Zloty motocyklowe 2024 – kiedy i gdzie spotykają się fani jednośladów?

Wraz z wiosną, wzrostem temperatur i większą liczbą słonecznych dni rozpoczyna się sezon motocyklowy. Chociaż nawet zimą organizowane są imprezy dla fanów jednośladów, np. IV Bieszczadzki Zlot Motocyklowy czy Zimowy Zlot Pingwina, to wiele maszyn wyjedzie na ulice dopiero wiosną i latem. Jakie imprezy czekają właścicieli i miłośników motocykli w 2023 roku? W planie są wydarzenia zarówno dla nowoczesnych, dobrze wyposażonych jednośladów, jak i dla klasycznych, zabytkowych motocykli.

zloty motocyklowe

Terminarz zlotów motocyklowych 2024 opisanych w artykule

WydarzenieTerminMiejsce
XVII Rajd Motocykli Zabytkowych Śladami Piastów 31.05-02.06.2024Chomiąża Szlachecka
XVI Zlot Motocykli Ciężkich Grunwald 12-14.07.2024Grunwald
XVII Polish Bike Week 01-04.08.2024Karpacz
XIV Zlot Motocyklowy Bike Week Łeba (XIV International Motorcycle Rally) 15-18.08.2024Łeba

Rajd Motocykli Zabytkowych Śladami Piastów

31 maja w Chomiąży Szlacheckiej rozpocznie się Rajd Motocykli Zabytkowych Śladami Piastów. XVII edycja rajdu, bo jest on organizowany co roku od 2007 roku, potrwa do 2 czerwca 2024. Klub ClassiC MC Poland z Gniezna, który jest organizatorem wydarzenia, stworzył okazję do spotkania posiadaczy jednośladów wyprodukowanych przed 1981 rokiem. Kierowcy, którzy mają w swoich garażach maszyny spełniające te kryteria, mogli wymienić doświadczenia z innymi motocyklistami. Z kolei osobom zainteresowanych motoryzacją, ale dla których zakup własnych dwóch kółek nadal pozostaje w sferze marzeń, wydarzenie da możliwość podziwiania zabytkowych motocykli. Celem zlotu jest bowiem m.in. prezentacja tych wyjątkowych jednośladów, których próżno szukać na co dzień na polskich drogach, a także promocja turystyki motocyklowej i zapoznanie widzów z historią motoryzacji.

Przeczytaj też: Zloty, rajdy i targi klasyków w Polsce – śladem samochodów zabytkowych w 2024 roku.

Zlot Motocykli Ciężkich Grunwald

W tym historycznym miejscu od 12 do 14 lipca 2024 roku odbywał się XV Zlot Motocykli Ciężkich Grunwald. Impreza odbywa się podczas inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, więc miłośnicy motocykli mają okazję nie tylko zobaczyć wspaniałe maszyny, ale także walki rycerskie. Na miejscu czeka strzeżony park maszyn, miejsca na biwak, scena oraz biwak. Teren jest ogrodzony i dozorowany. Opłata za wjazd to 150 zł od kasku + dodatkowo 20 zł za każdy dzień od osoby.

Polish Bike Week

Kolejną imprezą zaplanowaną latem jest XVII Polish Bike Week. Impreza rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa 3 dni. Ta jedna z największych imprez motocyklowych na Dolnym Śląsku to piknik poświęcony w szczególności maszynom kultowej marki Harley-Davidson, choć organizatorzy zapraszają miłośników wszystkich motocykli. Na miejsce czekają na gości i uczestników prezentacje, konkursy i pokazy, a także Wielka Parada Motocykli – 2 lata temu w przejeździe po mieście wzięło udział około 2 tys. maszyn (w 2023 roku parada została odwołana ze względu na intensywne opady deszczu). Podczas imprezy w Karpaczu zbierane są pieniądze na cele charytatywne.

Przeczytaj też: Ubezpieczenie motocykla BMW – OC na Mubi już od 107 zł!.

Zlot Motocyklowy Bike Week Łeba (XIV International Motorcycle Rally)

To ciekawy pomysł na połączenie realizacji motoryzacyjnych pasji z urlopem nad polskim morzem. Zwłaszcza że Bike Week Łeba przemianowany w 2024 na XIV International Motorcycle Rally odbywa się w samym środku sierpnia – od 15. do 18. sierpnia. Uczestnicy zlotu spotykają się na campingu w Łebie. Na teren wpuszczani są jedynie motocykliści i pojazdy amerykańskie po wcześniejszym zgłoszeniu. Pozostałe pojazdy zmotoryzowanych uczestników imprezy trzeba zostawić na pobliskim parkingu.

Wydarzenie uświetniają występy zespołów muzycznych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o zloty motocyklowe w 2024 roku

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla?
Czy zabytkowe motocykle muszą mieć całoroczne OC?
Ile wynosi kara za brak OC dla motocykla?
PODSUMOWANIE
  • Zloty motocyklowe w Polsce odbywają się głównie w okresie letnim.
  • Miłośnicy dwóch kółek mają możliwość uczestniczenia w zlotach w całym kraju – imprezy odbywają się m.in. w Karpaczu, Grunwaldzie czy w Łebie.
  • Do najpopularniejszych imprez dla motocyklistów w Polsce zaliczają się m.in. Rajd Motocykli Zabytkowych Śladami Piastów, Polish Bike Week czy Zlot Motocykli Ciężkich.
Źródła:
  • https://mototour.pl/zloty/imprezy-2023/320-maj-may-2023/3080-xvi-rajd-motocykli-zabytkowych-sladami-piastow-2023
  • https://mototour.pl/zloty/imprezy-2023/321-czerwiec-june-2023/3062-iii-zlot-motocyklowy-broken-wings-posmyk-2023
  • https://mototour.pl/zloty/imprezy-2023/322-lipiec-july-2023/3173-xv-zlot-motocykli-ciezkich-grunwald-2023-zlot-grunwaldzki
  • https://mototour.pl/zloty/imprezy-2023/316-sierpien-august-2023/3006-xvi-polish-bike-week-2023-karpacz
  • https://mototour.pl/zloty/imprezy-2023/316-sierpien-august-2023/3160-xiii-zlot-motocyklowy-bike-week-leba-2023
Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC