Agnieszka Kazimierczak

Agnieszka Kazimierczak

Wykształcenie:
logotyp uniwersytetu wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski Prawo
O mnie

W 2014 roku ukończyła kierunek Europeistyka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W międzyczasie rozpoczęła studia na kierunku prawo, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, które ukończyła w 2018 roku. W 2018 roku uzyskała pozytywny wynik na państwowym egzaminie wstępnym, w związku z czym od 2019 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, gdzie odbywa aplikację radcowską. Doświadczenie zawodowe zdobywała we wrocławskich kancelariach, pracując u boku profesjonalistów. Obecnie zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców.

Zdobywając doświadczenie zawodowe świadczyła usługi zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorców. Pomagała konsumentom w sporach z ubezpieczycielami. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelnikami mubi.pl sporządzając poradniki z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ubezpieczeń turystycznych. Uważa, że kluczem do sukcesu jest komunikacja, dlatego stara się w sposób przejrzysty i zrozumiały tłumaczyć przepisy prawa, tak aby przekazywana treść była przystępna dla każdego.

W wolnym czasie z zamiłowaniem czyta kryminały i thrillery. Potrafi zarwać niejedną noc, aby dokończyć dobrą książkę. Jest fanką podróży oraz sportów ekstremalnych.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są Twoje ulubione zagadnienia ubezpieczeniowe?

Moje doświadczenie zawodowe jest w dużej mierze związane ze sferą ubezpieczeń komunikacyjnych. Przez długi czas zajmowałam się pomocą osobom poszkodowanym w sporach z ubezpieczycielami. Obecnie poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie, zajmując się zagadnieniami związanymi z ubezpieczeniami turystycznymi.

Jak myślisz, co można zrobić, aby branża ubezpieczeniowa stała się bardziej przyjazna dla klienta?

Przepisy ustaw nie zawsze są zrozumiałe dla ubezpieczonych, w związku z czym często nie zdają sobie sprawy z tego jakie są ich obowiązki względem zakładów ubezpieczeń, ale również z tego jakie są ich prawa. Myślę, że ważne jest budowanie świadomości wśród ubezpieczonych, tak aby wiedzieli jaka ochrona im przysługuje.

Jeśli nie pracowałabyś w branży ubezpieczeniowej to...

Zostałabym architektem wnętrz.

Czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa?

Czuje się bezpiecznie wiedząc jakie prawa przysługują mi w danej sytuacji. Poczucie stabilizacji daje mi z kolei planowanie, staram się nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Najważniejsze jest dla mnie to, aby mieć kontrolę nad tym co dzieje się dookoła.

Jakie trzy rzeczy zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?

Latarkę, hamak i ulubioną książkę :)

Słowa są najbardziej popularnym sposobem wyrażania własnych myśli, zwłaszcza dla redaktora. Jeśli miałabyś wybierać, jak inaczej komunikowałabyś się z otoczeniem?

Myślę, że w komunikacji ważne są również aspekty niewerbalne. Mimika twarzy, gesty, mowa ciała – potrafią stanowić najbardziej wyraźne komunikaty, które dotrą do odbiorcy wcześniej niż nasze słowa :)

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC