OC Routera – ubezpieczenie skuterów i motorowerów od 122 zł na Mubi!

Marka Router oferuje tanie i łatwe w prowadzeniu skutery i motorowery z małymi silnikami. Ile kosztuje ich ubezpieczenie? Czy na popularny Router Bassa można znaleźć bardzo tanie OC? A co z pakietami dodatkowych ubezpieczeń? Odpowiadamy!

ubezpieczenie router

OC Routera – średnie ceny z ostatnich miesięcy

W porównywarce Mubi można znaleźć zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i motocykla czy motoroweru. W październiku 2023 roku za OC na auta trzeba było zapłacić średnio 719 zł. Natomiast jednoślady można było ubezpieczyć za 372 zł, czyli prawie dwukrotnie taniej. A ile w tym miesiącu kosztowało OC na Routery?

MiesiącCena
Maj 2023454 zł
Czerwiec 2023540 zł
Lipiec 2023638 zł
Sierpień 2023641 zł
Wrzesień 2023539 zł
Październik 20231012 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Październik okazał się zdecydowanie najdroższym miesiącem pod względem kosztów ubezpieczenia Routerów od półrocza. Średnia cena na poziomie 1012 zł to aż o 558 zł więcej od najlepszego wyniku dla tej marki – 454 zł z maja tego roku. Zestawienie średnich cen dowodzi, że te w przypadku Routera są bardzo niestabilne i z miesiąca na miesiąc mogą się różnić nawet o kilkaset złotych.

Top 10 najtańszych OC Routerów – od 122 zł

Wysoka średnia cena OC nie przekreśliła szans wielu motocyklistów na znalezienie ubezpieczenia poniżej 200 zł. Rekordzistce udało się trafić na ofertę OC za 122 zł! Komu jeszcze udało się tanio ubezpieczyć Routera?

Top najtańszych ubezpieczeń OC dla Routerów w październiku 2023 roku:

MotocyklWłaścicielCena ubezpieczenia OC
Router A500, motorower39-letnia kobieta z powiatu radomszczańskiego122 zł
Router Grande, skuter37-letni mężczyzna z powiatu gorzowskiego139 zł
Router A500, motorower29-letnia kobieta z Łodzi146 zł
Router Grande, skuter40-letni mężczyzna z Włocławka170 zł
Router Grande, skuter20-letni mężczyzna z powiatu olsztyńskiego396 zł
Router A500, motorower25-letnia kobieta z Wałbrzycha408 zł
Router Grande, skuter27-letnia kobieta z Chrzanowa446 zł
Router Grande, skuter38-letni mężczyzna z powiatu ełckiego607 zł
Router A500, motorower28-letni mężczyzna z powiatu choszczeńskiego807 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Większość osób, które znalazły się w top 10 najtańszych OC, była z niewielkich miejscowości, co korzystnie wpływa na wysokość składki – statystyki pokazują, że to w większych miastach dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych, co przekłada się na ceny ubezpieczeń. Natomiast w małych miejscowościach jest mniejsze natężenie ruchu. 

W naszym zestawieniu przeważają skutery marki Router. Wśród ich właścicieli większość stanowią osoby mające około i powyżej 30 lat. Zazwyczaj osoby mające 18-25 lat otrzymują oferty ubezpieczeń w wysokich cenach.

Skutery i motorowery Router – średnie ceny OC

Kierowcy w porównywarce Mubi znajdowali w październiku OC Routerów w średniej cenie 1012 zł. Jednak koszt ubezpieczenia skutera był sporo wyższy niż motoroweru. Przyjrzyjmy się średnim cenom OC ze względu na rodzaj Routera!

Rodzaj motocykla marki RouterŚrednia cena OC w październikuNajniższa cena OC w październiku
Motorower512 zł122 zł
Skuter635 zł139 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Skąd mogą brać się tak duże różnice w cenach? Wprawdzie oba rodzaje jednośladów mają małe silniki (49 cm³), ale to na osoby ubezpieczające powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli wielu początkujących lub bardzo młodych kierowców szuka OC na dany rodzaj motocykla, to średnia cena ubezpieczenia na niego będzie wyższa. Brak zniżek, historii ubezpieczenia i doświadczenia w prowadzeniu pojazdów wpływa na zwyżki przy kalkulacji składki. 

To właśnie dlatego w październiku średnie ceny OC dla wszystkich marek motorowerów (673 zł) i skuterów (447 zł), okazały się najwyższe pośród różnych rodzajów jednośladów. Natomiast najniższy średni koszt dotyczył motocykli turystycznych (229 zł) i chopperów/cruiserów (284 zł). Takimi maszynami zazwyczaj jeżdżą osoby dojrzałe, które mają bogatą historię ubezpieczenia i wypracowane zniżki.

Pakiet OC + ubezpieczenia dodatkowe na Routera

Czy na motocykl o tak niewielkiej pojemności można kupić ubezpieczenia dodatkowe? Sprawdzimy to na podstawie przykładowego kierowcy. Naszym motocyklistą będzie 48-letni Bogdan z Kłodzka, który ma prawo jazdy kategorii A od 2002 roku. Od ponad 10 lat ubezpiecza pojazdy – jeździ bezpiecznie i nie spowodował w tym czasie szkody.

Najpierw pod lupę weźmiemy motorower Router A500 z 2014 roku. Pojazd ma na liczniku 22 tys. km, a jego właściciel deklaruje, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy przejedzie mniej niż 5 tys. km. 

Cena pakietu OC + ubezpieczenia dodatkowe na motorower Router A500 o pojemności silnika 49 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + NNW148 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance200 zł
BeesafeOC + Assistance217 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (02.11.2023).

Tylko Beesafe zaoferowało pakiety OC + dodatkowe ubezpieczenia. Najtańszy kosztował jedyne 148 zł. Natomiast ten z OC + NNW + Assistance 200 zł. W ofercie nie pojawiła się możliwość wykupienia autocasco. A ile będą kosztować pakiety na skuter Router Bassa? Poza modelem wszystkie inne dane pozostały takie same.

Cena pakietu OC + ubezpieczenia dodatkowe na skuter Router BASSA o pojemności silnika 49 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + NNW148 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance200 zł
BeesafeOC + Assistance217 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (02.11.2023).

Ceny pakietów OC + dodatkowe ubezpieczenia są dokładnie takie same. Również dla skutera ofertę złożył tylko Beesafe i dotyczyła ona OC, NNW i Assistance. Nie pojawiła się możliwość wykupienia AC.

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC Routera

Czy motorower i skuter można ubezpieczyć taniej niż samochód?
Jakie czynniki wpływają na cenę OC?
PODSUMOWANIE
  • Za OC Routerów trzeba było w październiku zapłacić średnio 1012 zł.
  • Najtańsze OC Routera kosztowało w październiku 122 zł.
  • Taniej można ubezpieczyć motorower Routera niż skuter tej firmy.
  • Beesafe zaoferowało tanie pakiety OC + ubezpieczenia dodatkowe dla skutera i motoroweru marki Router.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC