OC Bentleya można kupić już za 368 zł! Kto może liczyć na tak niską składkę?

Samochody marki Bentley są uznawane raczej za bardziej ryzykowne w ubezpieczaniu. Dlatego też niemal co miesiąc składki ubezpieczeniowe w przypadku tychże pojazdów są dosyć wysokie. Czy to oznacza, że właściciele Bentleyów nie mają szansy na tanie OC? Okazuje się, że niskie ceny ubezpieczeń pojazdów tego producenta również się zdarzają.

OC Bentleya – za ile można ubezpieczyć samochody tego producenta?

Średnia cena OC samochodów marki Bentley wyniosła we wrześniu 2022 roku 1268 zł. Dużo, ale wcale nie najwięcej w przypadku tej marki, bo we wcześniejszych miesiącach zdarzało się, że koszt ubezpieczenia był jeszcze wyższy, przekraczając nawet 1500 zł. Z drugiej strony, bywały też okresy, gdy kierowcy Bentleyów płacili za OC zdecydowanie mniej, np. 938 zł w sierpniu. Pokazuje to, że składka ubezpieczeniowa samochodów tego producenta notuje spore wahania – tym bardziej warto więc sprawdzać aktualne trendy na mubi.pl.

średnie ceny oc dla Bentleya na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Najtańsze OC Bentleya za mniej niż 400 zł!

Okazuje się, że mimo dosyć wysokich średnich cen Bentleya, jakie zanotowano w ostatnich miesiącach, znaleźli się też tacy kierowcy, którym udało się się wyszukać bardzo tanie ubezpieczenie dla swojego auta. Najtańsze OC Bentleya znalazł w porównywarce ubezpieczeń Mubi 43-letni mężczyzna z Międzychodu, który szukał polisy dla Bentleya Continentala z silnikiem o pojemności 6,0 l. Jego składka wyniosła we wrześniu zaledwie 368 zł. Składkę poniżej 400 zł zaoferowano również 58-latkowi z Warszawy. Komu jeszcze udało się znaleźć tanie OC Bentleya?

Ubezpieczany samochód Właściciel pojazdu Najtańsze OC Bentleya
Bentley Continental (pojemność silnika: 6,0 l)43-letni mężczyzna z Międzychodu368 zł
Bentley Bentayga (pojemność silnika: 6,0 l)58-letni mężczyzna z Warszawy383 zł
Bentley Bentayga (pojemność silnika: 6,0 l)46-letni mężczyzna z Zakopanego561 zł
Bentley Continental (pojemność silnika: 6,0 l)31-letni mężczyzna z Wysokiego Mazowieckiego574 zł
Bentley Continental (pojemność silnika: 6,0 l)62-letni mężczyzna z Torunia622 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2022]

Czy Bentley jest najdrożej ubezpieczaną marką samochodową?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Mimo że średnie składki ubezpieczenia OC dla właścicieli aut tej marki co miesiąc pozwalają im plasować się w czołówce pojazdów z najdroższym OC, nie są to jeszcze najwyższe ceny. We wrześniu 2022 roku wyższe ceny ubezpieczeń dotyczyły jednak tylko trzech marek – Rolls-Royce’a, Ferrari i… Lady. Powyżej 1000 zł kosztowało jeszcze ubezpieczenie Lamborghini i Aston Martina:

Bentley jest 4. najdrożej ubezpieczaną marką samochodów. A jak wypada w porównaniu z tymi tańszymi?

O 388 zł taniej kierowcy mogli ubezpieczyć BMW, które też absolutnie nie należy do marek z tanim OC. Ubezpieczenie Porsche jest o 427 zł tańsze, z kolei o ponad dwa razy mniej płacą właściciele Skody. Różnica w cenach OC między Bentleyem a tanią w ubezpieczeniu Dacią wynosi natomiast aż 739 zł!

Continental najtańszym modelem w ubezpieczaniu w marcu 2022 roku

Z wrześniowych statystyk porównywarki Mubi wynika, że za najmniejsze pieniądze ubezpieczano Bentleya Continentala, którego polisa kosztowała nawet 368 zł. Niecałe 200 zł więcej zapłacił właściciel Bentleya Bentaygi – 561 zł. Niewielka popularność tej marki samochodów sprawiła, że to jedyne dwa modele, dla których obliczano OC na Mubi w tym miesiącu.

Marka i model samochoduNajtańsze OC we wrześniu 2022 roku
Bentley Bentayga368 zł
Bentley Continental561 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2022]

Ile za ubezpieczenie Bentleya płacą młodzi kierowcy?

Kierowcy, którzy odebrali swoje prawo jazdy najdalej 3 lata temu, muszą liczyć się z tym, że ich składki będą mało korzystne. Wyższe ceny ubezpieczeń komunikacyjnych młodych osób są związane z wyższym ryzykiem, jakie niesie obejmowanie ich ochroną. Ci, którzy jeżdżą krótko, nie mają jeszcze obycia na drodze, co może prowadzić do częstszych stłuczek. Średnia składka ubezpieczeniowa osób między 18. a 25. rokiem życia wyniosła we wrześniu na Mubi 1314 zł, podczas gdy wszyscy kierowcy ogółem płacili za ubezpieczenie zaledwie 689 zł.

Ile za OC zapłaciłby młody właściciel Bentleya? Sprawdźmy na przykładzie 20-letniego Jacka z Opola, który jeździ Bentleyem Continentalem z silnikiem o pojemności 6,0 l. Auto jest napędzane benzyną i zostało wyprodukowane w 2014 roku. Kierowca ma prawo jazdy od 2020 roku i do tej pory nie spowodował żadnej szkody. Samochód ubezpiecza samodzielnie, tj. bez współwłaścicieli.

FirmaZakresCena
UNIQAOC, NNW, Assistance1541 zł
mtu24.plOC1709 zł
BenefiaOC1948 zł
You Can DriveOC2458 zł
WienerOC, Assistance2842 zł
TUZ UbezpieczeniaOC, NNW, Assistance3599 zł
TrastiOC5115 zł

Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2022]

Najtańszą składkę dla młodego właściciela Bentleya zaproponowała UNIQA, jednak i tak jest ona sporo wyższa od średniej dla wszystkich kierowców w wieku 18-25 lat, wynosząc 1541 zł. Oferty innych firm są jednak jeszcze wyższe, co wynika z faktu, że naszego kierowcę charakteryzują dwie cechy, które znacznie podnoszą cenę OC – młody wiek i drogi w ubezpieczeniu samochód. Widać więc, że porównywanie ofert popłaca. Można to zrobić, korzystając z kalkulatora OC i AC Mubi.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Bentleya

W jaki sposób można obniżyć składkę ubezpieczeniową?

Przede wszystkim ważna jest bezszkodowa jazda, za którą ubezpieczyciele przyznają atrakcyjne zniżki. Oprócz tego możesz poszukać towarzystw, które akurat prowadzą akcje promocyjne. To zawsze dodatkowe kilka procent mniej do zapłaty. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia online, może się okazać, że ubezpieczyciel również obniży Twoją składkę. Jeśli chcesz wydać jak najmniej, odrzuć myśl o płatności w ratach.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?

Marka i model pojazdu to tylko dwa czynniki, które wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej. Oprócz nich znaczenie ma także pojemność silnika, rodzaj napędu, rok produkcji auta, jego przebieg, a także miejsce zamieszkania właściciela, jego wiek, termin otrzymania prawa jazdy oraz stan cywilny i historia ubezpieczeniowa. To, jakie informacje ubezpieczyciele biorą pod uwagę podczas przygotowywania oferty, możesz sprawdzić chociażby w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za ubezpieczenie samochodu?

Osoby, które niedawno odebrały swoje prawo jazdy, nie mają jeszcze wystarczających umiejętności i doświadczenia za kierownicą. Brak obycia na drodze to większe prawdopodobieństwo, że nie zdążą lub nie będą potrafili w porę zareagować w razie niespodziewanej, niebezpiecznej sytuacji, do jakiej może dojść podczas jazdy. Ponadto młode osoby charakteryzuje zamiłowanie do brawury, co tylko zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe, a tym samym podnosi składkę.

PODSUMOWANIE
  • Samochody marki Bentley są ubezpieczane średnio za 1268 zł.
  • Najtańsze OC Bentleya kosztuje 368 zł.
  • Bentley jest jedną z tych marek, które są ubezpieczane najdrożej. Wyższe składki płacą właściciele Ferrari i Rolls-Royce’ów.
  • Młodzi kierowcy zawsze płacą więcej za ubezpieczenie niż bardziej doświadczone za kółkiem osoby. Nawet oni mogą jednak znaleźć tanie OC dzięki porównywarce Mubi.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!