331 zł – tyle kosztuje najtańsze OC w Rzeszowie!

Mieszkańcy Rzeszowa już od dłuższego czasu mogą cieszyć się całkiem przystępnymi cenami ubezpieczeń komunikacyjnych. Podczas gdy średnia cena OC dla całego kraju wyniosła w sierpniu 2020 roku 827 zł, w stolicy Podkarpacia kierowcy za obowiązkowe ubezpieczenie płacili średnio 798 zł. Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC w Rzeszowie? I z czego wynikają atrakcyjne składki ubezpieczeń samochodu w tym regionie Polski?

Najtańsze OC – Rzeszów z cenami poniżej 450 zł

Ostatnie miesiące pokazują, że oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, jakie otrzymują mieszkańcy Rzeszowa są jednymi z najtańszych w skali kraju. Gdzie najtaniej kupić OC? Wśród miast wojewódzkich w sierpniowym rankingu stolica województwa podkarpackiego zajmuje 10. miejsce pod względem cen ubezpieczenia chroniącego odpowiedzialność cywilną. Rzeszów (331 zł) został wyprzedzony przez Lublin (234 zł), Zieloną Górę (241 zł), Katowice (272 zł), Gorzów Wielkopolski (275 zł), Warszawę (289 zł), Poznań (312 zł), Opole (326 zł), Białystok (326 zł) i Szczecin (330 zł). W sierpniu 2020 roku najtańsze OC samochodu w stolicy Podkarpacia wyliczył w kalkulatorze Mubi 60-letni właściciel Volkswagena Passata z silnikiem o pojemności 1,8 l. Najtańsze ubezpieczenie OC, jakie mu zaproponowano kosztowało zaledwie 331 zł.

Kto może liczyć na najbardziej atrakcyjne składki ubezpieczeniowe?

Jednak przypadków, w których kierowcy otrzymywali oferty OC ze składką nieprzekraczającą 450 zł jest więcej. Na tanie OC mają szansę zarówno młodsi, jak i starsi rzeszowianie.

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC na Mubi.pl
(Rzeszów)
Volkswagen Passat (pojemność silnika: 1,8 l) 60-letni mężczyzna 331 zł
Hyundai Kona (pojemność silnika: 2,0 l)59-letni mężczyzna 384 zł
Mercedes-Benz 124 (pojemność silnika: 2,0 l)55-letni mężczyzna 388 zł
Renault Megane (pojemność silnika: 2,0 l)59-letni mężczyzna 393 zł
Ford Fiesta (pojemność silnika: 1,4 l)39-letni mężczyzna 398 zł
Honda Civic (pojemność silnika: 1,3 l)43-letni mężczyzna 401 zł
Nissan Micra (pojemność silnika: 1,2 l)36-letnia kobieta 402 zł
Mitsubishi Eclipse (pojemność silnika: 2,0 l) 36-letni mężczyzna 406 zł
Fiat Tipo (pojemność silnika: 1,4 l)37-letni mężczyzna 416 zł
Honda Civic (pojemność silnika: 1,6 l)59-letni mężczyzna 418 zł
*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców z Rzeszowa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [czerwiec 2020].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Tanie ubezpieczenie OC w Rzeszowie – od czego zależy cena polisy?

Biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania właściciela pojazdu, ubezpieczyciele bazują m.in. na statystykach wypadkowych z danego regionu. Im więcej wypadków i kolizji w danej dzielnicy czy mieście, tym ubezpieczenia OC będą droższe. Ryzyko, że ubezpieczany kierowca również będzie uczestnikiem lub nawet sprawcą stłuczki staje się wówczas większe.

Według raportu Komendy Głównej Policji pn. Wypadki drogowe w Polsce w 2019 roku, w ubiegłym roku w województwie podkarpackim doszło do 1481 wypadków, w których śmierć poniosło 157 osób, a 1708 zostało rannych. Prawie 1500 zdarzeń drogowych to wcale nie tak mało. Jednak w porównaniu z takimi województwami, jak mazowieckie, łódzkie czy małopolskie, gdzie ich liczba jest przynajmniej dwa razy większa, ceny ubezpieczenia OC na Podkarpaciu wydają się adekwatne.

Inną, choć poniekąd powiązaną z wypadkowością kwestią jest zaludnienie Rzeszowa. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą bowiem z założenia, że to również wpływa na ryzyko związane ze szkodowością na drodze. Stolica Podkarpacia jest jednym z najmniej zaludnionych miast wojewódzkich w Polsce, bo mieszka tam niecałe 195000 osób. Mniejsza liczba mieszkańców to mniejsze natężenie ruchu, a co za tym idzie – mniejsze ryzyko kolizji.

średnie ceny oc w województwie podkarpackim

Najtańsze OC dla młodych kierowców 2020 – Rzeszów

Okazuje się, że chociaż średnia składka OC dla Rzeszowa jest dosyć niska, to początkujący kierowcy i w tej części Polski nie mają lekko. Osoby poniżej 25. roku życia płacą średnio 1510 zł. Zdarzają się jednak także wyjątki. Jeden z młodych rzeszowian wyliczył w sierpniu najtańsze OC za 532 zł. Taką ofertę otrzymał 25-letni właściciel Audi A4 z silnikiem o pojemności 2,0 l. Ile za OC płacili inni początkujący kierowcy z Rzeszowa?

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC młodego kierowcy
z Rzeszowa na mubi.pl
Fiat Seicento (pojemność silnika: 0,9 l) 22-letnia kobieta 580 zł
Audi A4 (pojemność silnika: 1,8 l)23-letni mężczyzna 641 zł
Volkswagen Polo (pojemność silnika: 1,2 l) 22-letnia kobieta 656 zł
*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców z Rzeszowa w porównywarce ubezpieczeń Mubi [sierpień 2020].
średnie ceny oc w województwie podkarpackim dla młodego kierowcy
Oceń artykuł:

Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 2-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Na swoim koncie ma publikacje zarówno w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się setkom kierowców. Prywatnie melomanka, miłośniczka gotowania i podróży po Polsce.

Dołącz do dyskusji

2 komentarze
avatar autora komentarza
bardzo się cieszę , że mamy tak tanie OC w Rzeszowie, bo mi też wychodzi coś około 400 zł. gdzie znajoma z podobnym stażem jazdy w mazowieckim płaci sporo więcej. widać rejon znacząco wpływa na ceny
avatar autora komentarza
Kto by się spodziewał, że różnica będzie tak wysoka. Teraz sama rozglądam się za atrakcyjnym oc rzeszów, mam nadzieję, że mój krótki staż jako kierowcy nie wpłynie bardzo negatywnie na cenę.