Ile kosztuje ubezpieczenie BMW? Najtańsze OC za 234 zł!

OC dla pojazdów marki BMW jest jednym z najdroższych w ubezpieczaniu spośród samochodów segmentu premium. Sprawdź, ile wynosi cena OC dla BMW!

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia BMW w ostatnich miesiącach?

Samochody marki BMW od wielu miesięcy uchodzą za jedne z droższych w ubezpieczaniu. Wszystko dlatego, że auta tego producenta są częstym obiektem zainteresowań młodych kierowców, którzy szukają pojazdu z dużym silnikiem, a jednocześnie nie mają jeszcze wystarczającego doświadczenia na drodze, co znacznie podnosi ryzyko uczestnictwa w wypadku drogowym.

Średnia cena ubezpieczenia BMW zazwyczaj utrzymywała się na poziomie powyżej 1000 zł lub kilka złotych poniżej tego progu. Ciekawą sytuację odnotowano jednak w kwietniu 2021 roku, kiedy to średnia składka aut tej marki spadła do 849 zł, co w tym miesiącu pozwala uznać ją za średnio drogi, a nie jeden z najdroższych samochodów w ubezpieczaniu. Niestety, kolejne miesiące przyniosły ponowny wzrost średnich cen OC dla BMW.

BMW - średnie ceny OC

Najtańsze OC dla BMW za 234 zł!

Okazuje się, że wśród właścicieli BMW znajdują się tacy, którym udało się tanio ubezpieczyć swoje cztery kółka. Jak wynika z lipcowych danych Mubi, najtańsze OC dla swojego BMW Serii 3 o pojemności 1,6 l znalazł 50-letni mieszkaniec Radłowa. Koszt jego ubezpieczenia to jedynie 234 zł – można więc znaleźć bardzo tanią polisę na samochodów tej marki!

Najtańsze ubezpieczenie dla samochodów marki BMW znajdowali przeważnie doświadczeni kierowcy. Ich wiek, staż za kierownicą oraz w większości przypadków bezszkodowa historia ubezpieczenia pozwoliły zniwelować wpływ samochodu uważanego za ryzykowny w ubezpieczaniu na cenę OC.

W przypadku młodego i niedoświadczonego kierowcy ubezpieczenie BMW może okazać się dużo droższe. Dlatego też BMW nie wydaje się odpowiednim autem dla kierowcy bez doświadczenia, który chciałby zaoszczędzić na ubezpieczeniu.

SamochódDane kierowcyNajniższa cena OC BMW
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,6 l)50-letni mężczyzna z Radłowa234 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 2,0 l)42-letni mężczyzna z powiatu staszowskiego251 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,8 l)30-letni mężczyzna z powiatu łańcuckiego254 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 2,0 l)57-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego268 zł
BMW Seria 6 (pojemność silnika: 3,4 l)41-letni mężczyzna z Andrychowa269 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,8 l)41-letni mężczyzna z Morąga273 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 2,0 l)26-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego275 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,8 l)68-letnia kobieta z Olkusza276 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 2,0 l)54-letni mężczyzna z Limanowej289 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,8 l)41-letni mężczyzna z Wieliczki289 zł
Dane na podstawie kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Mubi [lipiec 2021]

Najtańsze OC poszczególnych modeli BMW

Seria 3, Seria 6 i Z3  – to modele BMW, których OC wyceniono najtaniej. Najtańsze ubezpieczenie tych samochodów kosztowało kolejno w porównywarce OC Mubi 234 zł, 269 zł i 300 zł.

SamochódNajtańsze OC
w lipcu 2021 roku
BMW Seria 3234 zł
BMW Seria 6269 zł
BMW Z3300 zł
BMW Seria 7308 zł
BMW Seria 5320 zł
BMW i3320 zł
BMW X3342 zł
BMW Seria 1346 zł
BMW Seria 4347 zł
BMW 320i361 zł
BMW Z4361 zł
BMW X1367 zł
BMW Seria 2371 zł
BMW 318i375 zł
BMW X5386 zł
BMW 335i415 zł
BMW 325i489 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli BMW w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021].

