Jak działa ubezpieczenie turystyczne Revolut? Komu przysługuje i czy się opłaca?

Revolut to popularna na całym świecie aplikacja służąca do zarządzania finansami, dzięki której można m.in. w łatwy sposób dokonywać transakcji wielowalutowych, czy płacić online za granicą. A czy wiesz, że jej posiadacze mają także możliwość skorzystania z ubezpieczenia podróżnego? Co wyróżnia taką polisę, jakie są jej warunki i czy opłaca się ona bardziej niż prywatne ubezpieczenie turystyczne?

revolut

Ubezpieczenie turystyczne w Revolut – podstawowe informacje

Ubezpieczenie turystyczne w ramach konta Revolut to roczna ochrona gwarantująca m.in. kompleksową opiekę medyczną i stomatologiczną podczas podróży. Jest ono dostępne wyłącznie dla posiadaczy karty Revolut w planach Premium, Metal lub Ultra, co stanowi zmianę względem wcześniejszego regulaminu ubezpieczenia.

Posiadacze rocznej ochrony ubezpieczeniowej Revolut mogą z niej korzystać do daty zakończenia, po której nie będzie już możliwości ponownej aktywacji produktu. W celu zapewnienia sobie dalszej ochrony konieczne będzie przejście na plan Revolut Premium, Metal lub Ultra albo znalezienie innej firmy ubezpieczeniowej.

UWAGA!

1 kwietnia 2022 roku wszyscy użytkownicy Revolut Premium lub Metal przeszli automatycznie na nowy plan ubezpieczenia.

Ubezpieczenie podróżne Revolut jest ważne przez czas trwania jednej podróży, ale nie dłużej niż przez 90 dni. Dłuższe podróże nie są objęte ochroną – dotyczy to także sytuacji, gdy ochrona ubezpieczeniowa Revolut ma objąć część trwającej dłużej podróży. W celu ubezpieczenia dłuższego wyjazdu należy wykupić osobną polisę, ponieważ nie ma możliwości połączenia ubezpieczenia Revolut z innym.

Ubezpieczenie podróżne Revolut – dla kogo?

Ubezpieczenie turystyczne w ramach aplikacji Revolut nie jest dostępne dla każdego. Polisa obejmuje wyłącznie posiadaczy aplikacji, którzy korzystają z niej w ramach planu Premium lub Metal – roczna ochrona ubezpieczeniowa stanowi jego część.

Ponadto ubezpieczenie podróżne Revolut jest dostępne dla:

 • obywateli krajów strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym Polski) oraz Wielkiej Brytanii,
 • osób powyżej 18. roku życia,
 • małżonka/małżonki lub partnera/partnerki właściciela konta, o ile podróżuje i mieszka razem z nim od co najmniej 12 miesięcy (wyłącznie w wersji Metal i Ultra),
 • dzieci właściciela konta w wieku do 17 lat, o ile podróżują razem z nim i mieszkają w tym samym kraju.

Trzeba też pamiętać, że aby ochrona ubezpieczeniowa była aktywna, podróż musi spełniać określone warunki, tj. być podróżą zagraniczną. W przypadku wyjazdów krajowych ubezpieczane są podróże na odległość minimum 100 km od miejsca zamieszkania lub uwzględniające nocleg poza miejscowością, w której mieszkasz.

CZY WIESZ, ŻE …

W ubezpieczeniu podróżnym Revolut nie ma zastosowania limit w postaci górnej granicy wieku posiadacza konta (tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii to 75 lat).

Ubezpieczenie turystyczne Revolut – co obejmuje?

