399 zł za OC Maserati – najtańsze ubezpieczenie samochodu tej marki!

Osoby, które decydują się na zakup sportowego samochodu, muszą liczyć się z wysokimi kosztami jego eksploatacji. Tak jest chociażby w przypadku Maserati, którego ubezpieczenie jest jednym z droższych wśród innych marek samochodowych. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że pojazdy tej marki mają cechy samochodów wyścigowych, co widać chociażby po pojemności silnika wielu z nich, średnia cena OC, jaką odnotowano w grudniu 2021 roku dla Maserati – 907 zł – nie może dziwić. A i tak nie jest to najdrożej ubezpieczana marka samochodów w Polsce.

Ile kosztuje ubezpieczenie Maserati?

W grudniu 2021 roku ubezpieczenie samochodów marki Maserati kosztowało średnio 907 zł. To o 114 zł więcej niż przed miesiącem i jedna z najwyższych średnich cen OC tej marki od początku roku. Drożej było w styczniu i we wrześniu, gdy średni koszt ubezpieczenia Maserati przekraczał 1000 zł, a także w maju i w lipcu, przy przebijał 950 zł. Najniższa odnotowana cena to z kolei 777 zł z lutego 2021, co oznacza, że trudno przewidzieć, jakie będą koszty ubezpieczenia w najbliższej przyszłości. Można zaznaczyć jednak, że Maserati jest samochodem znajdującym się raczej w tej grupie, w której mieszczą się drożej ubezpieczane pojazdy.

Czy OC Maserati jest drogie?

To, że Maserati znajduje się wśród droższych w ubezpieczaniu marek, nie oznacza, że ceny jego ubezpieczenia będą kolosalne. Zwykle oscylują one średnio wokół 900-1000 zł. Ten trend pozwala ustalić, że Maserati znajduje się najczęściej w pierwszej lub na początku drugiej dziesiątki marek, licząc od tych droższych. W grudniu 2021 roku samochody z tej fabryki uplasowały się na 8. miejscu na 61 możliwych. Które marki są obecnie droższe w ubezpieczaniu?

Najtańsze OC od 399 zł! Nie wszyscy właściciele Maserati muszą wydawać majątek na ubezpieczenie

Chociaż średnia cena OC Maserati pozwala twierdzić, że samochody tej marki są drogie w ubezpieczeniu (zwłaszcza gdy porównamy ją na przykład ze średnią ceną OC Dacii – 907 zł vs 521 zł), to trzeba zaznaczyć, że nie każdy właściciel pojazdu tego producenta zapłaci tak dużo za ochronę odpowiedzialności cywilnej. Składki OC Maserati zaczynały się bowiem w grudniu 2021 roku od 399 zł. To najtańsze OC zapłacił 49-letni mężczyzna z Piaseczna, który szukał ubezpieczenia dla Maserati Ghibli z silnikiem o pojemności 3,0 l. Oprócz niego ofertę poniżej 500 zł otrzymali także inni właściciele Maserati.

Ubezpieczany samochód Właściciel pojazdu Cena ubezpieczenia
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)49-letni mężczyzna z Piaseczna399 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)38-letni mężczyzna z Mysłowic402 zł
Maserati Quattroporte (pojemność silnika: 4,7 l)36-letni mężczyzna z Olkusza427 zł
Maserati Quattroporte (pojemność silnika: 4,2 l)58-letni mężczyzna z Warszawy440 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)57-letnia kobieta z Ząbek460 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)33-letni mężczyzna z Gdyni461 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)58-letni mężczyzna z powiatu pruszkowskiego514 zł
Maserati 3200 (pojemność silnika: 3,2 l)44-letni mężczyzna z Piotrkowa Trybunalskiego532 zł
Maserati Levante (pojemność silnika: 3,0 l)26-letni mężczyzna z Sierpca572 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l)33-letni mężczyzna z Warszawy612 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [grudzień 2021]

Ghibli i Quattroporte najtaniej ubezpieczanymi modelami Maserati

Właściciele niektórych modeli mieli w grudniu szansę na tanie OC. Szczęśliwi mogli być zwłaszcza właściciele Maserati Ghibli i Maserati Quattroporte, bo niektórzy z nich mogli znaleźć OC nawet poniżej 500 zł. W przypadku Maserati 3200 i Maserati Granturismo koszty były nieco wyższe, ale mimo wszystko tego rodzaju auta można było ubezpieczyć już za 532 zł i 641 zł, czyli wyraźnie poniżej średniej składki dla wszystkich samochodów marki Maserati.

