Najtańsze OC w Szczecinie – kierowcy wyliczają składki od 380 zł!

Mieszkańcy Szczecina płacą za OC średnio 911 zł. To jedno z droższych w ubezpieczaniu samochodów miast wojewódzkich w Polsce. Kwota ta sporo, bo o 109 zł, przekracza średnią obliczoną dla całego kraju, a ta wyniosła w grudniu 2019 roku 802 zł. Na taką, a nie inną składkę w stolicy województwa zachodniopomorskiego mają wpływ zarówno wysokie ceny polis, jak i te niższe, bo i takie występują tam coraz częściej.

Ile kosztuje najtańsze OC samochodu w Szczecinie?

Tanie ubezpieczenie OC w Szczecinie nie jest rzadkością. Polisę za mniej niż 400 zł, wyliczyło w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi w grudniu 2019 roku trzech kierowców. Najtańsze OC w Szczecinie kosztowało 380 zł. Taką ofertę otrzymał 44-latek, który jeździ Skodą Fabią z silnikiem o pojemności 1,2 l oraz 47-letnia właścicielka Renault Clio z silnikiem 1,1 l. Równie niską składki, bo za 385 zł znalazł 56-letni posiadacz Opla Corsy (pojemność silnika: 1,2 l). Ile za OC płacili inni mieszkańcy Szczecina?

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC na mubi.pl (Szczecin)
Skoda Fabia (pojemność silnika: 1,2 l)44-letni mężczyzna (brak szkód)380 zł
Renault Clio (pojemność silnika: 1,1 l)47-letnia kobieta (jedna szkoda)380 zł
Opel Corsa (pojemność silnika: 1,2 l)56-letni mężczyzna (brak szkód)385 zł
Citroen C3 (pojemność silnika: 1,1 l)70-letni mężczyzna (brak szkód)435 zł
Nissan Qashqai (pojemność silnika: 1,3 l)55-letni mężczyzna (brak szkód)437 zł
Ford B-MAX (pojemność silnika: 1,0 l)60-letnia kobieta (brak szkód)447 zł
Renault Laguna (pojemność silnika: 1,6 l)48-letni mężczyzna (brak szkód)449 zł
*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców ze Szczecina w porównywarce ubezpieczeń Mubi [grudzień 2019].

Oblicz najtańsze OC

Warto zauważyć, że szczecińscy kierowcy, którzy otrzymali najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczenia OC, jeżdżą samochodami o niewielkiej pojemności silnika, co z pewnością wpływa na cenę polisy. Mały silnik nie pozwala na osiąganie dużych prędkości na drodze. Ryzyko uczestniczenia w kolizji jest w ich przypadku niewielkie. Towarzystwa ubezpieczeniowe w takich przypadkach są bardziej skłonne do obniżania ceny ubezpieczenia samochodu.

Gdzie OC jest najtańsze? Szczecin wyprzedzają inne miasta

Choć cena najtańszego OC w Szczecinie wygląda atrakcyjnie, nie jest najniższa w skali kraju. W Polsce kierowcy coraz częściej wyliczają OC na jeszcze niższym poziomie. Co więcej, nawet mieszkańcy dużych miast mogą otrzymać ofertę poniżej 300 zł. Ile wyniosło najtańsze OC online w innych regionach Polski?

Młodzi szczecinianie za kierownicą – ile kosztuje najtańsze OC dla młodych kierowców 2019?

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych początkujących kierowców zawsze są wyższe. Kalkulacje wykonane przez młodych mieszkańców Szczecina tylko to potwierdzają, bo zdecydowana większość z nich płaci za OC około 1000 zł. Najtańsze OC dla młodych osób zaproponowano w grudniu 25-letniemu właścicielowi Seata Arosy (pojemność silnika: 1,0 l) za 823 zł. Ile płacili inni młodzi szczecinianie?

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC młodego
mieszkańca Szczecina na mubi.pl
Skoda Arosa (pojemność silnika: 1,0 l)25-letni mężczyzna (brak szkód)823 zł
Volkswagen Golf (pojemność silnika: 1,9 l)24-letni mężczyzna (brak szkód)925 zł
Peugeot 307 (pojemność silnika: 1,6 l)25-letni mężczyzna (brak szkód)972 zł
*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców ze Szczecina w porównywarce ubezpieczeń Mubi [grudzień 2019].

Oblicz najtańsze OC

Najdroższe i najtańsze OC – co wpływa na ceny ubezpieczeń w Szczecinie?

Ogólnie rzecz biorąc, Szczecin nie jest najtańszym miastem dla posiadaczy samochodów. Ma to z pewnością związek z dużym zaludnieniem. W stolicy województwa zachodniopomorskiego mieszka ponad 400 tys. osób. Dodatkowo co najmniej połowa z nich ma samochód, a to powoduje duże natężenie ruchu. Dla ubezpieczycieli oznacza to jedno – większe ryzyko uczestnictwa w zdarzeniu drogowym i konieczność wypłaty odszkodowania z polisy kierowcy.

Na korzyść mieszkańców Szczecina działa jednak fakt, że region ten jest jednym z tych o najmniejszej liczbie wypadków. Jak informuje Komenda Główna Policji w raporcie pt. Wypadki drogowe w Polsce w 2018 roku, miało tam miejsce niecałe 1200 zdarzeń drogowych, w których ucierpieli ludzie.

Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 2-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Na swoim koncie ma publikacje zarówno w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się setkom kierowców. Prywatnie melomanka, miłośniczka gotowania i podróży po Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *