Ubezpieczenie OC Hummera – baczność, jadą niskie ceny polis z Mubi!

Mówi Ci coś skrót HMMWV? To prototyp samochodu bojowego stworzonego dla amerykańskiej armii, który od 1992 roku dostępny był również dla cywili jako Hummer H1. W 2010 roku marka ta przeszła do rezerwy. Jednak w 2021 roku powróciła na motoryzacyjne pole walki. Czas więc sprawdzić, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie Hummera!

oc hummera

OC Hummera – średnie ceny w ostatnich 12 miesiącach

Każdy kierowca zapewne wie, tak przypuszczam, że cena ubezpieczenia OC zależy od bezszkodowej jazdy. Jednak jedna stłuczka nie zawsze wpływa na wzrost składki, zwłaszcza jak miała miejsce parę lat temu. Prawdą jest to, że mniej za ubezpieczenia płacą kierowcy, którzy nie powodują szkód. 

Ubezpieczyciele szacują prawdopodobieństwo wystąpienia szkody poprzez analizę informacji podanych przez właściciela pojazdu ze statystykami wypadków oraz metadanymi wszystkich kierowców. Dlatego w formularzu ubezpieczeniowym pojawiają się pytania o właściciela pojazdu, sposób użytkowania i parametry auta. 

We wrześniu 2023 roku użytkownicy porównywarki Mubi znajdowali OC w średniej cenie 711 zł. Na najtańsze ubezpieczenie OC mogli liczyć właściciele aut marki Trabant – średnio za 342 zł. Jak na tym tle wypadły Hummery?

Średnia cena OC Hummera od października 2022 do września 2023:

MiesiącRokŚrednia cena OC Hummer
Wrzesień2023715 zł
Sierpień2023715 zł
Lipiec2023703 zł
Czerwiec2023949 zł
Maj2023622 zł
Kwiecień2023485 zł
Marzec2023768 zł
Luty2023580 zł
Styczeń2023696 zł
Grudzień2022835 zł
Listopad2022776 zł
Październik2022652 zł
Dane na podstawie obliczeń użytkowników porównywarki Mubi.

Średnie ceny OC Hummera na przestrzeni ostatniego roku są bardzo zmienne. Wahają się od 485 zł w kwietniu 2023 do aż 1 652 zł w październiku 2022! Przyczyną tego jest niewielka popularność samochodów tej marki w Polsce, co przekłada się na niewielką liczbę kalkulacji w porównywarce. Wystarczy, że kilku kierowców otrzyma bardzo korzystne oferty ubezpieczenia OC lub zdecydowanie droższe, by średnia cena w danym miesiącu znacząco spadła lub podskoczyła. Dlatego zawsze warto przeprowadzić kalkulację dla swoich danych!

Top najtańszych OC Hummera – ruszamy od 333 zł!

Mimo niskiej średniej ceny OC Hummera we wrześniu niektórzy kierowcy otrzymali oferty ubezpieczenia na jeszcze lepszych warunkach. Rekordziści mogli ubezpieczyć Hummera H2 poniżej 500 zł. Kim byli ci szczęściarze?

Top 5 najtańszych OC Hummera znalezionych na Mubi we wrześniu 2023 roku:

Marka, model i pojemność silnikaWiek, płeć i miejsce zamieszkania kierowcyCena ubezpieczenia OC
Hummer H2 (6,0 l)57-letni mężczyzna z powiatu poznańskim333 zł
Hummer H2 (6,0 l)45-letnia kobieta z powiatu strzeleckiego336 zł
Hummer H2 (6,0 l)50-letni mężczyzna z Włodawy341 zł
Hummer H3 (5,3 l)47-letnia kobieta z powiatu łęczyckiego444 zł
Hummer H3 (3,7 l)65-letnia kobieta z Białegostoku471 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi [wrzesień 2023]

Najtańsze OC Hummera kosztowało we wrześniu zaledwie 333 zł. Warto zwrócić uwagę, że wszyscy kierowcy, którzy znaleźli się w zestawieniu, mieli więcej niż 25 lat. Dlaczego to ma znaczenie? Średnio najwięcej za OC płacą młodzi kierowcy w wieku 18-25 lat. Co równie ważne, duże pojemności silników ubezpieczanych Hummerów nie wpłynęły znacząco na cenę ubezpieczenia. O wiele ważniejsze okazały się inne zmienne.

