Ile kosztuje ubezpieczenie Jeepa? Najtańsze OC za 237 zł!

Nieprzypadkowo słowo “Jeep” stało się synonimem samochodu terenowego. Marka od ponad pół wieku specjalizuje się w produkowaniu “terenówek”. Jaki jest koszt ubezpieczenia auta do jazdy w trudnych warunkach? Sprawdź, ile trzeba zapłacić za OC Jeepa!

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Jeepa w ostatnich miesiącach?

Według danych kalkulatora Mubi, cena OC dla pojazdów marki Jeep w kwietniu 2022 roku wyniosła 675 zł. Koszt ubezpieczenia Jeepa z kwietnia okazał się więc mniejszy od średniej ceny OC dla wszystkich kierowców (712 zł), a jednocześnie został najniższą średnią ceną ubezpieczenia dla samochodów tej marki odnotowaną w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dla porównania, najwyższe składki OC Jeepa płacili kierowcy w czerwcu – 761 zł.

Najtańsze OC dla Jeepa za 237 zł!

Zgodnie z danymi kalkulatora na mubi.pl, najtańsze ubezpieczenie OC dla Jeepa w kwietniu znalazł 44-letni właściciel Jeepa Cherokee z powiatu świdnickiego, który za ubezpieczenie swojego samochodu zapłacił tylko 237 zł. Pozostali kierowcy z TOP10 płacili składki poniżej 350 zł.

Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Jeepa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].
SamochódDane właścicielaCena OC Jeepa
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)44-letni mężczyzna z powiatu świdnickiego237 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)38-letni mężczyzna z Orzesza281 zł
Jeep Compass (pojemność silnika: 1,6 l)56-letni mężczyzna z powiatu lubaczowskiego300 zł
Jeep Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)39-letni mężczyzna z Biłgoraja310 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,6 l)43-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego316 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,4 l)49-letni mężczyzna z powiatu wieruszowskiego320 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 5,2 l)32-letni mężczyzna z Gołdapi333 zł
Jeep Grand Cherokee (pojemność silnika: 4,0 l)44-letnia kobieta z Włocławka333 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,6 l)48-letni mężczyzna z Libiąża333 zł
Jeep Renegade (pojemność silnika: 1,0 l)63-letni mężczyzna z Kielc340 zł

Najtańsze OC poszczególnych modeli Jeepa

Jak wynika z wrześniowych danych kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl, modelami Jeepa, które osiągnęły najniższe ceny OC, okazały się Jeep Cherokee i Jeep Grand Cherokee. Koszty ich ubezpieczenia wyniosły odpowiednio 237 zł i 281 zł. Na dalszych pozycjach, z cenami poniżej 400 zł plasują się Jeep Compass, Jeep Renegade i Jeep Wrangler. Koszt ubezpieczenia Jeepa Liberty jest nieco wyższy.

Model pojazduNajniższa cena OC
Jeep Cherokee237 zł
Jeep Wrangler351 zł
Jeep Compass300 zł
Jeep Grand Cherokee281 zł
Jeep Renegade316 zł
Jeep Patriot401 zł
Jeep Liberty416 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Jeepa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Ceny OC Jeepa a ceny ubezpieczenia innych marek

Średnia cena OC Jeepa w kwietniu 2022 roku (dane za kalkulatorem ubezpieczeń na mubi.pl) była o 125 zł wyższa od OC Dacii, o 70 zł wyższa od Daihatsu i o 602 zł niższa od OC dla Lamborghini. Jeepy znajdują się wśród samochodów, których koszt ubezpieczenia jest niższy od średniej ceny OC, która w kwietniu 2022 roku wyniosła 712 zł!

Marka samochoduŚrednia cena ubezpieczenia OC
Dacia550 zł
Daihatsu605 zł
Suzuki582 zł
Škoda614 zł
Smart609 zł
Lancia614 zł
Jeep675 zł
Honda709 zł
Mercedes777 zł
MG674 zł
Chrysler766 zł
BMW907 zł
Ferrari921 zł
Lamborghini1277 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Jak wypadają koszty ubezpieczenia Jeepa na tle konkurencji?

W porównaniu do drugiego największego producenta samochodów terenowo-rekreacyjnych, a mianowicie Land Rovera, OC Jeepa okazuje się niemal taka sama. W kwietniu 2022 roku różnica między tymi cenami wyniosła aż 20 zł.

Marka samochoduŚrednia cena ubezpieczenia OC w kwietniu
Jeep675 zł
Land Rover655 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Pojemność silnika a cena OC Jeepa

W znaczącym stopniu na cenę ubezpieczenia OC Jeepa wpływa między innymi dość duża pojemność silnika. Większy silnik przyczynia się do wzrostu ryzyka ubezpieczeniowego, przez co może podnieść cenę składki. Ubezpieczyciele zakładają bowiem, że samochód z mocniejszym silnikiem może spowodować większe szkody.

Pojemność silnikaŚrednia cena OC Jeepa
Do 1.0446 zł
Od 1.0 do 1.2b.d.
Od 1.2 do 1.4589 zł
Od 1.4 do 1.6432 zł
Od 1.6 do 2.0838 zł
Powyżej 2.0717 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Ile kosztuje OC Jeepa, jeśli właścicielem jest młody kierowca?

Średnia cena OC Jeepa dla kierowców w wieku od 18 do 25 lat wyniosła w kwietniu 1323 zł i okazała się o 49 zł niższa od średniej ceny ubezpieczenia samochodu dla wszystkich osób w tym przedziale wiekowym (1372 zł). Młodzi kierowcy, którzy poszukują samochodu z najtańszym ubezpieczeniem, lecz nie mają dużego doświadczenia za kółkiem, powinni decydować się na inną markę samochodów.

Prawdopodobnie średni koszt ubezpieczenia OC Jeepa byłby jeszcze wyższy, gdyby marka cieszyła się jeszcze większą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych kierowców. Zaledwie 10% spośród osób, które obliczały składkę ubezpieczenia dla Jeepa, nie przekroczyło 25. roku życia. Dzięki temu, że za kierownicą Jeepów zasiadają często osoby ze zróżnicowaną historią OC, średnia cena ubezpieczenia samochodów tej marki okazuje się niższa od średniej ceny OC na przykład BMW (907 zł) czy Audi (808 zł). Pojazdy tych marek, choć zwykle zaopatrzone są w silniki o mniejszej pojemności niż Jeepy, są jednak znacznie częściej ubezpieczane przez najmłodszych kierowców.

Kilka słów o marce Jeep

Legenda Jeepa narodziła się wraz z powstaniem pojazdu Willys. Był to samochód osobowo-terenowy zaprojektowany na potrzeby amerykańskiego wojska. Auto produkowano w zakładach Willys-Overland Motors w Toledo w Stanach Zjednoczonych, a jego potoczna nazwa to właśnie Jeep. Sukces Willysa sprawił, że po kilku latach służby wojskowej, Jeepa przeznaczono również do użytku cywilnego.

Marka Jeep kilkukrotnie zmieniała właścicieli. W latach 80. przejął ją koncern Chrysler. W 1998 roku Chrysler wszedł w fuzję z firmą Daimler-Benz (producentem samochodów Mercedes-Benz), tworząc Daimler-Benz. Natomiast od 2014 roku, kiedy to Chrysler połączył się z Fiatem, Jeep stanowi część struktury koncernu Fiat.

Obecnie produkowane są następujące modele Jeepa:

 • Jeep Wrangler,
 • Jeep Compass,
 • Jeep Renegade,
 • Jeep Cherokee,
 • Jeep Grand Cherokee,
 • Jeep Gladiator.

Poszczególne modele Jeepa można scharakteryzować jako samochody terenowe (Jeep Wrangler), SUV-y klasy kompaktowej (Jeep Patriot, Jeep Cherokee, Jeep Compass), miejskiej (Jeep Renegade), średniej (Jeep Grand Cherokee) oraz wyższej (Jeep Commander) czy pickupy (Jeep Gladiator).

CZY WIESZ, ŻE …

Posiadacze Jeepów mogą zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone dla nich markowe akcesoria, takie jak pokrowce na samochody, nakładki progowe, organizery bagażu, naklejki na drzwi i pokrywę komory silnika czy deski poprzeczne do zamontowania na relingach dachowych. Na stronie Jeepa można znaleźć też samochodowy sprzęt audio, m.in. głośniki. Oprócz tego kierowców mogą zainteresować dedykowane ich pojazdom akcesoria zwiększające bezpieczeństwo poruszania się po drogach: fartuchy przeciwbłotne, zestawy do wymiany kół, zapasowe żarówki, zestawy pierwszej pomocy, trójkąty i kamizelki ostrzegawcze oraz foteliki dziecięce.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o cenę ubezpieczenia OC Jeepa

Czy OC samochodów marki Jeep jest drogie?

Średnia cena OC dla Jeepów w kwietniu wyniosła 675 zł, była zatem niższa od średniej krajowej (718 zł). Trzeba jednak pamiętać, że koszt ubezpieczenia zależy od wielu różnych czynników i w zależności od nich może się w wyraźny sposób zmieniać. W przypadku Jeepów istotna jest np. pojemność silnika – średnia cena OC dla modeli z największymi jednostkami wyniosła w kwietniu 717 zł.

Kto może tanio ubezpieczyć Jeepa?

Jeśli jesteś doświadczonym i bezszkodowym kierowcą, a do tego pochodzisz z niewielkiej miejscowości, masz spore szanse na znalezienie nawet dwukrotnie tańszego OC niż inni właściciele Jeepów. Obliczając wysokość składki, ubezpieczyciele biorą pod uwagę czynniki wpływające na ryzyko objęcia ochroną danego kierowcy. Im ono niższe, tym bardziej spada cena polisy.

Które marki są droższe, a które tańsze w ubezpieczeniu od Jeepów?

Średnia cena OC Jeepa nie należy ani do najniższych, ani do najwyższych w porównaniu do innych samochodów. Na nawet kilkaset złotych większy wydatek muszą być przygotowani właściciele m.in. luksusowych Lamborghini czy Bentleyów, z kolei ponad 100 zł taniej za ubezpieczenie zapłacą kierowcy Lady czy Dacii.

PODSUMOWANIE
 • Średnia cena OC Jeepa wynosi 675 zł
 • Ceny OC Jeepa zaczynają się od 237 zł.
 • Najtaniej ubezpieczonymi modelami samochodów marki Jeep są: Jeep Cherokee i Jeep Grand Cherokee.
 • OC Jeepa jest o 125 zł droższe od ubezpieczenia Dacii oraz o 602 zł tańsze od OC Lamborghini.
 • Jeepy są ubezpieczane w podobnej cenie, co samochody konkurencyjnej marki terenówek – Land Rover.
 • Na cenę ubezpieczenia wpływa również dosyć duża pojemność silnika samochodów marki Jeep.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!