Ubezpieczenie OC Astona Martina – znajdź elegancko tanią polisę na Mubi!

Jeździ nim najbardziej znany agent na świecie i z pewnością nie sprzedaje on ubezpieczeń. Również redaktorzy popularnego brytyjskiego (kiedyś) programu motoryzacyjnego zachwycali się nad pięknem DB9. A ile w Polsce trzeba średnio zapłacić za ubezpieczenie Astona Martina? Jak wypada on na tle innych kultowych brytyjskich marek? Sprawdźmy to!

OC Astona Martina – średnia cena od początku 2021 roku

Średnia cena OC na Mubi w czerwcu wyniosła 778 zł. Natomiast w przypadku Astona Martina średnia wysokość składki w tym czasie to 958 zł, czyli więcej o 180 zł. Pamiętajmy jednak, że wpływ na cenę OC ma wiele czynników, nie tylko dane właściciela i sposób użytkowania pojazdu, ale także te związanych z parametrami samochodu. 

Czy koszt ubezpieczenia Astona Martina w ciągu całego 2021 roku był powyżej średniej dla wszystkich marek samochodów? Okazuje się, że tak! To czerwiec okazał się zdecydowanie tańszy pod względem cen OC Astona Martina niż inne miesiące tego roku.  

Średnia cena OC Aston Martina w 2021 roku:

aston martin - ceny oc

Od początku roku ceny OC Astona Martina wahały się między 1200 zł a 1379 zł. To czerwiec okazał się dużo tańszy. Skąd takie rozbieżności w kosztach ubezpieczenia? Nie ukrywajmy, ale niewiele osób w Polsce jeździ Astonem Martinem. Dlatego wystarczy, że kilku kierowców będzie miało mniejsze zniżki ubezpieczeniowe lub ubezpieczyciele ocenią ich ryzyko ubezpieczeniowe wyżej, to średnia cena OC tej marki wyraźnie wzrośnie. 

Top 5 najtańszych OC Astona Martina – już od 407 zł!

Oprócz zniżek, które przyznają ubezpieczyciele za dobrą historię ubezpieczenia, ważnymi zmiennymi przy kalkulacji ryzyka ubezpieczenia są wiek, miejsce zamieszkania właściciela czy pojemność silnika. Zobaczmy, jakie Astony Martiny i za ile mogli ubezpieczyć najtaniej użytkownicy porównywarki Mubi! 

Top 10 najtańszych OC Aston Martina znalezionych na Mubi w czerwcu 2021 roku:

Marka, model i pojemność silnikaWiek, płeć i miejsce zamieszkania kierowcyCena ubezpieczenia OC
Aston Martin DB11 (5204 cm³)46-letni mężczyzna z Wąbrzeźna407 zł
Aston Martin DB9 (5935 cm³)46-letni mężczyzna z Chorowic535 zł
Aston Martin DB9 (5935 cm³)30-letni mężczyzna z Tymbarka536 zł
Aston Martin DB9 (5935 cm³)46-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej543 zł
Aston Martin DB11 (5204 cm³)29-letni mężczyzna z Wrocławia807 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w czerwcu 2021 rok w porównywarce Mubi

Wszystkie osoby, które znalazły tanie OC na Astona Martina, nie należały do grupy wiekowej 18-25 lat, której przedstawiciele płacą średnio dużo więcej za ubezpieczenie. Większość kierowców podało jako miejsce zamieszkania mniejsze miejscowości – wyjątkiem jest mieszkaniec Wrocławia. Dlaczego więc ubezpieczyciele zaoferowali im tak tanie OC na tak drogie i luksusowe samochody?

Cena ubezpieczenia zależy od analizy ryzyka ubezpieczeniowego kierowcy, czyli prawdopodobieństwa wystąpienia szkody. Na koszt składki OC nie wpływa ani cena pojazdu, ani jego postrzeganie przez kierowców. Liczy się, czy osoba, która ubezpiecza samochód, ma dla ubezpieczyciela większe czy mniejsze szanse na spowodowanie szkody.

Aston Martin a inne brytyjskie marki – średnie ceny OC

Samochody marki Aston Martin to klasa sama w sobie. Czy na tle innych brytyjskich marek, które nie ukrywajmy, w większości należą do tych ekskluzywnych, Aston Martin wypadnie pod względem cen OC drożej, czy taniej? 

Niemiecka marka samochodówCena ubezpieczenia OC w czerwcu 2021 roku
Land Rover757 zł
Rover816 zł
Jaguar946 zł
Aston Martin958 zł
Bentley977 zł
Rolls-Royce1 125 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w czerwcu 2021 rok w porównywarce Mubi

Zdecydowanie w czerwcu najwięcej za OC musieli zapłacić właściciele Rolls-royców. Co ciekawe, najtańsze okazały się dość popularne w Polsce Land Rovery. Z kolei w porównaniu z podobną pod względem prestiżu marką luksusową Bentley, średnie ceny OC Astona Martina były na zbliżonym poziomie. 

Pakiet ubezpieczeń – ile trzeba zapłacić za dodatkową ochronę Astona Martina?

Wiemy już, ile kosztuje ubezpieczenie OC Astona Martina. Sprawdźmy jeszcze, jak kształtują się ceny pakietów ubezpieczeń. Tak piękne i drogie auta zawsze warto dodatkowo ubezpieczyć – koszt ich naprawy bez wątpienia jest wysoki!

Aby przekonać się, ile kosztuje pakiet ubezpieczeń, przeprowadzimy kalkulację na przykładowym właścicielu Aston Martina. Artur ma 41 lat i jest biznesmenem z Wrocławia. Prawo jazdy ma od 20 lat. Mieszka z żoną i dwójką małych dzieci w dużym domu z garażem, gdzie parkuje swojego Aston Martina DB11 z 2017 roku. 

Artur ubezpiecza samochody od ponad 10 lat (również AC) i w tym czasie miał tylko jedną szkodę 5 lat temu. Jego Aston Martin DB11 służy mu do jazdy dla przyjemności, więc ma na liczniku jedyne 27 tys. km. W kolejnym roku nie zamierzam on przejechać nim więcej niż 5 tys. km. Sprawdźmy, jakie ceny pakietów ubezpieczeń zaproponują Arturowi ubezpieczyciele!

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

553

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

891

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 619

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 770

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1 930

Porównaj oferty

Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 28.06.2021. 

Ceny pakietów OC + NNW + Assistance dla naszego przykładowego kierowcy zaczynają się od 553 zł i gwałtownie rosną. Ubezpieczyciele nie złożyli propozycji ubezpieczenia autocasco na tak drogi samochód. Jeśli jesteś właściciele Astona Martina i chcesz wykupić na niego dodatkowe AC, to zadzwoń pod numer 22 250 02 00, by porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym Mubi. 

PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie OC Astona Martina kosztowało w czerwcu 2021 roku średnio 958 zł.
  • Najtańsze OC Astona Martina DB11 kosztowało jedynie 407 zł.
  • Koszt ubezpieczenia Astona Martina jest porównywalny z kosztem ubezpieczenia Bentleya i Jaguara.
  • Natomiast OC Land Rovera jest dużo tańsze, a Rolls-royca dużo droższe.
  • Aby otrzymać ofertę AC na Astona Martina, warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym Mubi.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Aston Martina

Dlaczego ceny OC Astona Martina mogą być tak niskie?
Wpływ na cenę ubezpieczenia OC nie ma wartość pojazdu, lecz wiele czynników związanych z właścicielem auta, kierowcami, sposobem użytkowania i parametrami maszyny. Dlatego nawet bardzo drogie modele można ubezpieczyć tanio.
Czy pojemność silnika wpływa na cenę OC?
Tak. Pojemność silnika jest jedną ze zmiennych, która wpływa na cenę ubezpieczenia OC. Pamiętaj jednak, że jest to tylko jedna z wielu zmiennych. Na przykład przy zniżkach na ubezpieczenie sięgających czasami 60 czy 70% będzie ona w niewielkim stopniu kształtować cenę polisy.
Co zrobić, jeśli nie znalazłem ubezpieczenia AC na Astona Martina?
W takim przypadku najlepiej zadzwonić pod numer 22 250 02 00, by porozmawiać z agentem ubezpieczeń Mubi.
Oceń artykuł:
25,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykułu związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!