422 zł za OC Maserati – najtańsze ubezpieczenie samochodu tej marki!

Osoby, które decydują się na zakup sportowego samochodu, muszą liczyć się z wysokimi kosztami jego eksploatacji. Tak jest chociażby w przypadku Maserati, którego ubezpieczenie jest jednym z droższych wśród innych marek samochodowych. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że pojazdy tej marki mają cechy samochodów wyścigowych, co widać chociażby po pojemności silnika wielu z nich, średnia cena OC, jaką odnotowano we wrześniu 2021 roku dla Maserati – 1001 zł – nie może dziwić. A i tak nie jest to najdrożej ubezpieczana marka samochodów w Polsce.

Ile kosztuje ubezpieczenie Maserati?

We wrześniu 2021 roku ubezpieczenie samochodów marki Maserati kosztowało średnio 1001 zł. To o 114 zł więcej niż przed miesiącem i jedna z najwyższych średnich cen OC tej marki od początku roku. Drożej było tylko w styczniu, gdy średni koszt ubezpieczenia Maserati wynosił 1024 zł. W pozostałych miesiącach ceny wahały się między 777 zł a 966 zł, co oznacza, że trudno przewidzieć, jakie będą koszty ubezpieczenia najbliższej przyszłości. Można zaznaczyć jednak, że Maserati jest samochodem znajdującym się raczej w tej grupie, w której mieszczą się drożej ubezpieczane pojazdy.

Czy OC Maserati jest drogie?

To, że Maserati znajduje się wśród droższych w ubezpieczaniu marek, nie oznacza, że ceny jego ubezpieczenia będą kolosalne. Zwykle oscylują one średnio wokół 900-1000 zł. Ten trend pozwala ustalić, że Maserati znajduje się najczęściej w pierwszej lub na początku drugiej dziesiątki marek, licząc od tych droższych. We wrześniu 2021 roku samochody z tej fabryki uplasowały się na 6. miejscu na 58 możliwych. Które marki są obecnie droższe w ubezpieczaniu?

Najtańsze OC od 422 zł! Nie wszyscy właściciele Maserati muszą wydawać majątek na ubezpieczenie

Chociaż średnia cena OC Maserati pozwala twierdzić, że samochody tej marki są drogie w ubezpieczeniu (zwłaszcza gdy porównamy ją na przykład ze średnią ceną OC Dacii – 1001 zł vs 545 zł), to trzeba zaznaczyć, że nie każdy właściciel pojazdu tego producenta zapłaci tak dużo za ochronę odpowiedzialności cywilnej. Składki OC Maserati zaczynały się bowiem we wrześniu 2021 roku od 422 zł. To najtańsze OC zapłacił 50-letni mężczyzna z powiatu przysuskiego, który szukał ubezpieczenia dla Maserati Ghibli z silnikiem o pojemności 3,0 l. Oprócz niego ofertę poniżej 500 zł otrzymali także inni właściciele Maserati.

Ubezpieczany samochód Właściciel pojazdu Cena ubezpieczenia
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)50-letni mężczyzna z powiatu przysuskiego422 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)27-letni mężczyzna z Jarosławia451 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)47-letni mężczyzna z Jaworzna454 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)31-letni mężczyzna z Pleszewa460 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)55-letni mężczyzna z Łazisk Górnych477 zł
Maserati Quattroporte (pojemność silnika: 4,2 l)34-letni mężczyzna z Leżajska494 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)34-letni mężczyzna z Jeleniej Góry509 zł
Maserati Granturismo (pojemność silnika: 4,7 l)30-letni mężczyzna z Krakowa520 zł
Maserati Levante (pojemność silnika: 3,0 l)54-letnia kobieta z powiatu nowosądeckiego522 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)53-letni mężczyzna z Poznania551 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Ghibli, Granturismo i Quattroporte najtaniej ubezpieczanymi modelami Maserati

Właściciele niektórych modeli mieli w lipcu szansę na tanie OC. Szczęśliwi mogli być zwłaszcza właściciele Maserati Ghibli i Maserati Granturismo, bo niektórzy z nich mogli znaleźć OC nawet poniżej 500 zł. W przypadku Maserati Quattroporte i Maserati Levante koszty były nieco wyższe, ale mimo wszystko tego rodzaju auta można było ubezpieczyć już za około 510-520 zł. Wyraźnie powyżej tej stawki płacili natomiast za OC właściciele Maserati Grancabrio.

Marka i model Najtańsze OC
Maserati Ghibli422 zł
Maserati Quattroporte494 zł
Maserati Granturismo509 zł
Maserati Levante522 zł
Maserati Grancabrio904 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Ile kosztuje ubezpieczenie Maserati od kradzieży?

Takie pojazdy jak Maserati są bez wątpienia bardzo łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju złodziejaszków, a ich utrata byłaby bardzo bolesna dla właścicieli. Nic więc dziwnego, że wielu szuka zabezpieczenia w postaci autocasco. Pytanie tylko, ile mogłoby kosztować takie ubezpieczenie? Sprawdźmy!

Parametry samochodu:

 • model – Maserati Ghibli;
 • rok produkcji – 2013;
 • rodzaj paliwa – benzyna;
 • pojemność silnika – 2979 cm3;
 • wersja – 330 KM (243kW), sedan;
 • stan licznika – 57 tys. km;
 • przewidywany przebieg – do 10 tys. km;
 • miejsce parkowania nocą – indywidualny garaż.

Dane kierowcy:

 • płeć – mężczyzna;
 • wiek – 41 lat;
 • rok uzyskania prawa jazdy – 2001;
 • miejsce zamieszkania – Bydgoszcz;
 • stan cywilny – kawaler;
 • historia ubezpieczenia – OC od co najmniej 10 lat, brak szkód, nie było AC.
Firma ubezpieczeniowaPakietCena Warunki autocasco Maserati
mtu24.pl OC + AC mini + NNW + Assistance1980 złZdarzenia objęte ochroną – kradzież; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; brak udziału własnego i amortyzacji części; zakres terytorialny – Polska.
AvivaOC + AC + NNW + Assistance3153 złZdarzenia objęte ochroną – kradzież, szkoda całkowita, szkoda częściowa; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; udział własny – 500 zł w szkodach wypadkowych i kradzieży; brak amortyzacji części; zakres terytorialny – Europa.
mtu24.pl OC + AC + NNW + Assistance8706 zł Zdarzenia objęte ochroną – kradzież, szkoda całkowita, szkoda częściowa; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; udział własny – 10% w szkodach wypadkowych i przy kradzieży; brak amortyzacji części; zakres terytorialny – Europa.
Obliczenia wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl (20.10.2021)

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Maserati

Które marki samochodów są ubezpieczane najtaniej?

We wrześniu 2021 roku w porównywarce ubezpieczeń Mubi najtaniej ubezpieczano m.in. Dacię, Daihatsu i Suzuki. Średnie ceny OC wyniosły w ich przypadku odpowiednio 545 zł, 611 zł oraz 616 zł. Równie niewiele płacono za samochody marki Kia (638 zł), Hyundai (643 zł) i Toyota (647 zł).

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie samochodu marki Maserati?

We wrześniu 2021 roku najtańsze OC Maserati kosztowało 422 zł. Nie była to jedyna tak niska składka ubezpieczeniowa w przypadku właścicieli aut tego producenta. Sporo kierowców płaciło również składki w wysokości poniżej 500 zł.

Dlaczego ubezpieczenie samochodów sportowych jest droższe niż ubezpieczenie na przykład samochodów miejskich?

Samochody sportowe potencjalnie stwarzają większe zagrożenie na drodze. Sięgają po nie osoby, które lubią szybką jazdę i najprawdopodobniej będą korzystały z dużej mocy silnika, jaką zapewniają producenci. To zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe. W ich przypadku dużo bardziej prawdopodobny jest udział w kolizji niż w przypadku Dacii z silnikiem o pojemności około litra.

PODSUMOWANIE
 • Średnia cena OC Maserati we wrześniu 2021 to 1001 zł.
 • Od początku 2021 roku ceny ubezpieczenia samochodów tego producenta ulegają dużym wahaniom, dlatego trudno przewidzieć, ile będzie kosztowała polisa Maserati w najbliższym czasie.
 • Niektórzy właściciele Maserati płacą za OC niedużo. Najtańsze OC samochodu tego producenta wyniosło we wrześniu 2021 roku zaledwie 422 zł na mubi.pl.
 • Najtaniej ubezpieczanymi modelami Maserati są Ghibli i Quattroporte.
 • Najtańsze AC dla Maserati z ochroną w razie kradzieży kosztuje ok. 2000 zł.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!