zdjęcie autora

Joanna Kowal

Wykształcenie:
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski Dziennikarstwo
O mnie

Pasjonatka słowa pisanego. Specjalność: psychologia i finanse. Moją misją jest przekładanie skomplikowanych zagadnień na język zrozumiały dla każdego. Jako redaktor Mubi.pl wspieram kierowców przy zakupie ubezpieczeń i biorę pod lupę wszelkie formalności związane z posiadaniem samochodu.

Pytania i odpowiedzi

Słowa są najbardziej popularnym sposobem wyrażania własnych myśli, zwłaszcza dla redaktora. Jeśli miałabyś wybierać, jak inaczej komunikowałabyś się z otoczeniem?

Jestem wzrokowcem, więc do mnie najlepiej trafia obraz. Może odbiorcy podzielaliby moje zamiłowanie do pięknych obiektów uwiecznionych na fotograficznej kliszy i odczytywali przekaz płynący z fotogalerii?

Jakie są Twoje ulubione zagadnienia ubezpieczeniowe?

Wyjaśnianie trudnych terminów ubezpieczeniowych i odsłanianie zawiłości kwestii formalnych korzystania z ochrony ubezpieczeniowej to tematy, które najczęściej biorę na tapet.

Jeśli nie pracowałabyś w branży ubezpieczeniowej to...

Zajęłabym się psychologią.

Czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa?

Dla mnie poczucie bezpieczeństwa to synonim niezależności.

Jakie trzy rzeczy zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?

Jeśli miałabym zamieszkać sama na odludziu, pewnie zadbałabym o coś praktycznego. Na pewno wzięłabym ze sobą zapas wody mineralnej, z którą się nie rozstaję. Przydałby się też pewnie ciepły koc i scyzoryk.

Jak myślisz, co można zrobić, aby branża ubezpieczeniowa stała się bardziej przyjazna dla klienta?

Z racji tego, że obowiązkowe ubezpieczenie samochodu zapewnia wypłatę odszkodowania pokrzywdzonemu, a nie osobie, która wykupiła polisę, kierowcy uważają, że nie zyskują nic na takiej ochronie i liczą na niskie ceny. Choć wysokość składki jest ściśle związana z doświadczeniem ubezpieczonego, koszty związane z zakupem ubezpieczenia mogą różnić się w poszczególnych latach ubezpieczeniowych nawet o 20% czy 30% w przypadku tego samego kierowcy. Wydaje mi się, że posiadacze samochodów czuliby się pewniej, gdyby mogli liczyć na większą stabilność w tym zakresie. Zwłaszcza jeśli jeżdżą bezszkodowo już wielu lat.