Ubezpieczenie do Turcji

Wjazd na terytorium Turcji nie będzie już tak bezproblemowy, co w innych krajach. Oczywiście co roku organizowanych jest wiele wycieczek do tego kraju, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Do takiego wyjazdu należy się jednak dobrze przygotować, przede wszystkim pakując potrzebne dokumenty. O jakich trzeba pamiętać? I co jeszcze sprawdzić przed podróżą?

Palmy w Turcji

Co warto zwiedzić podczas urlopu w Turcji?

Turcja pozwala poznać bardziej egzotyczną część Europy, w tym oryginalną przyrodę. Dziedzictwo kulturowe, jakim są liczne zabytki to pozostałości stylu bizantyjskiego i sztuki Islamu, których w Polsce próżno szukać.

atrakcje w turcji

Hagia Sofia

Chrześcijańska świątynia, meczet, a obecnie muzeum, które mieści się w Stambule. Hagia Sofia uchodziła za jedną z najwspanialszych budowli, którą wzniesiono w pierwszym tysiącleciu naszej ery. Reprezentuje styl bizantyjski. Surowe mury wewnątrz zdobią liczne mozaiki, ornamenty, żyrandole.

Błękitny Meczet

Meczet powstał między 1609 a 1616 rokiem. Prezentuje klasyczny styl sztuki Islamu, który jest obecnie uważany za najwspanialszą tego typu budowlę. Strzeliste minarety, rozłożyste kopuły, krużganki i kolumny to podstawowe elementy, które można podziwiać podczas zwiedzenia świątyni od zewnątrz. Biały marmur, fajansowe płytki, miękkie dywany są z kolei do obejrzenia we wnętrzach.

Świątynia Artemidy w Efezie

A właściwie jej pozostałości, bo do dziś zachowała się jedynie jedna kolumna i kilka innych, mniejszych elementów antycznej budowli. Pozostałe znaleziska z miejsca, w którym niegdyś stała świątynia Artemidy, są dostępne do obejrzenia w Muzeum Brytyjskim w Londynie.

Pamukkale

Miejscowość, której znakiem rozpoznawczym są osady wapienne, tworzące efektowne, białe tarasy wypełnione wodą. Chociaż dawniej w basenach tych zażywano uzdrawiających kąpieli, dziś wchodzenie do wody jest niemożliwe. Wapienne tarasy, które biją bielą, można podziwiać z daleka, skąd robią największe wrażenie.

Kapadocja i Park Narodowy Göreme

Księżycowy krajobraz na Ziemi? W Turcji to możliwe. Znajdziesz go w Kapadocji, historycznej krainie w centralnej części Anatolii, której charakterystycznym elementem są formy tufowe, którym zawdzięczamy takie ukształtowanie terenu. W tych skałach wykuto domy i kościoły. Obszar jest przynajmniej częściowo chroniony jako Park Narodowy Göreme. Uroku temu regionowi dodają unoszące się pod niebem o poranku balony. Musisz zobaczyć to na własne oczy!

Topkapi Palace

Będąc w Stambule, warto zatrzymać się pałacu Topkapi, który pochodzi z XV w. Pałac zamieszkiwali sułtanowie przez 380 lat – do 1839 roku.

Antalya – Stare Miasto (Kaleiçi)

Miasto portowe Antalya posiada uroczą część staromiejską z siecią uliczek prowadzących w stronę portu – Kaleiçi. Jest to istny labirynt między uroczymi drewnianymi zabudowaniami z czasów osmańskich. W niektórych zabudowaniach znajdują się hotele, pensjonaty, a także sklepiki z pamiątkami i kawiarnie.

Pergamon

Starożytne miasto Pergamon uchodziło za jedno z najpiękniejszych miast hellenistycznych. W jego obrębie znajdowały się m.in.: świątynia Dionizosa, teatr z widownią dla 10 000 osób, Biblioteka Pergamońska, która była drugą po Bibliotece Aleksandryjskiej, a także świątynia Ateny Polias, Ołtarz pergamoński poświęcony Zeusowi czy pałac królewski z arsenałem.

Monaster Sumela

Zlokalizowany w niezwykłej scenerii, wbudowany w skałę na zboczu góry Melá tuż nad przepaścią. Klasztor prawosławny Monaster Sumela znajduje się na wysokości 1200 m n.p. m. Stanowi główną atrakcję turystyczną Parku Narodowego Altındere. Legenda głosi, że dwaj mnisi w pobliskiej jaskini znaleźli ikonę Matki Boskiej, dlatego postanowili zainicjować budowę obiektu. W wyniku zamiany ludności tureckiej i greckiej w pierwszych dziesięcioleciach XX w. mnisi musieli opuścić klasztor, bez możliwości zabrania ze sobą jakichkolwiek przedmiotów. Dlatego też ukryli pod podłogą ikonę Matki Boskiej, po którą później wrócił jeden z nich, aby przewieźć ją do nowego klasztoru Panagia Soumela w Nausa.

Ararat

Najwyższa góra w Turcji. Ma charakter wulkaniczny. Góra Ararat znajduje się w strefie zmilitaryzowanej, więc nie ma do niej swobodnego dostępu. Uzyskanie pozwolenia umożliwi jednak przyjrzenie się jej z bliższej odległości.

Jezioro Wan

Największe jezioro w kraju. Bezodpływowy akwen ma zmienny poziom wód słonych o odczynie zasadowym. Przez to jego woda wydaje się śliska. W sąsiedztwie jeziora znajduje się pasmo górskie, dzięki któremu można podziwiać tam wyjątkowe krajobrazy. Na jeziorze znajdują się liczne wyspy.

Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej

Mieszczące się w Stambule muzeum zlokalizowano w pałacu, który niegdyś był własnością sułtana Sulejmana. Budynek już sam w sobie prezentuje miejscową architekturę i sztukę. Jako muzeum służy dopiero od 37 lat.

Muzeum Mozaik

Turcja słynie z dekoracji wykonanych z niewielkich kamyków, które wspólnie tworzą niezwykłe dzieła. Najpiękniejsze mozaiki zebrano zatem w Wielkim Pałacu, który pełni obecnie funkcję muzeum mozaik. Dzieła przedstawiają sceny rodzajowe, fantastyczne postaci i inne.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Turcji na mubi.pl?
  • Ubezpieczyciel zapłaci za Twoje leczenie, które w Turcji jest bardzo drogie. Najlepiej wykup ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW do 50 000 euro, a jeśli chorujesz przewlekle – do 100 000 euro.
  • Otrzymasz pomoc w razie ataku terrorystycznego, jeśli posiadasz odpowiednie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.
  • Nie zapłacisz za transport medyczny. Koszty poniesie ubezpieczyciel.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Rozrywka w Turcji

Będąc na wakacjach w Turcji, możesz wybrać się do któregoś z parków wodnych lub parków rozrywki:

  • Aqua Club Dolphin,
  • Atlantis Waterpark,
  • Dolusu Park Kemer,
  • Aktur Park,
  • Bostanci Lunapark.

Warto wziąć również udział w organizowanych w trakcie pobytu wydarzeniach. Zastanów się nad uczestniczeniem w zawodach zapaśniczych w Edirne, które mają miejsce w czerwcu, w festiwalu Giresun Aksu, który odbywa się w maju, festynach czy w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Stambule.

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń turystycznych

Turecka kuchnia

Istotą tureckiej kuchni jest łączenie rozmaitych smaków. W ten sposób powstają dania, które są zaskakujące dla polskich turystów, a jednocześnie posiadają składniki nam znane. Chociaż Turcy nie jadają wieprzowiny, nie oznacza, że stronią od innych gatunków mięsa. Na ich stole najczęściej gości baranina i jagnięcina w towarzystwie rozmaitych warzyw. W kurortach nadmorskich dużą popularnością cieszą się ryby i owoce morza.

