Ubezpieczenie do Islandii

Jeśli będziesz chciał skorzystać z porady medycznej w Islandii, nie mając dodatkowego ubezpieczenia zapłacisz tzw. zryczałtowaną opłatę, czyli udział własny. Nawet jeżeli wyposażysz się w EKUZ. Będziesz także obciążony kosztami transportu medycznego, leczenia szpitalnego w trybie ambulatoryjnym czy konsultacji u lekarza specjalisty. Islandia posiada jeden z najnowocześniejszych systemów opieki zdrowotnej na świecie, więc jeśli nie będziesz miał ubezpieczenia turystycznego, opłaty za leczenie mogą dość mocno uszczuplić Twój portfel. Zapoznaj się z tym, co zapewni Ci taka ochrona.

kościół budir na Islandii

Wprowadzenie

Mimo że Islandia jest uznawana za bezpieczny kraj, wypadki i problemy zdrowotne mogą Cię spotkać wszędzie. Ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci dostęp do całodobowego centrum pomocy, które w razie potrzeby, pomoże Ci w organizacji transportu, leczenia czy rozwiązaniu innych problemów. Jedynym Twoim zmartwieniem jest składka za ubezpieczenie. Jeśli kupisz polisę, pozostałe opłaty, które należy pokryć po wystąpieniu szkody, już nie będą Cię interesować. Sfinansuje je towarzystwo.

Dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie przed wyjazdem do Islandii?

Islandia uczestniczy w systemie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ochrona ta pokrywa jednak tylko podstawowe koszty leczenia w publicznej służbie zdrowia, nie obejmując np. transportu medycznego do Polski czy opieki prywatnej, która bywa bardzo kosztowna. Opłaty za leczenie, szczególnie w sektorze prywatnym oraz transport medyczny (np. helikopterem z odległych miejsc), są na Islandii bardzo wysokie. Dobre ubezpieczenie pokryje te wydatki.

Ponadto Islandia oferuje mnóstwo przygód – trekking po lodowcach, kąpiele w gorących źródłach, zwiedzanie wulkanicznych terenów czy podziwianie dzikiej natury. Wszystkie te aktywności wiążą się z potencjalnymi ryzykami, takimi jak kontuzje, wypadki czy nagłe zmiany pogody. Dobre ubezpieczenie pokryje koszty ratownictwa, ewentualnej hospitalizacji oraz ewakuacji, które w Islandii mogą być bardzo drogie.

Czy ubezpieczenie do Islandii jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie turystyczne do Islandii nie jest obowiązkowe, ale jest zdecydowanie zalecane przez MSZ. W Islandii osoby posiadające Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego mogą korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w publicznych placówkach na takich samych zasadach, jak mieszkańcy tego kraju. Jednak EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów. Nie obejmuje np.:

  • transportu medycznego do Polski,
  • opieki w placówkach prywatnych,
  • kosztów ratownictwa, zwłaszcza w przypadku działań z użyciem helikoptera w odległych terenach.

Wymagania wizowe i ubezpieczeniowe dla podróżujących

Obywatele Polski, jako członkowie Unii Europejskiej, mogą wjeżdżać na terytorium Islandii bez konieczności posiadania wizy. Do przekroczenia granicy wystarczy ważny paszport lub dowód osobisty. Dokument podróży powinien być ważny co najmniej przez okres planowanego pobytu.

MSZ zaleca, aby osoby podróżujące do Islandii zaopatrzyły się zarówno w EKUZ, jak i ubezpieczenie turystyczne. Dodatkowa polisa pokryje opłaty za leczenie w szerszym zakresie, transport medyczny do Polski czy następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Rekomendacje Ministerstwa Spraw Zagranicznych

MSZ zaleca, aby przed każdą zagraniczną podróżą zarejestrować się w systemie Odyseusz. Dzięki temu Ministerstwo może kontaktować się z turystami w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji.

Na dzień 26.11.2024 Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, aby podróżujący w rejon półwyspu Reykjanes, zachowali szczególną ostrożność i przestrzegali zaleceń islandzkich władz. W obszarze tym istnieje zagrożenie erupcją wulkanu. Oprócz tego na terenie całego kraju mogą też wystąpić trzęsienia ziemi.

MSZ podaje, że w Islandii zabronione jest robienie zdjęć obiektom wojskowym, strategicznym i rządowym, które znajdują się na terenach zastrzeżonych.

W przypadku pobytu trwającego dłużej niż 6 miesięcy obywatele państw EOG i EFTA muszą posiadać tytuł pobytowy, np. związany z wykonywaniem pracy.

Przeczytaj też: Islandia – przewodnik dla kierowców

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych do Islandii

Charakter Islandii sprawia, że wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego staje się kluczowym elementem przygotowań. Polisy dostępne na rynku różnią się zakresem ochrony i pozwalają dostosować rodzaj pomocy do indywidualnych potrzeb. Towarzystwa zapewniają ubezpieczenie od podstawowych pakietów zdrowotnych po zaawansowane opcje obejmujące sporty ekstremalne czy ubezpieczenie bagażu. Każdy podróżnik znajdzie zatem coś dla siebie. Warto więc przyjrzeć się najpopularniejszym rodzajom ubezpieczeń turystycznych, aby świadomie zadbać o swoje bezpieczeństwo i spokój podczas odkrywania uroków Islandii. Z jakich elementów ochrony może składać się polisa turystyczna?

Ubezpieczenie zdrowotne (koszty leczenia)

Podstawowa opieka zdrowotna dostępna w islandzkich placówkach publicznych jest częściowo pokrywana przez EKUZ. W nagłych przypadkach dostęp do prywatnych placówek może być szybszy, ale też znacznie droższy. Dobre ubezpieczenie zdrowotne pokryje te koszty, zapewniając najwyższy standard opieki bez obciążania budżetu.

Ochrona kosztów leczenia w ramach ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pokrycie opłat za publiczną i prywatną opiekę medyczną, w której skład wchodzą:

  • wizyty lekarskie,
  • hospitalizacja,
  • pilne zabiegi i operacje,
  • leczenie.
Przykład

Towarzystwo Europa Ubezpieczenia w ramach ochrony kosztów leczenia nie obejmuje opłat za opiekę medyczną związaną z epidemią choroby zakaźnej.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

W Islandii aktywności na świeżym powietrzu, zmienne warunki pogodowe i wymagający teren mogą zwiększać ryzyko wypadków. Ubezpieczenie NNW zapewni:

  • ochronę finansową w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • wsparcie w razie śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Przykład

Allianz wypłaca świadczenie w ramach NNW, jeśli wskutek wypadku dojdzie do śmierci ubezpieczonego w ciągu 12 miesięcy od daty zdarzenia.

Ubezpieczenie bagażu

Podróżujący do Islandii często zabierają ze sobą kosztowny sprzęt sportowy i specjalistyczny ekwipunek, np. odzież termiczną, sprzęt fotograficzny czy outdoorowy. Ubezpieczenie bagażu zapewnia ochronę finansową w przypadku jego utraty, uszkodzenia lub kradzieży, co w kraju o wymagającym terenie i zmiennych warunkach pogodowych może okazać się szczególnie ważne. W dodatku koszt ubezpieczenia bagażu jest stosunkowo niski w porównaniu do wartości przewożonych rzeczy.

Przykład

Warta gwarantuje wsparcie obejmujące opóźnienie w dostarczeniu bagażu (do 50% sumy ubezpieczenia) oraz w związku z opóźnieniem lub odwołaniem lotu (do 1000 zł).

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w ramach polisy turystycznej chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim lub ich mieniu, co w kraju o wysokich standardach życia i kosztach usług może okazać się niezwykle przydatne. W Islandii koszty naprawy, usług czy odszkodowań mogą być znacznie wyższe niż w Polsce.

