Tanie OC Toyoty za mniej niż 300 zł? Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie Toyoty Yaris, RAV4, Corolla i innych!

62 771 samochodów osobowych marki Toyota zarejestrowano w Polsce w 2019 roku według raportu PZPM, w tym sporo Toyot Corolla, dzięki czemu ten model zajął 2. miejsce w rankingu najczęściej rejestrowanych samochodów osobowych. Na 5. miejscu znalazła się Toyota Yaris, a 14. i 19. miejsce zajęły odpowiednio Toyota C-HR i Toyota RAV4. Ile płacą Polacy za ubezpieczenie OC Toyoty? Sprawdź i dowiedz się, za ile możesz ubezpieczyć Toyotę!

Średnia cena ubezpieczenia OC Toyoty 2020

Tylko 670 zł – to składka OC dla właścicieli Toyot, którzy obliczyli cenę ubezpieczenia auta w kalkulatorze OC/AC na mubi.pl w grudniu 2020 roku. To ponad o 100 zł mniej niż średnia cena OC dla wszystkich kierowców korzystających z mubi.pl – 780 zł.

W artykule o ubezpieczeniu nowego samochodu podano, że jeszcze mniej zapłacili właściciele Toyot Yaris. Masz taki samochód i płacisz więcej? Jak to możliwe? Przeczytaj, dlaczego i jak profil kierowcy wpływa na cenę ubezpieczenia OC.

MiesiącCena
ubezpieczenia OC
Styczeń 2020687 zł
Luty 2020719 zł
Marzec 2020720 zł
Kwiecień 2020740 zł
Maj 2020752 zł
Czerwiec 2020735 zł
Lipiec 2020711 zł
Sierpień 2020722 zł
Wrzesień 2020 723 zł
Październik 2020 711 zł
Listopad 2020 763 zł
Grudzień 2020 670 zł
Styczeń-grudzień 2020 721 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi.pl

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Najtańsze OC dla Toyoty w porównywarce ubezpieczeń Mubi

Najtańsze OC dla Toyoty w porównywarce ubezpieczeń na mubi.pl obliczył właściciel Toyoty Starlet z silnikiem o pojemności 1587 cm3. 70-letni mężczyzna zapłacił zaledwie 297 zł również dlatego, że nie znajduje się w grupie ryzyka (kierowcy w wieku 18-25 lat) i mieszka w małym mieście, co znacząco wpływa na cenę OC.

Dane
kierowcy
Cena
OC
Mężczyzna, 70 lat, Stary Sącz 297 zł
Mężczyzna, 62 lata, Lublin 300 zł
Mężczyzna, 50 lat, Zawiercie 300 zł
Kobieta, 60 lat, Ostrów Lubelski 300 zł
Mężczyzna, 46 lat, Żagań 310 zł
Mężczyzna, 46 lat, pow. kłobucki 312 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi.pl

Najniższe ceny ubezpieczenia OC dla różnych modeli Toyot

Najtańsze ubezpieczenie OC dla Toyoty w zależności od modelu w porównywarce Mubi waha się od 297 zł do 350 zł. Przeczytaj, jaki wpływ na cenę OC samochodu ma np. rodzaj paliwa.

Model
Toyoty
Cena
ubezpieczeń
Toyota Corolla 325 zł
Toyota Yaris 300 zł
Toyota C-HR 340 zł
Toyota Avensis 300 zł
Toyota Auris 342 zł
Toyota Aygo 300 zł
Toyota Verso 343 zł
Toyota Starlet 297 zł
Toyota Supra 310 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie AC Toyoty?

29-letnia Sabina kupiła używaną 5-letnią Toyotę Corolla z niskim przebiegiem, co prawda z aktualnym ubezpieczeniem OC, ale lada moment wygasającym. Sabina wie, że nie obowiązuje jej automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OC, a ze względu na ryzyko kary za przerwę w ciągłości OC musi pamiętać o podpisaniu umowy z nowym ubezpieczycielem.

