UNIQA – kalkulator OC. Jak działa?

UNIQA zapewnia kierowcom możliwość wyszukania i zakupienia ubezpieczenia OC i ubezpieczeń dobrowolnych za pośrednictwem internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Każdy, kto staje przed wyborem polisy dla swojego samochodu, może sprawdzić w kalkulatorze UNIQA, ile zapłaci za ubezpieczenie w kolejnym roku i na jaki zakres ochrony może liczyć.

ubezpieczenia online w Uniqa

Jak używać kalkulatora OC UNIQA?

Krok 1. Kalkulator ubezpieczeń online UNIQA jest widoczny na stronie towarzystwa na pierwszy rzut oka. Aby do niego wejść, wejdź na stronę główną, gdzie wyświetla się formularz, w którym możesz wpisać numer rejestracyjny pojazdu i swoją datę urodzenia, aby od razu przejść do kalkulacji. Link do kalkulatora OC i AC, a także kalkulatora assistance znajdziesz również wyżej, w zakładce “Samochód”.

grafika

Krok 2. Zostaniesz przekierowany do formularza, w którym powinieneś podać swoje dane i informacje o pojeździe, który chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z informacji pobranych z UFG (to jakie dane będą potrzebne, opiszemy poniżej).

grafika

Krok 3. Po wypełnieniu krótkiego formularza zostaniesz przekierowany na stronę z propozycjami pakietów ubezpieczeń, jakie przygotowało dla Ciebie towarzystwo UNIQA. W tym miejscu masz możliwość zapoznania się z cenami, a także dopasowania zakresu ochrony do Twoich wymagań.

Krok 4. Po zapoznaniu się z ofertą możesz wybrać najbardziej korzystny dla Ciebie pakiet i przejść do wyboru opcji dodatkowych. Na tym etapie decydujesz również, czy interesuje Cię płatność jednorazowa czy ratalna.

Krok 5. Po dokonaniu wyboru będziesz musiał uzupełnić dane osobowe oraz szczegółowe informacje na temat pojazdu, o ile wcześniej nie wybrałeś opcji pobrania historii ubezpieczenia z UFG. Możesz się tutaj zapoznać z OWU oraz innymi regulaminami, a następnie potwierdzić ich znajomość. Konieczne jest także wyrażenie zgody na inspekcję pojazdu oraz dokumentów.

UWAGA!

Jeśli wcześniej nie pobrałeś historii ubezpieczenia, a wpisane przez Ciebie dane będą się różnić od informacji dostępnych w UFG, towarzystwo ubezpieczeń ma prawo przeliczyć składkę. Koszt ubezpieczenia może się zatem zmienić.

Krok 6. Pozostanie Ci już tylko opłacenie zakupionego ubezpieczenia i odebranie polisy.

Tych danych będziesz potrzebował do wyliczenia składki ubezpieczeniowej

Formularz kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA jest prosty i przejrzysty. Nie zawiera też wielu pytań, dlatego jego wypełnienie nie zajmie Ci dużo czasu.

 • Na kogo pojazd jest zarejestrowany? Możliwości to: osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, spółka cywilna i jednostka organizacyjna lub osoba prawna.
 • Jaki rodzaj pojazdu chcesz ubezpieczyć? Masz do wyboru samochód osobowy/kempingowy/ciężarowy do 3,5 t, motocykl, motorower, skuter, przyczepę, ciągnik rolniczy, pojazd specjalny lub inny rodzaj pojazdu.
 • Jaki jest rok produkcji pojazdu?
 • Po której stronie samochód ma kierownicę?
 • Kiedy samochód był zarejestrowany pierwszy raz? Potrzebna jest dokładna data.
 • Ile wynosi przebieg samochodu? Określony z dokładnością do 100 km.
 • Ile kilometrów zmierzasz przejechać w ciągu roku? Należy wybrać przedział liczbowy.
 • W jaki sposób będziesz używał samochodu? Może Ci on służyć tylko w celach prywatnych, ale również służbowych lub innych.
 • Gdzie samochód będzie parkowany nocą? Możesz wybrać np. garaż indywidualny/wspólny lub ulicę.
 • Czy pojazd jest sprowadzony?
 • Od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia?
 • Czy są inne osoby kierujące pojazdem, które mają mniej niż 26 lat lub prawo jazdy krócej niż 3 lata?

Następnie konieczne jest podanie informacji na temat właściciela i jego historii ubezpieczenia. Formularz może automatycznie pobrać informacje z bazy UFG – do tego konieczny jest numer rejestracyjny samochodu oraz dane właściciela (imię, nazwisko, PESEL, rok wydania prawa jazdy, kod pocztowy miejsca zamieszkania, stan cywilny).

Jeżeli nie pobierzesz historii ubezpieczenia z UFG, nie będzie potrzeby podawania szczegółowych danych osobowych (wystarcza data urodzenia i kod pocztowy), ale będziesz musiał uzupełnić informacje na temat poprzednio wystawionej polisy i szkodowości. Na koniec możesz, ale nie musisz podawać swoich danych kontaktowych.

Te rodzaje ubezpieczeń zakupisz, korzystając z kalkulatora na stronie Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA

UNIQA oddaje w ręce internautów kalkulator ubezpieczeń na życie, turystycznych, mieszkaniowych oraz komunikacyjnych. Kierowcy mają możliwość zakupu online ubezpieczenia OC, autocasco, NNW i assistance, a także ubezpieczenia opon i bagażu.

Ubezpieczenia komunikacyjne w Towarzystwie Ubezpieczeń UNIQA – ile to kosztuje?

Sprawdziliśmy, ile za ubezpieczenie samochodu zapłaciłby 43-letni właściciel Dacii Duster z 2020 roku (benzyna, moc silnika: 101 KM) mieszkający w Mysłowicach i ubezpieczający pojazdy od ponad 10 lat, w ciągu których nie spowodował żadnej szkody. Samochód ma na liczniku 30 tys. km i jest użytkowany tylko w celach prywatnych. Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA w przypadku ubezpieczania tego samochodu zaproponowało:

 • ubezpieczenie OC Plus (z możliwością bezpłatnego wyrobienia Zielonej Karty oraz Assistance Midi) za 761 zł,
 • pakiet ubezpieczeń OC + AC (ze stałą sumą ubezpieczenia, kosztorysowym wariantem likwidacji szkody, naprawą na częściach zamiennych, bez amortyzacji i udziału własnego) za 1658 zł,
 • pakiet ubezpieczeń OC + AC (ze zmienną sumą ubezpieczenia, naprawą w autoryzowanym serwisie na częściach oryginalnych, bez amortyzacji części i udziału własnego) za 2152 zł.

Do każdej z tych ofert można dokupić NNW kierowcy i pasażerów z sumą ubezpieczenia do 150 tys. zł, Assistance w wariancie Standard, Premium lub Prestiż, ubezpieczenie bagażu i opon, a także samochód zastępczy do 5 dni po wypadku i Pomoc medyczną 24h. Możesz też wybrać, czy chcesz zapłacić za polisę jednorazowo, czy w dwóch lub czterech ratach.

grafika

Kalkulator OC UNIQA – zalety

 • Przejrzysty formularz, który składa się tylko z niezbędnych pytań.
 • Przy wykonywaniu kalkulacji można pobrać dane z bazy UFG, co przyspieszy cały proces.
 • Przy poszczególnych pytaniach umieszczono ikony informacyjne, po kliknięciu których wyświetla się podpowiedź.
 • Na etapie wyboru oferty można zdecydować się na zakup dodatkowych ubezpieczeń.
 • Przy przeprowadzaniu kalkulacji pojawiają się odnośniki do dokumentu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz regulaminów, z którymi warto się zapoznać przed sfinalizowaniem transakcji.
 • W kalkulatorze ubezpieczeń UNIQA można kupić ubezpieczenie także m.in. dla motocykla i przyczepy.

Przeczytaj też: Kalkulator OC mtu24 – zalety i wady. Jak kupić ubezpieczenie samochodu w mtu24

FAQ – najczęściej zadawane pytania o kalkulator ubezpieczeń UNIQA

Czy do wyliczenia składki ubezpieczeniowej w kalkulatorze UNIQA konieczne jest wpisywanie danych osobowych?
Czy w kalkulatorze Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA można ubezpieczyć motocykl?
Czy wyliczenie składki ubezpieczeniowej w kalkulatorze UNIQA jest płatne?
Jak mogę porównać oferty UNIQA z ofertami innych ubezpieczycieli?
Czy za wydanie Zielonej Karty w Towarzystwie Ubezpieczeń UNIQA trzeba płacić?
PODSUMOWANIE
 • Za pomocą kalkulatora OC UNIQA można w kilka minut znaleźć ubezpieczenie samochodu.
 • W formularzu znajdują się standardowe pytania o pojazd, sposób jego użytkowania i o właściciela oraz dodatkowych kierowców.
 • Po kalkulacji składki kierowca otrzymuje 3 oferty ubezpieczenia auta – OC Plus i dwa pakiety OC + AC.
Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC