Ubezpieczenie OC Astona Martina – znajdź elegancko tanią polisę na Mubi!

Jeździ nim najbardziej znany agent na świecie i z pewnością nie sprzedaje on ubezpieczeń. Również redaktorzy popularnego brytyjskiego (kiedyś) programu motoryzacyjnego zachwycali się nad pięknem DB9. A ile w Polsce trzeba średnio zapłacić za ubezpieczenie Astona Martina? Jak wypada on na tle innych kultowych brytyjskich marek? Sprawdźmy to!

oc dla aston martina

OC Astona Martina – średnia cena w ostatnich miesiącach

Średnia cena OC na Mubi we wrześniu wyniosła 711 zł. Natomiast w przypadku Astona Martina średnia wysokość składki w tym czasie to 948 zł, czyli więcej o ponad 200 zł. Pamiętajmy jednak, że wpływ na cenę OC ma wiele czynników, nie tylko dane właściciela i sposób użytkowania pojazdu, ale także te związane z parametrami samochodu.

Czy koszt ubezpieczenia Astona Martina na przestrzeni ostatniego roku był powyżej średniej dla wszystkich marek samochodów? Okazuje się, że tak, ale jednocześnie warto zauważyć, że ceny OC dla tej marki potrafią się mocno wahać. Rekordowo niską średnią w wysokości 869 zł zanotowano w lipcu 2023, z kolei zaledwie dwa miesiące wcześniej również padł rekord… ale w drugą stronę, bo koszt OC wyniósł aż 1236 zł!

MiesiącŚrednia cena OC Aston Martin
Październik 20221129 zł
Listopad 20221162 zł
Grudzień 20221033 zł
Styczeń 2023899 zł
Luty 20231139 zł
Marzec 2023952 zł
Kwiecień 20231176 zł
Maj 20231236 zł
Czerwiec 20231199 zł
Lipiec 2023869 zł
Sierpień 2023908 zł
Wrzesień 2023948 zł
Dane na podstawie obliczeń użytkowników porównywarki Mubi.

Na tym tle wrześniowa cena nie wygląda już tak źle, choć wciąż nie można o niej powiedzieć, że jest niska. Skąd takie rozbieżności w kosztach ubezpieczenia? Nie ukrywajmy, ale niewiele osób w Polsce jeździ Astonem Martinem. Dlatego wystarczy, że kilku kierowców będzie miało mniejsze zniżki ubezpieczeniowe lub ubezpieczyciele ocenią ich ryzyko ubezpieczeniowe wyżej, to średnia cena OC tej marki wyraźnie wzrośnie.

Top 5 najtańszych OC Astona Martina – już od 342 zł!

Oprócz zniżek, które przyznają ubezpieczyciele za dobrą historię ubezpieczenia, ważnymi zmiennymi przy kalkulacji ryzyka ubezpieczenia są wiek, miejsce zamieszkania właściciela czy pojemność silnika. Zobaczmy, jakie Astony Martiny i za ile mogli ubezpieczyć najtaniej użytkownicy porównywarki Mubi!

Top 5 najtańszych OC Aston Martina znalezionych na Mubi we wrześniu 2023 roku:

Marka, model i pojemność silnikaWiek, płeć i miejsce zamieszkania kierowcyCena ubezpieczenia OC
Aston Martin Vantage (4,8 l)38-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego342 zł
Aston Martin DB9 (5,9 l)39-letnia kobieta z powiatu warszawskiego475 zł
Aston Martin Vanquish (5,9 l)29-letni mężczyzna z Warszawy527 zł
Aston Martin DBS (5,2 l)38-letni mężczyzna z powiatu łęczyńskiego611 zł
Aston Martin Vantage (4,0 l)54-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego638 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Wśród kierowców, którzy znaleźli tanie OC na Astona Martina, nie ma osób należących do grupy wiekowej 18-25 lat, której przedstawiciele płacą średnio dużo więcej za ubezpieczenie. Większość kierowców podało jako miejsce zamieszkania średnie lub duże miasta, w tym Warszawę. Dlaczego więc ubezpieczyciele zaoferowali im tanie OC na tak drogie i luksusowe samochody?

