdzie do wypadku.

Więcej
Assistance

Ubezpieczenie Assistance obejmuje pomoc ubezpieczyciela, jeśli dojdzie do wypadku, awarii lub kradzieży. Compensa oferuje ubezpieczenie Assistance w dwóch wariantach: Baza i wariant Rozszerzony. W wariancie Baza ubezpieczony uzyska pomoc w naprawie pojazdu na miejscu zdarzenia oraz holowanie do najbliższego warsztatu.

Wariant Rozszerzony zwiększa ochronę, bowiem ubezpieczony uzyskuje holowanie do miejsca wyboru (do 1500 km), dostarczenie paliwa na miejsce zdarzenia, specjalistyczną pomoc na autostradzie, pojazd zastępczy, wymianę koła lub naprawę ogumienia oraz usługę Night Driver.

Więcej

3 najlepsze pakiety ubezpieczeń Compensa

Ubezpieczenie AC + NNW
 • Osoba, która kupiła w Compensie ubezpieczenie AC, może rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie NNW, które gwarantuje ochronę zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów.

 • Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zdarzenia w Polsce oraz za granicą.

 • W razie wypadku osoba ubezpieczona zyskuje darmową pomoc Assistance.

 • Suma ubezpieczenia NNW zależy od ubezpieczonego, może wynosić ona od 10 000 zł do 100 000 zł. Dodatkowo istnieje możliwość, aż pięciokrotnego zwiększenia sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci kierującego.

Przejdź do porównywarki
Ubezpieczenie Assistance Wariant Rozszerzony
 • Ubezpieczyciel oferuje zorganizowanie pomocy w nagłych przypadkach, związanych z użytkowaniem samochodu, zarówno w Polsce jak i za granicą.

 • Ubezpieczenie obejmuje pomoc w przypadku zdarzeń związanych z awarią, uszkodzeniem pojazdu lub jego kradzieżą.

 • W ramach Wariantu Rozszerzonego ubezpieczony zyskuje pomoc w holowaniu pojazdu, do wskazanego przez niego miejsca (do 1.500 km).

 • W ramach Wariantu rozszerzonego ubezpieczony zyskuje pomoc w postaci dostarczenia paliwa, wymiany koła lub ogumienia, czy specjalistyczną pomoc na autostradzie.

 • Powyższy wariant ubezpieczenia umożliwia uzyskanie samochodu zastępczego, jeśli Twój samochód zostanie skradziony lub zostanie uszkodzony.

Przejdź do porównywarki
Ubezpieczenie szyb
 • Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia szyb w samochodzie. Suma ubezpieczenia wynosi w tym przypadku 3000 zł.

 • Ubezpieczyciel oferuje bezgotówkową formę rozliczenia szkody.

 • Ubezpieczony zyskuje dożywotnią gwarancję na wymienione przez ubezpieczyciela szyby.

 • W przypadku podpisywania lub przedłużania umowy ubezpieczenia AC w Compensie, ubezpieczony zyskuje ochronę zniżek, która obejmuje także zniszczenie lub uszkodzenie szyb.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Compensa

Ekspert Mubi

Compensa oferuje ubezpieczenia w podstawowych pakietach, które zapewniają niezbędną ochronę. Klienci poszukujący dodatkowej ochrony, mogą dowolnie rozszerzać pakiety podstawowe decydując się na wybrane klauzule ochronne. Compensa będzie dobrym wyborem dla osób, które wolą kontakt online, za pośrednictwem formularzy udostępnionych przez ubezpieczyciela w szybki sposób załatwisz wiele spraw, np. zgłosisz szkodę. Compensa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przy formularz online zamieściła instrukcje, które ułatwią zgłoszenie szkody.

Marek

Jestem bardzo zadowolona nie tylko z ceny ubezpieczenia, ale również z obsługi klienta. Kiedy doszło do stłuczki z mojej winy, konsultant infolinii bardzo szybko udzielił mi pomocy.

Anna

Jestem bardzo zadowolona nie tylko z ceny ubezpieczenia, ale również z obsługi klienta. Kiedy doszło do stłuczki z mojej winy, konsultant infolinii bardzo szybko udzielił mi pomocy.

Jan

Korzystam z ubezpieczeń Compensa od kilku lat i ani razu nie myślałem o zmianie ubezpieczyciela. Ceny, które mi zaoferowano są bardzo korzystne. Dlatego zdecydowałem się nie tylko na OC, ale również na ubezpieczenie AC i Assistance.

Kinga

Cieszę się, że wykupiłam ubezpieczenie AC. Przydało się, gdy 2 miesiące temu skradziono mój samochód. Co więcej, dzięki ubezpieczeniu bagażu, uzyskałam także zwrot kosztów rzeczy, które przechowywałam w samochodzie.

Średnia ocena Compensa:
0,00brak ocen

Korzystałeś z Compensa? Oceń:

Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Compensa?

Compensa daje możliwość zgłoszenia szkody za pośrednictwem infolinii lub online.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-20:00, należy kontaktować się pod nr 22 501 61 00.

Szkodę możesz zgłosić w dowolny dzień i dowolnej porze za pośrednictwem formularza online, udostępnionego przez ubezpieczyciela lub wysyłając zgłoszenie szkody na adres e-mail: [email protected]

Warto skorzystać z udostępnionego formularza online (https://zgloszenie.compensa.pl/). Jeśli skorzystasz z tej opcji, formularz szybko przeprowadzi Cię przez proces zgłoszenia szkody, jednocześnie dowiesz się jakie informacje lub dokumenty będą potrzebne, żeby likwidacja szkody sprawnie przebiegła. Dla przykładu: wypełniając formularz zgłoszenia komunikacyjnej szkody rzeczowej dowiesz się, że do zgłoszenia będziesz potrzebował:

 • Dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu
 • Prawo jazdy osoby kierującej
 • Dane uczestników zdarzenia

Do formularza możesz załączyć inne niezbędne dokumenty: np. notatkę policyjną z miejsca zdarzenia lub oświadczenie spisane ze sprawcą stłuczki.

Jeśli zdecydujesz się na zgłoszenie mailowe, pamiętaj aby w wiadomości zawrzeć wszystkie niezbędne informacje: opis zdarzenia, dane uczestników, opis szkody, żądanie, dyspozycję wypłaty środków (ze wskazaniem numeru konta). Do maila dołącz niezbędne dokumenty, w zależności od sytuacji mogą być to: dokumenty medyczne, rachunki i faktury wykazujące wysokość szkody, notatka policyjna z miejsca wypadku.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Compensa?

Umowę ubezpieczenia OC można wypowiedzieć jedynie w kilku przypadkach:

 • W sytuacji kupna używanego samochodu,
 • Z końcem okresu na jaki została zawarta,
 • W przypadku posiadania podwójnego OC.

Jeśli kupiłeś używany samochód i nie chcesz korzystać z ubezpieczenia po poprzednim właścicielu możesz złożyć wypowiedzenie w dowolnej chwili. Wypowiedzenie możesz złożyć w dowolnym czasie także w przypadku, gdy doszło do sytuacji, że posiadasz podwójne ubezpieczenie OC. Jeśli chodzi natomiast o umowę, którą samodzielnie zawarłeś na 12 miesięcy, to możesz ją wypowiedzieć z końcem okresu na który została zawarta. Wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem trwania umowy, tylko w takim przypadku nie ulegnie ona automatycznemu przedłużeniu. Niezależnie od tego z jakiej przyczyny wypowiadasz umowę ubezpieczenia, pamiętaj aby podpisać własnoręcznie oświadczenie.  Wzór oświadczenia znajdziesz na stronie ubezpieczyciela, możesz również skorzystać z wzoru udostępnionego przez Mubi.

Skan wypełnionego i podpisanego wypowiedzenia należy wysłać na adres: [email protected]

Wypowiedzenie możesz wysłać także na adres:

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Al. Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Pamiętaj, że za dzień wypowiedzenia uznaje się dzień dostarczenia wypowiedzenia do ubezpieczyciela, jeśli będziesz korzystał z wysyłki tradycyjnej, skorzystaj z usług Poczty Polskiej, dzięki temu za dzień wypowiedzenia zostanie uznany dzień nadania.

Zgodnie z przepisami, klient może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia, jeśli umowa została zawarta na odległość. Zatem jeśli rozmyśliłeś się, a umowę zawierałeś online, możesz wypowiedzieć ją w ciągu 30 dni. Pamiętaj, że ubezpieczyciel może domagać się opłaty składki za okres, w którym świadczył ochronę.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Compensa

Zalety
 • Formularz zgłoszenia szkody, który podpowiada jakie informacje i dokumenty należy załączyć. Dzięki takiej konstrukcji proces likwidacji szkody przebiega szybko i sprawnie.

 • Większość spraw związanych z ubezpieczeniem możesz załatwić online.

 • Możliwość likwidacji szkody w systemie BLS.

 • Formuła All Risk w ubezpieczeniu AC, czyli ochrona od wszelkich zdarzeń, które powodują utratę, zniszczenie lub uszkodzenie samochodu.

Wady
 • Infolinia nie jest czynna całodobowo. Pomoc konsultanta możesz uzyskać od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-20:00.