Strona główna Poradniki Ubezpieczenie Routera

OC Routera – ubezpieczenie skuterów i motorowerów od 100 zł na Mubi!

Autor: Tomasz Sowa
Data aktualizacji: 25 sierpnia 2026

Marka Router oferuje tanie i łatwe w prowadzeniu skutery i motorowery z małymi silnikami. Ile kosztuje ich ubezpieczenie? Czy na popularny Router Bassa można znaleźć bardzo tanie OC? A co z pakietami dodatkowych ubezpieczeń? Odpowiadamy!

ubezpieczenie router
PODSUMOWANIE
  • Za OC Routerów trzeba było w lipcu 2026 roku zapłacić na Mubi średnio 306 zł.
  • Najtańsze OC Routera kosztowało w lipcu na Mubi tylko 100 zł.
  • Na Mubi można taniej można ubezpieczyć skuter Routera, niż motorower tej firmy.
  • Dla skutera i motoroweru marki Router można znaleźć tanie oferty pakietów OC i ubezpieczeń dodatkowych.

OC Routera – średnie ceny z ostatnich miesięcy

W porównywarce Mubi można znaleźć zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i motocykla czy motoroweru, ale ich ceny diametralnie się od siebie różnią. W lipcu 2026 roku za OC na auta trzeba było zapłacić średnio 837 zł, podczas gdy jednoślady można było ubezpieczyć za 278 zł, czyli ponad trzykrotnie taniej. A ile w ostatnim czasie kosztowało OC na Routery?

Router - średnie ceny ubezpieczenia oc 2025/2026 tabela

Lipcowa średnia cena OC motocykli Router była wyższa od wyniku obliczonego dla wszystkich jednośladów. Średnia cena na poziomie 306 zł to o prawie 200 zł mniej od najwyższego wyniku dla tej marki (484 zł w październiku 2025). Zestawienie średnich cen dowodzi jednak, że te w przypadku Routera są dość niestabilne i z miesiąca na miesiąc mogą się znacząco różnić.

Top 5 najtańszych OC Routerów – od 100 zł

Korzystna średnia cena OC w lipcu to jednak nie koniec dobrych wiadomości dla właścicieli motocykli marki Router. Okazuje się, że niektórym z nich towarzystwa ubezpieczeniowe przedstawiły jeszcze korzystniejsze oferty, nawet poniżej 200 zł. Rekordzista otrzymał propozycję ubezpieczenia OC za zaledwie 100 zł! Komu jeszcze udało się tanio ubezpieczyć Routera?

Top 5 najtańszych ubezpieczeń OC dla Routerów w lipcu 2026 roku

MotocyklWłaścicielCena ubezpieczenia OC
Router Grande
(skuter)
36-letnia kobieta z powiatu łukowskiego 100 zł
Router A500
(motorower)
33-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego101 zł
Router Bassa
(skuter)
61-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego 114 zł
Router A500
(motorower)
28-letni mężczyzna z powiatu giżyckiego114 zł
Router Grande
(skuter)
48-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego 117 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Wszyscy motocykliści, którzy znaleźli się w top 5 najtańszych OC, pochodzili z niewielkich miejscowości, co korzystnie wpłynęło na wysokość składki. Dlaczego? Statystyki pokazują, że to w większych miastach dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych, co przekłada się na ceny ubezpieczeń. Natomiast w małych miejscowościach jest mniejsze natężenie ruchu. 

Należy zwrócić również uwagę na wiek właścicieli. W zestawieniu dominują motocykliści, którzy z pewnością ubezpieczają swoje pojazdy od dłuższego czasu i posiadają zniżki za bezszkodową jazdę. Najmłodszy z nich ma 33 lata, a zazwyczaj to osoby mające między 18 a 25 lat otrzymują oferty ubezpieczeń w wysokich cenach, ponieważ zdaniem ubezpieczycieli powodują wyższe ryzyko ubezpieczeniowe.

Skutery i motorowery Router – średnie ceny OC

W lipcu w porównywarce Mubi motocykliści znajdowali ubezpieczenia skutera w średniej cenie 281 zł, podczas gdy za OC dla motorowerów trzeba było zapłacić więcej, bo 330 zł. A jak wypadły pod tym względem Routery? Przyjrzyjmy się średnim cenom OC ze względu na rodzaj motocykla marki Router!

Rodzaj motocykla marki Router Średnia cena OC w lipcu 2026Najniższa cena OC w lipcu 2026
Skuter281 zł100 zł
Motorower330 zł 101 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Skąd mogą brać się tak duże różnice w cenach? Wprawdzie oba rodzaje jednośladów mają małe silniki (49 cm³), ale to na osoby ubezpieczające powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli wielu początkujących lub bardzo młodych kierowców szuka OC na dany rodzaj motocykla, to średnia cena ubezpieczenia dla niego będzie wyższa. Brak zniżek, historii ubezpieczenia i doświadczenia w prowadzeniu pojazdów wpływa na zwyżki przy kalkulacji składki. 

To właśnie dlatego w lipcu średnie ceny OC dla wszystkich marek motorowerów i skuterów okazały się jednymi z najwyższych pośród różnych rodzajów jednośladów. Dla porównania, najniższy średni koszt ubezpieczenia dotyczył w tym miesiącu chopperów/cruiserów (216 zł). Dlaczego? Bo takimi maszynami zazwyczaj jeżdżą osoby dojrzałe, które mają bogatą historię ubezpieczenia i wypracowane zniżki.

Pakiet OC + ubezpieczenia dodatkowe na Routera

Czy na jednoślad o tak niewielkiej pojemności można kupić ubezpieczenia dodatkowe? Sprawdzimy to na podstawie przykładowego kierowcy. Naszym motocyklistą będzie 48-letni Bogdan z Kłodzka, który ma prawo jazdy kategorii A od 2002 roku i od ponad 10 lat ubezpiecza pojazdy – jeździ bezpiecznie i nie spowodował w tym czasie szkody.

Najpierw pod lupę weźmiemy motorower Router A500 z 2016 roku. Pojazd ma na liczniku 22 tys. km, a jego właściciel deklaruje, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy przejedzie mniej niż 5 tys. km.

UbezpieczycielZakres Cena pakietu
Beesafe OC + NNW130 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance182 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance 209 zł
UNIQA OC + Assistance229 zł
UNIQAOC + AC + Assistance 416 zł
UNIQAOC + AC + NNW + Assistance 487 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi. (25.08.2026)

Najtańszy pakiet OC z NNW kosztował jedynie 130 zł. Jeśli natomiast motocyklista chciałby uzyskać pełną ochronę wraz z autocasco i NNW w pakiecie, musiałby zapłacić 487 zł.

A ile będą kosztować pakiety na skuter Router Bassa? Poza modelem wszystkie inne dane pojazdu i właściciela pozostały takie same.

UbezpieczycielZakres Cena pakietu
BeesafeOC + NNW130 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance182 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance 209 zł
UNIQA OC + Assistance229 zł
UNIQAOC + AC + Assistance 416 zł
UNIQAOC + AC + NNW + Assistance 487 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi. (25.08.2026)

Oferta i ceny pakietów dla skutera okazały się dokładnie takie same, jak dla motoroweru marki Router. Pamiętaj, aby zawsze przed zakupem ubezpieczenia porównać jego ceny. W ten sposób zyskasz pewność, że nie przegapisz korzystniejszej oferty w innej firmie.

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC Routera

Czy motorower i skuter można ubezpieczyć taniej niż samochód?

Średnie ceny ubezpieczenia OC pokazują, że motocykle można ubezpieczyć taniej niż auta. Średnia cena OC motorowerów na Mubi z lipca 2026 roku wyniosła 366 zł, a dla skuterów – 264 zł. Za ubezpieczenie OC dla samochodów kierowcy musieli natomiast zapłacić znacznie więcej – średnio 837 zł. Aby przekonać się o indywidualnej wycenie wysokości składki, warto przeprowadzić kalkulację na swoich danych w porównywarce Mubi. Cena OC zależy od wielu czynników, w tym od danych osoby, która szuka ubezpieczenia.

Na cenę ubezpieczenia OC motocykla wpływają czynniki związane z głównym kierowcą/właścicielem pojazdu, parametrami maszyny i sposobem jej użytkowania. To porównanie tych danych ze statystykami wypadków i szkód definiuje oferowaną cenę OC. Ubezpieczyciele, aby skalkulować wysokość składki, muszą określić ryzyko ubezpieczeniowe.

Najtańsze ubezpieczenie OC motoroweru marki Router kosztowało jedynie 101 zł. Natomiast skutera można było ubezpieczyć od 100 zł. Natomiast średnie ceny OC motorowerów Router wyniosła 330 zł, a skuterów 281 zł.

Wystaw ocenę
Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi
w październiku to 128 zł*

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

*Kalkulacja wykonana w dniu 5.10.2026
roku dla 39-letniego FSM 126p o pojemności silnika 652 cm3, z przebiegiem 141000 km, z przebiegiem deklarowanym do 5000 km, ubezpieczonego w Zielonej Górze przez 47-letniego mężczyznę. Indywidualna wycena dla Ciebie może się różnić.

Zdjęcie redaktora Tomasza Sowy
AUTOR ARTYKUŁU Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Informacje zawarte w treści są aktualne na dzień publikacji

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi
w październiku to 128 zł*

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

*Kalkulacja wykonana w dniu 5.10.2026
roku dla 39-letniego FSM 126p o pojemności silnika 652 cm3, z przebiegiem 141000 km, z przebiegiem deklarowanym do 5000 km, ubezpieczonego w Zielonej Górze przez 47-letniego mężczyznę. Indywidualna wycena dla Ciebie może się różnić.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!