Marka i model Najtańsze OC
Maserati Ghibli399 zł
Maserati Quattroporte427 zł
Maserati 3200532 zł
Maserati Granturismo641 zł
Źródło: porównywarka ubezpieczeń Mubi [grudzień 2021]

Ile kosztuje ubezpieczenie Maserati od kradzieży?

Takie pojazdy jak Maserati są bez wątpienia bardzo łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju złodziejaszków, a ich utrata byłaby bardzo bolesna dla właścicieli. Nic więc dziwnego, że wielu szuka zabezpieczenia w postaci autocasco. Pytanie tylko, ile mogłoby kosztować takie ubezpieczenie? Sprawdźmy!

Parametry samochodu:

 • model – Maserati Ghibli;
 • rok produkcji – 2013;
 • rodzaj paliwa – benzyna;
 • pojemność silnika – 2979 cm3;
 • wersja – 330 KM (243kW), sedan;
 • stan licznika – 57 tys. km;
 • przewidywany przebieg – do 10 tys. km;
 • miejsce parkowania nocą – indywidualny garaż.

Dane kierowcy:

 • płeć – mężczyzna;
 • wiek – 41 lat;
 • rok uzyskania prawa jazdy – 2001;
 • miejsce zamieszkania – Bydgoszcz;
 • stan cywilny – kawaler;
 • historia ubezpieczenia – OC od co najmniej 10 lat, brak szkód, nie było AC.
Firma ubezpieczeniowaPakietCena Warunki autocasco Maserati
mtu24.pl OC + AC mini + NNW + Assistance 1770 złZdarzenia objęte ochroną – kradzież; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; brak udziału własnego i amortyzacji części; zakres terytorialny – Polska.
AvivaOC + AC + NNW + Assistance 3970 złZdarzenia objęte ochroną – kradzież, szkoda całkowita, szkoda częściowa; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; udział własny – 500 zł w szkodach wypadkowych i kradzieży; brak amortyzacji części; zakres terytorialny – Europa.
mtu24.pl OC + AC + NNW + Assistance 8473 zł Zdarzenia objęte ochroną – kradzież, szkoda całkowita, szkoda częściowa; sposób likwidacji szkody – kosztorys; naprawa na częściach zamiennych; udział własny – 10% w szkodach wypadkowych i przy kradzieży; brak amortyzacji części; zakres terytorialny – Europa.
Obliczenia wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl (18.01.2022)

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Maserati

Które marki samochodów są ubezpieczane najtaniej?

W grudniu 2021 roku w porównywarce ubezpieczeń Mubi najtaniej ubezpieczano m.in. Dacię, Daihatsu i Suzuki. Średnie ceny OC wyniosły w ich przypadku odpowiednio 521 zł, 589 zł oraz 601 zł. Równie niewiele płacono za samochody marki Toyota (607 zł), Hyundai (624 zł) i Kia (627 zł).

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie samochodu marki Maserati?

W grudniu 2021 roku najtańsze OC Maserati kosztowało 399 zł. Nie była to jedyna tak niska składka ubezpieczeniowa w przypadku właścicieli aut tego producenta. Sporo kierowców płaciło również składki w wysokości poniżej 500 zł.

Dlaczego ubezpieczenie samochodów sportowych jest droższe niż ubezpieczenie na przykład samochodów miejskich?

Samochody sportowe potencjalnie stwarzają większe zagrożenie na drodze. Sięgają po nie osoby, które lubią szybką jazdę i najprawdopodobniej będą korzystały z dużej mocy silnika, jaką zapewniają producenci. To zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe. W ich przypadku dużo bardziej prawdopodobny jest udział w kolizji niż w przypadku Dacii z silnikiem o pojemności około litra.

PODSUMOWANIE
 • Średnia cena OC Maserati w grudniu 2021 to 907 zł.
 • W 2021 roku ceny ubezpieczenia samochodów tego producenta ulegały dużym wahaniom, dlatego trudno przewidzieć, ile będzie kosztowała polisa Maserati w najbliższym czasie.
 • Niektórzy właściciele Maserati płacą za OC niedużo. Najtańsze OC samochodu tego producenta wyniosło w grudniu 2021 roku zaledwie 399 zł na mubi.pl.
 • Najtaniej ubezpieczanymi modelami Maserati są Ghibli i Quattroporte.
 • Najtańsze AC dla Maserati z ochroną w razie kradzieży kosztuje ok. 1700 zł.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!