Ubezpieczenie na Wyspy Kanaryjskie

Słońce przez ponad 300 dni, rozległe plaże i ciepła woda w oceanie przez cały rok. Czy można chcieć więcej? Zdecydowanie tak, a Wyspy Kanaryjskie spełnią te oczekiwania. To tutaj znajduje się wielki ogród zoologiczny i botaniczny z tysiącami zwierząt. To miejsce, gdzie zakochasz się w architekturze kolonialnej oraz zobaczysz krajobrazy wulkaniczne, pustynne i wysokogórskie! To stąd nie będziesz chciał wyjechać, gdy w ostatni dzień wycieczki zrozumiesz, że tak naprawdę to był tylko początek przygody z tymi magicznymi wyspami!

wyspy kanaryjskie

Atrakcje turystyczne Wysp Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich przez większość dni w roku panuje słoneczna pogoda. To idealne warunki do korzystania z dziesiątek pięknych plaż, zwiedzania zielonych i wulkanicznych terenów oraz uprawianiu windsurfingu i nurkowania.

atrakcje wysp kanaryjskich

TOP 10 atrakcji turystycznych na Wyspach Kanaryjskich

Park Narodowy Teide

Największy park na Wyspach Kanaryjskich, który swoją nazwę wziął od najwyższego hiszpańskiego szczytu, czyli wulkanu Teide (3718 m n.p.m.), na który prowadzą szlaki turystyczne oraz kolej linowa.

“Pico del Teide jest magnesem, który przyciąga turystów z różnych stron świata. Jedni chcą go zobaczyć u jego podnóży, a drudzy zdobyć sam szczyt wchodząc na krater. By wejść na sam wierzchołek, należy kilka miesięcy wcześniej starać się o pozwolenie bądź zdobyć się na nocne wejście na wschód słońca. Niezwykle istotne jest wtedy ubezpieczenie obowiązujące na tej wysokości.”

Cytat: www.AtrakcyjnaTeneryfa.pl

Park Narodowy Garajonay

Park znajdujący się na jednej z rzadziej odwiedzanych wysp archipelagu Gomerze, który powstał, aby chronić bardzo rzadkie i niezwykle urokliwe lasy wawrzynowe.

Plaża Maspalomas

Główną atrakcją tej położonej na południu Gran Canarii plaży są wydmy, tzw. Dunas de Maspalomas, które objęte są ochroną rezerwatu i ciągną się na długości ok. 6 km.

Loro Parque

Połączenie zoo i ogromnego ogrodu botanicznego na Teneryfie, którego atrakcją są m.in. papugi, delfiny, lwy morskie czy orki.

Siam Park

Największy w Europie park wodny (185 tys. m2 powierzchni) znajdujący się na Teneryfie obejmujący ogrody, zjeżdżalnie, baseny i całą masę innych atrakcji.

Cueva de los Verdes

Jaskinia na Lanzarote, będąca częścią większej sieci jaskiń, które powstały w wyniku erupcji wulkanu. Prowadząca przez nią trasa turystyczna ma 2 km długości.

Timanfaya

Obejmujący zachodnią część Lanzarote park, na który składają się tereny wulkaniczne objęte zakresem największej erupcji w historii wyspy.

Roque Nublo

Znajdujący się na Gran Canarii rezerwat biosfery UNESCO, porośnięty sosną kanaryjską i znany z pięknych widoków oraz formacji skalnych, m.in. skały Nublo.

Los Gigantes

Wznoszące się na wysokość 600 m nad poziom wody malownicze klify na Teneryfie, których zbocza opadają praktycznie pionowo w dół.

Jardin Botanico Viera y Clavijo

Położony na Gran Canarii Jardín Canario to największy i najpopularniejszy ogród botaniczny w Hiszpanii, leżący na zboczu góry i chroniący niesamowite okazy flory Wysp Kanaryjskich.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Wyspy Kanaryjskie na mubi.pl?
 • Nie wydasz pieniędzy na leczenie, jeśli podczas pobytu na którejś z wysp będziesz potrzebował pomocy lekarza. Rachunki zapłaci ubezpieczyciel lub otrzymasz zwrot pieniędzy.
 • Wrócisz do kraju pod opieką lekarza, jeśli Twój stan po wypadku będzie na tyle poważny, że będziesz musiał być transportowany do Polski w specjalnych warunkach. Za transport medyczny zapłaci ubezpieczyciel.
 • Towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje i opłaci Twój nocleg, wyżywienie i transport między lotniskiem a hotelem, jeśli Twój powrotny samolot będzie miał duże opóźnienie lub zostanie odwołany.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Przygotowania do wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie

Gdzie leżą Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie leżą 108 km na zachód od marokańskich wybrzeży Afryki. Należą do Hiszpanii i tworzą dwie autonomiczne prowincje – Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas. To na tych wyspach znajdują się dwie stolice archipelagu, które są jednocześnie największymi miastami całego regionu. Las Palmas de Gran Canaria liczy 383 tysiące mieszkańców, a Santa Cruz de Tenerife 206 tysięcy. 

W skład archipelagu wchodzi 7 dużych wysp:

 • Teneryfa,
 • Fuerteventura,
 • Gran Canaria,
 • Lanzarote,
 • La Palma,
 • La Gomera,
 • El Hierro.

To właśnie one są przede wszystkim odwiedzane przez turystów. Kolejne 6 małych wysp (Lobos, Graciosa, Alegranza, Montana Clara, Roque del Este i Roque del Oeste) jest niezamieszkana lub mieszkańcy przebywają na nich czasowo.  

CIEKAWOSTKA

Nazwa Wyspy Kanaryjskie pochodzi od słowa canis, czyli pies. To od wyspy wziął swoją nazwę gatunek ptaka!

Wyspy Kanaryjskie oferują zróżnicowane krajobrazy od górskich, po piękne rajskie plaże z białym piaskiem. Na wyspach znajdują się wulkany, klify i jaskinie, które trzeba koniecznie zobaczyć. Nie można także zapomnieć o florze i faunie, która dzięki oddaleniu od kontynentu jest niepowtarzalna i wyjątkowa. 

UWAGA!

Podróżujący do Hiszpanii nie muszą obecnie przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu ani wykonywać testów na COVID-19 przed przyjazdem i po nim. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Kiedy jechać na Teneryfę, Gran Canarię i pozostałe wyspy?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – zawsze! Wyspy Kanaryjskie to pod względem temperatury raj na ziemi. Dzięki wpływowi Oceanu Atlantyckiego, a jednocześnie położeniu w strefie subtropikalnej, panują tam idealne warunki przez cały rok!

Najzimniejszym miesiącem jest luty, kiedy średnia temperatura wynosi raptem 19ºC! Nawet w grudniu i styczniu można wypoczywać na wyspach, gdyż powietrze nagrzewa się do 22ºC i 21ºC. Jednak najcieplejsze są miesiące letnie – czerwiec 25ºC, lipiec 27ºC, sierpień 28ºC, wrzesień 26ºC. Jeszcze w październiku można liczyć na gorącą aurę (25ºC). 

Sprawdźmy, czy cena ubezpieczenia turystycznego na 7-dniową podróż będzie inna latem (dla przykładu niech będzie to początek sierpnia) niż ta, którą ubezpieczyciele zaproponują na wyjazd w porze zimowej (np. na początku grudnia).

Towarzystwo ubezpieczenioweCena polisy turystycznej w sezonie letnimCena polisy turystycznej w zimie
SIGNAL IDUNA25,78 zł25,78 zł
UNIQA29,40 zł29,40 zł
AXA Partners31,70 zł31,70 zł
Proama33,00 zł33,00 zł
Generali50,00 zł50,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi [styczeń 2024].

Ceny dla wyjazdów letnich i zimowych są takie same. Jedynie mtu24.pl nie przedstawiło oferty na tak odległy czasowo wyjazd.

Na Wyspy Kanaryjskie nie jeździ się, tylko by zwiedzać i podziwiać widoki, ale także, by pływać i uprawiać sporty wodne. Temperatura oceanu w pobliżu wysp również rozpieszcza turystów. Przez cały rok, z wyjątkiem marca, nie schodzi ona poniżej 20ºC! 

Nie od dziś wiadomo, że w zależności od formy spędzania czasu na urlopie cena polisy turystycznej może ulec zmianie. Tak się też dzieje, gdy na Wyspach Kanaryjskich będziemy chcieli nurkować. Biorąc pod uwagę ryzyko z tym związane, ubezpieczyciele podnoszą cenę polisy nawet 2 – lub 3-krotnie.

Towarzystwo ubezpieczenioweCena polisy turystycznej (wypoczynek i zwiedzanie)Cena polisy turystycznej (nurkowanie)
SIGNAL IDUNA25,78 zł25,78 zł
UNIQA29,40 zł117,60 zł
AXA Partners31,70 zł95,10 zł
Proama33,00 zł100,00 zł
Generali50,00 zł143,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi [styczeń 2024].

Bez względu na to, czy celem podróży jest relaks i zwiedzanie, czy uprawianie sportów wodnych, na Teneryfę czy Gran Canarię warto wybrać się przez cały rok. Plusem wyjazdu w sezonie letnim jest więcej godzin słonecznych, ale trzeba liczyć się z tłokiem i dużą liczbą turystów. Natomiast zimą można oderwać się od polskiego chłodu i cieszyć się ciepłem na wyspach. Warto pamiętać, że zimą na Wyspach pojawiają się częściej opady deszczu. 

Gdzie nocować na Wyspach Kanaryjskich?

Na siedmiu największych wyspach archipelagu baza turystyczna jest bardzo dobrze rozwinięta. Trudno się temu dziwić, ponieważ region ten żyje głównie z turystyki i rolnictwa. Na wyspach można wynająć zarówno pokoje w hotelach, jak i apartamenty. Bogatsi turyści, którzy wolą więcej swobody, mogą zdecydować się na cały bungalow lub domek wiejski. 

Ceny wynajmu są bardzo zróżnicowane, więc warto je sprawdzić podczas przygotowań do wyjazdu. Zależnie od wyspy i miejscowości, za apartament z jedną sypialnią trzeba zapłacić od ok. 1200 zł do 2400 zł za 7 noclegów. Oczywiście zdarzają się także droższe oferty.

Warto jednak zwrócić uwagę na standard wyposażenia i odległość od lotniska. Trudno wyobrazić sobie, by wynajęte lokum nie miało w standardzie Wi-Fi – praktycznie wszystkie miejsce je oferują! Również w większości apartamentów goście mają dostęp do tarasu, balkonu, a nawet prywatnego basenu.

Jakich dokumentów potrzebujesz na Wyspach Kanaryjskich?

Mimo że archipelag leży na kontynencie afrykańskim, to z Polski można wybrać się na niego z dowodem osobistym lub paszportem. Dodatkowa wiza potrzebna jest dla osób, których pobyt będzie dłuższy niż 90 dni. 

Bardzo popularnym sposobem zwiedzania wysp jest samochód. Bez problemu można go wypożyczyć. Oczywiście, aby móc to zrobić, potrzebne jest aktualne prawo jazdy. Warto pomyśleć o wynajęciu jakiegoś pojazdu, by zobaczyć jak najwięcej atrakcji turystycznych. Dodatkowo między wyspami można przemieszczać się dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci lotniczej i promowej. 

Zdrowie i środki ochronne

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie nie wymaga dodatkowych szczepień. W tym regionie nie występują groźne choroby tak charakterystyczne dla kontynentalnej Afryki (choćby malaria). Przed wyjazdem należy jednak pamiętać o wyrobieniu sobie EKUZ, czyli Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – pozwala ona na korzystanie z publicznej opieki medycznej. 

UWAGA!

Z EKUZ nie można korzystać z prywatnych gabinetów i klinik. Koszt standardowej wizyty lekarskiej to około 100 euro, a doba pobytu w szpitalu to około 180 euro (bez badań)!

Aby nie płacić za dodatkowe leczenie, transport i akcję ratowniczą w razie wypadku, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa jest szczególnie polecana turystom, którzy planują uprawianie sportów. Wyspy Kanaryjskie zachęcają do aktywnego wypoczynku, więc warto ją wykupić, by spokojnie uprawiać sporty wodne i wspinać się na tamtejsze szczyty.

Ile kosztuje taka polisa na Wyspy Kanaryjskie?

Ubezpieczenie turystyczne na Wyspy Kanaryjskie jest dostępne już od kilkudziesięciu złotych za tygodniowy pobyt. Za niewiele ponad 30 zł można nabyć podstawowy zakres ochrony w Towarzystwie Ubezpieczeń You Can Drive dla młodego turysty. W zestawieniu wzięliśmy pakiety ochrony zawierające OC i NNW.

