Ile kosztuje ubezpieczenie Jeepa? Najtańsze OC za 278 zł!

Nieprzypadkowo słowo “Jeep” stało się synonimem samochodu terenowego. Marka od ponad pół wieku specjalizuje się w produkowaniu “terenówek”. Jaki jest koszt ubezpieczenia auta do jazdy w trudnych warunkach? Sprawdź, ile trzeba zapłacić za OC Jeepa!

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Jeepa w ostatnich miesiącach?

Według danych kalkulatora Mubi, cena OC dla pojazdów marki Jeep we wrześniu 2021 roku wyniosła 719 zł. Jednocześnie średni koszt ubezpieczenia Jeepa z września okazał się drugą najniższą średnią ceną OC dla samochodów tej marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy – lepszą cenę uzyskano tylko w lipcu (714 zł).

Najtańsze OC dla Jeepa za 278 zł!

Zgodnie z danymi kalkulatora na mubi.pl, najtańsze ubezpieczenie OC dla Jeepa we wrześniu znalazł 42-letni właściciel Jeepa Cherokee z Żar, który za ubezpieczenie swojego samochodu zapłacił tylko 278 zł. Pozostali kierowcy z TOP10 płacili składki powyżej 300 zł.

SamochódDane właścicielaCena OC Jeepa
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)42-letni mężczyzna z Żar278 zł
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)42-letni mężczyzna z powiatu węgorzewskiego309 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 5,7 l)36-letni mężczyzna z powiatu pabianickiego327 zł
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 2,5 l)64-letni mężczyzna z Zagórza327 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,0 l)41-letnia kobieta z Opoczna337 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,6 l)32-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego342 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 5,2 l)43-letni mężczyzna z powiatu strzelińskiego342 zł
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)30-letni mężczyzna z Olszyny343 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)55-letni mężczyzna z Katowic345 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 5,2 l)36-letni mężczyzna z Tomaszowa Lubelskiego350 zł

Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Jeepa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Jeepa

Jak wynika z wrześniowych danych kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl, modelami Jeepa, które osiągnęły najniższe ceny OC, okazały się Jeep Cherokee, Jeep Grand Cherokee i Jeep Renegade. Koszty ich ubezpieczenia wyniosły odpowiednio 278 zł, 327 zł i 337 zł.  Na dalszych pozycjach plasują się Jeep Compass (370 zł) i Jeep Wrangler (379 zł). Koszt ubezpieczenia pozostałych modeli jest nieco wyższy.

Model pojazdu Najniższa cena OC
Jeep Cherokee278 zł
Jeep Grand Cherokee327 zł
Jeep Renegade337 zł
Jeep Compass370 zł
Jeep Wrangler379 zł
Jeep Patriot449 zł
Jeep Liberty467 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Jeepa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021].

Ceny OC Jeepa a ceny ubezpieczenia innych marek

Średnia cena OC Jeepa we wrześniu 2021 roku (dane za kalkulatorem ubezpieczeń na mubi.pl) była o 174 zł wyższa od OC Dacii, o 108 zł wyższa od Daihatsu i o 676 zł niższa od OC dla Lamborghini. Jeepy znajdują się wśród samochodów, których koszt ubezpieczenia jest niższy od średniej ceny OC, która we wrześniu 2021 roku wyniosła 761 zł!

Marka samochoduŚrednia cena ubezpieczenia OC
Dacia545 zł
Smart599 zł
Daihatsu611 zł
Suzuki616 zł
Škoda653 zł
Lancia670 zł
Jeep719 zł
MG763 zł
Mercedes826 zł
BMW954 zł
Ferrari1320 zł
Lamborghini1395 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Jak wypadają koszty ubezpieczenia Jeepa na tle konkurencji?

W porównaniu do drugiego największego producenta samochodów terenowo-rekreacyjnych, a mianowicie Land Rovera, OC Jeepa okazuje się sporo tańsze. We wrześniu 2021 roku różnica między tymi cenami wyniosła aż 54 zł.

Marka samochoduŚrednia cena ubezpieczenia OC we wrześniu
Jeep719 zł
Land Rover773 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Pojemność silnika a cena OC Jeepa

W znaczącym stopniu na cenę ubezpieczenia OC Jeepa wpływa między innymi dość duża pojemność silnika. Większy silnik przyczynia się do wzrostu ryzyka ubezpieczeniowego, przez co może podnieść cenę składki. Ubezpieczyciele zakładają bowiem, że samochód z mocniejszym silnikiem może spowodować większe szkody.

Pojemność silnikaŚrednia cena OC Jeepa
Do 1.0358 zł
Od 1.0 do 1.2
Od 1.2 do 1.4504 zł
Od 1.4 do 1.6501 zł
Od 1.6 do 2.0647 zł
Powyżej 2.0732 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Ile kosztuje OC Jeepa, jeśli właścicielem jest młody kierowca?

Średnia cena OC Jeepa dla kierowców w wieku od 18 do 25 lat wyniosła w lipcu 1267 zł i okazała się o 125 zł niższa od średniej ceny ubezpieczenia samochodu dla wszystkich osób w tym przedziale wiekowym (1392 zł). Młodzi kierowcy, którzy poszukują samochodu z najtańszym ubezpieczeniem, lecz nie mają dużego doświadczenia za kółkiem, powinni decydować się na inną markę samochodów.

Prawdopodobnie średni koszt ubezpieczenia OC Jeepa byłby jeszcze wyższy, gdyby marka cieszyła się jeszcze większą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych kierowców. Zaledwie 9,5% spośród osób, które obliczały składkę ubezpieczenia dla Jeepa, nie przekroczyło 25. roku życia. Dzięki temu, że za kierownicą Jeepów zasiadają często osoby ze zróżnicowaną historią OC, średnia cena ubezpieczenia samochodów tej marki okazuje się niższa od średniej ceny OC na przykład BMW (954 zł) czy Audi (857 zł). Pojazdy tych marek, choć zwykle zaopatrzone są w silniki o mniejszej pojemności niż Jeepy, są jednak znacznie częściej ubezpieczane przez najmłodszych kierowców.

Kilka słów o marce Jeep

Legenda Jeepa narodziła się wraz z powstaniem pojazdu Willys. Był to samochód osobowo-terenowy zaprojektowany na potrzeby amerykańskiego wojska. Auto produkowano w zakładach Willys-Overland Motors w Toledo w Stanach Zjednoczonych, a jego potoczna nazwa to właśnie Jeep. Sukces Willysa sprawił, że po kilku latach służby wojskowej, Jeepa przeznaczono również do użytku cywilnego.

Marka Jeep kilkukrotnie zmieniała właścicieli. W latach 80. przejął ją koncern Chrysler. W 1998 roku Chrysler wszedł w fuzję z firmą Daimler-Benz (producentem samochodów Mercedes-Benz), tworząc Daimler-Benz. Natomiast od 2014 roku, kiedy to Chrysler połączył się z Fiatem, Jeep stanowi część struktury koncernu Fiat.

Obecnie produkowane są następujące modele Jeepa:

 • Jeep Wrangler,
 • Jeep Compass,
 • Jeep Renegade,
 • Jeep Cherokee,
 • Jeep Grand Cherokee,
 • Jeep Gladiator.

Poszczególne modele Jeepa można scharakteryzować jako samochody terenowe (Jeep Wrangler), SUV-y klasy kompaktowej (Jeep Patriot, Jeep Cherokee, Jeep Compass), miejskiej (Jeep Renegade), średniej (Jeep Grand Cherokee) oraz wyższej (Jeep Commander) czy pickupy (Jeep Gladiator).

CZY WIESZ, ŻE …

Posiadacze Jeepów mogą zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone dla nich markowe akcesoria, takie jak pokrowce na samochody, nakładki progowe, organizery bagażu, naklejki na drzwi i pokrywę komory silnika czy deski poprzeczne do zamontowania na relingach dachowych. Na stronie Jeepa można znaleźć też samochodowy sprzęt audio, m.in. głośniki. Oprócz tego kierowców mogą zainteresować dedykowane ich pojazdom akcesoria zwiększające bezpieczeństwo poruszania się po drogach: fartuchy przeciwbłotne, zestawy do wymiany kół, zapasowe żarówki, zestawy pierwszej pomocy, trójkąty i kamizelki ostrzegawcze oraz foteliki dziecięce.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o cenę ubezpieczenia OC Jeepa

Czy OC samochodów marki Jeep jest drogie?
Średnia cena OC dla Jeepów we wrześniu wyniosła 719 zł, była zatem niższa od średniej krajowej (761 zł). Trzeba jednak pamiętać, że koszt ubezpieczenia zależy od wielu różnych czynników i w zależności od nich może się w wyraźny sposób zmieniać. W przypadku Jeepów istotna jest np. pojemność silnika – średnia cena OC dla modeli z największymi jednostkami wyniosła we wrześniu 732 zł.
Kto może tanio ubezpieczyć Jeepa?
Jeśli jesteś doświadczonym i bezszkodowym kierowcą, a do tego pochodzisz z niewielkiej miejscowości, masz spore szanse na znalezienie nawet dwukrotnie tańszego OC niż inni właściciele Jeepów. Obliczając wysokość składki, ubezpieczyciele biorą pod uwagę czynniki wpływające na ryzyko objęcia ochroną danego kierowcy. Im ono niższe, tym bardziej spada cena polisy.
Które marki są droższe, a które tańsze w ubezpieczeniu od Jeepów?
Średnia cena OC Jeepa nie należy ani do najniższych, ani do najwyższych w porównaniu do innych samochodów. Na nawet kilkaset złotych większy wydatek muszą być przygotowani właściciele m.in. luksusowych Lamborghini czy Bentleyów, z kolei ponad 100 zł taniej za ubezpieczenie zapłacą kierowcy Suzuki czy Dacii.
PODSUMOWANIE
 • Średnia cena OC Jeepa wynosi 719 zł
 • Ceny OC Jeepa zaczynają się od 278 zł.
 • Najtaniej ubezpieczonymi modelami samochodów marki Jeep są: Jeep Grand Cherokee i Jeep Cherokee.
 • OC Jeepa jest o 174 zł droższe od ubezpieczenia Dacii oraz o 676 zł tańsze od OC Lamborghini.
 • Jeepy są ubezpieczane nieco taniej od konkurencyjnej marki samochodów terenowych – Land Rover.
 • Na cenę ubezpieczenia wpływa również dosyć duża pojemność silnika samochodów marki Jeep.
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!