Ile kosztuje OC Land Rovera? Kierowcy kupują ubezpieczenie za 298 zł

Samochody marki Land Rover nie należą do najpopularniejszych modeli. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar w 2021 roku zarejestrowano zaledwie 1720 takich pojazdów. To bardzo niewielka liczba, jeśli porównamy ją z przypadkami rejestracji Toyoty (prawie 80 tys.), Skody (45 tys.) czy Volkswagena (prawie 40 tys.). Czy ma to odbicie w kosztach OC tej marki?

Czy mniejsza popularność samochodów tej marki jest związana z dużymi kosztami ubezpieczenia auta? Średnia cena – 655 zł – nie jest wcale najwyższa. Ile dokładnie za OC płacą właściciele Land Rovera?

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Land Rovera w ostatnich miesiącach?

Ceny ubezpieczenia OC posiadaczy Land Roverów są zróżnicowane i potrafią się zmieniać na przestrzeni roku. Od kliku miesięcy średnie stawki ubezpieczenia tej marki nieco się jednak ustabilizowały, nie przekraczając poziomu 800 zł. Obecnie stawka za ubezpieczenie Land Rovera nie jest przesadnie wysoka – wynosi 655 zł. Wcześniej jednak ceny bywały wyższe. Sięgały nawet powyżej 1000 zł!

Najtańsze OC dla Land Rovera za 300 zł!

Ceny ubezpieczenia OC samochodów marki Land Rover zaczynają się już od 298 zł. Najtańsze OC wyliczył w porównywarce Mubi 67-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, jeżdżący Land Roverem Freelander z silnikiem o pojemności 2,0 l. Propozycję składki OC poniżej 360 zł otrzymało jeszcze kilku właścicieli Land Roverów. Ceny ich ubezpieczenia są niskie, mimo że pojemność silnika samochodu jest znaczna (około lub powyżej 2,0 l).

Cena OC Land RoveraDane samochodu i właściciela
298 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l) 67-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego
320 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l) 42-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego
333 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l) 59-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego
338 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 2,5 l) 38-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego
342 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 1,8 l) 37-letni mieszkaniec Oświęcimia
342 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 2,5 l) 26-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą
350 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 4,0 l) 46-letni mieszkaniec Warszawy
352 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l) 30-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego
359 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 1,8 l) 56-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej
359 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 2,5 l) 54-letni mieszkaniec Wolina
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Land Roverów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Najtańsze OC poszczególnych modeli Land Rovera

W porównywarce ubezpieczeń Mubi właściciele Land Roverów wykonywali kalkulację przede wszystkim dla czterech modeli tego samochodu. Najtańszy w ubezpieczaniu okazał się Land Rover Freelander, którego OC wyniosło 298 zł. Na niskie składki mogli też liczyć właściciele Land Rovera Discovery, którego najkorzystniejsza składka wyniosła 338 zł. Niewiele więcej – odpowiednio 368 zł i 393 zł – za OC zapłacili kierowcy Land Rovera Range Rovera i Land Rovera Defendera.

SamochódNajtańsze OC w kwietniu 2022 roku
Land Rover Freelander298 zł
Land Rover Range Rover368 zł
Land Rover Defender393 zł
Land Rover Discovery338 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Land Roverów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Jak ceny OC Land Rovera wypadają na tle innych marek?

Średnia składka, jaką właściciele Land Rovera wyliczali w kwietniu 2022 roku nie była ani najniższą, ani najwyższą wśród pozostałych marek samochodowych. 655 zł, bo tyle wynosiła średnia cena OC dla tego typu samochodów, była 20. wynikiem w kolejności, plasując się w środku stawki 61 marek. Droższe były ubezpieczenia m.in. Audi, BMW, Ferrari i Lamborghini. Tańsze okazało się z kolei m.in. ubezpieczenie dla Dacii, Suzuki, Kii i Daihatsu.

Marka samochoduŚrednia cena OC w kwietniu 2022 roku
Dacia550 zł
Daihatsu605 zł
Suzuki582 zł
Skoda614 zł
Kia580 zł
Jeep675 zł
Peugeot682 zł
Honda709 zł
Land Rover655 zł
Saab832 zł
Mercedes777 zł
Audi808 zł
BMW907 zł
Ferrari921 zł
Lamborghini1277 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022].

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Składka ubezpieczeniowa dla kierowców i ich samochodów jest wyliczana przez ubezpieczycieli indywidualnie. Oznacza to, że nie ma jednego cennika, który obowiązywałby wszystkie ubezpieczalnie i wszystkich właścicieli samochodów. Cena ubezpieczenia zależy bowiem od wielu czynników charakteryzujących zarówno samochód, jak i jego posiadacza.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

W porównywarkach ubezpieczeniowych kierowcy mogą spodziewać się pytań o doświadczenie na drodze, liczbę spowodowanych kolizji, miejsce zamieszkaniapojemność silnika, czy też markę pojazdu. To właśnie te ostatnie czynniki mają duży wpływ na to, jaką cenę za ubezpieczenie samochodu zapłaci jego właściciel.

Jak bardzo mogą się różnić ceny ubezpieczenia tego samego modelu samochodu dla różnych kierowców? Sprawdziliśmy to na przykładzie trzech różnych właścicieli Land Rovera Freelandera z 2014 roku (benzyna, pojemność silnika: 2,0 l).

KierowcaCena najtańszego OCCena najtańszego pakietu z AC
54-letni mężczyzna z Katowic, prawo jazdy od 1990 roku, bez szkód w historii ubezpieczenia561 zł (Trasti)1180 zł (mtu24.pl)
37-letnia kobieta z Inowrocławia, prawo jazdy od 2007 roku, jedna szkoda w ostatnim roku678 zł (Uniqa)1069 zł (mtu24.pl)
24-letni mężczyzna z Warszawy, prawo jazdy od 2017 roku, bez szkód w historii ubezpieczenia1073 zł (Uniqa)1554 zł (mtu24.pl)
Dane na podstawie obliczeń w porównywarce OC/AC Mubi (5.05.2022).

Zdecydowanie najwięcej za ubezpieczenie Land Rovera musi zapłacić najmłodszy kierowca. Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele podwyższają stawki OC dla osób w wieku 18-25 lat, uważając ich za grupę klientów podwyższonego ryzyka. Nie znaczy to jednak, że są oni skazani na drogie polisy – jednym ze skutecznych sposobów na obniżenie kosztów OC dla młodych kierowców jest np. uczynienie starszej osoby współwłaścicielem samochodu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o cenę OC Land Rovera

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC Land Rovera?

Ceny OC dla aut marki Land Rover są dość wysokie. Wprawdzie według danych Mubi ich właściciele płacili za ubezpieczenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy poniżej 800 zł, jednak wcześniej koszty ubezpieczenia potrafiły wynieść nawet ponad 1000 zł. Ze względu na spore, wynoszące nawet kilkaset złotych wahania cen, warto korzystać z kalkulatora OC AC, dzięki któremu można znaleźć najlepszą ofertę na rynku.

Czy Land Rovera można ubezpieczyć tanio?

Tak. Trzeba pamiętać, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników dotyczących zarówno kierowcy, jak i jego samochodu, dlatego mogą się one od siebie znacząco różnić. Korzystając z porównywarki Mubi, niektórym właścicielom Land Roverów udało się znaleźć OC ponad dwa razy tańsze od pozostałych, co oznaczało, że płacili składki poniżej 400 zł.

Czy Land Rover jest najdroższą marką pod względem ubezpieczenia OC?

Nie. Średnie ceny OC Land Rovera nie są najniższe, ale wiele marek samochodów wypada pod tym względem jeszcze mniej korzystnie. Z większymi kosztami ubezpieczenia muszą się liczyć m.in. właściciele Lamborghini, Ferrari, BMW czy Audi. Podobne składki płacą kierowcy m.in. Tesli czy Skody, a wyraźnie mniejsze właściciele aut marek Kia czy Dacia.

PODSUMOWANIE
  • Land Rovery są ubezpieczane średnio za 655 zł.
  • Najtańsze OC samochodu marki Land Rover kosztowało 298 zł.
  • Modelami Land Rovera, które są ubezpieczane najtaniej są: Land Rover Freelander, Land Rover Range Rover i Land Rover Discovery.
  • Marka Land Rover znajduje się na 20. miejscu wśród najtaniej ubezpieczanych marek samochodowych.
  • Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy nie tylko od marki pojazdu, ale także od jego modelu, pojemności silnika i wielu innych czynników.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

2 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Wszystko zależy od kierowcy, silnika pojazdu, ale fakt ubezpieczenie land rover 'a wcale mnie nie zaskoczyło negatywnie ;)
avatar autora komentarza
Mój mąż korzystał z Waszego kalkulatora i rzeczywiście oc land rover było w tej kwocie. To prawda ceny mogą wychodzić atrakcyjne.