zdjęcie autora

Tomasz Sowa

Wykształcenie:
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski Socjologia
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski Filozofia
O mnie

Jestem redaktorem, który pisze artykułu związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.
Ukończyłem socjologię i filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Humanistyczne wykształcenie pozwala mi w prosty sposób wyjaśniać trudne kwestie. Mam nadzieję, że moje artykuły okażą się przydatne i pozwolą Państwu na rozwiązanie nurtujących problemów z zakresu ubezpieczeń i turystyki.
Moją wielką pasją jest literatura i film. Piszę do szuflady opowiadania i scenariusze filmowe - może kiedyś z niej wyjdą:) Uwielbiam swojego czarnego kota Scotta i piwo rzemieślnicze.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są Twoje ulubione zagadnienia ubezpieczeniowe?

Zdecydowanie ciekawią mnie zagadnienia związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Nie tylko piszę na ten temat, ale jestem też aktywnym kierowcą, który nie wyobraża sobie życia bez samochodu - nie bacząc, jaki on jest:)

Jak myślisz, co można zrobić, aby branża ubezpieczeniowa stała się bardziej przyjazna dla klienta?

Zacznę banalnie - najważniejsze jest zrozumienie potrzeb klientów. Istotne jest też jasne wyjaśnianie trudnych kwestii związanych z ubezpieczeniami. Trzecim elementem, chyba najistotniejszym, jest uświadamianie, że ubezpieczenie to nie tylko obowiązek czy kaprys, ale przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo. A w dzisiejszym świecie bardzo nam tego brakuje.

Jeśli nie pracowałbyś w branży ubezpieczeniowej to...

Nie wiedziałbym tyle na ten temat:)

Czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa?

Trudne pytanie… Czuję się bezpiecznie, kiedy wiem, że wstając o poranku, nic mi nie spadnie niespodziewanie na głowę. Nikt mnie nie zaatakuje. Będę miał pewność, że jak wyjrzę za okno, to świat będzie taki jak wczoraj lub lepszy:). Bezpieczeństwo to poczucie, że w razie problemów będę mógł liczyć na pomoc. To pewność, że to, co ważne, nagle nie stanie się bezwartościowe.

Jakie trzy rzeczy zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Czytnik z mnóstwem książek, baterię słoneczną i wielki keg piwa:)

Słowa są najbardziej popularnym sposobem wyrażania własnych myśli, zwłaszcza dla redaktora. Jeśli miałbyś wybierać, jak inaczej komunikowałbyś się z otoczeniem?

Chciałbym umieć malować albo chociaż rysować. To takie inkluzywne podejście. Ekskluzywnym byłaby gra na trąbce, choćby w 1/100 tak, jak robił to Miles.