Ceny OC BMW a ceny ubezpieczenia innych marek

Stosunkowo dobre wiadomości dla miłośników BMW są takie, że średnie ceny OC tej marki od kilku miesięcy utrzymują się na poziomie poniżej 1000 zł. Niestety, wciąż są to jedne z najwyższych stawek ubezpieczeń – jak wynika z danych kalkulatora ubezpieczeń Mubi, średnia cena OC BMW w lipcu 2021 roku (968 zł) była aż o 193 zł wyższa od średniej ceny ubezpieczenia samochodu wyliczonej dla wszystkich kierowców (775 zł).

Nie może zatem dziwić, że gdy porównamy koszty ubezpieczenia BMW z cenami OC innych marek, zauważymy, że wyższe składki od kierowców samochodów niemieckiego producenta płacą właściciele aut jedynie pięciu marek. Od najtańszego w ubezpieczeniu Isuzu dzieli BMW aż 470 zł różnicy, ale z drugiej strony, do najdroższego OC Lamborghini brakuje jeszcze więcej – 534 zł.

Marka
samochodu
Średnia
cena OC
Isuzu489 zł
Dacia589 zł
Kia630 zł
Toyota671 zł
Chevrolet744 zł
Volvo788 zł
Mercedes836 zł
Lexus913 zł
BMW968 zł
Pontiac1006 zł
Iveco1006 zł
Rolls-Royce1230 zł
Ferrari1253 zł
Lamborghini1502 zł
Dane: kalkulator OC na mubi.pl, lipiec 2021.

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Przykład

Kierowca poszukujący używanego samochodu marki BMW chciał znaleźć konkretny model tego pojazdu – BMW Serii 3 z nadwoziem typu sedan. Miał prawo jazdy już ponad 20 lat, a z wykupywanego przez niego ubezpieczenia OC w ciągu ostatnich 10 lat nie zlikwidowano żadnej szkody.
Porównując oferty różnych sprzedawców, używając porównywarki Mubi i czytając artykuły w internecie, zorientował się, że najkorzystniej byłoby wybrać samochód o małej lub średniej pojemności silnika. Dla BMW z silnikiem o pojemności 1,6 l najtańsze OC znalazł w TUZ Ubezpieczenia za 396 zł, a najtańszy pełen pakiet ubezpieczeń – za 967 zł w Unice. Gdyby wybrał sedana z największym możliwym silnikiem (3,0 l), za OC zapłaciłby przynajmniej 430 zł (w TUZ), a za pakiet OC, AC, assistance i NNW – 1624 zł (w Unice).

Najtańsze OC i AC dla BMW za mniej niż 1000 zł

Samochody marki BMW można zaklasyfikować do segmentu premium. Pojazdy tego typu stają się często obiektem polowania ze strony złodziei. Jednocześnie ich wysoka wartość sprawia, że naprawa uszkodzeń staje się bardzo kosztowna. W takie sytuacji rozsądnym rozwiązaniem wydaje się objęcie auta dodatkową ochroną autocasco.

Sprawdźmy, ile za pakiet OC + AC musiałby zapłacić 38-letni mężczyzna z Lądka Zdroju (żonaty, z dwójką dzieci), który od 20 lat jeździ bezszkodowo. Swój samochód – BMW Serii 3 (pojemność silnika: 1,6 l) z 2010 roku – parkuje we wspólnym garażu. Auto ma na liczniku 120 tys. km.

Firma ubezpieczeniowaZakres ubezpieczeniaCena
AvivaOC + AC + NNW + Assistance998 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1135 zł
LINK4OC + AC + NNW + Assistance1170 zł
UniqaOC + AC + NNW + Assistance1209 zł
TUZ UbezpieczeniaOC + AC + NNW + Assistance1387 zł
BeesafeOC + AC + Assistance1557 zł
mtu24.plOC + AC + NNW + Assistance2633 zł
Najtańsze OC i AC BMW – sierpień 2021

Ceny AC nierzadko odstraszają kierowców. Jednakże kupując OC i AC w pakiecie, można obniżyć koszt ubezpieczenia.

Dlaczego OC BMW jest tak drogie?

Odpowiedź po części tkwi pod maską. Na cenę ubezpieczenia składa się wiele czynników. Z jednej strony, ubezpieczyciele uwzględniają profil kierowcy, jego wiek, doświadczenie za kółkiem, historię ubezpieczenia, miejsce zamieszkania, itd. Z drugiej strony, towarzystwa ubezpieczeniowe oceniają samochód. Zwracają przy tym uwagę na wpływ poszczególnych parametrów technicznych pojazdu na ryzyko szkody.

Szczególne znaczenie przy cenie ubezpieczenia ma pojemność silnika. Ubezpieczyciele stoją na stanowisku, że auta o mniejszej pojemności silnika są wolniejsze i słabsze, przez co powodują mniej szkód. Dlatego też cena ubezpieczenia wzrasta wraz z powiększeniem się mocy silnika.

Tymczasem samochody marki BMW cechuje duża pojemność silnika, co zazwyczaj odbija się na cenach ubezpieczeń samochodowych. Trzy popularne serie BMW dysponują silnikami o pojemności od 1,5 l do 3,0 l.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC dla BMW

Planuję kupić BMW. Jakiej ceny OC powinienem się spodziewać?
Na OC dla BMW zwykle trzeba wydać ponad 1000 zł, czyli znacznie więcej, niż wynosi średnia cena ubezpieczenia dla wszystkich kierowców. Pomimo że od kilku miesięcy ceny ubezpieczenia dla BMW są nieco niższe, to wciąż znacznie tańsze polisy mogą kupić nie tylko właściciele np. Dacii, Toyoty czy Skody, ale również innych marek uważanych za prestiżowe.
Czemu właściciele BMW płacą za OC więcej od innych?
Właściciele BMW mają o tyle gorszą pozycję wyjściową przy ustalaniu składki OC, że samochody ich marki wypadają kiepsko pod względem czynników, które mają znaczenie przy wyliczaniu ceny ubezpieczenia. Chodzi tu przede wszystkim o sporą pojemność silnika, która według ubezpieczycieli zwiększa ryzyko spowodowania szkody, a tym samym podnosi cenę polisy.
Czy BMW można w ogóle tanio ubezpieczyć?
Jak najbardziej, ale na pewno nie uda się to wszystkim. Największe szanse mają doświadczeni kierowcy, których wieloletni staż za kierownicą i bezszkodowa jazda pozwalają na obniżenie ceny ubezpieczenia nawet poniżej 300 zł. Jeżeli jednak jesteś osobą młodą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z samochodem, a zależy Ci na niedrogim OC, BMW może nie być najlepszym wyborem na start.
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena ubezpieczenia BMW to 968 zł.
  • Nawet posiadacze BMW mogą liczyć na niską składkę ubezpieczeniową. Najtańsze oferty OC otrzymali doświadczeni kierowcy.
  • Najtańsze OC BMW wyniosło 234 zł.
  • Najtańszymi w ubezpieczaniu modelami BMW są: BMW Seria 3, BMW Seria 6 oraz BMW Z3.
  • Średnia cena OC BMW w lipcu jest aż o 193 zł wyższa niż średnia wyliczona dla wszystkich użytkowników Mubi, którzy w tym miesiącu szukali polisy.
  • Ceny pakietów OC + AC dla samochodów marki BMW zaczynają się poniżej 1000 zł.
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji

1 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Nawet ja wiem, że częste wypadki samochodowe są niestety spowodowane przez kierowców samochodów BMW.Tanie ubezpieczenie BMW należy do rzadkości, ale tutaj cena jest dośc fajna