Ile kosztuje ubezpieczenie Citroena? Najtańsze OC za 300 zł!

Ubezpieczenie Citroena kosztuje średnio 665 zł, czyli prawie 100 zł mniej niż wynosi średnia krajowa obejmująca wszystkie marki w Polsce. Ile kosztuje najtańsze OC Citroena? Jak ceny ubezpieczenia samochodów tej marki wyglądają na tle cen OC innych? Za ile ubezpieczane są poszczególne modele Citroena?

Podobnie jak Suzuki, Honda czy Nissan, Citroen nie cieszy się tak dużą popularnością, jak Skody, Volkswageny czy Toyoty. W 2020 roku zarejestrowano 8082 auta marki Citroen. To prawie ośmiokrotnie mniej niż najpopularniejsze wymienione wyżej pojazdy.

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Citroena w ostatnich miesiącach?

Składki OC Citroena utrzymują się na dość niskim poziomie i już od kilku miesięcy nie przekraczają 700 zł, jednocześnie systematycznie się obniżając. Najlepszym potwierdzeniem dobrego trendu jest średnia cena z września, która okazała się najniższą w ciągu ostatniego roku. Dla porównania, w listopadzie 2020 roku właściciele Citroenów płacili za OC średnio 756 zł, czyli o niemal 100 zł więcej, niż w tym momencie.

Jednym z czynników, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC auta jest jego marka. Jednak trzeba pamiętać, że ubezpieczyciele biorą pod uwagę również inne informacje o samochodzie i jego właścicielu, m.in. pojemność silnika, rodzaj paliwa, przebieg (również ten planowany), wiek kierowcy, jego doświadczenie na drodze i szkodowość.

CZY WIESZ, ŻE …

Elementy pojazdów marki Citroën są produkowane w polskiej fabryce w Wałbrzychu. W zakładzie Toyota Motor Manufacturing Poland wytwarza się bowiem nie tylko części do pojazdów marki Toyota, ale i elementy wykorzystywane w konstrukcji aut Peugeota i Citroëna.

Najtańsze OC Citroena za 300 zł!

OC dla Citroena jest dostępne nawet w cenie około 300 zł. Najtańsze ubezpieczenie zaoferowano we wrześniu kilku kierowcom, m.in. 57-letniej właścicielce Citroena C1 (pojemność silnika: 1,4 l). Oprócz niej tanie OC wyliczyło jeszcze sporo innych właścicieli Citroena.

Cena OC Citroena Dane samochodu i właściciela
300 złCitroen C1 (pojemność silnika: 1,4 l) 57-letnia kobieta z powiatu rzeszowskiego
300 złCitroen C3 (pojemność silnika: 1,4 l) 42-letni mężczyzna z Opalenicy
300 złCitroen C1 (pojemność silnika: 1,0 l) 44-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego
300 złCitroen ZX (pojemność silnika: 1,4 l) 62-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego
300 złCitroen C3 (pojemność silnika: 1,4 l) 55-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego
301 złCitroen C3 (pojemność silnika: 1,4 l) 44-letni mężczyzna z powiatu złotowskiego
303 złCitroen C5 (pojemność silnika: 1,6 l) 34-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego
303 złCitroen C5 (pojemność silnika: 1,6 l) 49-letni mężczyzna z powiatu brzeskiego
303 złCitroen C4 Picasso (pojemność silnika: 1,7 l) 37-letni mężczyzna z Przemyśla
311 złCitroen C4 (pojemność silnika: 1,6 l) 37-letni mężczyzna z powiatu sokólskiego

Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Citroen w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Najtańsze OC poszczególnych modeli Citroena

Na podstawie kalkulacji wykonanych w porównywarce ubezpieczeń Mubi, można zobaczyć, że ceny OC dla Citroenów różnią się także w przypadku każdego modelu auta tej marki. Na cenę wpływa nie tyle sam model, co inne parametry samochodu i dane właściciela.

