Ile kosztuje OC Land Rovera? Kierowcy kupują ubezpieczenie za 280 zł

Samochody marki Land Rover nie należą do najpopularniejszych modeli. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar w 2020 roku zarejestrowano zaledwie 1281 takich pojazdów. To bardzo niewielka liczba, jeśli porównamy ją z przypadkami rejestracji Toyoty (ponad 60 tys.), Skody (ok. 56 tys.) czy Volkswagena (ok. 37 tys.) podanymi przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Czy mniejsza popularność samochodów tej marki jest związana z dużymi kosztami ubezpieczenia auta? Średnia cena – 771 zł – nie jest jednak najwyższa. Ile za OC płacą właściciele Land Rovera?

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Land Rovera w ostatnich miesiącach?

Ceny ubezpieczenia OC posiadaczy Land Roverów są zróżnicowane i potrafią się zmieniać na przestrzeni kilku miesięcy. Obecnie stawka za ubezpieczenie Land Rovera nie jest przesadnie wysoka – wynosi 771 zł. Wcześniej jednak ceny były nieco wyższe. W lutym bieżącego roku sięgały nawet powyżej 1000 zł. Zazwyczaj jednak utrzymują się na poziomie między 800 a 900 zł, a od kilku miesięcy nawet poniżej 800 zł.

Land Rover - średnie ceny OC

Najtańsze OC dla Land Rovera za 280 zł!

Ceny ubezpieczenia OC samochodów marki Land Rover zaczynają się już od 280 zł. Najtańsze OC wyliczył w porównywarce Mubi 36-letni mieszkaniec Zamościa, jeżdżący Land Roverem Freelander z silnikiem o pojemności 1,8 l. Propozycję składki OC wynoszącej ok. 300-400 zł otrzymało jeszcze kilku właścicieli Land Roverów. Ceny ich ubezpieczenia są niskie, mimo że pojemność silnika samochodu jest znaczna (około lub powyżej 2,0 l).

Cena OC Land Rovera Dane samochodu i właściciela
280 złLand Rover Freelander
(pojemność silnika: 1,8 l) 36-letni mieszkaniec Zamościa
280 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l)
43-letni mieszkaniec Mielca
327 złLand Rover Range Rover (pojemność silnika: 2,5 l)
64-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego
337 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l)
33-letni mieszkaniec Sułkowic
340 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 2,5 l)
61-letni mieszkaniec Góry
340 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l)
56-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego
342 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 2,0 l)
57-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego
342 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 1,8 l)
54-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego
354 złLand Rover Discovery (pojemność silnika: 2,5 l)
30-letni mieszkaniec powiatu leskiego
356 złLand Rover Freelander (pojemność silnika: 1,8 l)
61-letni mieszkaniec Lublina
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Land Roverów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021].

Najtańsze OC poszczególnych modeli Land Rovera

W porównywarce ubezpieczeń Mubi właściciele Land Roverów wykonywali kalkulację przede wszystkim dla trzech modeli tego samochodu. Najtańszy w ubezpieczaniu okazał się Land Rover Freelander, którego OC wyniosło 280 zł. Na niskie składki mogli też liczyć właściciele Land Rovera Range Rovera, którego najkorzystniejsza składka wyniosła 327 zł. Kierowca Land Rovera Discovery zapłacił z kolei najmniej 340 zł. Droższe okazały się natomiast ceny OC modeli Defender i Velar.

Samochód Najtańsze OC w lipcu 2021 roku
Land Rover Freelander280 zł
Land Rover Range Rover327 zł
Land Rover Discovery340 zł
Land Rover Defender614 zł
Land Rover Velar657 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Land Roverów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Jak ceny OC Land Rovera wypadają na tle innych marek?

