Najtańsze OC w Toruniu za 263 zł

825 zł – tyle średnio za OC płacą mieszkańcy Torunia. To dużo czy mało? Porównując tę kwotę ze średnią wyliczoną dla całego kraju – 772 zł – i patrząc na średnie ceny ubezpieczeń samochodu w innych miastach wojewódzkich Polski, widać, że jest to jeden z wyższych wyników w skali kraju.

Nie oznacza to jednak, że w tym mieście nie zdarzają się atrakcyjne oferty OC. Ile kosztuje najtańsze OC w Toruniu? I co decyduje o wysokości składki ubezpieczeniowej?

Najtańsze OC za 263 zł w Toruniu

Sierpień przyniósł kierowcom z Torunia wyższe ceny ubezpieczeń, niż w poprzednich miesiącach. Najniższa cena ubezpieczenia OC wyniosła z kolei 263 zł i dotyczyła 39-letniego właściciela FSM 126p (pojemność silnika: 0,7 l).

Chociaż ceny OC w sierpniu 2021 roku zaczęły się od stawki poniżej 300 zł, wielu kierowców mogło liczyć na ubezpieczenie za 300-400 zł. Składkę ubezpieczenia OC w tych granicach cenowych wyliczyło kilkadziesiąt osób. Jakie oferty otrzymali?

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC na Mubi.pl
(Toruń)
FSM 126p (pojemność silnika: 0,7 l)39-letni mężczyzna263 zł
Renault Captur (pojemność silnika: 0,9 l)46-letni mężczyzna342 zł
Chevrolet Spark (pojemność silnika: 1,0 l)27-letnia kobieta342 zł
Nissan Micra (pojemność silnika: 1,2 l)33-letni mężczyzna360 zł
Citroen C5 Aircross (pojemność silnika: 1,2 l)38-letni mężczyzna362 zł
Volkswagen Golf (pojemność silnika: 1,6 l)42-letni mężczyzna364 zł
Honda Civic (pojemność silnika: 1,8 l)34-letni mężczyzna369 zł
Kia Cee’d (pojemność silnika: 1,4 l)50-letni mężczyzna371 zł
Volkswagen Golf (pojemność silnika: 1,4 l)30-letni mężczyzna372 zł
Volkswagen up! (pojemność silnika: 1,0 l)62-letni mężczyzna374 zł

*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców z Torunia w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [sierpień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

W jakich miastach jest dostępne najtańsze OC?

Kierowcy w wielu miastach wojewódzkich mogli liczyć na bardziej atrakcyjne oferty niż te w Toruniu. Ofertę najtańszego OC otrzymali mieszkańcy:

Najdrożej było w:

Młodzi mieszkańcy Torunia zawyżają średnią cenę OC. Ile płacą za ubezpieczenie początkujący kierowcy?

Do zawyżenia średniej ceny ubezpieczenia w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego z pewnością przyczyniają się kierowcy w wieku między 18 a 25 lat. Sierpniowe dane z porównywarki OC/AC Mubi pokazują, że początkujący kierowcy z Torunia płacili za OC średnio 1500 zł, czyli prawie dwukrotnie więcej niż tamtejsi kierowcy ogółem.

Najbardziej atrakcyjną ofertę otrzymał 25-letni właściciel Opla Insigni (pojemność silnika: 2,0 l), ale płacących do ok. 600-700 zł było więcej.

Marka samochoduWłaściciel samochoduNajtańsze OC dla młodych kierowców
z Torunia na Mubi.pl
Opel Insignia (pojemność silnika: 2,0 l)25-letni mężczyzna593 zł
Renault Clio (pojemność silnika: 0,9 l)24-letnia kobieta670 zł
Renault Clio (pojemność silnika: 1,1 l)25-letni mężczyzna677 zł
Volkswagen up! (pojemność silnika: 1,0 l)24-letnia kobieta680 zł
Volkswagen Passat (pojemność silnika: 1,9 l)25-letni mężczyzna696 zł

*Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców z Torunia w porównywarce ubezpieczeń Mubi [sierpień 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Jak ubezpieczyciele wyliczają składkę ubezpieczeniową?

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie posługują się żadnym ustalonym cennikiem, który miałby zastosowanie w przypadku wszystkich kierowców i samochodów. Składka ubezpieczeniowa jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta na podstawie informacji na jego temat i danych ubezpieczanego pojazdu. Jednym z czynników wpływających na cenę polisy jest miejsce zamieszkania kierowcy. Właśnie dlatego składki ubezpieczeniowe są tak zróżnicowane w różnych miejscowościach.

