Dane kontaktowe Wiener

Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

Tutaj są dostępne formularze online, za pomocą których możesz zgłosić m.in. szkodę czy zmianę danych w umowie.

Rodzaje ubezpieczeń w Wiener

OC

O ile firmy ubezpieczeniowe mają związane ręce i nie mogą modyfikować zakresu ubezpieczenia OC, o tyle zdobywają klientów gratisami w pakietach dla właścicieli pojazdów. Wiener oferuje ubezpieczenie OC w zestawie z Auto Assistance Podstawowy, dzięki któremu po wypadku możesz liczyć na naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdów (i sprawcy, i osoby poszkodowanej), wynajem pojazdu zastępczego.

Za granicą przyda Ci się pomoc informacyjna. Ponadto Wiener może obniżyć cenę Twojego OC nawet o kilkadziesiąt procent! Największe zniżki na ubezpieczenie OC otrzymają bezszkodowi kierowcy. Wiener obniża składkę OC również za kolejny ubezpieczony pojazd, wiek posiadacza pojazdu lub za zakup kilku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ponadto do OC Wiener możesz dokupić m.in. ubezpieczenie opon, ubezpieczenie bagażu, Auto Assistance Plus czy ubezpieczenie Auto Szyby. Zwróć uwagę również na ochronę zniżek. Z tą opcją zachowasz zniżki na ubezpieczenie w kolejnym roku, jeśli podczas trwania umowy ubezpieczenia przydarzy Ci się tylko jedna szkoda.

Więcej
Poznaj cenę
AC

Kiedy inne firmy ubezpieczeniowe mają co najmniej kilka wariantów AC i oferują różne opcje AC mini, Wiener proponuje autocasco z najszerszym możliwym zakresem ochrony. AC Wiener w formule all risks zapewni Ci odszkodowanie na wypadek wszystkich zdarzeń, które nie są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela w umowie.

Dodatkowo Wiener opłaca holowanie pojazdu, parking strzeżony w określonych sytuacjach, badania techniczne. Poza tym oferta wyróżnia się licznymi korzystnymi opcjami, m.in. gwarantowaną sumą ubezpieczenia, zniesieniem amortyzacji czy ochroną finansową na wypadek utraty kluczyków. Przykładowo, dzięki gwarantowanej sumie ubezpieczenia, która jest dostępna jako rozszerzenie umowy, zyskasz adekwatne odszkodowanie po szkodzie całkowitej, np. po 9 miesiącach od podpisania umowy. Wtedy Wiener weźmie pod uwagę wartość pojazdu z dnia podpisania umowy.

Autocasco Wiener chroni pojazdy w wieku do 20 lat w całej Europie. Jeśli kontynuujesz ubezpieczenie w Wiener, możesz kupić AC również dla starszego pojazdu. Ubezpieczyciel może obniżyć Twoją składkę ze względu na m.in. bezszkodową jazdę, Twój wiek (jeśli jesteś właścicielem pojazdu, a nie tylko osobą ubezpieczającą), kontynuację umowy, ubezpieczenie kolejnego pojazdu w Wiener lub zakup kilku ubezpieczeń komunikacyjnych. Na wniosek klienta Wiener może zawęzić zakres ochrony ubezpieczenia autocasco, np. przez wprowadzenie udziału własnego.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Wiener oferuje ubezpieczenie Assistance zarówno na 12 miesięcy, jak i krótkoterminowe – na 30 dni, które jest przeznaczone głównie dla podróżujących za granicę. Ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy Wiener jest dla pojazdów w dowolnym wieku, ale co najlepsze – jest dostępne w podstawowym pakiecie z OC. Z kolei ubezpieczenie Auto Assistance Plus występuje w dwóch wersjach, w których można wyróżnić aż trzy warianty:

Z kolei ubezpieczenie Auto Assistance Plus występuje w dwóch wersjach (Standard i Lux), w których można wyróżnić aż trzy warianty:

  • Polska,
  • Europa,
  • Krótkoterminowy.

W wersji Standard możesz liczyć na m.in. naprawę pojazdu na miejscu kolizji czy wypadku, wynajem pojazdu zastępczego, pomoc informacyjną i dla zwierząt, jeśli zdarzy Ci się wypadek podczas podróży z kotem lub psem. Z kolei wersja LUX zapewnia Ci nieco większe limity w porównaniu do wersji STANDARD. Szczegółowe różnice między poszczególnymi wersjami i wariantami przedstawiają tabele w OWU Wiener.

Więcej
Poznaj cenę

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Wiener

OC + Auto Assistance Podstawowy
OC + Auto Assistance Podstawowy + AC
OC + Auto Assistance Podstawowy + Ubezpieczenie Auto Bagaż
OC + Auto Assistance Podstawowy + NNW
OC + AC + Auto Assistance Plus
OC + Auto Assistance Lux
Ekspert Mubi

Polecamy ubezpieczenia komunikacyjne Wiener osobom, które oczekują od firmy ubezpieczeniowej wszechstronnej ochrony za korzystną stawkę. Klienci Wiener otrzymują liczne profity niezależnie od tego, czy wybierają wyłącznie obowiązkowe OC, czy pakiety ubezpieczeniowe dla samochodów osobowych. Dodajmy do tego opcje rozszerzające zakres ochrony – możesz dostosować ofertę Wiener idealnie dla siebie. Jeśli myślisz, że zadowoliłby Cię mniejszy zakres AC – nie ma problemu, napisz do Wiener!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Wiener?
Jak złożyć wypowiedzenie OC w Wiener?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Wiener

Zalety
  • Wynajęcie samochodu zastępczego w cenie ubezpieczenia OC dzięki dodatkowi w postaci ubezpieczenia Auto Assistance Podstawowy.

  • Autocasco w formule all risks z dodatkowymi opcjami za kilka złotych rocznie.

  • Nawet do 80% zniżek dla bezszkodowych kierowców plus dodatkowe zniżki, np. za wiek właściciela pojazdu i kolejny pojazd ubezpieczony w Wiener.

  • Dostępna ochrona zniżek, która działa w wypadku pierwszej szkody (bez limitu wysokości!) w ciągu roku ubezpieczeniowego.

  • Liczne formularze online dla klientów.

  • Odszkodowanie z NNW Kierowców i Pasażerów za śmierć kierowcy może wynosić nawet czterokrotność wybranej sumy ubezpieczenia.

Wady
  • Brak możliwości kupienia ubezpieczeń komunikacyjnych online na stronie Wiener, chociaż w sprzedaży online są takie ubezpieczenia, jak turystyczne czy osobowe.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC