Dane kontaktowe PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń
al. Postępu 18a
02-676 Warszawa

Rodzaje ubezpieczeń w PZU

OC

PZU Auto OC jest dostępne z kilkoma dodatkowymi opcjami.

 • Dzięki bezpośredniej likwidacji szkody (BLS) możesz ubiegać się o odszkodowanie w PZU niezależnie od tego, w jakim zakładzie jest ubezpieczony sprawca szkody.
 • W cenie OC otrzymujesz PZU Auto Ochronę UTO (urządzenie transportu osobistego), dzięki któremu ubezpieczyciel zapłaci za szkody wyrządzone przez Ciebie np. rowerem czy hulajnogą elektryczną, do kwoty 5000 zł.
 • Razem z OC oferowane są podstawowe usługi assistance – PZU Pomoc w Drodze Komfort – dzięki którym możesz liczyć, m.in. na naprawę pojazdu na miejscu, holowanie do 150 km i parking do 3 dni.
 • PZU Auto OC możesz rozszerzyć o PZU Auto Ochrona, dzięki której PZU zajmie się likwidacją skomplikowanej szkody z OC sprawcy i wypłaci Ci odszkodowanie w ciągu 15 dni. Usługa dotyczy np. wypadku, w którym brały udział więcej niż dwa samochody.
 • Zielona Karta, czyli międzynarodowy certyfikat potwierdzający polskie OC w zagranicznych krajach, jest w cenie OC. Zgłoś się po Zieloną Kartę najpóźniej na kilka dni przed wyjazdem.
Więcej
Poznaj cenę
AC

Dzięki PZU Auto AC dostaniesz odszkodowanie m.in. na naprawę auta po stłuczce, wgnieceniu przedniej maski przez konar zerwany z drzewa, zarysowanie karoserii przez grad czy wandala. PZU wypłaca pieniądze również po kradzieży auta lub jego wyposażenia, np. radia.

Zakres ochrony PZU Auto AC można rozszerzyć o dodatkowe opcje, ale także ograniczyć! Przykładowo, klientom, którzy chcą płacić jak najniższą składkę, PZU oferuje AC Mini, czyli autocasco z mniejszym zakresem ochrony. Dzięki autocasco mini w PZU dostaniesz odszkodowanie za np. zderzenie z dzikiem, zdemolowanie samochodu, uszkodzenie auta przez siły natury.

Z kolei wśród rozszerzeń ubezpieczenia AC w PZU, znajdziesz m.in.:

 • Auto Non Stop – dzięki niemu dostaniesz samochód zastępczy na cały czas naprawy Twojego auta. Ponadto ubezpieczyciel zorganizuje holowanie uszkodzonego pojazdu i naprawę w warsztacie Sieci Naprawczej PZU.
 • Auto Wartość 100% – wykupując gwarancję wartości pojazdu, PZU jako podstawę do obliczenia odszkodowania przyjmie wartość Twojego auta z dnia podpisania umowy. Dzięki temu odszkodowanie może być nawet o kilkadziesiąt procent wyższe.
 • Ubezpieczenie bagażu – w PZU obejmuje np. przewożony w samochodzie przenośny sprzęt elektroniczny, wózek, chodzik, sprzęt sportowy i turystyczny (za wyjątkiem rowerów). Suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł.

Jeśli zdecydujesz się na udział własny w ubezpieczeniu PZU, zapłacisz mniejszą składkę. Klienci wybierający udział własny stały w PZU partycypują pieniężnie w każdym odszkodowaniu. Oznacza to, że ubezpieczyciel pomniejsza każde odszkodowanie o ustaloną wcześniej kwotę, np. 500 zł. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat mogą zadeklarować udział własny w wysokości 25%. Pokrywają wówczas z własnej kieszeni 25% każdego odszkodowania.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Dzięki PZU Pomoc w Drodze, które możesz kupić z PZU Auto OC lub PZU Auto AC, możesz skorzystać z wszechstronnej pomocy ubezpieczyciela: zarówno po zatrzaśnięciu kluczyków w samochodzie, jak i po wypadku, kiedy nikt nie może się zająć Twoimi dziećmi.

Ubezpieczenie assistance w PZU jest dostępne w 3 wariantach, przy czym najbogatszy pakiet PZU Pomoc w Drodze Super PL + EU możesz rozszerzyć jeszcze o dodatkowe opcje.

Usługi dodatkowe to:

 • holowanie bez limitu w Polsce i do 1200 km za granicą;
 • pomoc ubezpieczyciela, jeśli do zdarzenia (np. zabrakło Ci paliwa) doszło w odległości mniejszej niż 20 km od domu;
 • ubezpieczenie samochodu wykorzystywanego do celów zarobkowych, np. przewożenia osób czy przesyłek kurierskich.

Warianty assistance w PZU

 • PZU Pomoc w Drodze Komfort dostępne darmowo wraz z ubezpieczeniem PZU Auto OC lub PZU Auto AC.
 • ma dwa zakresy terytorialne: PL oraz PL + EU z wyłączeniem Mołdawii i Rosji. Maksymalny limit holowania w Europie wynosi 150 km (w opcji dodatkowej można zwiększyć limit do 1200 km). PZU pokryje również koszt parkingu strzeżonego do 3 dni, wynajmu pojazdu zastępczego do maksymalnie 10 dni, zorganizuje zamiennego kierowcę, a nawet przewiezienie Cię do domu po zapasowe kluczyki, jeśli otwarcie Twojego auta po zatrzaśnięciu kluczyków będzie niemożliwe.
 • PZU GO to rozszerzenie obu powyższych wariantów, ale działa tylko w Polsce w przypadku samochodów osobowych lub ciężarowych w nadwoziu osobowego. Z tą opcją dostajesz czujnik (tzw. beacon) do przyklejenia na szybę. Czujnik wykrywa ruch pojazdu, śledzi Twoją lokalizację i wyczuwa przeciążenia. Jeśli gadżet zarejestruje kolizję lub wypadek, PZU automatycznie otrzyma powiadomienie. Wtedy zadzwoni do Ciebie konsultant, który może np. wezwać karetkę na miejsce zdarzenia. W razie wypadku możesz skorzystać z holowania pojazdu bez limitu.
Więcej
Poznaj cenę

6 najlepszych pakietów PZU

PZU Auto NNW
PZU Auto Asystent Zdrowotny
PZU Pomoc w Drodze Super PL + EU
Ubezpieczenie PZU Auto Szyba
PZU Auto Ochrona Prawna
PZU Auto NNW Max
Ekspert Mubi

Młodzi zmotoryzowani uważają PZU za tradycyjny zakład ubezpieczeń, ale jego klienci mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Jedną z ciekawszych opcji jest ubezpieczenie PZU GO. Ubezpieczony samochód porusza się z czujnikiem przyklejonym do szyby, który łączy się z aplikacją w smartfonie. Rejestruje jazdę, wykrywa niepokojący ruch pojazdu i automatycznie powiadamia ubezpieczyciela o wypadku. Atutem PZU jest też oferta ubezpieczeń dodatkowych, dzięki której możesz liczyć na wszechstronną pomoc ubezpieczyciela.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę komunikacyjną w PZU?
Jak złożyć wypowiedzenie OC PZU?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w PZU

Zalety
 • PZU przyznaje zniżki za kontynuację ubezpieczenia.

 • PZU jako pierwszy zakład ubezpieczeń w Polsce wprowadził obsługę w języku migowym w niektórych placówkach. Ponadto tłumacz migowy jest dostępny online.

 • Możliwość płatności za wszystkie ubezpieczenia w formie abonamentu – PZU dzieli składkę na 12 części, a 3 dni przed terminem każdej płatności wysyła mailowo link do płatności.

 • W bazie adresów możesz znaleźć placówki PZU dostosowane do osób niepełnosprawnych.

 • PZU Auto AC możesz rozszerzyć o Auto Wartość 100% (stałą sumę ubezpieczenia), Auto Ochronę Sumy Ubezpieczenia (odnawialną) czy ubezpieczenie bagażu.

 • Całodobowa infolinia pod numerem telefonu 801 102 102 lub 22 566 55 55.

 • W PZU działa BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. Możesz dodatkowo kupić obsługę szkód skomplikowanych, obejmującą likwidację szkód, które nie spełniają kryteriów BLS.

Wady
 • PZU nie udostępnia własnego wzoru wypowiedzenia OC, a tylko podaje, jakie informacje powinny się znaleźć w dokumencie. Na szczęście możesz skorzystać z naszego wzoru.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC