OC Rolls-Royce’a może być Twoje nawet za mniej niż 500 zł!

Rolls-Royce jest jedną z najdroższych marek samochodowych. Nie ma się zatem co dziwić, że sięgają po nią nieliczni. Czy drogi samochód będzie również drogo ubezpieczany? Przekonaj się, ile kosztuje ubezpieczenie Rolls-Royce’a i sprawdź, kto płaci za OC samochodów tej marki najmniej.

oc rolls royce

OC Rolls-Royce’a średnio za 1 193 zł

Od dłuższego czasu ceny ubezpieczenia OC właścicieli samochodów marki Rolls-Royce utrzymują się na poziomie powyżej tysiąca złotych. W czerwcu 2023 roku składka ubezpieczeniowa w przypadku pojazdów tego producenta wynosiła średnio 1 193 zł. Dużo, ale jak na tę markę i tak nie najgorzej, bo tylko czterokrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy zdarzyło się, żeby OC Rolls-Royce’ów było tańsze. Zdarzało się natomiast, że ich kierowcy płacili za ubezpieczenie średnio nawet 1 633 zł (marzec 2023).

Jak widać w poniższym zestawieniu, ceny OC Rolls-Royce’ów są bardzo niestabilne. Może to wynikać z tego, że samochody tej marki nie są powszechne, a niewielka liczba użytkowników wyszukujących ofert dla tego typu pojazdów powoduje, że wpływ na statystyki ma nie tylko sama marka auta, ale także inne cechy charakteryzujące właścicieli Rolls-Royce’ów.

A jak wypada OC Rolls-Royce’a w zestawieniu z cenami dla pozostałych kierowców? Średnia cena ubezpieczenia obliczanego w czerwcu przez użytkowników porównywarki Mubi wyniosła 683 zł. Była więc aż o 510 zł niższa od składek płaconych przez właścicieli Rolls-Royce’ów! Warto jednak pamiętać, że choć to ogromna różnica, bywała ona znacznie mniejsza. Jak choćby w maju tego roku, gdy średnia cena OC Rolls-Royce’a wynosiła tylko 962 zł.

ceny oc rolls-royce

Najtańsze OC Rolls-Royce’a za 428 zł!

To, że statystycznie Rolls-Royce jest bardzo drogi w ubezpieczaniu, nie oznacza, że właściciele samochodów tej marki w ogóle nie mogą liczyć na tanie OC. Takie również się zdarzają. Najtańsze OC wśród jeżdżących Rolls-Royce’ami wyliczył w maju i czerwcu 45-letni mężczyzna z powiatu suskiego, który jeździ Rolls-Royce’em Ghostem z silnikiem o pojemności 6,6 l. Ubezpieczyciel zaproponował mu polisę zaledwie za 428 zł. To prawie dwa razy mniej, niż wyniosła średnia składka dla wszystkich kierowców w tym miesiącu.

Mieszkaniec powiatu suskiego nie był jedynym, który mógł liczyć na niższą od pozostałych cenę ubezpieczenia dla swojego Rolls-Royce’a. Kto jeszcze znalazł się wśród kierowców z najtańszymi ofertami OC w maju i czerwcu 2023 roku?

SamochódWłaściciel Cena OC Rolls-Royce’a
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)35-letni mężczyzna z powiatu suskiego428 zł
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)35-letni mężczyzna z powiatu łobeskiego435 zł
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)57-letni mężczyzna z Raciborza467 zł
Rolls-Royce Phantom (pojemność silnika: 6,6 l)33-letni mężczyzna z Wrocławia471 zł
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)42-letni mężczyzna z Warszawy473 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi [czerwiec 2023]

OC młodego właściciela Rolls-Royce’a – czy kierowcy poniżej 25. roku życia muszą płacić krocie za ubezpieczenie samochodu tej marki?

Młodzi kierowcy najczęściej płacą nieco więcej za ubezpieczenie niż ich starsi koledzy lub rodzice. Wszystko przez niewielkie doświadczenie na drodze lub całkowity jego brak. Sprawdźmy zatem, ile za OC zapłaciłby 20-letni właściciel Rolls-Royce’a Phantoma z 2016 roku. Samochód jest napędzany benzyną, a jego silnik ma pojemność 6,7 l. Załóżmy, że kierowca pochodzi z Katowic i ubezpiecza samochód samodzielnie, tzn. bez współwłaścicieli. Prawo jazdy ma od roku i od tego czasu kupuje ubezpieczenie auta. Nie spowodował dotąd żadnej szkody.

FirmaZakresCena
UNIQAOC, NNW, Assistance2 180 zł
Wiener OC, Assistance3 174 zł
You Can Drive OC3 186 zł
mtu24.pl OC3 218 zł
TrastiOC3 498 zł
BenefiaOC, NNW, Assistance4 764 zł
TUZ Ubezpieczenia OC, NNW, Assistance6 377 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi (06.07.2029)

Wygląda na to, że niedoświadczony w prowadzeniu pojazdów właściciel Rolls-Royce’a musi mieć na uwadze, że w jego przypadku ryzyko ubezpieczeniowe jest większe, co będzie skutkowało wyższymi cenami polisy. Są jednak sposoby na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Młody kierowca może poprosić rodzica lub starszego brata czy siostrę, aby korzystali z pojazdu wraz z nim, a tym samym aby zostali współwłaścicielami auta. Zniżki za bezszkodową jazdę, którą wypracował współwłaściciel, powinny nieco obniżyć cenę ubezpieczenia.

OC Rolls-Royce’a a OC samochodów innych marek

Jak wynika z danych porównywarki Mubi, w czerwcu 2023 roku właściciele Rolls-Royce’ów płacili niemal najwyższe składki ubezpieczeniowe ze wszystkich właścicieli pojazdów. Jeśli zestawimy średnią cenę OC samochodów tej marki ze składkami właścicieli większości innych aut, zauważymy, że w przypadku Rolls-Royce’ów jest ona zdecydowanie największa. Wyższą średnią cenę odnotowano w przypadku Ferrari (1 304 zł), RAM (1 259 zł), Aston Martin (1 199 zł) czy Lamborghini (1 195 zł). Mniej płacili właściciele Bentleyów (1 125 zł). Z kolei poniżej 1000 zł kosztowało ubezpieczenie aut marek Maserati (828 zł), BMW (851 zł) czy Porsche (813 zł). Najtańszymi w ubezpieczaniu pojazdami spośród popularnych marek są z kolei m.in.:

Które modele Rolls-Royce’a są najtańsze w ubezpieczeniu?

Niektóre modele Rolls-Royce’ów wyróżniają się ceną ubezpieczenia. Jak już było wspomniane, za najmniejsze pieniądze ubezpieczany był Rolls-Royce Ghost, którego najniższa składka wyniosła 368 zł. Sporo poniżej średniej ceny dla całej marki mogli wydać jednak również właściciele Rolls-Royce’a Phantoma i Rolls-Royce’a Wraitha – najtańsze OC tych modeli kosztowało odpowiednio 545 zł i 626 zł.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Rolls-Royce’a

Czy marka jest kluczową cechą przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej?
Które marki samochodów są ubezpieczane najtaniej?
Czy OC, które jest droższe, będzie jednocześnie lepsze?
PODSUMOWANIE
  • Rolls-Royce jest ubezpieczany średnio za 1 193 zł.
  • Najtańsze OC Rolls-Royce’a kosztowało w maju i czerwcu 2023 roku 428 zł.
  • Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wysokimi kosztami związanymi z ubezpieczeniem samochodów tej marki.
  • Ubezpieczenie Rolls-Royce’a okazało się piątym najdroższym ze wszystkich marek w czerwcu. Drożej ubezpieczano między innymi Ferrari, bo średnio za 1 304 zł.
  • Najniższe ceny OC dotyczyły w maju i czerwcu Rolls-Royce’a Ghosta.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC