Ubezpieczenie na Seszele

Ok. 1600 km od wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim leży wyspiarskie państwo, które można określić nie tylko turystycznym rajem na ziemi. Nastawiony na przyjezdnych kraj kusi bajecznymi plażami i rozbudowaną infrastrukturą przygotowaną z myślą o podróżnych, ale także dziewiczymi krajobrazami i lokalnym, wcale nieprzesiąkniętym komercjalizacją klimatem. Co trzeba wiedzieć przed podróżą na Seszele?

ubezpieczenie na seszele

Jakie są największe atrakcje na Seszelach?

Chociaż Seszele z pewnością kojarzą się w pierwszej kolejności z wypoczynkiem na rajskich plażach, na złocistym piasku, turkusowej wodzie i lazurowych wybrzeżach się nie kończy. Co warto tam zobaczyć?

atrakcje turystyczne na seszelach

TOP 9 atrakcji turystycznych na Seszelach

Park Narodowy Morne Seychellois

Zajmujący ok. 20% powierzchni wyspy Mahé największy park narodowy na Seszelach, obejmujący teren lasu równikowego i najwyższy szczyt archipelagu.

Anse Source d’Argent

Długa, rozległa i piaszczysta plaża otoczona granitowymi głazami, uważana za najpiękniejszą na Seszelach, a według wielu najpiękniejszą na świecie. Jest położona na południowym zachodzie wyspy La Digue.

Vallée de Mai

Rezerwat przyrody znajdujący się na terenie parku narodowego na wyspie Praslin i obejmujący dziewiczy las wraz z doliną. Jedno z dwóch obok Curieuse miejsc naturalnego występowania na świecie palmy (lodoicji) seszelskiej.

Rezerwat żółwi Curieuse

Na tej niewielkiej wysepce położonej nieopodal północnego wybrzeża Praslin na wolności żyje ok. 200 przedstawicieli gatunku żółwi olbrzymich.

Cousin

Niewielka wyspa na zachód od Praslin stanowiąca w całości ściśle chroniony rezerwat naturalny, będąca domem dla wielu gatunków ptaków morskich i endemicznych lądowych.

Anse Lazio

Piękna plaża na północnym wybrzeżu wyspy Praslin, osłonięta skałami i popularna ze względu na bardzo drobny i miękki piasek.

Victoria

Znajdująca się na wyspie Mahé stolica i największe miasto Seszeli, w którym można zwiedzić m.in. ogród botaniczny czy Muzeum Narodowe, oraz zobaczyć stojącą na głównym skrzyżowaniu miniaturę Big Bena.

Silhouette

Dziewicza wyspa położona na północny zachód od Mahé, która stanowi rezerwat przyrody pełen różnorodnych gatunków fauny i flory.

Anse Intendance

Długa plaża na południowym brzegu wyspy Mahé, urzekająca widokami i pokryta jasnym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Seszele na mubi.pl?
 • Zapewnisz sobie dostęp do pomocy medycznej, za którą zapłaci ubezpieczyciel.
 • Otrzymasz finansowe zadośćuczynienie, jeśli podczas pobytu doznasz trwałego urazu.
 • Ubezpieczyciel zwróci kwotę, jaką przeznaczysz na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, np. przyborów toaletowych, jeśli Twój bagaż nie dotrze do Ciebie na czas.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Seszele – dokumenty i obostrzenia wjazdowe

Formalności niezbędne do spełnienia przy podróżowaniu na Seszele nie należą do najbardziej rozbudowanych. Obywatelom Polski wystarczy paszport lub paszport tymczasowy, które muszą być ważne przez co najmniej 6 miesięcy. Ponadto należy posiadać:

 • bilet powrotny,
 • rezerwację noclegów,
 • dowód posiadania wystarczających środków pieniężnych na pobyt.

Na Seszelach nie ma obowiązku wizowego. Zezwolenie na wjazd do kraju jest wydawane przy przekraczaniu granicy podczas wjazdu na Seszele.

COVID-19 na Seszelach – obostrzenia dla niezaszczepionych

Brak ograniczeń wjazdowych (na dzień 27.02.2024) w związku z COVID-19 dotyczy wszystkich turystów przybywających na Seszele. Warto śledzić te informacje na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

UWAGA!

Za osoby zaszczepione uważa się na Seszelach osoby powyżej 18. roku życia, które przyjęły 3 dawki szczepionki na COVID-19, a także osoby w wieku 12-18 lat, które przyjęły 2 dawki szczepionki.

