zdjęcie autora

Monika Strzała

Wykształcenie:
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski Filologia Polska
O mnie

Redaktor z 7-letnim stażem, w tym z 4-letnią praktyką w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji dotyczących zarówno ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Szczególnie interesują ją przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego oraz sposoby na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Jednocześnie podejmuje tematy zakupu OC online i dostarcza informacji na temat aktualnych cen obowiązujących w poszczególnych towarzystwach. Służy także pomocą czytelnikom, odpowiadając na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczeń.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studiowała filologię polską ze specjalnością komunikologiczną. Uważa, że przejrzyste, napisane prostym językiem treści, akty prawne i dokumenty są kluczem do sukcesu w tak trudnej branży, jaką jest branża ubezpieczeniowa. Czytelnicy jej artykułów mogą zatem liczyć na przystępnie podaną wiedzę w tym zakresie.

Prywatnie melomanka, miłośniczka gotowania i podróży po Polsce. Jesienne i zimowe wieczory spędza z książką albo testuje nowe przepisy w kuchni, a latem stawia na relaks na świeżym powietrzu.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są Twoje ulubione zagadnienia ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenia, czy to samochodowe, turystyczne, czy jeszcze inne, są tematem złożonym, a poszczególne zagadnienia z nimi związane często przeplatają się ze sobą. Trzeba zatem wiedzieć co nieco na temat każdego z nich. Najchętniej jednak piszę o formalnościach związanych z posiadaniem samochodu, szkodowości i jej wpływie na ceny ubezpieczeń oraz o ubezpieczeniu obowiązkowym kierowców.

Jak myślisz, co można zrobić, aby branża ubezpieczeniowa stała się bardziej przyjazna dla klienta?

Polacy wciąż mają problem z odnalezieniem się w przepisach, które obowiązują ich jako ubezpieczonych. Myślę, że uproszczenie procedur i ujęcie aktów prawnych oraz dokumentów w bardziej przystępny sposób zwiększyłoby komfort korzystania z ochrony ubezpieczeniowej i poprawiłoby relacje między ubezpieczycielem a klientem.

Jeśli nie pracowałabyś w branży ubezpieczeniowej to...

To piekłabym muffinki na zamówienie. ;)

Czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa?

W moim pojmowaniu bezpieczeństwo to spokój o własny byt i kontrola nad tym, co dzieje się wokół. Oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe.

Jakie trzy rzeczy zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?

Odtwarzacz z ulubioną playlistą, coś słodkiego i dobrą książkę.

Słowa są najbardziej popularnym sposobem wyrażania własnych myśli, zwłaszcza dla redaktora. Jeśli miałabyś wybierać, jak inaczej komunikowałabyś się z otoczeniem?

Myślę, że poprzez muzykę, chociaż w przypadku zagadnień ubezpieczeniowych pewnie nie byłoby to łatwe zadanie.