zdjęcie autora

Michal Rosiak

Wykształcenie:
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławki Historia
Logo WSB Wrocław
Wyższa Szkoła Bankowa Zarządzanie
Logo WSB Wrocław
Wyższa Szkoła Bankowa E-marketing w biznesie
O mnie

Content manager w porównywarce ubezpieczeń Mubi.pl. Dba, by każdy artykuł poradnikowy pojawiający się w naszym serwisie miał odpowiednią wartość merytoryczną i nie urągał zasadom języka polskiego. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Historia oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie. Posiada sześcioletnie doświadczenie w prasie tradycyjnej i internetowej. Dzięki akademickim szlifom nauczył się krytycznego podejścia do nawet najbardziej zaufanych źródeł, co w dobie fake newsów i niesprawdzonych informacji stało się niezwykle cenną umiejętnością, zwłaszcza w tak delikatnej branży jak ubezpieczenia.

Doświadczenie nabyte podczas pracy redakcyjnej pozwala mu na swobodne operowanie słowem i wyjaśnianie nudnych, zawiłych oraz nieprzystępnych treści w interesujący sposób. W swoich tekstach zawsze stara się przemycić szczyptę humoru, bo uważa, że na nieciekawie piszących redaktorów czeka specjalny kociołek w piekle. Tuż obok ludzi piszących “bynajmniej” zamiast “przynajmniej”.

Prywatnie uwielbia trening siłowy, piesze wędrówki po górach, gry planszowe i wciągające powieści. Nie pogardzi również serialem sci-fi.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są Twoje ulubione zagadnienia ubezpieczeniowe?

Zamiłowanie do podróży sprawia, że chętnie piszę o wszystkim, co jest związane z turystyką, włączając w to ubezpieczenia turystyczne. Odkrywanie nowych miejsc, ich historii i ludzi, którzy żyją w ich tle to fascynujące zajęcie, które powinno jednak przebiegać pod dyktando bezpieczeństwa i komfortu.

Jak myślisz, co można zrobić, aby branża ubezpieczeniowa stała się bardziej przyjazna dla klienta?

Pisać, edukować, wyjaśniać. Im więcej osób będzie świadomych swoich praw i możliwości w zakresie szeroko pojętych ubezpieczeń, tym lepiej. Tam, gdzie wkracza wiedza, nie ma miejsca na nadużycia, wykorzystywanie, nieuczciwą konkurencję czy wodzenie za nos. Trzeba zrobić wszystko, by klienci ubezpieczeniowi byli bardziej świadomi. W branży, w której mamy do czynienia ze świadomym klientem, wygrywa transparentność usług i jakość produktu.

Jeśli nie pracowałbyś w branży ubezpieczeniowej to…

Nie wiedziałbym, że OWCA to Osoba Wykonująca Czynności Agencyjne!

Czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa?

Wolnością dokonywania wyborów.

Jakie trzy rzeczy zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Sagę o Wiedźminie, dwa odważniki kettlebell i nożyczki.

Słowa są najbardziej popularnym sposobem wyrażania własnych myśli, zwłaszcza dla redaktora. Jeśli miałbyś wybierać, jak inaczej komunikowałbyś się z otoczeniem?

Gdybym nie mógł wypowiedzieć lub napisać żadnego słowa, postawiłbym na język migowy. Sprawdzona rzecz.