Towarzystwo ubezpieczenioweZakres ochrony i sumy ubezpieczeniaCena ubezpieczenia na Wyspy Kanaryjskie
ProamaKoszty leczenia i assistance – 200 000 zł
NNW – 10 000 zł
OC w życiu prywatnym – 50 000 zł
Kradzież mienia na czas wyjazdu – 5000 zł
47,00 zł
GeneraliKoszty leczenia i assistance – 300 000 zł
NNW – 15 000 zł
OC w życiu
prywatnym – 50 000 zł
Kradzież mienia na czas wyjazdu – 5000 zł
50,00 zł
SIGNAL IDUNAKoszty leczenia i assistance – 175 384 zł
NNW –15 000 zł
OC w życiu prywatnym – 131 538 zł
Ubezpieczenie bagażu – 1000 zł
49,42 zł
AXA PartnersKoszty leczenia i assistance – 600 000 zł
NNW – 50 000 zł
OC w życiu prywatnym – 250 000 zł
Ubezpieczenie bagażu – 3000 zł
62,27 zł
UNIQAKoszty leczenia i assistance – 750 000 zł
NNW – 50 000 zł
OC w życiu prywatnym – 250 000 zł
Ubezpieczenie bagażu – 3000 zł
71,40 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi. Aktualizacja danych: 21.01.2024
UWAGA!

Odradza się przebywania na pełnym słońcu między godziną 12 a 14!

Podstawowym wyposażeniem ochronnym, które powinien zabrać ze sobą turysta, są okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, nakrycie głowy oraz środek na insekty. Brak ochrony przed rozgrzanym kanaryjskim słońcem może skończyć się dotkliwym poparzeniem skóry oraz udarem słonecznym. 

Ubezpieczenie na Wyspy Alandzkie

Planujesz podróż na Wyspy Alandzkie? Kiedy najlepiej je odwiedzić? Jak dostać się na Wyspy Alandzkie? Przeczytaj i sprawdź!

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19

W ramach ubezpieczenia kosztów leczenia, firmy ubezpieczeniowe gwarantują również pokrycie wydatków w razie zachorowania klienta na COVID-19. Warto jednak dokładnie zapoznać się z dokumentami OWU w tym zakresie, ponieważ w różnych towarzystwach mogą obowiązywać inne zasady. Przykładowo, Uniqa zastrzega, że ochroną ubezpieczeniową nie jest objęta sama kwarantanna, jeśli nie zdiagnozowano COVID-19.

Ponadto, w niektórych firmach możliwe jest wykupienie dodatkowego rozszerzenia lub wyższego pakietu zwiększającego zakres ochrony w odniesieniu do COVID-19. Ile to kosztuje i jaką ochronę gwarantuje? Ceny w tabeli dotyczą tygodniowego wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie.

UbezpieczycielZakres ubezpieczenia COVID-19Dodatkowe informacjeCena polisy
ProamaKoszty leczenia i transportu – 200 000 złOchrona obejmuje zachorowanie, izolację i pokrycie kosztów testu47,00 zł
SIGNAL IDUNAKoszty leczenia i transportu – 175 384 złOchrona obejmuje zachorowanie i pokrycie kosztów testu49,42 zł
GeneraliKoszty leczenia i transportu – 300 000 złOchrona obejmuje zachorowanie, izolację i pokrycie kosztów testu50 zł
AXA PartnersKoszty leczenia i transportu – 600 000 złOchrona obejmuje zachorowanie, izolację, kwarantannę i pokrycie kosztów testu62,27 zł
Dane pochodzą z wyliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi w dniu 21.01.2024 roku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o urlop na Wyspach Kanaryjskich

Ile jest Wysp Kanaryjskich?
Która z Wysp Kanaryjskich jest najcieplejsza zimą?
Co można zwiedzać na Wyspach Kanaryjskich?
Co zabrać ze sobą na Wyspy Kanaryjskie?
PODSUMOWANIE
 • Wyspy Kanaryjskie to należący do Hiszpanii archipelag położony u zachodnich wybrzeży Afryki.
 • Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z 7 dużych wysp, w tym Gran Canarii i Teneryfy.
 • W najzimniejszych miesiącach roku (grudzień, styczeń, luty) średnie temperatury na Wyspach Kanaryjskich rzadko spadają poniżej 20ºC.
 • Na Wyspach Kanaryjskich działa karta EKUZ, ale warto też kupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.
 • Poszczególne wyspy archipelagu charakteryzują się różnorodnymi warunkami naturalnymi – spotyka się tam zarówno bujną roślinność, jak i pustynne oraz wulkaniczne tereny.
 • Wśród atrakcji Wysp Kanaryjskich można wymienić m.in. Park Narodowy Teide na Teneryfie, ogród botaniczny i zoologiczny na Fuerteventurze, czy stolicę Las Palmas de Gran Canarię.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!