Ubezpieczenie samochodu + ubezpieczenie nieruchomości – czy to się opłaca?

Mieszkanie lub dom i samochód to zazwyczaj dwie najdroższe inwestycje w życiu człowieka. Ich utrata lub uszkodzenie może sporo kosztować. To zatem oczywiste, że osoby posiadające własne mieszkanie i korzystające z samochodu szukają sposobów na ich zabezpieczenie. I nie chodzi tylko o systemy alarmowe w pojazdach i montaż drzwi antywłamaniowych w mieszkaniach. Jeśli już dojdzie do włamania, czy to do jednego, czy do drugiego mienia, ochronę zapewni ubezpieczyciel, u którego wykupiono polisę.

Pakiet ubezpieczeń sposobem na oszczędności

Coraz więcej mówi się o opłacalności zakupu ubezpieczeń w pakiecie. Najgłośniej jest w tym kontekście pakietu OC + AC lub innych pakietów ubezpieczeń samochodowych. Ubezpieczenie OC + assistance na mubi.pl może kosztować zaledwie 525 zł w LINK4, a oferta ta rozszerzona dodatkowo o NNW w tym samym TU to koszt 571 zł.

Tymczasem nie jest to jedyna możliwość zakupu pakietu. Oprócz ochrony ryzyk dotyczących tego samego przedmiotu, można kupić jeszcze szerszy zestaw zabezpieczeń, np. ubezpieczenia samochodu wraz z ubezpieczeniem mieszkania. Jeśli jesteś posiadaczem zarówno auta, jak i domu lub mieszkania, z pewnością będziesz chciał objąć je ochroną. Przemyśl wówczas nabycie pakietu tych ubezpieczeń. Dzięki temu wszystkie kwestie ubezpieczeniowe załatwisz za jednym razem, a przy tym zaoszczędzisz parę groszy.

O tym, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania na przykładzie cen TU AXA, przeczytasz w artykule: Ubezpieczenie mieszkania.

Pakiet ubezpieczeń częstym przedmiotem promocji

Akcje promocyjne są organizowane nie tylko w branży odzieżowej czy turystycznej. Towarzystwa ubezpieczeniowe również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, bo dla nich cena polisy jest jednym z najistotniejszych czynników decydujących o zakupie lub odrzuceniu oferty. Ubezpieczyciele naliczają zniżki za bezszkodową jazdę, udzielają ulg za zakup ubezpieczenia przez internet, ale także oferują atrakcyjne rabaty, jeśli klient zdecyduje się kupić w danej firmie więcej niż jeden rodzaj ochrony.

Otrzymanie zniżki na ubezpieczenie mieszkania to często transakcja wiązana z zakupem polisy komunikacyjnej (przynajmniej obowiązkowego OC). To znaczy, że ubezpieczyciele, oferując zniżki na ubezpieczenie nieruchomości, zastrzegają, że mogą z nich skorzystać osoby, które są zainteresowane zakupem ubezpieczenia samochodowego w tym TU. Często działa to również odwrotnie, czyli jeśli ktoś kupuje polisę mieszkaniową, może liczyć na rabat w przypadku zakupu OC komunikacyjnego lub OC z autocasco.

Ubezpieczenie samochodu i ubezpieczenie mieszkania – które towarzystwa oferują takie pakiety?

Zakup przygotowanego wcześniej pakietu składającego się z ubezpieczenia nieruchomości i ubezpieczenia komunikacyjnego oferuje Ergo Hestia. W ofercie tego towarzystwa znajdują się dwa warianty takiego pakietu.

Pakiet ERGO 1, który oferuje:

ERGO 1 chroni nie tylko mieszkanie lub dom, ale także elementy ich wykończenia, rzeczy osobiste ubezpieczonego oraz niektóre elementy wyposażenia nieruchomości (m.in. meble, sprzęt AGD i RTV, a także instalacje i sieć wodno-kanalizacyjną). Będzie zabezpieczeniem również dla budynków gospodarczych, a dzięki OC w życiu prywatnym zapewni wypłatę odszkodowania osobom, które poniosły straty z winy ubezpieczonego, np. w wyniku zalania mieszkania. Z kolei ubezpieczenia komunikacyjne w ramach tego pakietu to ochrona odpowiedzialności cywilnej kierowcy (w razie spowodowania wypadku to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie pokrzywdzonym), ochrona wypracowanych przez niego zniżek oraz zabezpieczenie na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu zarówno kierowcy, jak i podróżujących z nim osób.

Pakiet ERGO 7 oferuje:

  • ochronę od skutków zdarzeń losowych i ognia,
  • kradzieży,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • autocasco,
  • OC posiadacza pojazdów mechanicznych,
  • NNW kierowcy i pasażera.

Każdy rodzaj ochrony dostępny jest w trzech wariantach, które mogą różnić się zakresem ochrony, zakresem terytorialnym i sumą ubezpieczenia. Możliwości jest zatem sporo.

Ofertę dla osób, które chcą kupić zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i ubezpieczenie mieszkania, przygotowała także AXA. Oferta promocyjna dotyczy osób, które kupiły w AXA ubezpieczenie samochodu. Wówczas są uprawnieni do skorzystania z 15% rabatu na zakup ubezpieczenia nieruchomości w tym TU. Promocja działa także w drugą stronę. Mogą z niej zatem skorzystać klienci AXA, którzy kupili ubezpieczenie mieszkania Twoje miejsce. Wówczas otrzymają 20% zniżki na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego. Z oferty promocyjnej można skorzystać w czasie trwania ochrony jednego z wyżej wspomnianych ubezpieczeń, a więc nie później niż rok po zawarciu umowy. Zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i ubezpieczenie mieszkania obowiązuje najczęściej 12 miesięcy.

PODSUMOWANIE
  • Zakup kilku rodzajów ochrony w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym jest zazwyczaj bardziej opłacalny niż nabycie każdego ubezpieczenia osobno.
  • Firmy ubezpieczeniowe organizują akcje promocyjne, wśród których można znaleźć pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych w atrakcyjnej cenie lub uzyskać rabat na zakup polisy mieszkaniowej przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego.
  • Atrakcyjne oferty zakupu ubezpieczenia samochodu z ubezpieczeniem nieruchomości posiada Ergo Hestia i AXA.

Źródła:

Oceń artykuł:

Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 2-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Na swoim koncie ma publikacje zarówno w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się setkom kierowców. Prywatnie melomanka, miłośniczka gotowania i podróży po Polsce.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!