Ubezpieczenie Harleya-Davidsona – OC od 107 zł na Mubi!

Sportster, Softail Fat Boy czy V-Rod to tylko kilka z wielu kultowych modeli tego amerykańskiego producenta motocykli z Milwaukee. Ile kosztuje OC tych maszyn? Na jaki typ motocykla użytkownicy Mubi znajdowali tańsze ubezpieczenia? Ile trzeba zapłacić za pakiet OC + AC Harleya-Davidsona?

harley - davidson ubezpieczenie

OC Harleya-Davidsona – ceny z ostatnich miesięcy

Kierowcy szukający ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na motocykle we wrześniu 2023 roku w porównywarce Mubi znajdowali je w średniej cenie 370 zł. To znacznie mniej niż średnia cena OC na samochody, która wyniosła 711 zł. A ile w tym czasie kosztowało średnio ubezpieczenie motocykla Harley-Davidson?

MiesiącCena
Kwiecień 2023333 zł
Maj 2023375 zł
Czerwiec 2023366 zł
Lipiec 2023362 zł
Sierpień 2023363 zł
Wrzesień 2023228 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Średnia cena OC z września w wysokości zaledwie 228 zł musi robić wrażenie! To o 142 zł mniej niż ta dla wszystkich marek motocykli. Jednocześnie jest to najniższa miesięczna średnia dla Harleya-Davidsona obliczona na przestrzeni ostatniego półrocza. Wcześniej ceny ubezpieczenia dla jednośladów tej marki były wyższe, wynosząc ok. 300-400 zł.

Top 10 najtańszych OC na Harleya-Davidsona – od 107 zł za ubezpieczenie choppera/cruisera

We wrześniu można było ubezpieczyć motocykl Harleya-Davidsona poniżej średniej dla wszystkich jednośladów – to pierwsza dobra wiadomość dla miłośników tej marki. Druga jest taka, że część właścicieli tych amerykańskich maszyn znajdowała jeszcze tańsze OC. Rekordzista skalkulował na Mubi składkę na Harleya-Davidsona Breakout za 107 zł. Jakie jeszcze modele znalazły się w naszym zestawieniu?

Top 10 najniższych cen ubezpieczenia OC motocykli Harley-Davidson z września 2023 roku:

MotocyklMotocyklistaCena ubezpieczenia OC
Harley-Davidson Breakout 114, chopper/cruiser42-letni mężczyzna z Niska107 zł
Harley-Davidson Fat Boy, chopper/cruiser60-letni mężczyzna z powiatu wadowickiego107 zł
Harley-Davidson Road King Classic, turystyczny48-letni mężczyzna z Rudnika nad Sanem107 zł
Harley-Davidson Heri Soft Classic, chopper/cruiser53-letni mężczyzna z Kęt107 zł
Harley-Davidson Dyna Super Glide Sport, chopper/cruiser51-letni mężczyzna z powiatu wałbrzyskiego108 zł
Harley-Davidson Ultra Classic Electra Glide, turystyczny40-letni mężczyzna z powiatu łomżyńskiego108 zł
Harley-Davidson Pan America Special, turystyczny57-letni mężczyzna ze Szczecina109 zł
Harley-Davidson Fat Bob 114, chopper/cruiser32-letni mężczyzna ze Swarzędza109 zł
Harley-Davidson Sportster 883L Superlow, chopper/cruiser42-letni mężczyzna z powiatu oświęcimskiego109 zł
Harley-Davidson Heri Soft Classic Anniversary, chopper/cruiser38-letni mężczyzna z Siewierza109 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Top 10 zdominowały motocykle typu chopper/cruiser, ale znalazły się też trzy motocykle turystyczne. Wszystkie skalkulowane OC kosztowały poniżej 110 zł. Dodatkowo osoby, które szukały ubezpieczenia, były dojrzałe – nie było wśród nich nikogo w wieku poniżej 30 lat. Dlaczego to ma znaczenie?

Kierowcy między 18. a 25. rokiem życia płacą najwięcej za ubezpieczenie OC. Po pierwsze nie mają one najczęściej historii ubezpieczenia, a więc nie otrzymują zniżek ubezpieczeniowych. Po drugie statystyki wypadków działają na ich niekorzyść – wg raportów policji najmłodsi kierowcy powodują częściej wypadki. 

Warto także zwrócić uwagę na miejsce zamieszkania motocyklistów z top 10 najtańszych OC. Byli oni z różnych regionów Polski, w większości z małych miejscowości i niedużych miast, ale trafiła się też jedna osoba ze Szczecina. A to właśnie w dużych miastach średnie ceny OC są wyższe.

Harley-Davidson turystyczny i chopper/cruiser – średnie ceny OC

Ten amerykański producent specjalizuje się w produkcji motocykli turystycznych i typu chopper/cruiser. Które z nich można było taniej ubezpieczyć we wrześniu? Zaznaczmy tylko, że dane dla wszystkich marek wskazują, że średnia cena OC tych pierwszych we wrześniu wyniosła 210 zł, a drugich 280 zł – to najtańsze w ubezpieczeniu typy jednośladów!

Rodzaj motocykla marki Harley-DavidsonŚrednia cena OC we wrześniuNajniższa cena OC we wrześniu
Turystyczny195 zł107 zł
Chopper/cruiser258 zł107 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Zarówno choppery/cruisery, jak i motocykle turystyczne marki Harley-Davidson można było ubezpieczyć taniej lub w bardzo podobnej cenie w porównaniu do średnich dla wszystkich marek. Skąd jednak wzięły się tak niskie koszty OC tych pojazdów? Odpowiedź znajdziemy w danych właścicieli tych maszyn. Kto kupuje i jeździ Harleyami? 

Przede wszystkim są to osoby dojrzałe, które od lat mają prawo jazdy i ubezpieczają pojazdy. Jednoślady marki Harley-Davidson to motocykle do spokojnej oraz wygodnej jazdy. Do tego sporo kosztują, więc nie są one wybierane przez młodych lub początkujących kierowców. Bogata historia ubezpieczeniowa, niewielka liczba szkód i sposób użytkowania przekładają się na niskie ceny OC!

Pakiet OC + AC na Harleya-Davidsona – cruiser/chopper i motocykl turystyczny

Pozostało nam jeszcze sprawdzić ceny pakietów OC + AC Harleya-Davidsona. W tym celu przeprowadziliśmy kalkulacje w porównywarce Mubi dla danych przykładowego motocyklisty. Naszym bohaterem został 45-letni Artur ze Szczecina. Posiada on prawo jazdy kategorii A od 2008 roku. Ubezpiecza pojazdy od co najmniej 10 lat. W tym czasie spowodował jedną szkodę. Było to 7 lat temu.

Artur chce ubezpieczyć Harleya-Davidsona V-ROD Muscle z 2016 roku, który ma przejechane 88 tys. km. W ciągu następnych 12 miesięcy zamierza on przejechać motocyklem do 15 tys. km. 

Ceny pakietów OC + AC na Harleya-Davidsona V-ROD Muscle o pojemności 1247 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
UNIQAOC + Assistance109 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance168 zł
BeesafeOC + NNW452 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance504 zł
WienerOC + Assistance672 zł
WienerOC + NNW + Assistance739 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance2974 zł
UNIQAOC + AC + Assistance4479 zł
BeesafeOC + AC + Assistance6229 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi (26.10.2023).

Ceny pakietów OC + AC dla danych Artura zaczynają się od ok. 3000 zł w firmie Wiener. Jeszcze więcej trzeba zapłacić w UNIQA i Beesafe. Skąd tak wysokie ceny pakietów?

Wpływ na wysokość składki AC ma wartość pojazdu. Harley-Davidson V-ROD Muscle z 2016 roku może kosztować nawet 80 tys. zł (cena z jednego z portali). Im więc maszyna jest droższa, tym cena AC będzie wyższa.

Dla tych samych danych Artura sprawdźmy, ile musiałby zapłacić za ubezpieczenie motocykla turystycznego Harley-Davidson Road King (przebieg i rok produkcji nie uległy zmianie).

Ceny pakietów OC + AC dla motocykla turystycznego Harley-Davidson Road King o pojemności silnika 1584 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + NNW384 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance436 zł
WienerOC + Assistance672 zł
WienerOC + AC + Assistance739 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance2386 zł
BeesafeOC + AC + NNW + Assistance5280 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi (26.10.2023).

Ceny ubezpieczenia AC dla motocykla turystycznego są niższe o kilkaset złotych. Związane jest to z mniejszą wartością maszyny. Warto również zwrócić uwagę, że różnice w cenach pakietów wynikają też z różnych warunków polisy – w tych droższych są one lepsze.

Jeśli szukasz ubezpieczenia na motocykl lub samochód, to wylicz sobie składkę w kalkulatorze OC AC Mubi. Zajmie Ci to kilka chwil, a będziesz miał szans znaleźć ubezpieczenie OC i pakiety ubezpieczeń w korzystnych cenach od różnych ubezpieczycieli.  

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC Harleya-Davidsona

Co wpływa na cenę OC motocykla?
Dlaczego jedne pakiety OC + AC są tańsze, a inne dużo droższe?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC Harleya-Davidsona we wrześniu to 228 zł.
  • Najtańsze OC Harleya-Davidsona kosztowało motocyklistę 107 zł.
  • Motocykle turystyczne i choppery/cruisery Harleya-Davidsona można było ubezpieczyć w podobnie niskiej cenie.
  • Na Mubi znajdziesz także pakiety OC + AC na Harleya-Davidsona.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC