Ubezpieczenie OC Astona Martina – znajdź elegancko tanią polisę na Mubi!

Jeździ nim najbardziej znany agent na świecie i z pewnością nie sprzedaje on ubezpieczeń. Również redaktorzy popularnego brytyjskiego (kiedyś) programu motoryzacyjnego zachwycali się nad pięknem DB9. A ile w Polsce trzeba średnio zapłacić za ubezpieczenie Astona Martina? Jak wypada on na tle innych kultowych brytyjskich marek? Sprawdźmy to!

OC Astona Martina – średnia cena w ostatnich miesiącach

Średnia cena OC na Mubi w lutym wyniosła 660 zł. Natomiast w przypadku Astona Martina średnia wysokość składki w tym czasie to 1139 zł, czyli więcej o blisko 500 zł. Pamiętajmy jednak, że wpływ na cenę OC ma wiele czynników, nie tylko dane właściciela i sposób użytkowania pojazdu, ale także te związane z parametrami samochodu.

Czy koszt ubezpieczenia Astona Martina na przestrzeni ostatniego roku był powyżej średniej dla wszystkich marek samochodów? Okazuje się, że tak! Jedynie w styczniu (2023) i sierpniu (2022) koszt OC tej marki spadł poniżej 1000 zł, w pozostałych miesiącach wyraźnie przekraczał ten poziom, a w czerwcu 2022 osiągając nawet 1 258 zł!

Średnia cena OC Aston Martina od marca 2022 do lutego 2023:

MiesiącRokŚrednia cena OC Aston Martin
Luty20231 139 zł
Styczeń2023899 zł
Grudzień20221 033 zł
Listopad20221 162 zł
Październik20221 129 zł
Wrzesień20221 168 zł
Sierpień2022739 zł
Lipiec20221 078 zł
Czerwiec20221 258 zł
Maj20221 225 zł
Kwiecień20221 195 zł
Marzec20221 077 zł
Dane na podstawie obliczeń użytkowników porównywarki Mubi.

Na tym tle lutowa cena nie wygląda już tak źle, choć wciąż jest jedną z wyższych w ciągu roku. Skąd takie rozbieżności w kosztach ubezpieczenia? Nie ukrywajmy, ale niewiele osób w Polsce jeździ Astonem Martinem. Dlatego wystarczy, że kilku kierowców będzie miało mniejsze zniżki ubezpieczeniowe lub ubezpieczyciele ocenią ich ryzyko ubezpieczeniowe wyżej, to średnia cena OC tej marki wyraźnie wzrośnie.

Top 3 najtańszych OC Astona Martina – już od 527 zł!

Oprócz zniżek, które przyznają ubezpieczyciele za dobrą historię ubezpieczenia, ważnymi zmiennymi przy kalkulacji ryzyka ubezpieczenia są wiek, miejsce zamieszkania właściciela czy pojemność silnika. Zobaczmy, jakie Astony Martiny i za ile mogli ubezpieczyć najtaniej użytkownicy porównywarki Mubi! 

Top 3 najtańszych OC Aston Martina znalezionych na Mubi w lutym 2023 roku:

Marka, model i pojemność silnikaWiek, płeć i miejsce zamieszkania kierowcyCena ubezpieczenia OC
Aston Martin DB11 (5,2 l)31-letni mężczyzna z Koszalina527 zł
Aston Martin Rapide (5,9 l)33-letni mężczyzna z Łodzi600 zł
Aston Martin DB11 (5,2 l)29-letni mężczyzna z Wrocławia619 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lutym 2023 rok w porównywarce Mubi

Wśród kierowców, którzy znaleźli tanie OC na Astona Martina, nie ma osób należących do grupy wiekowej 18-25 lat, której przedstawiciele płacą średnio dużo więcej za ubezpieczenie. Większość kierowców podało jako miejsce zamieszkania średnie lub duże miasta, w tym Łódź i Wrocław. Dlaczego więc ubezpieczyciele zaoferowali im tanie OC na tak drogie i luksusowe samochody?

Cena ubezpieczenia zależy od analizy ryzyka ubezpieczeniowego kierowcy, czyli prawdopodobieństwa wystąpienia szkody. Na koszt składki OC nie wpływa ani cena pojazdu, ani jego postrzeganie przez kierowców. Liczy się, czy osoba, która ubezpiecza samochód, ma dla ubezpieczyciela większe czy mniejsze szanse na spowodowanie szkody.

Aston Martin a inne brytyjskie marki – średnie ceny OC

Samochody marki Aston Martin to klasa sama w sobie. Czy na tle innych brytyjskich marek, które nie ukrywajmy, w większości należą do tych ekskluzywnych, Aston Martin wypadnie pod względem cen OC drożej, czy taniej? 

Brytyjska marka samochodówCena ubezpieczenia OC w lutym 2023 roku
Land Rover643 zł
Rover645 zł
Jaguar805 zł
Bentley889 zł
Aston Martin1 139 zł
Rolls-Royce1 178 zł
Dane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Mubi [luty 2023]

Zdecydowanie najwięcej za OC w lutym musieli zapłacić właściciele Rolls-Royce’ów. Co ciekawe, najtańsze okazały się dość popularne w Polsce Land Rovery i Rovery. Z kolei w porównaniu z podobną pod względem prestiżu marką luksusową Bentley, średnie ceny OC Astona Martina były o 250 zł droższe.

Pakiet ubezpieczeń – ile trzeba zapłacić za dodatkową ochronę Astona Martina?

Wiemy już, ile kosztuje ubezpieczenie OC Astona Martina. Sprawdźmy jeszcze, jak kształtują się ceny pakietów ubezpieczeń. Tak piękne i drogie auta zawsze warto dodatkowo ubezpieczyć – koszt ich naprawy bez wątpienia jest wysoki!

Aby przekonać się, ile kosztuje pakiet ubezpieczeń, przeprowadzimy kalkulację na przykładowym właścicielu Aston Martina. Artur ma 41 lat i jest biznesmenem z Wrocławia. Prawo jazdy ma od 20 lat. Mieszka z żoną i dwójką małych dzieci w dużym domu z garażem, gdzie parkuje swojego Aston Martina DB11 z 2017 roku (pojemność silnika: 4,0 l). 

Artur ubezpiecza samochody od ponad 10 lat (również AC) i w tym czasie miał tylko jedną szkodę 5 lat temu. Jego Aston Martin DB11 służy mu do jazdy dla przyjemności, więc ma na liczniku jedyne 35 tys. km. W kolejnym roku nie zamierza on przejechać nim więcej niż 5 tys. km. Sprawdźmy, jakie ceny pakietów ubezpieczeń zaproponują Arturowi ubezpieczyciele!

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

929

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 129

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 770

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 978

Porównaj oferty

Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 21.03.2023.

Ceny pakietów OC + NNW + Assistance dla naszego przykładowego kierowcy zaczynają się od 929 zł i gwałtownie rosną. Ubezpieczyciele nie złożyli propozycji ubezpieczenia autocasco na tak drogi samochód. Jeśli jesteś właściciele Astona Martina i chcesz wykupić na niego dodatkowe AC, to zadzwoń pod numer 22 250 02 00, by porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym Mubi. 

PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie OC Astona Martina kosztowało w lutym 2023 roku średnio 1 139 zł.
  • Najtańsze OC Astona Martina DB11 kosztowało jedynie 527 zł.
  • Koszt ubezpieczenia Astona Martina jest znacznie wyższy od średniej ceny OC dla wszystkich kierowców.
  • OC Land Rovera i Rovera jest dużo tańsze, a Rolls-Royce’a droższe od ubezpieczenia Astona Martina.
  • Aby otrzymać ofertę AC na Astona Martina, warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym Mubi.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Aston Martina

Dlaczego ceny OC Astona Martina mogą być tak niskie?

Wpływ na cenę ubezpieczenia OC nie ma wartość pojazdu, lecz wiele czynników związanych z właścicielem auta, kierowcami, sposobem użytkowania i parametrami maszyny. Dlatego nawet bardzo drogie modele można ubezpieczyć tanio.

Czy pojemność silnika wpływa na cenę OC?

Tak. Pojemność silnika jest jedną ze zmiennych, która wpływa na cenę ubezpieczenia OC. Pamiętaj jednak, że jest to tylko jedna z wielu zmiennych. Na przykład przy zniżkach na ubezpieczenie sięgających czasami 60 czy 70% będzie ona w niewielkim stopniu kształtować cenę polisy.

Co zrobić, jeśli nie znalazłem ubezpieczenia AC na Astona Martina?

W takim przypadku najlepiej zadzwonić pod numer 22 250 02 00, by porozmawiać z agentem ubezpieczeń Mubi.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę
25,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!