OC pokrywa koszty naprawy, odszkodowań lub wymiany uszkodzonych rzeczy, jeśli np. ubezpieczony zniszczy wypożyczony sprzęt sportowy. Z kolei jeśli zderzy się on z kimś podczas jazdy na rowerze, OC zapewni pokrzywdzonemu świadczenie, które będzie mógł przeznaczyć np. na rehabilitację.

Przykład

Compensa w ramach OC zwraca ubezpieczonemu koszty ochrony prawnej do 20 000 zł.

Assistance podróżne i ewakuacja medyczna

Islandia oferuje wyjątkowe atrakcje na łonie natury, ale wiążą się one z ryzykiem wypadków, szczególnie w trudno dostępnych rejonach, takich jak lodowce czy tereny wulkaniczne. Koszty akcji ratunkowych, często z użyciem helikoptera, mogą być bardzo wysokie, a EKUZ ich nie pokrywa. Świadczenia związane z transportem medycznym na terenie Islandii oraz do kraju zamieszkania wchodzą w skład ochrony w ramach polisy turystycznej.

Ubezpieczony w ramach assistance może liczyć m.in. na:

  • pomoc w sytuacji zgubienia dokumentów czy kart płatniczych,
  • pomoc w znalezieniu najbliższej placówki medycznej,
  • organizację i pokrycie kosztów powrotu do Polski wraz z opieką medyczną,
  • transport osoby towarzyszącej lub członka rodziny do miejsca hospitalizacji oraz pokrycie kosztów jej zakwaterowania i wyżywienia,
  • opiekę nad dziećmi, jeśli podróżuje z rodziną, a podczas jego hospitalizacji nie ma się kto nimi zająć,
  • wsparcie tłumacza podczas leczenia.
Przykład

W ramach ochrony assistance PZU oferuje wsparcie w związku z prowadzeniem domu ubezpieczonego po powrocie do kraju zamieszkania.

Koszty leczenia i opieka medyczna w Islandii

System opieki zdrowotnej w Islandii w 84% jest finansowany z podatków, a w 16% z opłat za usługi. Kraj ten oferuje wysokiej jakości opiekę medyczną. Opłaty za leczenie w Islandii mogą być jednak bardzo wysokie. Zwłaszcza dla osób nieposiadających odpowiedniego ubezpieczenia.

Jakość i dostępność służby zdrowia

Islandia oferuje jeden z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów opieki zdrowotnej na świecie. Kraj ten zajmuje wysokie miejsce w międzynarodowych rankingach jakości opieki zdrowotnej. Islandzkie placówki medyczne są dobrze wyposażone, a standard opieki medycznej jest bardzo wysoki. Personel medyczny jest wysoko wykwalifikowany. Wiele pielęgniarek i lekarzy zdobywa doświadczenie za granicą. Dodatkowo islandzki system zdrowotny kładzie duży nacisk na profilaktykę oraz wczesne wykrywanie chorób.

Główne szpitale i przychodnie znajdują się w Reykjaviku oraz większych miastach. W mniejszych miejscowościach dostępność specjalistycznej opieki może być ograniczona, ale podstawowa opieka zdrowotna jest dostępna niemal wszędzie.

Islandia jest krajem o niskiej gęstości zaludnienia i wielu trudno dostępnych rejonach. W takich miejscach uzyskanie szybkiej pomocy medycznej może być utrudnione. Mimo to, ze względu na rozległe i trudno dostępne obszary, Islandia posiada dobrze zorganizowany system ratownictwa i świadczy transport helikopterem w nagłych wypadkach.

Potencjalne koszty leczenia bez ubezpieczenia

Dla osób nieposiadających ubezpieczenia zdrowotnego (zarówno EKUZ, jak i polisy podróżnej) koszty opieki zdrowotnej w Islandii mogą być bardzo wysokie. Mowa o placówkach publicznych i prywatnych. Jakie są szacunkowe koszty za poszczególne usługi medyczne?

Nawet jeśli posiadasz EKUZ, zapłacisz za:

  • konsultację u lekarza pierwszego kontaktu 1200 ISK w godzinach pracy i 3100 ISK poza godzinami pracy lekarza
  • wizytę lekarza w domu 3400 ISK w godzinach pracy i 4500 ISK poza godzinami pracy lekarza
  • konsultację u lekarza specjalisty 5000 ISK za wizytę i 40% opłat za otrzymane świadczenia
  • leczenie szpitalne w trybie ambulatoryjnym 5000 ISK za konsultację lekarską i 40% opłat za otrzymane świadczenia
  • transport medyczny 6200 ISK, a dla emerytów i rencistów (inwalidzkich) – 4650 ISK

Na dzień 26.11.2024 kurs ISK wynosi 0,030 zł.

Jak widzisz EKUZ nie jest w stanie uchronić Cię przed opłatami za opiekę medyczną w Islandii. Leczenie w tym kraju nie jest w pełni refundowane. Jeśli nie kupisz ubezpieczenia i nie będziesz posiadał EKUZ, zapłacisz jeszcze więcej.

UWAGA!

W islandzkiej służbie zdrowia występuje coś takiego, jak udział własny. To zryczałtowana opłata za poradę medyczną, która nie podlega refundacji. Są nią objęci również Islandczycy.

Zalecane szczepienia przed wyjazdem

Przed podróżą do Islandii nie ma obowiązkowych szczepień wymaganych przez przepisy prawne. Jednakże zaleca się, aby podróżni upewnili się, że ich rutynowe szczepienia są aktualne. Zwłaszcza przeciwko tężcowi, błonicy i krztuścowi.

Dodatkowo, w zależności od indywidualnych czynników ryzyka, takich jak planowane aktywności czy stan zdrowia, warto rozważyć szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz wściekliźnie.

Przed wyjazdem można udać się na konsultację z lekarzem medycyny podróży, który pomoże ocenić potrzebę dodatkowych szczepień w oparciu o indywidualne plany podróży i stan zdrowia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia do Islandii?

Niemal w każdym towarzystwie uzyskasz ubezpieczenie na wyjazd, ale nie wszędzie otrzymasz ten sam rodzaj pomocy. Firmy zapewniają wsparcie objęte wieloma ryzykami, które mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela. W punktach poniżej przedstawiliśmy wskazówki, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej polisy.

  1. Zwracaj uwagę na zakres ochrony. Patrz, w jakich sytuacjach i na jakiej zasadzie towarzystwo zapewnia pomoc, jakie wymagania musisz spełnić, aby otrzymać wsparcie oraz jak się zachować po wystąpieniu szkody.
  2. Czytaj ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdziesz tam cenne informacje dotyczące np. wyłączeń odpowiedzialności i możliwych form rozszerzenia ochrony.
  3. Sprawdzaj sumy ubezpieczenia. Każda polisa (ochrona kosztów leczenia, assistance, NNW, OC itd.) jest objęta maksymalną wysokością odszkodowania. Oznacza to, że towarzystwo odpowiada za szkody tylko do tej kwoty. Jeśli będzie ona zbyt mała, to Ty pokryjesz różnicę. Zadbaj więc o to, aby suma ubezpieczenia była wystarczająca.
  4. Nie sugeruj się wyłącznie ceną polisy. Jeśli ochrona jest droga, nie oznacza, że zapewnia kompleksowe wsparcie i wysokie sumy ubezpieczenia.
  5. Sprawdzaj oferty ubezpieczenia w wielu towarzystwach, aby mieć porównanie. Dzięki temu zorientujesz się, o jakie elementy możesz rozszerzyć swoją polisę (nie każde towarzystwo oferuje te same formy ochrony) i nie przepłacisz.

Limity odpowiedzialności i zakres ochrony

Wiesz, że opieka medyczna w Islandii jest droga. Twoja suma ubezpieczenia kosztów leczenia, assistance, NNW czy OC powinna być zatem wystarczająca. Polisa musi pokryć wszystkie potrzebne świadczenia. Nie możesz oczywiście przewidzieć każdej sytuacji, ale powinieneś dopłacić kilka złotych i zadbać o większą ochronę.

W przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia zadbaj o to, aby na kilkudniowy wyjazd do Islandii, polisa opiewała przynajmniej na kwotę 200 000 zł. Jeżeli planujesz dłuższy pobyt, chcesz uprawiać ryzykowny sport lub chorujesz przewlekle, pomyśl o wyższej sumie ubezpieczenia.

UWAGA!

W Islandii istnieje duże ryzyko katastrof naturalnych, takich jak trzęsienie ziemi czy erupcja wulkanu. Zadbaj o to, aby Twoja polisa obejmowała skutki takich zdarzeń.

Jeżeli wybierasz się do Islandii, możesz kupić podstawową polisę turystyczną, która składa się z ochrony kosztów leczenia i assistance. Jeśli interesują Cię rozszerzenia, weź pod uwagę:

  • NNW,
  • OC,
  • ochronę bagażu,
  • ochronę sprzętu sportowego,
  • ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży,
  • polisę zapewniającą pomoc po spożyciu alkoholu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia objawów chorób przewlekłych,
  • ochronę dotyczącą uprawiania sportów.

Pamiętaj, aby dostosować zakres ubezpieczenia do specyfiki wyjazdu, zaplanowanych atrakcji, swojego stanu zdrowia i własnych doświadczeń. Każdy wyjazd będzie wymagał innej ochrony.

Długość podróży a wymagane ubezpieczenie

Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować cały wyjazd. Ubezpieczyciele pozwalają dostosować czas trwania polisy do długości wycieczki. Może to być ochrona 5-dniowa, 2-tygodniowa, miesięczna, a nawet roczna. Oczywiście długoterminowa polisa będzie droższa od ubezpieczenia na kilkudniowy wyjazd.

Dlaczego tak ważne jest dostosowanie ubezpieczenia do długości wyjazdu? Twoja ochrona powinna rozpocząć się w dniu opuszczenia Polski i zakończyć się w chwili powrotu do kraju zamieszkania. Nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się coś stać czy doznasz szkody podczas zwiedzania, uprawiania sportu, czy może na lotnisku w Islandii, czekając już na lot do Polski.

Sytuacje wysokiego ryzyka: sporty ekstremalne, jazda skuterem śnieżnym, trekking

Islandia oferuje mnóstwo przygód – trekking po lodowcach, kąpiele w gorących źródłach, zwiedzanie wulkanicznych terenów, jazdę skuterem śnieżnym czy podziwianie dzikiej natury. Wszystkie te aktywności wiążą się z potencjalnymi ryzykami. Jeśli chcesz połączyć zwiedzanie Islandii z aktywnościami sportowymi, powinieneś sprawdzić, czy dyscypliny, które planujesz uprawiać, wymagają rozszerzenia ochrony.

Sporty amatorskie i rekreacyjne niekiedy są już ujęte w podstawowym ubezpieczeniu turystycznym. Z kolei aktywności wyczynowe, ekstremalne i wysokiego ryzyka wymagają rozszerzenia ochrony. Towarzystwa stosują własny podział dyscyplin sportowych. Klasyfikację aktywności znajdziesz w OWU.

Koszt ubezpieczenia do Islandii

Choć wydatki na ubezpieczenie mogą wydawać się dodatkowym obciążeniem, wcale nim nie są. W obliczu wysokich kosztów opieki medycznej i usług w Islandii odpowiednia polisa jest inwestycją, która zapewnia bezpieczeństwo i spokój ducha. Przybliżymy Ci zatem, ile kosztuje ubezpieczenie do Islandii i jakie elementy wpływają na jego cenę.

Przykładowe ceny polis

Koszty, z jakimi wiąże się zakup ubezpieczenia turystycznego do Islandii, zaprezentujemy na przykładzie 40-letniego Wojtka, który chce wyjechać tam na 8 dni. Turysta planuje wypoczynek i zwiedzanie. Nie choruje przewlekle. Szuka polisy z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia w kwocie minimum 200 000 zł.