Kobieta zastanawia się nad AC Toyoty, bo kupiła samochód z oszczędności i nie stać ją na drogie naprawy z własnej kieszeni. Załamałaby się, gdyby ktoś ukradł jej Toyotę spod bloku, co prawda nie nową, ale bardzo potrzebną. Ile musiałaby dopłacić Sabina za autocasco dla Toyoty?

Profil Sabiny jako kierowcy:

 • brak szkód w historii ubezpieczenia,
 • prawo jazdy od 8 lat,
 • mężatka z 4-letnim dzieckiem,
 • 30-letni mąż z prawem jazdy od 9 lat (współwłaściciel auta),
 • zamieszkała w Sochaczewie pod Warszawą.
Porównanie cen autocasco Toyoty
Firma ubezpieczeniowaPakietWarunki autocascoCena ubezpieczenia
mtu24.pl OC + AC Mini + NNW + ASS Zakres: Europa Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: 0% w szkodach związanych z żywiołami, Amortyzacja części: 0%691 zł
You Can Drive OC + AC Mini + NNW + ASS Zakres: Europa Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: 0% w szkodach związanych z żywiołami, Amortyzacja części: 0%739 zł
You Can Drive OC + AC Mini + ASS Zakres: Polska Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: 0% w szkodach związanych z żywiołami, Amortyzacja części: 0% 813 zł
LINK4 OC + AC Mini + NNW + Assistance Zakres: Europa Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: 0% w szkodach związanych z żywiołami i kradzieżą, Amortyzacja części: 0%972 zł
Wiener OC + AC + NNW + Assistance Zakres: Europa Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: szkody wypadkowe i kradzież – 1000 zł, Amortyzacja części: 0%1176 zł
Benefia OC + AC + NNW Zakres: Europa Likwidacja szkody: kosztorys, części zamienne, Udział własny: 10% w szkodach wypadkowych i kradzieży, Amortyzacja części: 10% 1944 zł

Dane na podstawie kalkulacji w porównywarce Mubi.pl (25.03.2021)

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

 • 691 zł za AC Mini w mtu24.pl,
 • 739 zł za AC Mini w You Can Drive,
 • 1176 zł za AC w TU Wiener.

Sabinie najbardziej opłaca się autocasco w mtu24.pl bez amortyzacji części i udziału własnego. Małżeństwo może się pochwalić bezszkodową jazdą, dlatego współwłaściciele otrzymują AC w dosyć niskiej cenie.

CZY WIESZ, ŻE …

Toyota jest partnerem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Prowadziła też kampanię Start Your Impossible i otworzyła w Rzymie BNKR Hybrid Skatepark, w którym wszystkie osoby aktywne, w tym niepełnosprawne, mogą ćwiczyć na rowerach, deskorolkach, a nawet wózkach inwalidzkich WCMX.

miniaturka wpisu
Jak miejsce parkowania wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

Gdzie parkować, aby ubezpieczenie było tańsze? Jak różnią się ceny w zależności od miejsca parkowania? Przeczytaj i sprawdź!

Przejdź do artykułu

OC Toyoty jest jednym z najtańszych wśród cen OC aut innych marek!

Dzięki średniej składce OC w wysokości 670 zł Toyota zajmuje 9. miejsce w rankingu marek samochodów z najtańszym ubezpieczeniem OC. OC Toyoty jest droższe o 116 zł od OC Daihatsu. Właściciele Toyot płacą kilkaset złotych mniej za OC w porównaniu do właścicieli aut marek luksusowych – BMW czy Lexusa. W największej liczbie przypadków składka OC samochodu wynosi od 700 zł do 800 zł.

Marka
samochodu
Średnia cena
ubezpieczenia OC
Daihatsu 554 zł
Dacia 605 zł
Suzuki 619 zł
Kia 638 zł
Toyota722 zł
Lexus 912 zł
BMW 992 zł
Ferrari 1097 zł
Lamborghini 1526 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi.pl

Jak tanio ubezpieczyć Toyotę?