Nie sposób nie wspomnieć również o napojach. Turcy uwielbiają długo parzoną, a następnie rozcieńczoną, mocno słodką herbatę, ale pijają także kawę. Najbardziej znanym tureckim trunkiem alkoholowym jest z kolei raki, czyli wódka anyżowa.

Co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się do Turcji?

Turcja jest krajem odmiennym kulturowo od Polski. Jeśli wybierasz się na wakacje w tamte rejony, powinieneś zapoznać się chociażby z podstawowymi zasadami tam panującymi. Wiedza ta może Ci się przydać podczas przekraczania granicy tureckiej, zwiedzania tamtejszych świątyń czy w czasie korzystania z uroków kraju w czasie ramadanu.

Warto zabrać ze sobą…

Temperatury, które panują w Turcji, zwłaszcza w miesiącach letnich, mogą sięgać ponad 30 stopni Celsjusza. Upał bywa dla niektórych uciążliwy, co może utrudniać zwiedzanie i korzystanie z wolnego czasu. Komfort funkcjonowania na miejscu może poprawić jednak odpowiednia garderoba. Spakuj do walizki lekkie i przewiewne ubrania, najlepiej w jasnych odcieniach, które będą odbijały promienie słoneczne. Poza tym absolutną podstawą wakacyjnego ekwipunku przygotowywanego na wyjazd do Turcji jest krem z filtrem o możliwie najwyższej ochronie.

Zapełniając wakacyjny bagaż, trzeba pamiętać o zabraniu nie tylko bluzek na ramiączkach, krótkich spodenek czy sukienek mini na upalne dni, ale również takiej odzieży, która pozwoli na zwiedzanie meczetów. Wejście do świątyni jest możliwe, jeśli zwiedzający mają zakryte nogi i ramiona, a kobiety dodatkowo głowy. Przydadzą się zatem długie spodnie, spódnice do ziemi i chusty, którymi można będzie okryć odsłonięte ramiona i włosy.

Idealny czas na wizytę w Turcji

Turcja jest ciepłym krajem, który jest wybierany przez polskich turystów ze względu na pewniejszą pogodę, która umożliwiałaby opalanie się i kąpiele. Osoby, którym zależy na jak najlepszej pogodzie podczas urlopu, powinny zaplanować swoje wakacje w miesiącach letnich (najlepiej między czerwcem a wrześniem).

Nie każdy jednak toleruje wysokie temperatury. Jeśli jesteś jedną z osób, która woli przyjemne 20 stopni lub preferuje spędzenie urlopu tylko na zwiedzaniu i poznawaniu miejscowej kultury, lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na wyjazd w kwietniu, maju lub listopadzie, kiedy pogoda jest ładna, ale termometry wskazują nieco niższą temperaturę.

Tygodniowy pobyt w Turcji już od 540 zł!

Ceny noclegów w Turcji nie są przesadnie wysokie. Tygodniowy pobyt w 3-gwiazdkowym obiekcie dla jednej osoby w listopadzie może kosztować już nawet niespełna 400 zł. Na Riwierze Tureckiej również można znaleźć przystępne oferty noclegowe w cenie do ok. 1500 zł. Ile kosztuje zakwaterowania w innych miastach?

  • Stambuł – od 540 zł*,
  • Ankara – od 570 zł*,
  • Bursa – od 924 zł*,
  • Antalya – od 583 zł*,
  • Bodrum – od 718 zł*,
  • Marmaris – od 582 zł*,
  • Kemer – od 615 zł*.

*Ceny pochodzą z portalu booking.com i prezentują najtańsze z dostępnych opcji w danym standardzie [wrzesień 2024].

Nie zapomnij o tych dokumentach!

Żeby wjechać na teren Turcji i móc cieszyć się jej urokami, musisz mieć przy sobie paszport, który będzie ważny jeszcze przez 60 dni po opuszczeniu tego kraju. Nie ma już obowiązku wyrabiania wizy, o ile czas Twojego pobytu w Turcji będzie krótszy niż 90 dni (w okresie półrocznym).

Jeśli w podróż do Turcji zamierzasz wybrać się samochodem, zabierz ze sobą także:

  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny auta,
  • Zieloną Kartę, która jest potwierdzeniem wykupienia ubezpieczenia OC,
  • zgodę właściciela samochodu (jeśli auto nie jest Twoją własnością).

Profilaktyka przed wyjazdem do Turcji i opieka medyczna na miejscu

Im bardziej egzotyczny kraj wybierzesz jako cel wakacyjnej podróży, tym Twój organizm może mieć większe kłopoty z przystosowaniem się do panujących tam warunków: do tamtejszego powietrza i temperatur, miejscowej wody i lokalnej kuchni. Możesz być zatem narażony na zatrucia i inne dolegliwości, które dotykają turystów i psują im wypoczynek. W Turcji, co prawda, nie istnieją żadne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, jednak powinieneś wiedzieć, jak przygotować się do urlopu w tym kraju, czego lepiej unikać podczas pobytu i jak zabezpieczyć się na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy lekarza.

Szczepienia – czy trzeba je wykonywać przed wyjazdem do Turcji?

Szczepienie się przed wakacjami w Turcji nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak jesteś przezorny, powinieneś przemyśleć poddanie się szczepieniu przeciwko żółtaczce. Jeśli podczas urlopu będziesz potrzebował operacji lub zabiegu, lekarz poprosi o przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia.

Zaleca się także zaszczepienie przeciwko tężcowi.

Pomoc medyczna w Turcji – jak uchronić się przed kosztami?

Dobry poziom tureckiej służby zdrowia odbija się na portfelach osób, które muszą z niej skorzystać. Usługi medyczne są tam zazwyczaj dostępne odpłatnie. Zwykła wizyta u lekarza będzie wiązała się z kosztami w wysokości prawie 400 zł, a hospitalizacja nawet z wydaniem blisko 2000 zł za dobę! Żeby mieć zapewnioną opiekę lekarską w razie potrzeby, a jednocześnie nie musieć martwić się o spore wydatki, powinieneś wykupić przed wyjazdem ubezpieczenie od kosztów leczenia. Dzięki niemu to ubezpieczyciel zapłaci za wizyty u specjalisty, pobyt w szpitalu, badania, zabiegi i transport medyczny, jeśli ten będzie potrzebny.

Jak zminimalizować ryzyko pogorszenia stanu zdrowia?

Wysokie temperatury, na jakie będziesz narażony podczas pobytu w Turcji, mogą mieć niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie, jeśli przewlekle chorujesz lub jesteś osobą starszą. Dobrze, żebyś zadbał zatem nie tylko o krem z filtrem i nakrycie głowy, ale również o regularne przyjmowanie leków. Warto także wybrać się przed wyjazdem do lekarza, który mógłby podpowiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W Turcji najlepiej pić wodę butelkowaną, żeby nie narazić się na zatrucia.

Ubezpieczenie dla turystów wyjeżdżających do Turcji – jaką polisę wybrać?

Koszt ubezpieczenia, które zapewni Ci ochronę finansową podczas pobytu w Turcji, jest nieporównywalnie niższy od wydatków, jakie musiałbyś ponieść, gdybyś musiał zapłacić za leczenie z własnej kieszeni. Zastanów się też dobrze, czy warto oszczędzać kilkadziesiąt złotych, wybierając tańszą wersję polisy, która nie obejmuje wszystkich usług i ma zapisane w umowie niższe sumy ubezpieczenia. W razie wypadku może się zdarzyć, że ochrona nie obejmie wszystkich kosztów i część będziesz musiał ponieść samodzielnie.

Firma ubezpieczeniowaNajtańszy wariant ubezpieczeniaZakres ubezpieczenia
mtu24.pl22,00 złKoszty leczenia (80 000 zł),
Assistance,
OC (50 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (50 000 zł)
SIGNAL IDUNA 25,14 złKoszty leczenia (85 506 zł),
Assistance,
NNW (15 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe
You Can Drive29,00 złKoszty leczenia (100 000 zł),
Assistance,
OC (50 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (50 000 zł)
Proama 32,00 zł Koszty leczenia (100 000 zł),
Assistance,
Ubezpieczenie sportowe
UNIQA32,34 złKoszty leczenia (250 000 zł),
Assistance,
NNW (30 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe
AXA Partners32,69 złKoszty leczenia (200 000 zł),
Assistance,
NNW (20 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe
Wiener 36,00 zł Koszty leczenia (171 012 zł),
Assistance,
NNW (10 000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC (106 882 zł),
OC sportowe (106 882 zł)
Dane na podstawie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi (aktualizacja: 17.09.2024).

Tygodniowa polisa za 22 zł w mtu24.pl oznacza, że ochronę ubezpieczeniową w Turcji można mieć już za niewiele ponad 3 zł dziennie. Kuszące, prawda? Gorzej, jeśli podczas urlopu przydarzy Ci nieszczęśliwy wypadek, ponieważ oferta zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu medycznego tylko do kwoty 80 000 zł, co przy tureckich cenach może okazać się niewystarczające.

Firma ubezpieczeniowaOptymalny wariant ubezpieczeniaZakres ubezpieczenia
mtu24.pl40,00 złKoszty leczenia (150 000 zł),
Assistance,
NNW: (30 000 zł),
OC (50 000 zł),
Ubezpieczenie bagażu (2000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (50 000 zł)
You Can Drive44,00 złKoszty leczenia (200 000 zł),
Assistance,
NNW: (10 000 zł),
OC (50 000 zł),
Ubezpieczenie bagażu (2000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (50 000 zł)
SIGNAL IDUNA 48,19 złKoszty leczenia (171 012 zł),
Assistance,
NNW: (15 000 zł),
OC (128 258 zł),
Ubezpieczenie bagażu (1000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (64 129 zł)
AXA Partners64,12 złKoszty leczenia (600 000 zł),
Assistance,
NNW: (50 000 zł),
OC (250 000 zł),
Ubezpieczenie bagażu (3000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
OC sportowe (250 000 zł),
ubezpieczenie sprzętu sportowego (1500 zł)
Generali 75,00 zł Koszty leczenia (500 000 zł),
Assistance,
NNW: (40 000 zł),
OC (100 000 zł),
Ubezpieczenie bagażu (2000 zł),
Ubezpieczenie sportowe,
ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (2000 zł),
Ruchomości domowe: 5000 zł
UNIQA78,54 złKoszty leczenia (750 000 zł),
Assistance,
NNW: (50 000 zł),
OC (250 000 zł),
Ubezpieczenie bagażu (3000 zł),
Ubezpieczenie sportowe
Dane na podstawie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi (aktualizacja: 17.09.2024).

Dopłata maksymalnie 50 zł, co zwiększy koszt polisy do 11,22 zł na dzień, sprawi nie tylko, że otrzymasz znacznie wyższą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia (od 150 000 zł w mtu24.pl do 750 000 zł w UNIQA), ale też dodatkową ochronę. Ubezpieczyciele mogą objąć ochroną m.in. Twój bagaż, amatorskie uprawianie sportu czy mieszkanie na czas Twojej nieobecności.

Czy ubezpieczyciele pokrywają koszty leczenia COVID-19 w Turcji? W większości przypadków tak, bo wielu ubezpieczycieli zapewnia taką możliwość w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia. Inne towarzystwa stworzyły dodatkowe świadczenie, w ramach którego pokrywają koszty leczenia tej konkretnej choroby. Zwykle limity są tu wysokie.

