Najtańsze OC w Szczecinie – kierowcy wyliczają składki od 383 zł!

Mieszkańcy Szczecina płacą za OC średnio 1006 zł. To najdroższe w ubezpieczaniu samochodów miasto wojewódzkie w Polsce. Kwota ta sporo, bo o 173 zł, przekracza średnią obliczoną dla całego kraju, a ta wyniosła w kwietniu 2021 roku 833 zł. Na taką, a nie inną składkę w stolicy województwa zachodniopomorskiego mają wpływ zarówno wysokie ceny polis, jak i te niższe, bo i takie występują tam coraz częściej.

Ile kosztuje najtańsze OC samochodu w Szczecinie?

Tanie ubezpieczenie OC w Szczecinie nie jest rzadkością. Polisę za mniej niż 500 zł, wyliczyło w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi w kwietniu 2021 roku kilkudziesięciu kierowców. Najtańsze OC w Szczecinie kosztowało 383 zł. Taką ofertę otrzymała 38-letnia kobieta, który jeździ Fiatem 126 ELX z silnikiem o pojemności 0,6 l. Ile za OC płacili inni mieszkańcy Szczecina?

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC na mubi.pl
(Szczecin)
Fiat 126 ELX (pojemność silnika: 0,6 l) 38-letnia kobieta 383 zł
Audi A1 (pojemność silnika: 1,0 l) 62-letni mężczyzna 389 zł
Mercedes-Benz 124 (pojemność silnika: 3,0 l) 39-letni mężczyzna 394 zł
Mercedes-Benz 124 (pojemność silnika: 2,0 l) 49-letni mężczyzna 394 zł
Mercedes-Benz T1 (pojemność silnika: 2,9 l) 58-letni mężczyzna 403 zł
Ford Fiesta (pojemność silnika: 1,5 l) 31-letni mężczyzna 407 zł
Peugeot 206 (pojemność silnika: 2,0 l) 45-letni mężczyzna 409 zł
Volkswagen Golf (pojemność silnika: 1,4 l) 31-letnia kobieta 411 zł
Daewoo Lanos (pojemność silnika: 1,5 l) 71-letni mężczyzna 413 zł
BMW Seria 5 (pojemność silnika: 2,0 l) 39-letni mężczyzna 414 zł

*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców ze Szczecina w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Warto zauważyć, że szczecińscy kierowcy, którzy otrzymali najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczenia OC, jeżdżą samochodami o niewielkiej pojemności silnika, co z pewnością wpływa na cenę polisy. Mały silnik nie pozwala na osiąganie dużych prędkości na drodze. Ryzyko uczestniczenia w kolizji jest w ich przypadku niewielkie. Towarzystwa ubezpieczeniowe w takich przypadkach są bardziej skłonne do obniżania ceny ubezpieczenia samochodu.

Gdzie OC jest najtańsze? Szczecin wyprzedzają inne miasta

Cena najtańszego OC w Szczecinie nie jest najniższa w skali kraju. W Polsce kierowcy coraz częściej wyliczają OC na jeszcze niższym poziomie. Co więcej, nawet mieszkańcy dużych miast mogą otrzymać ofertę poniżej 400, a nawet 300 zł. Ile wyniosło najtańsze OC online w innych regionach Polski?

Młodzi szczecinianie za kierownicą – ile kosztuje najtańsze OC dla młodych kierowców 2021?

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych początkujących kierowców zawsze są wyższe. Kalkulacje wykonane przez młodych mieszkańców Szczecina tylko to potwierdzają, bo za OC płacili oni średnio 1856 zł. Nie oznacza to jednak, że osoby między 18. a 25. rokiem życia nie mają szansy na wyliczenie taniego OC, bo w porównywarce ubezpieczeń Mubi zanotowano przypadki, kiedy kierowcy w tym przedziale wiekowym otrzymywali atrakcyjne oferty. Najtańsze OC dla młodych osób zaproponowano w grudniu 25-letniemu właścicielowi Opla Astry (pojemność silnika: 1,6 l) za 500 zł. Ile płacili inni młodzi szczecinianie?

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC młodego
mieszkańca Szczecina na mubi.pl
Opel Astra (pojemność silnika: 1,6 l) 25-letni mężczyzna 500 zł
Peugeot 2008 (pojemność silnika: 2,0 l)25-letnia kobieta 560 zł
Fiat 126 (pojemność silnika: 0,7 l) 21-letni mężczyzna 572 zł
Skoda Fabia (pojemność silnika: 1,2 l) 24-letni mężczyzna 581 zł
Mazda 6 (pojemność silnika: 2,0 l) 25-letni mężczyzna 665 zł
Volvo V40 (pojemność silnika: 2,0 l) 25-letni mężczyzna 710 zł
Mercedes-Benz A Klasa (pojemność silnika: 1,6 l) 21-letni mężczyzna 753 zł
Audi A4 (pojemność silnika: 1,9 l) 25-letni mężczyzna 760 zł
BMW Seria 3 (pojemność silnika: 1,6 l) 25-letni mężczyzna 765 zł
Maserati Ghibli (pojemność silnika: 3,0 l) 25-letni mężczyzna 775 zł

*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców ze Szczecina w porównywarce ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Najdroższe i najtańsze OC – co wpływa na ceny ubezpieczeń w Szczecinie?

Ogólnie rzecz biorąc, Szczecin nie jest najtańszym miastem dla posiadaczy samochodów. Ma to z pewnością związek z dużym zaludnieniem. W stolicy województwa zachodniopomorskiego mieszka ponad 400 tys. osób. Dodatkowo co najmniej połowa z nich ma samochód, a to powoduje duże natężenie ruchu. Dla ubezpieczycieli oznacza to jedno – większe ryzyko uczestnictwa w zdarzeniu drogowym i konieczność wypłaty odszkodowania z polisy kierowcy.

Na korzyść mieszkańców Szczecina działa jednak fakt, że region ten jest jednym z tych o najmniejszej liczbie wypadków. Jak informuje Komenda Główna Policji w raporcie pn. Wypadki drogowe w Polsce w 2020 roku, miało tam miejsce niewiele ponad 900 zdarzeń drogowych, w których ucierpieli ludzie.

CZY WIESZ, ŻE …

Już w poprzednich latach województwo zachodniopomorskie mogło poszczycić się niewielką liczbą wypadków. W 2020 roku liczba tych zdarzeń zmalała do 927, podczas gdy w w 2029 wyniosła 1224. W samym Szczecinie w 2020 roku doszło do 300 wypadków (dla porównania w 2019 było ich 493, a w 2018 – 439), w których zginęło 10 osób, a rannych zostało 335.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o najtańsze OC w Szczecinie

Ile trzeba zapłacić za OC w Szczecinie?
Ceny OC w Szczecinie są wyższe niż w większości miast wojewódzkich w Polsce. Nie oznacza to, że wszyscy kierowcy muszą tam płacić wysokie składki. Liczne przykłady pokazują, że połączenie korzystnych danych o kierowcy, pojeździe i sposobie jego użytkowania może sprawić, że właściciel auta otrzyma bardzo tanie OC nawet za mniej niż 400 zł.
Jak wyglądają koszty polisy w innych miastach województwa zachodniopomorskiego?
Najmniej w kwietniu 2021 roku za ubezpieczenie OC trzeba było zapłacić w Świnoujściu, bo 870 zł. Z kolei w Stargardzie Szczecińskim średnia wysokość składki wyniosła 944 zł, w Kołobrzegu 960 zł, a w Koszalinie 906 zł.
Czy mimo wysokich średnich cen OC dla młodych kierowców mają oni szansę na znalezienie w Szczecinie polisy z niską składką?
Statystyki z kwietnia 2021 roku pokazują, że tak. Najtańsze OC dla młodego kierowcy kosztowało 500 zł, przy średniej cenie 1856 zł. Szansę na tańsze ubezpieczenie OC mają młodzi kierowcy, którzy zdecydowali się na współwłasność samochodu z bardziej doświadczoną osobą, która ma długą historię ubezpieczenia.
Oceń artykuł:
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Centrum jej zainteresowań są przede wszystkim tematy dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, a także sposobów na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym. Prywatnie melomanka, miłośniczka gotowania i podróży po Polsce.

Dołącz do dyskusji

4 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
w sumie to jest standard, że samochód z niską pojemnością ma tanie ubezpieczenie. spoko , że przeprowadziłam się tutaj bo ubezpieczenie OC w Szczecinie jest tańsze niż w rodzinnej Warszawie :D
avatar autora komentarza
Może OC Szczecin nie jest na szczycie najtańszych miast, jednak myślę, że i tak wysoko się znalazło jak na miasto z ponad 400 000 tys mieszkanców.
avatar autora komentarza
generalnie jest tanie oc w Szczecinie jak na tak duże miasto i nawet młodzi są w stanie znaleźć coś w okazyjnej cenie
avatar autora komentarza
Ubezpieczenie OC w Szczecinie jest sporo większe jak w innych miastach :(