Warta udostępnia na swojej stronie internetowej prosty kalkulator ubezpieczeń, dzięki któremu kierowcy poszukujący polisy komunikacyjnej mogą zorientować się w cenach, a nawet kupić wybrane ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. Jak działa to narzędzie? Sprawdź, jak z niego korzystać.
W tym artykule przeczytasz:
Jak używać kalkulatora OC Warty?
Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych, a także te związanych z ubezpieczeniami podróży, domu i mieszkania oraz życia, znajdziesz już na stronie głównej Warty. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią zakładkę, a potem wypełnisz wymagane pola.
Po wyborze zakładki z ubezpieczeniami samochodu należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu oraz podać datę urodzenia właściciela. Potem trzeba kliknąć przycisk “Oblicz składkę”.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kalkulator Warty jest najprostszym spośród dostępnych na rynku. Przechodząc do formularza, widzisz dwa pytania: o numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia właściciela. I można by przypuszczać, że jest to cały formularz, jaki będziesz miał do wypełnienia w drodze po swoje ubezpieczenie w Warcie. Po kliknięciu Oblicz składkę okazuje się jednak, że czekają Cię jeszcze inne, bardziej szczegółowe pytania.
Dzięki podaniu numeru rejestracyjnego auta i daty urodzenia właściciela Warta jest w stanie pobrać podstawowe dane samochodu z systemu (rok produkcji, markę i rodzaj paliwa, jakim jest napędzany samochód). Twoim zadaniem jest uzupełnienie pozostałych informacji na temat ubezpieczanego samochodu, takich jak:
- rok produkcji;
- marka;
- numer VIN;
- data pierwszej rejestracji;
- przebieg;
- planowany przebieg;
- sposób użytkowania pojazdu (prywatnie/w celach zawodowych);
- leasing (tak/nie);
- strona zamontowania kierownicy;
- miejsce parkowania;
- którym właścicielem z kolei jesteś.
Warta na tym etapie wymaga również podania kilku informacji o właścicielu. Będziesz zatem musiał odpowiedzieć na następujące pytania:
- jaki wykonujesz zawód,
- jaki jest Twój stan cywilny,
- jak długo posiadasz prawo jazdy,
- czy masz dzieci poniżej 13. roku życia,
- czy z ubezpieczanego samochodu będzie korzystała także inna osoba.
Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk z napisem Zobacz ofertę, aby przejść do wyników kalkulacji.
Warta na tym etapie wymaga również podania kilku informacji o właścicielu. Będziesz musiał podać:
- liczbę właścicieli pojazdu,
- imię i nazwisko,
- numer PESEL (aby mieć pewność uwzględnienia zniżek),
- kod pocztowy,
- wykonywany zawód,
- opcjonalnie e-mail,
- stan cywilny,
- jak długo posiadasz prawo jazdy,
- czy masz dzieci poniżej 13. roku życia,
- czy z ubezpieczanego samochodu będzie korzystała także inna osoba.
Jakie ubezpieczenia oferuje w kalkulatorze Warta?
Warta prezentuje trzy oferty o różnych zakresach ochrony i w różnej cenie. W formularzu nie ma możliwości określenia, czy interesuje Cię samo OC, czy chciałbyś zakupić pakiet składający się także z dobrowolnych polis, dlatego w wynikach znajdziesz ofertę OC w różnych wariantach. Nie oznacza to jednak, że Warta ma do zaoferowania tylko to obowiązkowe ubezpieczenie. Na tej podstronie możesz zobaczyć, w którym pakiecie otrzymasz:
- ochronę zniżek i do jakiej kwoty,
- ubezpieczenie assistance i w jakim wariancie (np. w ramach wariantu Standard otrzymujesz usługę holowania do najbliższego warsztatu na terenie Polski z limitem holowania do 100 km od miejsca zdarzenia),
- usługę szybkiej wypłaty, której formuła jest zbliżona do likwidacji szkody w ramach BLS.
Co po wyborze ubezpieczenia?
Gdy już zdecydujesz się na zakup jednego z zaproponowanych Ci w kalkulatorze Warty pakietów, będziesz musiał uzupełnić dane osobowe, które muszą znaleźć się w polisie, a następnie opłacić składkę przelewem internetowym.
Kalkulator OC Warty – zalety
- Warta pobiera część danych o samochodzie z systemu, dzięki czemu nie musisz wpisywać wszystkich ręcznie.
- Przy niektórych pytaniach oraz przy ubezpieczeniach oferowanych w ramach pakietu znajdują się ikony, po kliknięciu w które wyświetla się podpowiedź lub wyjaśnienie problematycznych kwestii.
- Kalkulator ubezpieczeń Warty składa się tylko z niezbędnych pytań. Jest krótki i przejrzysty.
- Warta nie wymaga podawania danych osobowych ani kontaktowych na etapie wykonywania kalkulacji.
- Wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut.
- Otrzymujesz trzy oferty zróżnicowane pod względem zakresu ochrony i ceny.
O co pytają użytkownicy kalkulatora OC Warty?
Za samo korzystanie z kalkulatora OC Warty nie są pobierane żadne opłaty. O płatności mówimy dopiero w przypadku, gdy wybierzesz którąś z proponowanych Ci ofert i zdecydujesz się ją kupić. Wówczas będziesz musiał zapłacić składkę ubezpieczeniową, jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia w każdym innym towarzystwie.
Tak. Podanie numeru rejestracyjnego pojazdu w tym towarzystwie ubezpieczeń jest niezbędne, aby ubezpieczyciel mógł wyliczyć Twoją składkę. Podanie numeru rejestracyjnego, podobnie jak daty urodzenia właściciela, ma umożliwić firmie ubezpieczeniowej zweryfikowanie, czy samochód, który chcesz ubezpieczyć, rzeczywiście należy do Ciebie.
Tak. Pamiętaj jednak, że jeśli auto jest zarejestrowane na Twojego syna, w kalkulatorze powinieneś podać jego datę urodzenia (w pierwszym kroku) i jego dane osobowe (na dalszym etapie wykonywania kalkulacji, jeśli ubezpieczyciel o to poprosi).
Nie. Wykonanie kalkulacji jest niezobowiązujące. Możesz wyliczyć swoją składkę orientacyjnie, np. przed zakupem nowego samochodu, aby sprawdzić, czy cena polisy, którą będziesz płacił co roku, nie będzie zbyt wysoka. Możesz też wykonać kalkulację, przerwać po zapoznaniu się z ofertą, a za jakiś czas wrócić do kalkulatora, żeby kupić ubezpieczenie, gdy już będzie Ci ono potrzebne.
Nie. Dopóki nie zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, które zaoferowało Ci to towarzystwo, Warta nie pyta o Twoje dane osobowe. Dane te są jednak potrzebne do wystawienia polisy, więc po decyzji o zakupie Warta umieści je na dokumencie.
Nie. Warta nie pyta o dane kontaktowe przed wyborem ubezpieczenia i decyzją o zakupie.
- Na stronie Warty klient wybiera interesujący go rodzaj ubezpieczenia.
- W przypadku ubezpieczenia samochodu należy podać jego numer rejestracyjny i datę urodzenia właściciela.
- W formularzu należy odpowiedzieć na pytania dotyczące pojazdu i właściciela.
- Warta przedstawia trzy oferty ubezpieczeń o różnym zakresie i warunkach.
- Po wyborze oferty należy uzupełnić dane do polisy i ją opłacić.
Trudne pojęcia
Dołącz do dyskusji