Pamiętajmy, że to kompozycja różnych składowych wpływa na ostateczną cenę OC. Nawet jeśli jedna lub dwie z nich będą podnosić wysokość składki, to inne mogą je obniżać. Najłatwiej zobrazować to na przykładzie historii ubezpieczenia. Jeśli kierowca ma wypracowane 60% zniżki, to duża pojemność silnika nie będzie miała aż takiego znaczenia. Oczywiście składka może być wyższa o kilkadziesiąt złotych od tej, jaką by otrzymał ów kierowca na małe autko miejskie.  

Hummer, Land Rover, Jeep – najtańsze OC na…?

Znamy już średnie ceny OC Hummera oraz te najtańsze. Sprawdźmy teraz, czy właściciele tej marki muszą więcej płacić za ubezpieczenie niż posiadacze innych samochodów terenowych. Pod uwagę wzięliśmy auta dwóch innych producentów słynących z terenówek. 

Marka samochodów terenowychCena ubezpieczenia OC we wrześniu 2023 roku
Jeep660 zł
Land Rover691 zł
Hummer715 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych we wrześniu 2023 rok w porównywarce Mubi

Średnia cena OC Hummerów we wrześniu była wyższa niż Land Roverów i Jeepów. Różnica wyniosła kilkadziesiąt złotych. To niewiele, choć jak wiemy z niestabilnych cen ubezpieczenia Hummerów, w kolejnych miesiącach może się to zmienić na ich niekorzyść.

Pakiet OC + AC Hummera – czy dodatkowa ochrona jest droga?

Na koniec warto sprawdzić ceny dodatkowych ubezpieczeń Hummera. W tym celu stworzyliśmy przykładowy profil kierowcy. W naszym przypadku jest to 36-letni kawaler z Białegostoku. Błażej jeździ Hummerem H3 z 2011 roku o pojemności silnika 3,7 l. Auto ma na liczniku 88 tys. km i parkowane jest na terenie posesji.

Błażej sprowadził Hummera w 2015 roku z Francji. Kierowca ma prawo jazdy od 2005 roku i ubezpiecza samochody od co najmniej 8 lat (kupuje także AC). Do tej pory nie spowodował szkody. Przekonajmy się, ile musiałby zapłacić za pakiet OC + AC!

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

3 393

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

3 717

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

4 152

Porównaj oferty

Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 30.10.2023.

Najtańszą ofertę pakietu ubezpieczeń złożył Błażejowi mtu24.pl. Za 1 323 zł otrzyma on OC + AC Mini + NNW + Assistance. Zwróćmy uwagę, że autocasco jest w wersji mini, więc ma mniejszy zakres ochrony ograniczony do kradzieży pojazdu. Błażej może wybrać pakiet z pełnym AC od Beesafe, TUZ Ubezpieczenia lub mtu24.pl w dużo wyższej cenie. Najważniejsze, by przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczeń dodatkowych Błażej zerknął na szczegóły oferty oraz do OWU. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Hummera

Czy koszt ubezpieczenia OC auta z dużym silnikiem może być niski?
Co wpływa na cenę OC?
PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie OC Hummera kosztowało we wrześniu 2023 roku średnio 715 zł.
  • Najtańsze OC Hummera na Mubi znalazł kierowca z powiatu poznańskiego za 333 zł.
  • Ubezpieczenie OC Hummera było we wrześniu droższe niż Jeepa i Land Rovera.
  • Przed wyborem pakietu OC + AC sprawdź zakres ubezpieczeń dodatkowych.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC