UBEZPIECZYCIEL GEFION

logo gefion
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Aktualnie Gefion nie zawiera nowych polis, a dotychczasowe nie odnowią się automatycznie ze względu na brak pokrycia kapitałowego wymogu wypłacalności.

Gefion Insurance A/S to duński zakład ubezpieczeniowy, którego przedstawicielem jest Polins Sp. z o.o. z siedzibą w Żychlinie. W ofercie dla klientów indywidualnych znajdują się podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne: w pakiecie z OC możesz kupić assistance lub NNW. Ubezpieczenia Gefion są elastyczne – klient może wybrać m.in. sumę ubezpieczenia NNW w zakresie od 5 000 do 50 000 zł i rozszerzyć NNW o wybrane świadczenia dodatkowe.

Więcej

Dane kontaktowe

Polins Sp. z o. o.
ul. Gabriela Narutowicza 18,
99-320 Żychlin

Rodzaje ubezpieczeń w Gefion

OC

W pakiecie z ubezpieczeniem OC Gefion dostaniesz gratis ubezpieczenie Assistance Autopomoc. Dzięki niemu ubezpieczyciel zapewni Ci holowanie z miejsca wypadku do najbliższego warsztatu, garażu, miejsca zamieszkania, na parking.

W Gefion otrzymasz także Zieloną Kartę na minimum 15 dni i maksymalnie do końca umowy ubezpieczenia OC. Zielona Karta jest obowiązkowa w niektórych krajach – dlaczego musisz ją mieć i ile zapłacisz za ubezpieczenie graniczne bez Zielonej Karty? Przeczytaj tutaj.

Więcej
AC

BRAK OFERT

Assistance

Ubezpieczenie Assistance Autopomoc jest dostępne wraz z OC Gefion. W ramach ubezpieczenia Autopomoc możesz skorzystać z usługi holowania pojazdu do najbliższego zakładu naprawczego, garażu, miejsca zamieszkania, na parking.

Limit holowania wynosi 100 km od lokalizacji wypadku w Polsce. Gefion podkreśla w OWU AUTOPOMOC, że nie udziela pomocy w sytuacji, w której przyczyną unieruchomienia pojazdu są np. zatrzaśnięte w aucie kluczyki.

Więcej

3 najlepsze oferty ubezpieczeń Gefion

OC
 • Obowiązkowe ubezpieczenie właścicieli pojazdów mechanicznych.

 • Chroni właściciela pojazdu i kierującego pojazdem przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu, będące następstwem śmierci, rozstroju zdrowia, uszkodzenia ciała, uszkodzenia, zniszczenia bądź utraty mienia.

 • Możliwa jest płatność ratalna za OC.

 • Jeśli kupujesz OC Gefion na odległość (telefonicznie lub online), w ciągu 30 dni od zawarcia umowy masz prawo do odstąpienia od niej jako konsument.

Przejdź do porównywarki
OC + Assistance Autopomoc
 • MInimalny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Gefion.

 • Podstawowe assistance w pakiecie z OC.

 • Dzięki Assistance Autopomoc możesz skorzystać z holowania pojazdu do najbliższego zakładu naprawczego, parkingu, garażu lub miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej pod warunkiem, że znajduje się maksymalnie 100 km od miejsca zdarzenia.

 • Holowanie obejmuje także przyczepy o ładowności do 500 kg i motocykle o pojemności silnika powyżej 50 cm3.

Przejdź do porównywarki
OC + Assistance Autopomoc + NNW
 • Pakiet ubezpieczeń Gefion z NNW dla osób chroniących kierowcę i pasażerów.

 • Pakiet ubezpieczeń Gefion z NNW dla osób chroniących kierowcę i pasażerów.

 • Ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych wskutek wyczynowego uprawiania sportu wymaga opłacenia dodatkowej składki.

 • NNW może być tańsze dla klientów przedłużających umowę na kolejny rok.

 • Zakres świadczeń wypłacanych z NNW można rozszerzyć o m.in. zasiłek dzienny z tytułu niezdolności do nauki lub pracy.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Gefion

Ekspert Mubi

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych Gefion jest dla osób, którym wystarczy standardowa ochrona. Wraz z OC każdy klient Gefion otrzyma darmowe ubezpieczenie Assistance AUTOPOMOC. Osoby zainteresowane ubezpieczeniem NNW mają możliwość wyboru sumy ubezpieczenia w wysokości od 5 do 50 000 zł.

Marek z Torunia

Oprócz OC kupuję zawsze AC w Gefion. Ma szeroki zakres. Wiem, że mi się to opłaca, zwłaszcza po wcześniejszych naprawach auta, kilka tysięcy poszło…

Grzegorz z Opola

Mnie wystarczy OC i co dadzą do tego za darmo. W Gefion wyszła mi najmniejsza składka i assistance gratis, to kupiłem od razu i spokój na rok.

Marta z Wrocławia

Mam kolejny rok OC w pakiecie z AC i assistance w tej Gefion i do tej pory nie mogę na nic narzekać. Szybko rozwiązywali moje problemy.

Adrian z Gdańska

Kupuję tylko OC dla mojego auta i najtaniej wyszło mi w Gefion. Zakup OC wypadł mi akurat przed urlopem, więc rozłożyłem składkę na raty, aby nie wydawać na raz kilku stów.

Marek z Torunia

Oprócz OC kupuję zawsze AC w Gefion. Ma szeroki zakres. Wiem, że mi się to opłaca, zwłaszcza po wcześniejszych naprawach auta, kilka tysięcy poszło…

Średnia ocena Gefion:
5,002 oceny

Korzystałeś z Gefion? Oceń:

25,00
Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Gefion?

Aby zgłosić szkodę z ubezpieczenia Gefion, skontaktuj się z Crawford Polska Sp.z o.o. (ul. Ciszewskiego 15, 02-777 Warszawa), która zajmuje się likwidacją szkód. Możesz zgłosić swoją sprawę pod numerem telefonu +48 22 390 88 40 lub +48 22 622 40 14. Inna opcja to wysłanie wiadomości na [email protected] Konsultant opisze Ci dalsze postępowanie. Tutaj dostępny jest formularz online zgłoszenia szkody.

Formularz zgłoszenia szkody z ubezpieczenia Gefion wymaga:

 • określenia preferowanego sposobu komunikacji przez osobę zgłaszającą (np. określenia preferowanego sposobu komunikacji przez osobę zgłaszającą (np. możesz wybrać komunikację drogą e-mailową i zgodzić się na otrzymywanie SMS-ów),
 • danych sprawcy i osoby poszkodowanej,
 • danych dotyczących oględzin uszkodzonego pojazdu (minimum to podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail i numeru osoby kontaktowej – miejsce można uzgodnić w późniejszym terminie),
 • podania jak największej ilości informacji o powstaniu szkody.

Do formularza można załączyć maksymalnie 7 plików. Wraz z formularzem możesz wysłać np. zeskanowane lub sfotografowane oświadczenie obu stron kolizji lub wypadku, notatkę policyjną, zdjęcia uszkodzonego pojazdu itp. Skontaktuj się ze wspomnianą wyżej firmą Crawford Polska Sp. z o.o., aby dowiedzieć się, jakie dokładnie dokumenty są wymagane do likwidacji szkody.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Gefion?

Wypowiedzenie umowy OC Gefion możesz wysłać e-mailem na adres [email protected] lub [email protected], a także przesłać w zgłoszeniu online za pomocą tego formularza. Darmowy wzór wypowiedzenia OC możesz pobrać od nas lub ze strony Gefion. Wydrukuj dokument, wypełnij, podpisz, zeskanuj lub zrób zdjęcie i wyślij na jeden z podanych adresów e-mail lub jako załącznik formularza. Wypowiedzenie OC możesz wysłać także Pocztą Polską. Wtedy datą rezygnacji z umowy jest data nadania listu w placówce, więc wypowiedzenie zostanie uznane, nawet gdy dokument dotrze do firmy dzień po zakończeniu umowy. Jeśli jednak wyślesz pismo np. kurierem, będzie liczyła się data odbioru.

Kiedy możesz złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC Gefion?

 1. Najpóźniej na dzień przed zakończeniem umowy, jeśli chcesz uniknąć jej automatycznego przedłużenia. Jeśli zapomnisz wypowiedzieć OC Gefion, nic straconego. Jeżeli masz już podpisaną umowę z inną firmą ubezpieczeniową, po prostu złóż spóźnioną rezygnację w Gefion i zapłać tylko za okres od dnia przedłużenia umowy OC do jej wypowiedzenia.
 2. Po nabyciu pojazdu z aktualnym ubezpieczeniem OC Gefion możesz złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Jeśli były właściciel pojazdu opłacił OC z góry na cały rok, to dzięki Twojej rezygnacji dostanie zwrot składki. Pamiętaj, że OC sprzedawcy pojazdu nie przedłuża się automatycznie!
 3. W ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość, czyli telefonicznie lub online, jako konsument masz prawo odstąpić od umowy ubezpieczenia OC Gefion. W takim przypadku zapłacisz za okres od dnia zawarcia umowy do dnia odstąpienia.
 4. Ubezpieczenie OC Gefion wygaśnie po wyrejestrowaniu pojazdu po szkodzie całkowitej czy kradzieży. W zależności od powodu wyrejestrowania musisz dostarczyć ubezpieczycielowi dokumenty, np. zaświadczenie ze stacji demontażu czy potwierdzenie zgłoszenia kradzieży na policji.
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Gefion

Zalety
 • Gratis: ubezpieczenie Assistance Autopomoc do ubezpieczenia OC.

 • Możliwość zgłoszenia szkody, złożenia wypowiedzenia OC i wysłania informacji o sprzedaży pojazdu za pomocą formularza online.

 • Szeroki zakres ochrony w ramach NNW. Oprócz odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczeni mogą liczyć na m.in. zwrot kosztów protez i środków ortopedycznych, przeszkolenie zawodowe inwalidów, zasiłek dzienny, świadczenie szpitalne.

 • Składkę ubezpieczenia Gefion można rozłożyć na raty.

Wady
 • Wąska oferta ubezpieczeń komunikacyjnych

 • Aktualnie Gefion nie zawiera nowych polis, a dotychczasowe nie odnowią się automatycznie ze względu na brak pokrycia kapitałowego wymogu wypłacalności.