Wszyscy podróżujący na Seszele muszą uzyskać zgodę na wjazd na stronie: https://seychelles.govtas.com/.

Wakacje na Seszelach – zdrowie i bezpieczeństwo

Seszele są krajem, w którym przyjezdnym nie grozi żadne szczególne niebezpieczeństwo. MSZ zaleca zachowanie zwykłej ostrożności podczas wyjazdu, rekomendując m.in. unikanie wychodzenia po zmroku czy noszenia przy sobie wartościowych rzeczy. Pewnym utrudnieniem dla turystów z Polski może być brak polskiej placówki dyplomatycznej na Seszelach – w razie potrzeby można skorzystać z pomocy przedstawicielstwa innego kraju należącego do UE.

Jak zadbać o zdrowie na Seszelach? Kup ubezpieczenie turystyczne!

Seszele jako kraj afrykański nie są oczywiście objęte ochroną w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To sprawia, że jedynym sposobem na zapewnienie sobie wsparcia finansowego w razie wypadku podczas pobytu na Seszelach, jest zakup ubezpieczenia turystycznego.

Jest to o tyle ważne, że opieka medyczna na Seszelach, choć stojąca na wysokim poziomie, jest dość kosztowna. Szczególnie jeśli dodatkowo konieczne będzie opłacenie kosztów akcji ratowniczej czy transportu medycznego. Ostateczny rachunek może wówczas wynieść nawet kilkanaście tysięcy dolarów! Z pewnością nikt nie chce wrócić do domu z tego rodzaju “pamiątką” z wakacji – na szczęście koszt polisy jest wielokrotnie mniejszy.

A co powinno zawierać ubezpieczenie na Seszele? Najważniejszy element każdej polisy podróżnej to ubezpieczenie kosztów leczenia na odpowiednio wysoką sumę. Biorąc pod uwagę wysokie ceny opieki medycznej na miejscu, a także dystans dzielący Polskę od Seszeli, bezpieczną kwotą wydaje się minimum 300 000 zł, a najlepiej 500 000 zł. Pamiętaj, że w razie przekroczenia limitu kwoty podanej w polisie, różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni, zastanów się więc dobrze, czy na pewno chcesz zaoszczędzić te kilka lub kilkanaście złotych.

Jakie ubezpieczenie przyda się na Seszelach?

 1. NNW podróżne – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jego wysokość zależy od stopnia urazu oraz sumy ubezpieczenia.
 2. OC w życiu prywatnym – dzięki niemu będziesz zabezpieczony finansowo w razie spowodowania szkody osobowej lub rzeczowej u osoby trzeciej, której rekompensatę wypłaci Twój ubezpieczyciel.
 3. Assistance podróżne – w jego ramach ubezpieczyciel może zaoferować różnego rodzaju usługi, m.in. pomoc tłumacza, pomoc w razie zgubienia lub kradzieży dokumentów, czy konieczności zorganizowania opieki nad dziećmi.
 4. Ubezpieczenie bagażu – odszkodowanie jest wypłacane w razie zgubienia, uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży bagażu. Zwróć uwagę na limity świadczeń w przypadku sprzętu sportowego lub elektronicznego, które mogą być niższe od podstawowej sumy ubezpieczenia i wymagać zakupu rozszerzenia.
 5. Ubezpieczenie sportowe – gwarantuje m.in. wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu powstały podczas aktywności fizycznej, pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji. W podstawowym wariancie polisy obejmuje najczęściej rekreacyjne uprawianie sportu, wymagając rozszerzenia przy bardziej ryzykownych formach aktywności (np. nurkowanie).
 6. Ubezpieczenie w razie COVID-19 – zachorowanie na COVID-19 mieści się w kosztach leczenia, jednak warunki ochrony nie zawsze są identyczne w różnych firmach. Tabela przedstawia zakres ubezpieczenia obejmującego koronawirusa w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych.
Towarzystwo ubezpieczenioweKiedy zadziała ochrona COVID?
AXA Partnerszachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
Generalizachorowanie, izolacja, test
mtu24.plzachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
Proamazachorowanie, izolacja, test
SIGNAL IDUNA zachorowanie, test
UNIQA zachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
You Can Drivezachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (27.02.2024)

Ubezpieczenie turystyczne na Seszele od 62 zł za tydzień ochrony

Sprawdźmy teraz, ile za ubezpieczenie podróżne na tygodniowy pobyt na Seszelach zapłaci jeden dorosły turysta. Wybraliśmy cztery przykładowe oferty obliczone za pomocą kalkulatora ubezpieczenia turystycznego na mubi.pl, w których suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi minimum 300 000 zł.

UbezpieczycielSumy ubezpieczeniaCena ubezpieczenia turystycznego na Seszele
ProamaKL: 300 000 zł,
NNW: 20 000 zł,
OC: 100 000 zł,
Bagaż: 2000 zł
62 zł
mtu24.plKL: 300 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 200 000 zł,
Bagaż: 4000 zł
68 zł
GeneraliKL: 500 000 zł,
NNW: 40 000 zł,
OC: 100 000 zł,
Bagaż: 2000 zł
72 zł
AXA PartnersKL: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł,
Bagaż: 3000 zł
89,37 zł
SIGNAL IDUNAKL: 646 755 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 129 351 zł,
Bagaż: 2000 zł
98,40 zł
UNIQAKL – 750 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
109,20 zł
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (27.02.2024)

Ekspert Mubi radzi:

Wybierając ubezpieczenie na podróż za granicę, sprawdź w OWU, w jaki dokładnie sposób dany ubezpieczyciel klasyfikuje sporty i czy aby nie będzie Ci potrzebne rozszerzenie obejmujące ochroną uprawianie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Przykładowo, AXA Partners jako sporty amatorskie rozumie m.in. aerobik, jazdę na rowerze, jazdę konną, skutery wodne, kajakarstwo i rafting (do stopnia trudności WW2), koszykówkę, windsurfing czy żeglarstwo do 12 mil morskich od brzegu. Z kolei nurkowanie wymaga już rozszerzenia polisy.

Cena polisy wzrasta wraz ze zwiększającą się sumą i zmieniającymi się warunkami ubezpieczenia, ale nie tylko. Koszt będzie wyższy również wtedy, gdy zwiększymy liczbę osób objętych ochroną lub czas wyjazdu. Sprawdźmy, jak dokładnie wzrośnie cena w przypadku oferty przedstawionej przez Generali i zawierającej ubezpieczenie KL z sumą 500 000 zł. W kosztach nie uwzględniamy żadnych klauzul dodatkowych.

Cena polisy dla 1 turystyCena polisy dla 2 turystówCena polisy dla 4 turystów
Cena polisy na 7 dni72 zł143 zł251 zł
Cena polisy na 10 dni103 zł205 zł358 zł
Cena polisy na 14 dni 143 zł288 zł502 zł
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (27.02.2024)

Jak widać, ceny polis rosną proporcjonalnie do liczby ubezpieczonych i czasu wyjazdu. W przypadku dwutygodniowego pobytu na Seszelach dla 4-osobowej rodziny, koszt ubezpieczenia jednej osoby wyniesie dokładnie 125,50 zł.

Seszele – najważniejsze informacje dla podróżnych

Dokumenty są, ubezpieczenie wybrane, pora szykować się na podróż! Tylko od czego zacząć? Poniżej garść niezbędnych informacji.

Kiedy lecieć?

Seszele położone są w strefie klimatu równikowego wilgotnego, co oznacza, że ciepło jest tu praktycznie przez cały rok, średnie temperatury wahają się zwykle w przedziale od 24°C do 30°C. Jeżeli zależy Ci na nieco chłodniejszej, sprzyjającej zwiedzaniu czy aktywności fizycznej temperaturze warto zaplanować urlop na Seszelach w okresie od maja do listopada, gdy wiejący południowo-wschodni wiatr czyni pobyt bardzo przyjemnym. Najcieplejsze, a przy tym najbardziej wilgotne miesiące w roku przypadają z kolei na okres od grudnia do kwietnia.

Jak dostać się na Seszele?

Oczywiście samolotem. Nie ma niestety bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski na Seszele, dlatego trzeba przygotować się na lot z minimum jedną przesiadką, najczęściej w Dubaju lub Doha. Taka podróż trwa ok. 12-13 godzin. Jeśli chodzi o jej koszt, ten zależy oczywiście od różnych czynników, jednak rezerwując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, można je kupić już za ok. 2000-2500 zł w obie strony.

CZY WIESZ, ŻE …

Na archipelag Seszeli składa się aż 115 wysp i wysepek, z których jednak tylko 33 są zamieszkane.

Ile kosztuje pobyt na Seszelach?

Nie da się ukryć, że Seszele nie należą do najtańszych kierunków wakacyjnych podróży, zarówno jeśli chodzi o koszty podróży, jak i pobytu na miejscu. Nie znaczy to jednak, że zorganizowanie w miarę taniej podróży jest wykluczone. Poniżej przedstawiamy najniższe ceny noclegu na Seszelach w obiektach średniego standardu znalezione za pomocą portalu Booking.com. Ceny dotyczą tygodniowego pobytu jednej dorosłej osoby w kwietniu.

 • Victoria – 2088 zł,
 • Anse Boileau – 1862 zł,
 • Baie Sainte Anne – 1746 zł,
 • Grand’Anse (Praslin) – 2250 zł,
 • Grand’Anse (Mahé) – 2302 zł,
 • La Digue – 1810 zł.

Jeśli chodzi o ceny na Seszelach, to również nie należą one do najniższych, ale też nie odstają szczególnie od tych spotykanych w innych popularnych kurortach. Przykładowo, za drinka w restauracji zapłacimy ok. 150 SCR (ok. 47 zł), a za obiad ok. 250 SCR (ok. 73 zł).

Co warto ze sobą zabrać?

Ogólna zasada pakowania się w podróż na Seszele jest bardzo prosta – zabierz, co możesz, aby uniknąć kupowania i przepłacania za to na miejscu.

 • Kremy do opalania i po opalaniu – najlepiej z wysokim filtrem, bo seszelskie słońce potrafi dać się we znaki.
 • Maseczka z rurką i płetwy – przydadzą się, gdy najdzie was ochota na nurkowanie.
 • Buty na koralowce – mogą być niezbędne na niektórych plażach.
 • Leki przeciwbólowe i na chorobę lokomocyjną – te ostatnie mogą się przydać podczas rejsów pomiędzy wyspami.
 • Odzież przeciwdeszczowa – zwłaszcza, jeśli podróżujesz w okresie pory mokrej, gdy częste są tropikalne deszcze.
 • Przejściówka do gniazdek elektrycznych – na Seszelach spotkasz gniazdka typu brytyjskiego.

Informacje praktyczne

 • Zegarki na Seszelach należy przestawić o 2 godziny naprzód względem czasu polskiego.
 • Języki urzędowe na Seszelach to język kreolski seszelski, francuski i powszechnie używany angielski.
 • Walutą na Seszelach jest rupia seszelska (1 SCR = 0,29 PLN wg kursu z 27.02.2024).
 • Międzynarodowe lotnisko znajduje się na największej wyspie archipelagu – Mahé.
 • Na Mahé można wynająć samochód. Podstawowym środkiem transportu na malutkiej wyspie La Digue (10 km2 powierzchni) są rowery. Pomiędzy wyspami regularnie kursują promy i katamarany, są także połączenia lotnicze.
 • Na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny. Kierowcy z Polski nie potrzebują międzynarodowego prawa jazdy.
 • Koszt prywatnej wizyt lekarskiej na Seszelach wynosi minimum 50 dolarów, doba pobytu w szpitalu jest kilkukrotnie droższa.
 • Internet na wyspach jest najczęściej dostępny tylko w hotelach, dlatego warto zaopatrzyć się w lokalną kartę SIM.
CZY WIESZ, ŻE …

Niespodziewanym zagrożeniem na Seszelach są… kokosy, które rocznie są przyczyną śmierci kilkuset osób na całym świecie. Należy szczególnie uważać, przechodząc pod drzewami kokosowymi i absolutnie nie parkować pod nimi samochodów.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o podróż na Seszele

Kiedy najlepiej jechać na Seszele?

Ile kosztuje wycieczka na Seszele?
Co warto zobaczyć na Seszelach?
Co warto zabrać ze sobą na Seszele?
PODSUMOWANIE
 • Seszele to państwo położone na archipelagu wysepek znajdujących się na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki.
 • Aby podróżować na Seszele wystarczy ważny paszport, nie jest wymagana wiza.
 • Koszty leczenia na Seszelach mogą być wysokie, dlatego warto zaopatrzyć się w polisę turystyczną na jak najwyższą sumę ubezpieczenia (najlepiej minimum 500 000 zł).
 • Ponadto ubezpieczenie na Seszele powinno zawierać ochronę NNW, OC w życiu prywatnym, assistance i ubezpieczenie bagażu.
 • Seszele można odwiedzić o każdej porze roku, ale najcieplejszy okres przypada na miesiące od grudnia do kwietnia.
 • Seszele przyciągają turystów przede wszystkim rajskimi plażami i przepiękną egzotyczną przyrodą, ale oferują także wiele innych atrakcji dla przyjezdnych.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!