Towarzystwo ubezpieczenioweSuma ubezpieczenia kosztów leczenia COVID-19 w polisie turystycznej
Wartado 2 000 000 zł
Europa Ubezpieczeniado 1 000 000 zł
Źródła: strony internetowe ubezpieczycieli.

Turcja tylko po części jest krajem europejskim. Okazuje się, że dla niektórych ubezpieczycieli ma znaczenie również to, czy turysta chce, aby ochrona ubezpieczeniowa działała tylko w europejskiej części tego kraju, czy na całym jego terenie. W formularzu kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi można wybrać opcję Turcja – część europejska lub Turcja – cały kraj. Sprawdźmy, czy na mubi.pl towarzystwa ubezpieczeniowe różnicują ceny w zależności od zakresu terytorialnego ochrony ubezpieczeniowej.

Towarzystwo ubezpieczenioweCena polisy działającej w europejskiej części Turcji*Cena polisy działającej w całej Turcji*
mtu24.pl22,00 zł65,00 zł
SIGNAL IDUNA 25,14 zł 25,14 zł
You Can Drive29,00 zł35,00 zł
Proama 32,00 zł 32,00 zł
UNIQA32,34 zł32,34 zł
AXA Partners32,69 zł32,69 zł
Wiener 36,00 zł 36,00 zł
Generali 54,00 zł 54,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi (17.09.2024).
*Ceny dotyczą tygodniowego pobytu jednej dorosłej osoby na danym terytorium. W tabeli wyróżniono najniższe dostępne składki.

Większość wymienionych w tabeli ubezpieczalni nie zmienia cen w ofertach obowiązujących w europejskiej części Turcji i na całym terytorium tego państwa. Inną składkę zaproponowało jedynie towarzystwo mtu24.pl i You Can Drive.

Minicennik produktów i usług w Turcji

  • benzyna (litr) – 4,77 zł*,
  • olej napędowy (litr) – 4,86 zł*,
  • obiad w restauracji – 16 zł,
  • lokalne piwo – 6 zł,
  • kawa po turecku – około 5 zł,
  • herbata – od 0,30 zł (często darmowa),
  • deser turecki – od 6 zł,
  • wycieczka do Pamukkale – od około 350 zł,
  • zwiedzanie Stambułu – od 100 zł do około 600 zł (w zależności od atrakcji).

*cena za portalem e-petrol.pl (aktualizacja: 11.09.2024) według kursu TRY z 17.09.2024.

COVID-19 w Turcji

Od 1 czerwca 2022 roku przestały obowiązywać obostrzenia wjazdowe na terytorium Turcji. Podróżni nie muszą posiadać wyników testów PCR wykonanych przed przyjazdem, nie ma także obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

UWAGA!

Aktualne informacje na temat sytuacji epidemicznej w Turcji i panujących w kraju obostrzeń można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

PODSUMOWANIE
  • Dokumentem uprawniającym do wjazdu na teren Turcji jest paszport. Nie musisz wyrabiać wizy, o ile Twój pobyt nie przekroczy 90 dni.
  • Kierowcy podróżujący do Turcji muszą posiadać prawo jazdy, dowód rejestracyjny i Zieloną Kartę.
  • Najwyższe temperatury panują w Turcji w miesiącach letnich. Zwiedzanie lepiej zaplanować na kwiecień, maj, październik lub listopad.
  • W Turcji nie działa karta EKUZ. Aby nie pokrywać kosztów leczenia z własnej kieszeni, musisz kupić ubezpieczenie turystyczne.
  • W Turcji, oprócz plażowania, można m.in. wybrać się nad Jezioro Wan, zobaczyć Hagię Sofię czy Błękitny Meczet i spróbować innej od polskiej kuchni.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wakacje w Turcji

Co warto zobaczyć w Turcji?
Gdzie najlepiej pojechać do Turcji?
Gdzie jechać do Turcji za pierwszym razem?
Jakie wycieczki wykupić w Turcji?
Co zabrać ze sobą do Turcji?

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!