Szczegółowy regulamin i warunki ubezpieczenia podróżnego Revolut są dostępne dla klientów aplikacji w odpowiedniej zakładce. Z informacji na stronie internetowej Revolut można się dowiedzieć, że ochrona obejmuje:

 • opiekę medyczną w razie nagłych wypadków w podróży do 10 000 000 euro (obowiązuje udział własny w wysokości 50 funtów – ok. 250 zł);
 • opiekę medyczną w razie wypadków w trakcie uprawiania sportów wodnych lub zimowych (nie dotyczy zawodów sportowych oraz sportów wysokiego ryzyka);
 • ubezpieczenie akcji ratowniczej do 3000 euro;
 • ubezpieczenie chorób przewlekłych, o ile nie dawały objawów lub nie wymagały leczenia na co najmniej 120 dni przed podróżą;
 • ubezpieczenie od opóźnienia, wstrzymania lub odwołania lotu do 500 euro;
 • ubezpieczenie bagażu na skutek jego kradzieży, zagubienia, uszkodzenia lub opóźnienia w wydaniu do 400 euro (nie dotyczy zgubionej/skradzionej gotówki);
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego do 1500 euro;
 • ubezpieczenie w razie utraty lub kradzieży dokumentów do 500 euro (dotyczy tylko paszportów lub wiz).

Po zmianie ubezpieczyciela na Allianz Assistance w ofercie ubezpieczenia Revolut pojawiła się także ochrona związana z COVID-19. Polisa pokrywa:

 • odwołanie, skrócenie lub spóźnienie się na podróż w wyniku zdiagnozowania COVID-19 u Ciebie, towarzysza podróży lub niepodróżującego z Tobą członka rodziny;
 • odwołanie, skrócenie lub spóźnienie się na podróż w wyniku odbycia obowiązkowej kwarantanny związanej z COVID-19 przed lub w trakcie podróży przez Ciebie lub Twojego towarzysza podróży;
 • nagłą opiekę medyczną, transport lub relokację podczas pobytu za granicą w razie zarażenia COVID-19.
UWAGA!

Ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała, jeśli odbędziesz podróż wbrew rządowym zaleceniom lub złamiesz przepisy dotyczące podróżowania z uwagi na COVID-19.

Dodatkowo, posiadacze konta Revolut w wersji Metal mogą liczyć na pokrycie kosztów udziału własnego w najmie samochodu (do 31 dni podróży), oraz bezpłatny wstęp do saloników lotniskowych dla siebie i trójki znajomych w razie opóźnienia lotu o ponad godzinę.

co obejmuje ubezpieczenie revolut

Wady i zalety ubezpieczenia podróżnego Revolut

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie podróżne Revolut to wygodne rozwiązanie dla właścicieli konta, którzy mogą z niego skorzystać jako dodatkowej opcji przy korzystaniu z podstawowych funkcji aplikacji. Ale czy warto je traktować jako dobry zamiennik tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego?

Do zalet ubezpieczenia na podróż w Revolut można zaliczyć m.in.:

 • wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia;
 • dostępne w pakiecie opcje dodatkowe (m.in. ubezpieczenie w razie odwołania podróży, ochrona bagażu i sprzętu sportowego);
 • ochronę zarówno wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych;
 • wygodę korzystania (nie ma potrzeby dodatkowego zakupu czy dopasowywania ochrony do kierunku wyjazdu).

Wśród największych wad trzeba natomiast wskazać m.in. na:

 • dostępność jedynie w najdroższych pakietach Premium, Metal i Ultra,
 • brak możliwości samodzielnego wyboru firmy ubezpieczeniowej, wariantu i zakresu ochrony, oraz opcji dodatkowych;
 • obowiązkowy udział własny w roszczeniach zwrotu kosztów leczenia;
 • niskie koszty akcji ratowniczej;
 • brak ubezpieczenia NNW (we wszystkich pakietach) i OC w życiu prywatnym (w pakiecie Premium),
 • szczegółowe warunki ubezpieczenia dostępne tylko dla klientów Revolut.

Ubezpieczenie podróżne Revolut a polisa turystyczna

Jak widać, ubezpieczenie dla podróżnych oferowane w ramach konta Revolut ma znaczące ograniczenia, które sprawiają, że nie jest to polisa gwarantująca właściwą ochronę każdemu i na każdy rodzaj wyjazdu. Podstawową przewagą ubezpieczenia kupowanego w dowolnie wybranej firmie jest zwłaszcza to, że klient może ją sam dopasować do własnych potrzeb, kierunku czy celu wyjazdu. A jak to wygląda w kwestii ceny?

Sprawdziliśmy, jakie koszty musiałby ponieść jeden dorosły turysta wyjeżdżający na tygodniowy urlop do europejskiego państwa. Pod uwagę wzięliśmy ubezpieczenie podróżne Revolut, a także dwie inne polisy o wysokiej sumie ubezpieczenia kosztów leczenia.

Ubezpieczenie podróżne RevolutUbezpieczenie podróżne UNIQAUbezpieczenie podróżne AXA Partners
Koszty leczenia: 10 000 000 euroKoszty leczenia: 1 250 000 złKoszty leczenia: 40 000 000 zł
Ubezpieczenie akcji ratowniczej: 3000 euroUbezpieczenie akcji ratowniczej: 1 250 000 złUbezpieczenie akcji ratowniczej: 40 000 000 zł
NNW: brakNNW: 75 000 złNNW: 150 000 zł
OC w życiu prywatnym: 1 000 000 zł*OC w życiu prywatnym: 500 000 złOC w życiu prywatnym: 1 500 000 zł
Ubezpieczenie bagażu: 400 euroUbezpieczenie bagażu: 5000 złUbezpieczenie bagażu: 6000 zł
Udział własny w KL: £50Udział własny w KL: brakUdział własny w KL: brak
Cena: 33,99 zł/55,99 zł/210 zł**Cena: 91,70 złCena: 100,69 zł
Dane na podstawie informacji z portalu revolut.com i wyliczeń w kalkulatorze ubezpieczenia turystycznego Mubi (20.02.2024). *wyłącznie w pakietach Metal i Ultra **miesięczny koszt pakietu Revolut Premium/Metal/Ultra

Mimo że koszt tygodniowej polisy turystycznej (w najwyższym możliwym wariancie) wykupionej w firmie ubezpieczeniowej jest kilka razy wyższy od miesięcznego dostępu do aplikacji Revolut, opłaca się ono o wiele bardziej jako opcja na zagraniczny wyjazd. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku konta Revolut ubezpieczenie podróżne jest zaledwie dodatkową opcją i nie powinno stanowić podstawowego celu zakupu konta w aplikacji.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie podróżne Revolut

Co to jest Revolut?
Jak ubezpieczyć się na podróż w Revolut?
Czy ubezpieczenie podróżne Revolut obejmuje zachorowanie na COVID-19?
PODSUMOWANIE
 • W ramach aplikacji finansowej Revolut można otrzymać ubezpieczenie podróżne na wyjazd zagraniczny lub krajowy trwający do 90 dni.
 • Ubezpieczenie klientom Revolut zapewniają Allianz Assistance i XCover.
 • Ubezpieczenie podróżne jest dostępne tylko dla posiadaczy konta Revolut Premium, Metal lub Ultra.
 • Zakres ubezpieczenia podróżnego Revolut jest stały i nie ma możliwości jego rozszerzenia o opcje dodatkowe lub zwiększenie limitów odpowiedzialności.
 • W ochrony ubezpieczeniowej Revolut wchodzi m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia, ochrona w razie uprawiania sportów, ubezpieczenie bagażu i ochrona na wypadek zachorowania na COVID-19.
 • Cena miesięcznego dostępu do pakietu Revolut gwarantującego ubezpieczenie podróżne to: 33,99 zł w pakiecie Premium, 55,99 zł w pakiecie Metal lub 210 zł w pakiecie Ultra.
Źródła:
 • https://help.revolut.com/pl-PL/help/app-features/travel-insurance/
 • https://www.revolut.com/pl-PL/our-pricing-plans/
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

4 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

avatar autora komentarza
Limit ubezpieczenia w revolutcie to 10M Euro nie PLN.
Do tabeli wkradł się błąd. Przepraszamy i dziękujemy za zwrócenie uwagi.
avatar autora komentarza
czy zatem w przypadku wypożyczenia samochodu warto wziąć pełną ochronę czy opcja Revolut/udział własny do 2000 Euro?
avatar autora komentarza
Czy jeżeli jestem w szpitalu należa mi się jakieś pieniądze za każdy dzień pobytu
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!