Towarzystwo ubezpieczenioweZakres polisyCena ochrony
UNIQAKL: 250 000 zł,
NNW: 30 000 zł
36,96 zł
AXA PartnersKL: 200 000 zł,
NNW: 20 000 zł
37,36 zł
ProamaKL: 200 000 zł,
NNW: 10 000 zł,
OC: 50 000 zł
50 zł
GeneraliKL: 300 000 zł,
NNW: 40 000 zł,
OC: 50 000 zł
64 zł
AXA PartnersKL: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł
73,28 zł
UNIQAKL: 750 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł
89,76 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi

Ceny polisy turystycznej składającej się z ochrony kosztów leczenia w kwocie co najmniej 200 000 zł zaczynają się od 4,62 zł za jeden dzień ochrony. Ubezpieczenie obejmujące dużo wyższe kwoty i dodatkowe formy ochrony można mieć już za dwa razy tyle.

Czynniki wpływające na koszt ubezpieczenia

Na cenę ubezpieczenia turystycznego ma wpływ:

  • kierunek podróży,
  • długość wyjazdu,
  • cel wycieczki,
  • zakres ochrony,
  • stan zdrowia turysty.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Islandii?

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje możliwość zakupu polisy przez internet, co jest wygodne i szybkie. Dzięki temu transakcji możesz dokonać nawet na dzień przed planowanym wyjazdem.

Jeśli preferujesz bezpośredni kontakt, możesz odwiedzić placówki konkretnych ubezpieczycieli lub skorzystać z usług agentów ubezpieczeniowych oferujących ochronę na wyjazd. Zakupu dokonasz także w biurze podróży, jeśli wybierasz się na wycieczkę zorganizowaną.

Przegląd firm ubezpieczeniowych oferujących ochronę na terenie Islandii

Ubezpieczenie turystyczne do Islandii kupisz m.in. w firmie:

  • AXA Partners,
  • UNIQA,
  • SIGNAL IDUNA,
  • Wiener,
  • mtu24.pl,
  • ERGO Hestia,
  • PZU,
  • Compensa,
  • Allianz,
  • Warta.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie do Islandii

Czy Islandia honoruje kartę EKUZ?
Czy opieka medyczna w Islandii jest wysokiej jakości?
Co powinno posiadać ubezpieczenie turystyczne do Islandii?
PODSUMOWANIE
  • Mimo że Islandia honoruje EKUZ, podróż warto objąć także dodatkowym ubezpieczeniem turystycznym.
  • W Islandii w przypadku każdej porady medycznej trzeba zapłacić tzw. ryczałt, który nie jest refundowany.
  • MSZ zaleca, aby przed każdą podróżą do Islandii, zarejestrować się w systemie Odyseusz.
  • W Islandii istnieje duże ryzyko erupcji wulkanów. Zdarzają się tam także trzęsienia ziemi. Warto więc kupić ubezpieczenie, które obejmuje skutki takich wydarzeń.
  • Islandia to kraj, w którym wiele terenów, jest trudno dostępnych. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje organizację oraz pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej, np. w terenach górskich.
  • Opieka medyczna w Islandii jest łatwo dostępna. Jej standard jest na wysokim poziomie, co przekłada się także na wysokie koszty leczenia.
Źródła:
  • https://www.gov.pl/web/islandia/informacje-dla-podrozujacych
  • https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/wyjezdzam-do/
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Iceland
  • https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/zalecane-szczepienia/islandia
Karolina Dziurka
Autor artykułu: Karolina Dziurka

Doradca w branży ubezpieczeń komunikacyjnych z kilkuletnim stażem. Choć ukończyła dwie lubelskie uczelnie o odmiennej tematyce, postanowiła rozwijać się w branży poświęconej ochronie komunikacyjnej i turystycznej. Kieruje się tym, aby sami zainteresowani w łatwy i prosty sposób potrafili zrozumieć kwestie związane z ubezpieczeniami. Doświadczenie w pracy z użytkownikami porównywarki Mubi pozwoliło jej na dokładne zapoznanie się z ich potrzebami i problemami. Dzięki temu wie, jak podchodzić do odbiorcy, jakie kwestie są problemowe i co warto poruszyć.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!