Jednym z kilku sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC samochodu jest porównanie konkurencyjnych ofert w kalkulatorze OC/AC na mubi.pl, zwłaszcza jeśli Twoja składka ubezpieczeniowa wzrosła po kolizji lub wypadku.

Zobacz, ile na ubezpieczeniu Toyoty RAV4 z 2016 roku (rodzaj paliwa: benzyna + elektryczny, pojemność silnika: 2494 cm3) może zaoszczędzić 27-letnia Ania ze Świlczy pod Rzeszowem, która ma:

 • prawo jazdy od 9 lat,
 • miała jedną szkodę z OC 5 lat temu,
 • parkuje w indywidualnym garażu przy domu.
miniaturka wpisu
Ubezpieczenie samochodu elektrycznego i hybrydy – czy musi być drogie?

Samochodów elektrycznych jest coraz więcej na Polskich drogach. Ile kosztuje ubezpieczenie hybrydy i elektryka? Przeczytaj i sprawdź!

Przejdź do artykułu
Porównanie cen ubezpieczenia dla Toyoty RAV4 w kalkulatorze OC/AC Mubi

Zakres ubezpieczenia

OC

576

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

651

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC

712

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS

741

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC

788

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS

900

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, NNW

1124

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, NNW

1492

Porównaj oferty

Ania może ubezpieczyć Toyotę RAV4 w mtu24.pl już za 576 zł. Dopłacając 75 zł, otrzyma pakiet z NNW i Assistance w Avivie. W zestawieniu wyróżniają się także oferty You Can Drive i TU Wiener. Ania mogłaby dużo przepłacić, dlatego dobrze, że poświęciła kilka minut na porównanie ofert w darmowym kalkulatorze.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC dla BMW

Planuję kupić BMW. Jakiej ceny OC powinienem się spodziewać?
Na Twoim miejscu nie liczylibyśmy na oszczędności, ponieważ OC dla BMW należy do najdroższych w Polsce. Zwykle trzeba na nie wydać ponad 1000 zł, czyli znacznie więcej, niż wynosi średnia cena ubezpieczenia dla wszystkich kierowców. Tańsze polisy mogą kupić nie tylko właściciele np. Dacii, Toyoty czy Skody, ale również innych marek uważanych za prestiżowe, jak choćby Mercedesa czy Lexusa.
Czemu właściciele BMW płacą za OC więcej od innych?
Właściciele BMW mają o tyle gorszą pozycję wyjściową przy ustalaniu składki OC, że samochody ich marki wypadają kiepsko pod względem czynników, które mają znaczenie przy wyliczaniu ceny ubezpieczenia. Chodzi tu przede wszystkim o sporą pojemność silnika, która według ubezpieczycieli zwiększa ryzyko spowodowania szkody, a tym samym podnosi cenę polisy.
Czy BMW można w ogóle tanio ubezpieczyć?
Jak najbardziej, ale na pewno nie uda się to wszystkim. Największe szanse mają doświadczeni kierowcy, których wieloletni staż za kierownicą i bezszkodowa jazda pozwalają na obniżenie ceny ubezpieczenia nawet poniżej 400 zł. Jeżeli jednak jesteś osobą młodą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z samochodem, a zależy Ci na niedrogim OC, BMW może nie być najlepszym wyborem na start.
Oceń artykuł:
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Katarzyna Kupczyk

Tworzę poradniki o ubezpieczeniach samochodowych, ponieważ od 5 lat pracuję jako redaktor w branży ubezpieczeniowej. W tym czasie wnikliwie poznałam zarówno oferty towarzystw ubezpieczeniowych, jak i problemy kierowców. Teraz dbam o użytkowników porównywarki Mubi. W naszej bazie wiedzy możesz znaleźć odpowiedzi na trudne pytania o ubezpieczenia komunikacyjne.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!