Średnia składka, jaką właściciele Land Rovera wyliczali w lipcu 2021 roku nie była ani najniższą, ani najwyższą wśród pozostałych marek samochodowych. 771 zł, bo tyle wynosiła średnia cena OC dla tego typu samochodów, była 30. wynikiem w kolejności, plasując się w środku stawki 58 marek. Droższe były ubezpieczenia m.in. Audi, BMW, Ferrari i Lamborghini. Tańsze okazało się z kolei m.in. ubezpieczenie dla Dacii, Suzuki, Kii i Daihatsu.

Marka samochoduŚrednia cena OC w lipcu 2021 roku
Dacia589 zł
Daihatsu605 zł
Suzuki623 zł
Kia630 zł
Land Rover771 zł
Honda799 zł
Mercedes836 zł
Audi860 zł
Dodge912 zł
BMW968 zł
Ferrari1253 zł
Lamborghini1502 zł

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Składka ubezpieczeniowa dla kierowców i ich samochodów jest wyliczana przez ubezpieczycieli indywidualnie. Oznacza to, że nie ma jednego cennika, który obowiązywałby wszystkie ubezpieczalnie i wszystkich właścicieli samochodów. Cena ubezpieczenia zależy bowiem od wielu czynników charakteryzujących zarówno samochód, jak i jego posiadacza.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

W porównywarkach ubezpieczeniowych kierowcy mogą spodziewać się pytań o doświadczenie na drodze, liczbę spowodowanych kolizji, miejsce zamieszkaniapojemność silnika, czy też markę pojazdu. To właśnie te ostatnie czynniki mają duży wpływ na to, jaką cenę za ubezpieczenie samochodu zapłaci jego właściciel.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o cenę OC Land Rovera

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC Land Rovera?
Ceny OC dla aut marki Land Rover są dość wysokie. Wprawdzie według danych Mubi ich właściciele płacili za ubezpieczenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy poniżej 800 zł, jednak wcześniej koszty ubezpieczenia potrafiły wynieść nawet ponad 1000 zł. Ze względu na spore, wynoszące nawet kilkaset złotych wahania cen, warto korzystać z kalkulatora OC AC, dzięki któremu można znaleźć najlepszą ofertę na rynku.
Czy Land Rovera można ubezpieczyć tanio?
Tak. Trzeba pamiętać, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników dotyczących zarówno kierowcy, jak i jego samochodu, dlatego mogą się one od siebie znacząco różnić. Korzystając z porównywarki Mubi, niektórym właścicielom Land Roverów udało się znaleźć OC ponad dwa razy tańsze od pozostałych, co oznaczało, że płacili składki poniżej 400, a nawet 300 zł.
Czy Land Rover jest najdroższą marką pod względem ubezpieczenia OC?
Nie. Średnie ceny OC Land Rovera nie są najniższe, ale wiele marek samochodów wypada pod tym względem jeszcze mniej korzystnie. Z większymi kosztami ubezpieczenia muszą się liczyć m.in. właściciele Lamborghini, Ferrari, BMW czy Audi. Podobne składki płacą kierowcy m.in. Mercedesów i Dodge’ów, a wyraźnie mniejsze właściciele aut marek Kia czy Dacia.
PODSUMOWANIE
  • Land Rovery są ubezpieczane średnio za 771 zł.
  • Najtańsze OC samochodu marki Land Rover kosztowało 280 zł.
  • Modelami Land Rovera, które są ubezpieczane najtaniej są: Land Rover Freelander, Land Rover Range Rover i Land Rover Discovery.
  • Marka Land Rover znajduje się na 30. miejscu wśród najtaniej ubezpieczanych marek samochodowych.
  • Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy nie tylko od marki pojazdu, ale także od jego modelu, pojemności silnika i wielu innych czynników.

Źródła:

Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji

2 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Wszystko zależy od kierowcy, silnika pojazdu, ale fakt ubezpieczenie land rover 'a wcale mnie nie zaskoczyło negatywnie ;)
avatar autora komentarza
Mój mąż korzystał z Waszego kalkulatora i rzeczywiście oc land rover było w tej kwocie. To prawda ceny mogą wychodzić atrakcyjne.