OC Bentleya można kupić już za 410 zł. Sprawdź, kto może liczyć na równie niską składkę!

Samochody marki Bentley są uznawane raczej za bardziej ryzykowne w ubezpieczaniu. Dlatego też niemal co miesiąc składki ubezpieczeniowe w przypadku tychże pojazdów są dosyć wysokie. Czy to oznacza, że właściciele Bentleyów nie mają szansy na tanie OC? Okazuje się, że niskie ceny ubezpieczeń pojazdów tego producenta również się zdarzają.

OC Bentleya – za ile można ubezpieczyć samochody tego producenta?

Średnia cena OC samochodów marki Bentley wyniosła w grudniu 2021 roku 1296 zł. Dużo, ale wcale nie najwięcej w przypadku tej marki, bo we wcześniejszych miesiącach zdarzało się, że koszt ubezpieczenia był jeszcze wyższy, przekraczając nawet 1300 zł. Z drugiej strony, bywały też okresy, gdy kierowcy Bentleyów płacili za OC zdecydowanie mniej, np. 890 zł w lipcu. Pokazuje to, że składka ubezpieczeniowa samochodów tego producenta notuje spore wahania – tym bardziej warto więc sprawdzać aktualne trendy na mubi.pl.

Najtańsze OC Bentleya za mniej niż 500 zł!

Okazuje się, że mimo dosyć wysokich średnich cen Bentleya, jakie zanotowano w ostatnich miesiącach, znaleźli się też tacy kierowcy, którym udało się się wyszukać bardzo tanie ubezpieczenie dla swojego auta. Najtańsze OC Bentleya znalazł w porównywarce ubezpieczeń Mubi 48-letni mężczyzna z Częstochowy, który szukał polisy dla Bentleya Bentaygi z silnikiem o pojemności 6,0 l. Jego składka wyniosła w grudniu zaledwie 410 zł. Składkę poniżej 500 zł zaoferowano również 72-latkowi z Jędrzejowa, który jeździ Bentleyem Continental. Komu jeszcze udało się znaleźć tanie OC Bentleya?

Ubezpieczany samochód Właściciel pojazdu Najtańsze OC Bentleya
Bentley Bentayga (pojemność silnika: 6,0 l)48-letni mężczyzna z Częstochowy410 zł
Bentley Continental (pojemność silnika: 5,0 l)72-letni mężczyzna z Jędrzejowa412 zł
Bentley Continental (pojemność silnika: 6,0 l)42-letni mężczyzna z powiatu wieruszowskiego507 zł
Bentley Bentayga (pojemność silnika: 6,0 l)59-letni mężczyzna z Poznania566 zł
Bentley Continental (pojemność silnika: 6,0 l)66-letni mężczyzna z powiatu mińskiego571 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [grudzień 2021]

Czy Bentley jest najdrożej ubezpieczaną marką samochodową?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Mimo że średnie składki ubezpieczenia OC dla właścicieli aut tej marki co miesiąc pozwalają im plasować się w czołówce pojazdów z najdroższym OC, nie są to jeszcze najwyższe ceny. W grudniu 2021 roku wyższe ceny ubezpieczeń dotyczyły jednak tylko dwóch marek – Lamborghini i Rolls-Royce’a. Powyżej 1000 zł kosztowało jeszcze tylko ubezpieczenie Ferrari i Aston Martina:

Bentley jest 3. najdrożej ubezpieczaną marką samochodów. A jak wypada w porównaniu z tymi tańszymi?

O 372 zł taniej kierowcy mogli ubezpieczyć BMW, które też absolutnie nie należy do marek z tanim OC. Ubezpieczenie Porsche jest o 437 zł tańsze, z kolei o 693 zł mniej płacą właściciele Skody. Różnica w cenach OC między Bentleyem a tanią w ubezpieczeniu Dacią wynosi natomiast aż 775 zł!

Bentayga najtańszym modelem w ubezpieczaniu w grudniu 2021 roku

Z grudniowych statystyk porównywarki Mubi wynika, że za najmniejsze pieniądze ubezpieczano Bentleya Bentaygę, którego polisa kosztowała 410 zł. Tylko 2 zł więcej zapłacił właściciel Bentleya Continentala – 412 zł. Niewielka popularność tej marki samochodów sprawiła, że to jedyne dwa modele, dla których obliczano OC na Mubi w tym miesiącu.

Marka i model samochoduNajtańsze OC w grudniu 2021 roku
Bentley Bentayga410 zł
Bentley Continental412 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [grudzień 2021]

Ile za ubezpieczenie Bentleya płacą młodzi kierowcy?

Kierowcy, którzy odebrali swoje prawo jazdy najdalej 3 lata temu, muszą liczyć się z tym, że ich składki będą mało korzystne. Wyższe ceny ubezpieczeń komunikacyjnych młodych osób są związane z wyższym ryzykiem, jakie niesie obejmowanie ich ochroną. Ci, którzy jeżdżą krótko, nie mają jeszcze obycia na drodze, co może prowadzić do częstszych stłuczek. Średnia składka ubezpieczeniowa osób między 18. a 25. rokiem życia wyniosła w grudniu na Mubi 1332 zł, podczas gdy wszyscy kierowcy ogółem płacili za ubezpieczenie zaledwie 718 zł.

Ile za OC zapłaciłby młody właściciel Bentleya? Sprawdźmy na przykładzie 20-letniego Jacka z Opola, który ma prawo jazdy od 2 lat i jeździ Bentleyem Continentalem z silnikiem o pojemności 6,0 l. Auto jest napędzane benzyną i zostało wyprodukowane w 2014 roku. Kierowca ma prawo jazdy od 2020 roku i do tej pory nie spowodował żadnej szkody. Samochód ubezpiecza samodzielnie, tj. bez współwłaścicieli.

FirmaZakresCena
mtu24.plOC1709 zł
BenefiaOC1961 zł
You Can DriveOC2458 zł
WienerOC, Assistance3012 zł
TUZ UbezpieczeniaOC, NNW, Assistance3172 zł
TrastiOC4200 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [grudzień 2021]

Najtańszą składkę dla młodego właściciela Bentleya zaproponowało mtu24.pl, jednak i tak jest ona sporo wyższa od średniej dla wszystkich kierowców w wieku 18-25 lat, wynosząc 1709 zł. Oferty innych firm są jednak jeszcze wyższe, co wynika z faktu, że naszego kierowcę charakteryzują dwie cechy, które znacznie podnoszą cenę OC – młody wiek i drogi w ubezpieczeniu samochód. Widać więc, że porównywanie ofert popłaca. Można to zrobić, korzystając z kalkulatora OC i AC Mubi.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Bentleya

W jaki sposób można obniżyć składkę ubezpieczeniową?

Przede wszystkim ważna jest bezszkodowa jazda, za którą ubezpieczyciele przyznają atrakcyjne zniżki. Oprócz tego możesz poszukać towarzystw, które akurat prowadzą akcje promocyjne. To zawsze dodatkowe kilka procent mniej do zapłaty. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia online, może się okazać, że ubezpieczyciel również obniży Twoją składkę. Jeśli chcesz wydać jak najmniej, odrzuć myśl o płatności w ratach.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?

Marka i model pojazdu to tylko dwa czynniki, które wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej. Oprócz nich znaczenie ma także pojemność silnika, rodzaj napędu, rok produkcji auta, jego przebieg, a także miejsce zamieszkania właściciela, jego wiek, termin otrzymania prawa jazdy oraz stan cywilny i historia ubezpieczeniowa. To, jakie informacje ubezpieczyciele biorą pod uwagę podczas przygotowywania oferty, możesz sprawdzić chociażby w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za ubezpieczenie samochodu?

Osoby, które niedawno odebrały swoje prawo jazdy, nie mają jeszcze wystarczających umiejętności i doświadczenia za kierownicą. Brak obycia na drodze to większe prawdopodobieństwo, że nie zdążą lub nie będą potrafili w porę zareagować w razie niespodziewanej, niebezpiecznej sytuacji, do jakiej może dojść podczas jazdy. Ponadto młode osoby charakteryzuje zamiłowanie do brawury, co tylko zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe, a tym samym podnosi składkę.

PODSUMOWANIE
  • Samochody marki Bentley są ubezpieczane średnio za 1296 zł.
  • Najtańsze OC Bentleya kosztuje 410 zł.
  • Bentley jest jedną z tych marek, które są ubezpieczane najdrożej. Wyższe składki płacą wyłącznie właściciele Lamborghini i Rolls-Royce’ów.
  • Młodzi kierowcy zawsze płacą więcej za ubezpieczenie niż bardziej doświadczone za kółkiem osoby. Nawet oni mogą jednak znaleźć tanie OC dzięki porównywarce Mubi.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!