Koszty ratownictwa

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa to element polisy turystycznej. Obejmuje pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej zarówno w górach, jak i na wodzie. Firma ubezpieczeniowa opłaca pracę zawodowych ratowników, udzielenie doraźnej pomocy na miejscu wypadku, transport z miejsca zdarzenia do najbliższego szpitala, użycie specjalistycznego sprzętu, np. skutera śnieżnego, łodzi motorowej, śmigłowca itd. Zakład ubezpieczeń może zastrzec, że nie pokrywa kosztów akcji ratunkowej, jeśli domniemywane jest porwanie osoby ubezpieczonej.

Jak wysoka powinna być suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa?

Im wyższa, tym lepiej, bo nie jesteś w stanie przewidzieć stopnia skomplikowania wypadku. Jeśli wyjeżdżasz do kraju europejskiego, bezpieczne optimum wynosi ok. 30 000 euro. Jeśli udajesz się do USA, ta kwota powinna być nawet kilkukrotnie wyższa. Możesz wybrać niższy limit, jeśli zamierzasz wyłącznie zwiedzać popularne miejscówki turystyczne i nie będziesz uprawiać np. sportów ekstremalnych w wysokich górach. 

Minimalna suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa, którą oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, to kilka tysięcy euro. LINK4 proponuje ubezpieczenie KR z limitem do 6000 euro. Niektórzy ubezpieczyciele oferują limit kosztów ratownictwa równy sumie ubezpieczenia kosztów leczenia, co jest sensownym rozwiązaniem. Jednym z ciekawych wyjątków na rynku jest oferta Warty, która gwarantuje pokrycie kosztów ratownictwa do rzeczywiście poniesionych. To oznacza, że ubezpieczenie KR nie jest objęte żadnymi limitami!

Tabela sum ubezpieczeń kosztów ratownictwa

Tabela przedstawia proponowane limity ubezpieczenia KR dla 25-letniej osoby, która potrzebuje ubezpieczenia turystycznego na 5 dni z zakresem terytorialnym w Europie. Klient będzie uprawiać sporty wysokiego ryzyka.

Firma ubezpieczeniowa Suma ubezpieczenia kosztów akcji ratunkowej
Generalido 1 200 000 zł
Uniqado 250 000 euro
Benefiado 12 500 euro
Aktualizacja danych: 26.03.2021. Kalkulacje zostały wykonane za pomocą kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych firm wymienionych w tabeli.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w październiku to 201 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Tomek opinia o Mubi.pl

Jak dla mnie porównywarka spełnia swoje zadanie. Bez problemu się z niej korzysta.

Iwona K. opinia o Mubi.pl

Mogłam liczyć na pomoc konsultanta. Fajnie, że kalkulator jest darmowy.

Kamil opinia o Mubi.pl

Dzięki takiej porównywarce to chociaż wiem, że nie przepłacę. Do tego łatwa w obsłudze, to też duży plus jak dla mnie.

Anna opinia o Mubi.pl

Polecam! Znalazłam tanie ubezpieczenie w kilka minut. O wiele taniej niż u konkurencji

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo