OC Rolls-Royce’a może być Twoje nawet za mniej niż 500 zł! Sprawdź, kto płaci najmniej za ubezpieczenie samochodów tej marki!

Rolls-Royce jest jedną z najdroższych marek samochodowych. Nie ma się zatem co dziwić, że sięgają po nią nieliczni. Czy drogi samochód będzie również drogo ubezpieczany? Przekonaj się, ile kosztuje ubezpieczenie Rolls-Royce’a i sprawdź, kto płaci za OC samochodów tej marki najmniej.

OC Rolls-Royce’a średnio za 1428 zł

Od dłuższego czasu ceny ubezpieczenia OC właścicieli samochodów marki Rolls-Royce utrzymują się na poziomie powyżej tysiąca złotych. W grudniu 2021 roku składka ubezpieczeniowa w przypadku pojazdów tego producenta wynosiła średnio 1428 zł. Bardzo dużo nawet jak na tę markę, bo tylko w czterech innych miesiącach zeszłego roku OC Rolls-Royce’ów było droższe. Najwięcej ich kierowcy płacili w październiku – średnio aż 1575 zł.

Jak widać w poniższym zestawieniu, ceny OC Rolls-Royce’ów są bardzo niestabilne. Może to wynikać z tego, że samochody tej marki nie są powszechne, a niewielka liczba użytkowników wyszukujących ofert dla tego typu pojazdów powoduje, że wpływ na statystyki ma nie tylko sama marka auta, ale także inne cechy charakteryzujące właścicieli Rolls-Royce’ów.

A jak wypada OC Rolls-Royce’a w zestawieniu z cenami dla pozostałych kierowców? Średnia cena ubezpieczenia obliczanego w grudniu przez użytkowników porównywarki wyniosła 718 zł. Była więc aż o 710 zł niższa od składek płaconych przez właścicieli Rolls-Royce’ów! Warto jednak pamiętać, że choć to ogromna różnica, bywała ona znacznie mniejsza. Jak choćby w czerwcu 2021, gdy średnia cena OC Rolls-Royce’a wynosiła tylko 1125 zł.

Najtańsze OC Rolls-Royce’a za 423 zł!

To, że statystycznie Rolls-Royce jest bardzo drogi w ubezpieczaniu, nie oznacza, że właściciele samochodów tej marki w ogóle nie mogą liczyć na tanie OC. Takie również się zdarzają. Najtańsze OC wśród jeżdżących Rolls-Royce’ami wyliczył w grudniu 34-letni mężczyzna z Piekar Śląskich, który jeździ Rolls-Royce’em Ghost z silnikiem o pojemności 6,6 l. Ubezpieczyciel zaproponował mu polisę zaledwie za 423 zł. To prawie o 300 zł mniej, niż wyniosła średnia składka dla wszystkich kierowców w tym miesiącu.

Mieszkaniec Piekar Śląskich nie był jedynym, który mógł liczyć na atrakcyjną cenę ubezpieczenia dla swojego Rolls-Royce’a. Kto jeszcze znalazł się wśród kierowców z najtańszymi ofertami OC w grudniu?

SamochódWłaściciel Cena OC Rolls-Royce’a
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)34-letni mężczyzna z Piekar Śląskich423 zł
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)35-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego462 zł
Rolls-Royce Wraith (pojemność silnika: 6,6 l)42-letni mężczyzna z Iławy504 zł
Rolls-Royce Ghost (pojemność silnika: 6,6 l)25-letni mężczyzna z Siedlec631 zł
Rolls-Royce Phantom (pojemność silnika: 6,7 l)38-letnia kobieta z Radomia709 zł
Dane na podstawie wyliczeń właścicieli samochodów marki Rolls-Royce w porównywarce Mubi [grudzień 2021]

OC młodego właściciela Rolls-Royce’a – czy kierowcy poniżej 25. roku życia muszą płacić krocie za ubezpieczenie samochodu tej marki?

Młodzi kierowcy najczęściej płacą nieco więcej za ubezpieczenie niż ich starsi koledzy lub rodzice. Wszystko przez niewielkie doświadczenie na drodze lub całkowity jego brak. Sprawdźmy zatem, ile za OC zapłaciłby 20-letni właściciel Rolls-Royce’a Phantoma z 2016 roku. Samochód jest napędzany benzyną, a jego silnik ma pojemność 6,7 l. Załóżmy, że kierowca pochodzi z Katowic i ubezpiecza samochód samodzielnie, tzn. bez współwłaścicieli. Prawo jazdy ma od roku i od tego czasu kupuje ubezpieczenie auta. Nie spowodował dotąd żadnej szkody.

FirmaZakresCena
BenefiaOC2310 zł
WienerOC, Assistance2793 zł
mtu24.plOC3173 zł
You Can DriveOC3173 zł
TrastiOC3675 zł
TUZ UbezpieczeniaOC, NNW, Assistance4860 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi (19.01.2022)

Wygląda na to, że niedoświadczony w prowadzeniu pojazdów właściciel Rolls-Royce’a musi mieć na uwadze, że w jego przypadku ryzyko ubezpieczeniowe jest większe, co będzie skutkowało wyższymi cenami polisy. Są jednak sposoby na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Młody kierowca może poprosić rodzica lub starszego brata czy siostrę, aby korzystali z pojazdu wraz z nim, a tym samym aby zostali współwłaścicielami auta. Zniżki za bezszkodową jazdę, którą wypracował współwłaściciel, powinny nieco obniżyć cenę ubezpieczenia.

OC Rolls-Royce’a a OC samochodów innych marek

Jak wynika z danych porównywarki Mubi, w grudniu 2021 roku właściciele Rolls-Royce’ów płacili najwyższe składki ubezpieczeniowe ze wszystkich właścicieli pojazdów. Jeśli zestawimy średnią cenę OC samochodów tej marki ze składkami właścicieli innych aut, zauważymy, że w przypadku Rolls-Royce’ów jest ona zdecydowanie największa. Niższe ceny zanotowano m.in. w przypadku innych drogich marek, jak Lamborghini (1302 zł), Ferrari (1097 zł) czy Bentley (1296 zł). Z kolei poniżej 1000 zł płacili właściciele aut marek Maserati (907 zł), BMW (924 zł) czy Porsche (859 zł). Najtańszymi w ubezpieczaniu pojazdami są z kolei m.in.:

Które modele Rolls-Royce’a są najtańsze w ubezpieczeniu?

Niektóre modele Rolls-Royce’ów wyróżniają się ceną ubezpieczenia. Jak już było wspomniane, za najmniejsze pieniądze ubezpieczany był Rolls-Royce Ghost, którego najniższa składka wyniosła 423 zł. Sporo poniżej średniej ceny dla całej marki mogli wydać też właściciele Rolls-Royce’a Wraitha (najtańsze OC tego modelu kosztowało 504 zł) oraz Rolls-Royce’a Phantoma (najtańsze OC za 709 zł).

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Rolls-Royce’a

Czy marka jest kluczową cechą przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej?

Marka i model to tylko niektóre z cech, jakie biorą pod uwagę ubezpieczyciele przy wycenie polisy. Każda ubezpieczalnia inaczej waży znaczenie cech charakteryzujących auto i jego właściciela. Dla jednego towarzystwa ubezpieczeniowego najważniejsza będzie marka, dla innego – wiek kierowcy, a dla jeszcze innego – miejsce jego zamieszkania.

Które marki samochodów są ubezpieczane najtaniej?

Patrząc na wrześniowe statystyki porównywarki Mubi, można wysnuć wniosek, że najtańsze oferty ubezpieczeniowe otrzymywali m.in. właściciele Dacii, Daihatsu oraz Suzuki. Rzeczywiście, wszystkie te marki co miesiąc znajdują się wśród tych z najtańszym OC, więc można przypuszczać, że posiadając któryś z tego rodzaju samochodów, zaoszczędzimy nieco na polisie. Warto mieć jednak tym samym na uwadze, że marka nie jest jedynym wyznacznikiem ceny OC. Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy także od innych czynników.

Czy OC, które jest droższe, będzie jednocześnie lepsze?

Niekoniecznie. Zakres ochrony OC jest regulowany prawnie, dlatego bez względu na to, w jakim towarzystwie je kupisz i ile na nie wydasz, otrzymasz zawsze tę samą ochronę. Zatem jeśli szukasz samego OC, najlepszym wyjściem będzie zakup najtańszej opcji. Jeśli jednak ubezpieczyciel oferuje Ci dodatkowo assistance lub NNW w pakiecie z ubezpieczeniem chroniącym odpowiedzialność cywilną, przyjrzyj się usługom, jakie otrzymasz w ramach assistance oraz sumie ubezpieczenia zaproponowanej w przypadku NNW i na tej podstawie wybierz najkorzystniejszą opcję.

PODSUMOWANIE
  • Rolls-Royce jest ubezpieczany średnio za 1428 zł.
  • Najtańsze OC Rolls-Royce’a kosztowało w grudniu 2021 roku 423 zł.
  • Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wysokimi kosztami związanymi z ubezpieczeniem samochodów tej marki.
  • Ubezpieczenie Rolls-Royce’a okazało się najdroższe w grudniu. Taniej ubezpieczano m.in. Lamborghini, bo średnio za 1302 zł.
  • Najniższe ceny OC dotyczyły w grudniu Rolls-Royce’a Ghosta, Rolls-Royce’a Phantoma oraz Rolls-Royce’a Wraitha.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!