Cena ubezpieczenia zależy od analizy ryzyka ubezpieczeniowego kierowcy, czyli prawdopodobieństwa wystąpienia szkody. Na koszt składki OC nie wpływa ani cena pojazdu, ani jego postrzeganie przez kierowców. Liczy się, czy osoba, która ubezpiecza samochód, ma dla ubezpieczyciela większe czy mniejsze szanse na spowodowanie szkody.

Aston Martin a inne brytyjskie marki – średnie ceny OC

Samochody marki Aston Martin to klasa sama w sobie. Czy na tle innych brytyjskich marek, które nie ukrywajmy, w większości należą do tych ekskluzywnych, Aston Martin wypadnie pod względem cen OC drożej, czy taniej? 

Brytyjska marka samochodówCena ubezpieczenia OC we wrześniu 2023 roku
Rover605 zł
Land Rover691 zł
Jaguar818 zł
Aston Martin948 zł
Rolls-Royce1249 zł
Bentley1350 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Zdecydowanie najwięcej za OC we wrześniu musieli zapłacić właściciele Bentleyów. Co ciekawe, najtańsze okazały się dość popularne w Polsce Land Rovery i Rovery. Z kolei w porównaniu z podobną pod względem prestiżu marką luksusową Rolls-Royce, średnie ceny OC Astona Martina były o 300 zł tańsze.

Pakiet ubezpieczeń – ile trzeba zapłacić za dodatkową ochronę Astona Martina?

Wiemy już, ile kosztuje ubezpieczenie OC Astona Martina. Sprawdźmy jeszcze, jak kształtują się ceny pakietów ubezpieczeń. Tak piękne i drogie auta zawsze warto dodatkowo ubezpieczyć – koszt ich naprawy bez wątpienia jest wysoki!

Aby przekonać się, ile kosztuje pakiet ubezpieczeń, przeprowadzimy kalkulację na przykładowym właścicielu Aston Martina. Artur ma 41 lat i jest biznesmenem z Wrocławia. Prawo jazdy ma od 20 lat. Mieszka z żoną i dwójką małych dzieci w dużym domu z garażem, gdzie parkuje swojego Aston Martina DB11 z 2017 roku (pojemność silnika: 5,2 l). 

Artur ubezpiecza samochody od ponad 10 lat (również AC) i w tym czasie miał tylko jedną szkodę 5 lat temu. Jego Aston Martin DB11 służy mu do jazdy dla przyjemności, więc ma na liczniku jedyne 35 tys. km. W kolejnym roku nie zamierza on przejechać nim więcej niż 5 tys. km. Sprawdźmy, jakie ceny pakietów ubezpieczeń zaproponują Arturowi ubezpieczyciele!

FirmaZakresCena
UNIQAOC + Assistance787 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance856 zł
mtu24.plOC + Assistance863 zł
mtu24.plOC + NNW + Assistance929 zł
TrastiOC + Assistance1269 zł
TrastiOC + NNW + Assistance1350 zł
WienerOC + Assistance1610 zł
WienerOC + NNW + Assistance1646 zł
BenefiaOC + NNW2372 zł
BenefiaOC + NNW + Assistance2372 zł2375 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 27.10.2023.

Ceny pakietów OC + NNW + Assistance dla naszego przykładowego kierowcy zaczynają się od 856 zł i gwałtownie rosną. Ubezpieczyciele nie złożyli propozycji ubezpieczenia autocasco na tak drogi samochód. Jeśli jesteś właściciele Astona Martina i chcesz wykupić na niego dodatkowe AC, to zadzwoń pod numer 22 250 02 00, by porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym Mubi. 

PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie OC Astona Martina kosztowało we wrześniu 2023 roku średnio 948 zł.
  • Najtańsze OC Astona Martina Vantage kosztowało jedynie 342 zł.
  • Koszt ubezpieczenia Astona Martina jest znacznie wyższy od średniej ceny OC dla wszystkich kierowców.
  • OC Land Rovera i Rovera jest dużo tańsze, a Rolls-Royce’a i Bentleya droższe od ubezpieczenia Astona Martina.
  • Aby otrzymać ofertę AC na Astona Martina, warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym Mubi.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Aston Martina

Dlaczego ceny OC Astona Martina mogą być tak niskie?
Czy pojemność silnika wpływa na cenę OC?
Co zrobić, jeśli nie znalazłem ubezpieczenia AC na Astona Martina?
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC