Ubezpieczenie OC Hummera – baczność, jadą niskie ceny polis z Mubi!

Mówi Ci coś skrót HMMWV? To prototyp samochodu bojowego stworzonego dla amerykańskiej armii, który od 1992 roku dostępny był również dla cywili jako Hummer H1. W 2010 roku marka ta przeszła do rezerwy. Jednak w 2021 roku ma powrócić na motoryzacyjne pole walki. Czas więc sprawdzić, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie Hummera!

OC Hummera – średnia cena od początku 2021 roku

Każdy kierowca zapewne wie, tak przypuszczam, że cena ubezpieczenia OC zależy od bezszkodowej jazdy. Jednak jedna stłuczka nie zawsze wpływa na wzrost składki, zwłaszcza jak miała miejsce parę lat temu. Prawdą jest to, że mniej za ubezpieczenia płacą kierowcy, którzy nie powodują szkód. 

Ubezpieczyciele szacują prawdopodobieństwo wystąpienia szkody poprzez analizę informacji podanych przez właściciela pojazdu ze statystykami wypadków oraz metadanymi wszystkich kierowców. Dlatego w formularzu ubezpieczeniowym pojawiają się pytania o właściciela pojazdu, sposób użytkowania i parametry auta. 

W czerwcu 2021 roku użytkownicy porównywarki Mubi znajdowali OC w średniej cenie 778 zł. Na najtańsze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej mogli liczyć właściciele aut marki Abarth – średnio za 516 zł. Jak na tym tle wypadły Hummery?

Średnia cena OC Hummera w 2021 roku:

MiesiącCena OC
czerwiec 20211065 zł
maj 2020806 zł
kwiecień1104 zł
marzec789 zł
luty720 zł
styczeń951 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w 2021 rok w porównywarce Mubi

Średnie ceny OC Hummera w 2021 roku są bardzo zmienne. Wahają się on 720 zł w lutym do 1104 zł w kwietniu. Przyczyną tego jest niewielka popularność samochodów tej marki w Polsce, co przekłada się na niewielką liczbę kalkulacji w porównywarce. Wystarczy, że kilku kierowców otrzyma bardzo korzystne oferty ubezpieczenia OC lub zdecydowanie droższe, by średnia cena w danym miesiącu znacząco spadła lub podskoczyła. Dlatego zawsze warto przeprowadzić kalkulację dla swoich danych!

Top 5 najtańszych OC Hummera – ruszamy od 552 zł!

Mimo średniej ceny OC powyżej 1000 zł w czerwcu część kierowców otrzymało ofertę ubezpieczenia na dużo lepszych warunkach. Rekordzista mógł ubezpieczyć Hummera H3 prawie dwukrotnie taniej, niż wynosi średnia. Czy inni kierowcy mogli liczyć na równie korzystne ceny OC? Sprawdźmy to!

Top 10 najtańszych OC Aston Martina znalezionych na Mubi w czerwcu 2021 roku:

Marka, model i pojemność silnikaWiek, płeć i miejsce zamieszkania kierowcyCena ubezpieczenia OC
Hummer H3 (3,7 l)42-letni mężczyzna z powiatu sławieńskiego552 zł
Hummer H3 (3,5 l)30-letni mężczyzna z Nowego Targu564 zł
Hummer H3 (3,5 l)31-letni mężczyzna z Nowego Targu582 zł
Hummer H3 (6,0 l)44-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej672 zł
Hummer H3 (6,0 l)50-letni mężczyzna z Warszawy712 zł

Najtańsze OC Hummera kosztowało w czerwcu 552 zł. Warto zwrócić uwagę, że wszyscy kierowcy, którzy znaleźli się w zestawieniu, mieli więcej niż 30 lat. Dlaczego to ma znaczenie? Średnio najwięcej za OC płacą młodzi kierowcy w wieku 18-25 lat. Co równie ważne, duże pojemności silników ubezpieczanych Hummerów nie wpłynęły znacząco na cenę ubezpieczenia. O wiele ważniejsze okazały się inne zmienne.

Pamiętajmy, że to kompozycja różnych składowych wpływa na ostateczną cenę OC. Nawet jeśli jedna lub dwie z nich będą podnosić wysokość składki, to inne mogą je obniżać. Najłatwiej zobrazować to na przykładzie historii ubezpieczenia. Jeśli kierowca ma wypracowane 60% zniżki, to duża pojemność silnika nie będzie miała aż takiego znaczenia. Oczywiście składka może być wyższa o kilkadziesiąt złotych od tej, jaką by otrzymał ów kierowca na małe autko miejskie.  

Hummer, Land Rover, Jeep – najtańsze OC na…?

Znamy już średnie ceny OC Hummera oraz te najtańsze. Sprawdźmy teraz, czy właściciele tej marki muszą więcej płacić za ubezpieczenie niż posiadacze innych samochodów terenowych. Pod uwagę wzięliśmy auta dwóch innych producentów słynących z terenówek. 

Niemiecka marka samochodówCena ubezpieczenia OC w czerwcu 2021 roku
Land Rover757 zł
Jeep761 zł
Hummer1065 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w czerwcu 2021 rok w porównywarce Mubi

Ceny OC Hummerów w czerwcu były zdecydowanie wyższe niż Land Roverów i Jeepów. Różnica sięga około 300 zł. To sporo, choć w kolejnych miesiącach może się to zmienić na korzyść Hummerów. 

Pakiet OC + AC Hummera – czy dodatkowa ochrona jest droga?

Na koniec warto sprawdzić ceny dodatkowych ubezpieczeń Hummera. W tym celu stworzyliśmy przykładowy profil kierowcy. W naszym przypadku jest to 36-letni kawaler z Białegostoku. Błażej jeździ Hummerem H3 z 2010 roku o pojemności silnia 3,7 l. Auto ma na liczniku 88 tys. km i parkowane jest na terenie posesji. 

Błażej sprowadził Hummera w 2015 roku z Francji. Kierowca ma prawo jazdy od 2005 roku i ubezpiecza samochody od co najmniej 8 lat (kupuje także AC). Do tej pory nie spowodował szkody. Przekonajmy się, ile musiałby zapłacić za pakiet OC + AC!

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1 330

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1 496

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1 637

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

2 862

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

3 181

Porównaj oferty

Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 29.06.2021. 

Najtańszą ofertę pakietu ubezpieczeń złożył Błażejowi mtu24.pl. Za 1 330 zł otrzyma on OC + AC Mini + NNW + Assistance. Zwróćmy uwagę, że autocasco jest w wersji mini, więc ma mniejszy zakres ochrony ograniczony do kradzieży pojazdu. Błażej może wybrać pełne pakiet z pełnym AC od Uniqi za 1 496 zł. Najważniejsze, by przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczeń dodatkowych Błażej zerknął na szczegóły oferty oraz do OWU. 

PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie OC Hummera kosztowało w czerwcu 2021 roku średnio 1065 zł.
  • Najtańsze OC Hummera na Mubi znalazł kierowca za 552 zł.
  • Ubezpieczenie OC Hummera było w czerwcu zdecydowanie droższe niż Jeepa i Land Rovera.
  • Przed wyborem pakiet OC + AC sprawdź zakres ubezpieczeń dodatkowych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Hummera

Czy koszt ubezpieczenia OC auta z dużym silnikiem może być niski?
Zdecydowanie tak. Pojemność silnika to tylko jeden z parametrów, który jest brany pod uwagę przez ubezpieczycieli do wyliczenia wysokości składki OC. Jeśli inne zmienne będą świadczyć o niskim ryzyku powstania szkody, to kierowca otrzyma ofertę taniego ubezpieczenia pojazdu.
Co wpływa na cenę OC?
Ubezpieczyciele zwracają uwagę na informacje o właścicielu pojazdu, a także na sposób użytkowania samochodu (na przykład dodatkowi kierowcy) i parametry auta. To połączenie tych wszystkich zmiennych pozwala na wyliczenie wysokości składki OC.
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykułu związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!