OC Routera – ubezpieczenie skuterów i motorowerów od 100 zł na Mubi!

Marka Router oferuje tanie i łatwe w prowadzeniu skutery i motorowery z małymi silnikami. Ile kosztuje ich ubezpieczenie? Czy na popularny Router Bassa można znaleźć bardzo tanie OC? A co z pakietami dodatkowych ubezpieczeń? Odpowiadamy!

OC Routera – średnie ceny od kwietnia do lipca

W porównywarce Mubi można znaleźć zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i motocykla czy motoroweru. W lipcu 2021 roku za OC na auta trzeba było zapłacić średnio 775 zł. Natomiast jednoślady można było ubezpieczyć za 611 zł, czyli dużo taniej. A ile w tym miesiącu kosztowało OC na Routery? 

router - średnie OC

W kwietniu i maju ceny OC Routerów oscylowały wokół 830 zł. W czerwcu spały i ponad 200 zł do 608 zł. Natomiast w lipcu nieznacznie wzrosły do 679 zł – były więc wyższe niż średnia cena OC dla wszystkich jednośladów. 

Top 10 najtańszych OC Routerów – od 100 zł

Wyższa średnia cena OC nie przekreśliła szans wielu motocyklistów na znalezienie ubezpieczenia poniżej 200 z. Rekordziście udało się trafić na ofertę OC za 100 zł. Powinniśmy raczej powiedzieć “rekordzistom”, ponieważ w lipcu aż 4 osoby znalazły ubezpieczenie w tej kwocie. 

Top 10 najtańszych ubezpieczeń OC dla Routerów w lipcu 2021 roku:

Marka, model, pojemność silnika, rodzaj motocyklaWiek, płeć i miejsce zamieszkania właścicielaCena ubezpieczenia OC
Router BASSA, skuter33-letni mężczyzna z powiatu wielickiego100 zł
Router BASSA, skuter29-letni mężczyzna z Ustrzyk Dolnych100 zł
Router A500, motorower53-letni mężczyzna z powiatu sierpeckiego100 zł
Router GRANDE, skuter42-letni mężczyzna z powiatu żagańskiego100 zł
Router SPORT, skuter48-letni mężczyzna z powiatu grajewskiego103 zł
Router A500, motorower35-letni mężczyzna z powiatu dębickiego106 zł
Router GRANDE, skuter37-letni mężczyzna z Torunia119 zł
Router A500, motorower25-letni mężczyzna z Krzyża Wielkopolskiego162 zł
Router A500, motorower48-letni mężczyzna z powiatu milickiego172 zł
Router A500, motorower44-letni mężczyzna z powiatu grudziądzkiego183 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lipcu 2021 rok w porównywarce Mubi.

Większość osób, które znalazły się w Top 10 najtańszych OC, była z niewielkich miejscowości, co korzystnie wpływa na wysokość składki – statystyki pokazują, że to w większych miastach dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych, co przekłada się na ceny ubezpieczeń. Natomiast w małych miejscowościach jest mniejsze natężenie ruchu. 

Aż 5 właścicieli motoroweru Router A500 znalazło się w naszym zestawieniu. Trzy osoby szukały OC na skuter Router BASSA, a dwie na skuter Router GRANDE. Co ciekawe, w Top 10 znalazł się jeden kierowca w wieku 25 lat. Zazwyczaj osoby mające 18-25 lat otrzymują oferty ubezpieczeń w wysokich cenach. 

Skutery i motorowery Router – średnie ceny OC

Kierowcy w porównywarce Mubi znajdowali w lipcu OC Routerów w średniej cenie 679 zł. Jednak koszt ubezpieczenia skutera był zdecydowanie niższy niż motoroweru. Przyjrzyjmy się średnim ceną OC ze względu na rodzaj Routera!

Rodzaj motocykla marki RouterŚrednia cena OC w lipcuNajniższa cena OC w lipcu
skuter574 zł100 zł
motorower812 zł100 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lipcu 2021 rok w porównywarce Mubi.

Skąd mogą brać się tak duże różnice w cenach? Wprawdzie oba rodzaje jednośladów mają małe silniki (49 cm³), ale to na osoby ubezpieczające powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli wielu początkujących lub bardzo młodych kierowców szuka OC na dany rodzaj motocykla, to średnia cena ubezpieczenia na niego będzie wyższa. Brak zniżek, historii ubezpieczenia i doświadczenia w prowadzeniu pojazdów wpływa na zwyżki przy kalkulacji składki. 

To właśnie dlatego w lipcu średnia cena OC motorowerów (dla wszystkich marek) wyniosła 728 zł – jedna z najwyższych. Natomiast najniższa była na motocykle turystyczne i choppery/cruisery. Takimi maszynami zazwyczaj jeżdżą osoby dojrzałe, które mają bogatą historię ubezpieczenia i wypracowane zniżki.

Pakiet OC + ubezpieczenia dodatkowe na Routera

Czy na motocykl o tak niewielkiej pojemności można kupić ubezpieczenia dodatkowe? Sprawdzimy to, na podstawie przykładowego kierowcy. Naszym motocyklistą będzie 48-letni Bogdan z Kłodzka, który ma prawo jazdy kategorii A od 2002 roku. Od ponad 10 lat ubezpiecza pojazdy – jeździ bezpiecznie i nie spowodował w tym czasie szkody.

Najpierw pod lupę weźmiemy motorower Router A500 z 2014 roku. Pojazd ma na liczniku 22 tys. km, a jego właściciel deklaruje, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy przejedzie mniej niż 5 tys. km. 

Cena pakietu OC + ubezpieczenia dodatkowe na motorower Router A500 o pojemności silnika 49 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + NNW130 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance169 zł
BeesafeOC + Assistance189 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 25.08.2021.

Tylko Beesafe zaoferował pakiety OC + dodatkowe ubezpieczenia. Najtańszy kosztował jedyne 130 zł. Natomiast ten z OC + NNW + Assistance 169 zł. W ofercie nie pojawiła się możliwość wykupienia autocasco. A ile będą kosztować pakiety na skuter Router BASSA? Poza modelem wszystkie inne dane pozostały takie same. 

Cena pakietu OC + ubezpieczenia dodatkowe na skuter Router BASSA o pojemności silnika 49 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + NNW130 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance169 zł
BeesafeOC + Assistance189 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 25.08.2021.

Ceny pakietów OC + dodatkowe ubezpieczenia są dokładnie takie same. Również dla skutera ofertę złożył tylko Beesafe i dotyczyła ona OC, NNW i Assistance. Nie pojawiła się możliwość wykupienia AC.

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC Routera

Czy motorower i skuter można ubezpieczyć taniej niż samochód?
Cena OC zależy od wielu czynników, w tym od danych osoby, która szuka ubezpieczenia. Jednak średnie ceny OC pokazują, że motocykle można ubezpieczyć taniej niż auto. Natomiast średnia cena OC motorowerów (728 zł) była zbliżona do tej na samochody (775). Aby przekonać się o indywidualnej wycenie wysokości składki, warto przeprowadzić kalkulację na swoich danych w porównywarce Mubi.
Jakie czynniki wpływają na cenę OC?
Ubezpieczyciele, aby skalkulować wysokość składki, muszą określić ryzyko ubezpieczeniowe. Dlatego pytają o dane głównego kierowcy/właściciela pojazdu, parametry maszyny i sposób jej użytkowania. To porównanie tych danych ze statystykami wypadków i szkód definiuje oferowaną cenę OC.
PODSUMOWANIE
  • Za OC Routerów trzeba było w lipcu zapłacić średnio 679 zł.
  • Najtańsze OC za 100 zł znalazł aż 4 kierowców.
  • Taniej można ubezpieczyć skuter Routera niż motorower tej filmy.
  • Beesafe zaoferował tanie pakiety OC + ubezpieczenia dodatkowe.
Oceń artykuł:
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykułu związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!