Zasadniczo na ten czynnik składają się takie informacje, jak:

  • zaludnienie danego miasta,
  • liczba zarejestrowanych tam pojazdów,
  • statystyki wypadkowe z danego regionu.

To wszystko pozwala ubezpieczycielowi ocenić ryzyko związane z objęciem ochroną kierowcy, który zgłasza się do TU.

CZY WIESZ, ŻE …

W 2020 roku z województwie kujawsko-pomorskim doszło do 827 wypadków drogowych, czyli do 113 zdarzeń mniej niż w roku 2019.
W ubiegłym roku doszło do ogólnego spadku liczby wypadków drogowych w całej Polsce. W roku 2020 odnotowano 23540 zdarzeń tego typu, w 2019 – 30288.

Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy kierowca, który mieszka w dużym mieście, gdzie zaludnienie i natężenie ruchu jest większe, jest skazany na wydawanie kroci na ubezpieczenie komunikacyjne. Jak pokazują powyższe przykłady, również osoby z miast wojewódzkich, jak Toruń, mają szansę na tanie ubezpieczenie OC. Miejsce zamieszkania to bowiem tylko jeden z czynników wpływających na cenę polisy. Oprócz tego niebagatelne znaczenie ma również wiek kierowcy, marka samochodu i pojemność silnika oraz wiele innych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w Toruniu

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w województwie kujawsko-pomorskim?
Ceny ubezpieczenia OC w miastach województwa kujawsko-pomorskiego są zróżnicowane. Najwięcej za polisę płacą mieszkańcy Bydgoszczy, aż 867 zł. Mniej muszą zapłacić kierowcy z Grudziądza – 832 zł, Torunia – 825 zł, Inowrocławia – 770 zł, Włocławka – 745 zł i Brodnicy – 670 zł.
Czy mieszkańcy Torunia mają szansę na tanie OC?
Tak, ponieważ nie tylko wielkość miasta i statystyki wypadków wpływają na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. TU biorą pod uwagę wiele informacji na temat właściciela auta, samego pojazdu i sposobu jego używania. Jeśli ich kombinacja będzie korzystna, to kierowca znajdzie tanią polisę. Dlatego rekordziści znajdują na Mubi ubezpieczenia OC za 300 czy 400 zł.
Dlaczego w dużych miastach kierowcy płacą więcej za OC?
Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania składki zwracają uwagę na takie czynniki jak gęstość zaludnienia, liczba zarejestrowanych pojazdów w danej miejscowości czy statystki wypadków. W dużych miastach jest więcej mieszkańców, co za tym idzie więcej aut i więcej kolizji – stąd wyższe ceny OC.
PODSUMOWANIE
  • Najtańsze OC w Toruniu kosztowało w sierpniu 263 zł.
  • Mniej za OC płacili mieszkańcy Krakowa, Lublina, Kielc i Łodzi, więcej z kolei kierowcy m.in. z Warszawy, Poznania i Olsztyna.
  • Młodzi kierowcy z Torunia płacą za ubezpieczenie samochodu od 593 zł.
Oceń artykuł:
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Dołącz do dyskusji

5 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Najtańsze ubezpieczenie OC w Toruniu mnie zaskoczyła. Kto by pomyślał, że u nas w mieście można dorwać taką cenę :)
avatar autora komentarza
na serio ubezpieczenie OC w Toruniu może być tak tanie? to czemu ja płacę ponad tysiąc? ;( coś jest nie halo, moi znajomi też mówią że kilka stówek to jest max
avatar autora komentarza
Wychodzi na to , że w Toruniu wiecej jest młodych niż gdzie indziej skoro OC jest na średnim poziomie,a można znaleźć też rekordy niskich ubezpieczeń. Ja sobie w tym roku przeliczę ile mnie to ubezpieczenie wyniesie zanim przedłużę umowę, skoro jest tak tanie OC w Toruniu. zobaczymy czy coś mniej będzie ;)
avatar autora komentarza
Czy to mało, czy za dużo to chyba każdy z nas powinien indywidualnie określić. Dla mnie, aktualne OC toruń jest w atrakcyjnej cenie :)
avatar autora komentarza
ubezpieczenie auta w Toruniu i tak jest tańsze jak w innych miastach, przynajmniej ja nie miałem "okazji" do narzekania