Najtańsze OC, które kosztowało zaledwie 300 zł, wyliczono dla trzech modeli Citroena – C1, C3 oraz ZX. Niewiele droższe było ubezpieczenie Citroena C5 oraz C4 Picasso, które kosztowało 303 zł. Dalej w kolejności było m.in. OC Citroena C4 za 311 zł i Citroena Xsary Picasso, które kosztowało 330 zł.

SamochódNajtańsze OC
we wrześniu 2021 roku
Citroen C1300 zł
Citroen C3300 zł
Citroen ZX300 zł
Citroen C5303 zł
Citroen C4 Picasso303 zł
Citroen C4311 zł
Citroen Xsara Picasso330 zł
Citroen C2342 zł
Citroen Berlingo342 zł
Citroen C3 Picasso342 zł
Citroen Xsara342 zł
Citroen C3 Aircross342 zł
Citroen Saxo344 zł
Citroen DS4349 zł
Citroen C-Elysee371 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Citroen w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Ceny OC Citroena a ceny ubezpieczenia innych marek

Średnie ceny OC Citroena pozwalają mu zająć 15. pozycję wśród marek z najniższymi składkami ubezpieczeniowymi. Taniej ubezpieczane są m.in. marki: Toyota, Dacia oraz Kia.

Marki samochodów, które były droższe w ubezpieczaniu to m.in.: Lamborghini, BMW, Jaguar, Mercedes i Honda.

Marka samochodu Średnia cena OC
we wrześniu 2021 roku
Dacia545 zł
Kia638 zł
Toyota647 zł
Citroen665 zł
Ford715 zł
Volkswagen751 zł
Honda781 zł
Mercedes826 zł
Jaguar893 zł
BMW954 zł
Lamborghini1395 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Citroena

Za ile można kupić OC Citroena?
Ubezpieczenie OC Citroena można było we wrześniu kupić średnio za 665 zł, czyli poniżej średniej dla wszystkich marek. W ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena wahała się między 665 zł a 756 zł. Właściciele samochodów tej francuskiej marki mogą więc spodziewać się stabilnych i niskich cen ubezpieczenia OC.
Dlaczego niektórzy właściciele Citroenów znajdą polisy OC za 300 zł?
Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu zmiennych. Ubezpieczyciele obliczają składki na podstawie danych o właścicielu (wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą), sposobu użytkowania pojazdu (przebieg, dodatkowi kierowcy, przeznaczenie) oraz parametrów auta (marka, model, pojemność silnika). Właściciele Citroenów, którzy znaleźli na Mubi ubezpieczenie OC za 300 zł, byli doświadczonymi kierowcami z niewielkich miejscowości i jeździli autami o małej pojemności silnika.
Jak wypadają ceny OC Citroena na tle innych marek?
Średnia cena ubezpieczenia OC Citroena jest niższa niż średnia dla wszystkich aut. Jednak marki słynące z niewielkich samochodów miejskich można zazwyczaj ubezpieczyć taniej. Są to na przykład Toyota, Dacia i Kia. Z kolei za polisę OC na samochody z dużymi silnikami marek premium trzeba zapłacić więcej. Mowa tutaj o BMW, Mercedesie czy Jaguarze.
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC Citroena we wrześniu wyniosła 665 zł, czyli prawie 100 zł mniej niż średnia dla całego kraju.
  • Wrześniowa cena OC Citroena była najniższą wyliczoną dla tej marki w ciągu ostatnich miesięcy.
  • Kilkunastu właścicielom Citroenów udało się obliczyć najtańsze OC za 300 zł.
  • Najtańsze w ubezpieczeniu okazały się Citroeny C1, C3, C5, ZX i C4 Picasso.
  • Średnia cena OC Citroena we wrześniu była 15. wynikiem wśród wszystkich marek samochodowych.

Źródła:

  • Raport PZPM Pierwsze rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t Grudzień 2020: https://www.pzpm.org.pl/pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-samochody-osobowe-i-dostawcze/Rok-2020/Grudzien-2020r
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Dołącz do dyskusji

1 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Ja akurat ubezpiecenie Citroen mam w całkiem spoko cenie. Lubię jak ceny co roku zmieniają się na moją korzyść, nic tylko jeździć z przyjemnością.