Ile kosztuje ubezpieczenie Opla? Najtańsze OC za 240 zł!

Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2020 roku Opel zanotował duży spadek względem liczby nowych zarejestrowanych nowych samochodów. W ciągu poprzednich 12 miesięcy przybyło ich blisko 15 tys., czyli ponad dwa razy mniej niż przed rokiem. Tym samym Opel wypadł z Top 10 najczęściej rejestrowanych marek w Polsce, zajmując wśród nich 12. pozycję.

Spadki z 2020 roku nie zmieniają jednak faktu, że Ople nadal są jednymi z najpopularniejszych samochodów na polskich drogach, a jednocześnie należą do marek, których ubezpieczenie nie będzie kosztowało właściciela fortuny. W lipcu 2021 roku posiadacze Opli płacili za OC średnio 738 zł, czyli mniej niż polscy kierowcy ogólnie (775 zł). Ile wyniosło najtańsze OC Opla?

CZY WIESZ, ŻE …

Adam Opel założył swoje przedsiębiorstwo w 1862 roku. Pracę w nim rozpoczął od skonstruowania… maszyny do szycia. Następnie pracował nad produkcją rowerów, a dopiero po jego śmierci firma, którą stworzył, zajęła się konstruowaniem samochodów osobowych.

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Opla w ostatnich miesiącach?

Średnie ceny ubezpieczenia OC samochodów marki Opel w ostatnich 12 miesiącach wahały się między 738 a 854 zł. Najwięcej za ubezpieczenie samochodu płacili ci właściciele Opli, którzy ubezpieczali swój pojazd listopadzie 2020 roku (854 zł), z kolei najniższe stawki notowano w lipcu i czerwcu 2021 roku (738 zł).

Opel - średnie ceny OC

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Najtańsze OC dla Opla za 240 zł!

Lipiec był szczególnie łaskawy dla właściciela Opla Vectry, który w tym miesiącu chciał ubezpieczyć swój samochód. Najtańsze OC za 240 zł wyliczył 40-letni właściciel Opla Vectry (pojemność silnika: 1,7 l), który mieszka w powiecie olkuskim.

Inni właściciele Opli również mogli liczyć na przystępne ceny OC dla swoich samochodów. Przystępne ceny, czyli jakie? Poniżej przykładowe kalkulacje z porównywarki Mubi.

SamochódDane właścicielaCena OC Opla
Opel Vectra (pojemność silnika: 1,7 l)40-letni mężczyzna z powiatu olkuskiego240 zł
Opel Vectra (pojemność silnika: 2,0 l)45-letnia kobieta z Krosna271 zł
Opel Astra (pojemność silnika: 1,4 l)36-letni mężczyzna z powiatu poddębickiego280 zł
Opel Astra (pojemność silnika: 1,7 l)42-letni mężczyzna z Bukowna280 zł
Opel Astra (pojemność silnika: 1,7 l)60-letnia kobieta z Tarnowa280 zł
Opel Agila (pojemność silnika: 1,0 l)39-letni mężczyzna z Wysokiego Mazowieckiego280 zł
Opel Astra (pojemność silnika: 1,6 l)50-letnia kobieta z Chełma280 zł
Opel Astra (pojemność silnika: 1,6 l)36-letnia kobieta z powiatu ciechanowskiego280 zł
Opel Corsa (pojemność silnika: 1,2 l)34-letni mężczyzna z powiatu giżyckiego280 zł
Opel Vectra (pojemność silnika: 1,6 l)47-letni mężczyzna z powiatu nyskiego280 zł
Dane na podstawie kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Mubi [lipiec 2021]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Opla

Z danych porównywarki Mubi wynika, że najmniej za OC samochodu płaci obecnie dwóch właścicieli Opli Vectra, dla których ubezpieczenie można dostać już za 240 zł i 271 zł. Nieco więcej, bo 280 zł, kosztuje najtańsze OC szeregu kierowców, którzy chcą ubezpieczyć inne modele, takie jak Opel Corsa, Astra, Agila, Kadett czy Meriva. Ile kosztuje OC pozostałych modeli?

Marka samochodu Najtańsze OC
w lipcu 2021 roku
Opel Vectra240 zł
Opel Astra280 zł
Opel Corsa280 zł
Opel Agila280 zł
Opel Kadett280 zł
Opel Meriva280 zł
Opel Signum293 zł
Opel Insignia302 zł
Opel Zafira306 zł
Opel Mokka325 zł
Opel Omega330 zł
Opel Crossland X342 zł
Opel Adam342 zł
Opel Vivaro350 zł
Opel Movano350 zł
Opel Calibra361 zł
Opel Combo Van363 zł
Opel Senator397 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez kierowców w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021].

Ceny OC Opli a ceny ubezpieczenia innych marek

Średnia cena OC Opla to obecnie 738 zł, czyli o 37 zł mniej, niż wynosi średnia składka ubezpieczeniowa ogółem, wyliczana przez polskich kierowców. Chociaż jest to całkiem niezły wynik, to niektóre marki samochodów notowały jeszcze niższe ceny. Najtańsze OC wyliczono m.in. dla Isuzu, SsangYonga, Dacii, Daihatsu czy Škody. Ich średnie ceny wyniosły odpowiednio: 498 zł, 540 zł, 589 zł, 605 zł i 678 zł. Nieco więcej płacono za OC Peugeota (745 zł), Volkswagena (767 zł) czy Hondy (799 zł). Z kolei znacznie więcej za OC, niż właściciele Opla, płacą posiadacze Lamborghini (1502 zł), Ferrari (1253 zł), BMW (968 zł), Porsche (933 zł) i Alfy Romeo (898 zł).

Samochód Najtańsze OC
w lipcu 2021 roku
Isuzu498 zł
SsangYong540 zł
Dacia589 zł
Daihatsu605 zł
Škoda678 zł
Renault697 zł
Nissan725 zł
Opel738 zł
Peugeot745 zł
Volkswagen767 zł
Honda799 zł
Alfa Romeo898 zł
Porsche933 zł
Ferrari1253 zł
Lamborghini1502 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Opli w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021]

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Parametry samochodu – jak wpływają na cenę ubezpieczenia?

W wycenie ubezpieczenia komunikacyjnego znaczenie mają dane kierowcy, jego doświadczenie na drodze, ale także parametry samochodu. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na markę i model pojazdu. Są one potrzebne nie tylko do umieszczenia tego typu danych w polisie, ale przede wszystkim do wyliczenia ceny ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe niektóre auta uważają za bardziej ryzykowne w obejmowaniu ochroną. Przykładowo BMW, którego średnia cena OC wyniosła w lipcu 968 zł, uchodzą za bardziej niebezpieczne. Po pierwsze, mają dużą pojemność silnika, co jest jeszcze jednym czynnikiem wpływającym na koszty ubezpieczenia. Po drugie, sięgają po nie najczęściej młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy są miłośnikami szybkiej, brawurowej jazdy. Oczywiście bywają miesiące, gdy cena BMW jest niższa, ale zdarza jej się również przekraczać 1000 zł.

Jak marka pojazdu wpływa na cenę jego ubezpieczenia? Można się o tym przekonać, czytając artykuł: Marka samochodu a cena ubezpieczenia OC- sprawdź czym warto jeździć!

Oprócz tego nie bez znaczenia jest też rodzaj napędu. Gaz, który jest tańszy, umożliwia częstsze i dalsze podróże. A im samochód jest częściej używany, tym większe prawdopodobieństwo spowodowania stłuczki. Dlatego ceny ubezpieczeń pojazdu na gaz mogą być nieco wyższe niż tych napędzanych benzyną czy dieslem.

Zestawienie cen samochodów na benzynę z tymi z instalacją gazową można poznać, czytając artykuł: Ubezpieczenie samochodu na gaz – czy rzeczywiście zapłacisz więcej?

Nie bez znaczenia jest też stan licznika ubezpieczanego pojazdu. Ten jest bowiem pewną wskazówką mówiącą sporo o zużyciu ubezpieczanego auta. A to z kolei może mieć wpływ zarówno na cenę OC, jak i AC samochodu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Opla

Czy parametry samochodu wpływają na cenę OC?
Tak. Za ubezpieczenie OC na samochody, które mają większą pojemność silnika, trzeba statystycznie więcej zapłacić. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze duży silnik to większa moc i osiągi, a więc większe ryzyko powstania poważnej szkody. Z drugiej strony po samochody z dużymi silnikami częściej sięgają młodzi kierowcy, którzy nie mają wypracowanych zniżek.
Ile trzeba zapłacić za OC Opla?
Cena ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla Opla jest niższa niż średnia cena dla wszystkich marek. W lipcu 2021 roku za polisę na auto tego niemieckiego producenta trzeba było zapłacić 738 zł. Natomiast najtańsze marki, takie jak Isuzu, SsangYong, Dacia i Daihatsu, można było ubezpieczyć średnio poniżej 600 zł.
Jak tanie może być OC Opla?
Najtańsze OC Opla kosztowało w lipcu 2021 roku 240 zł. Również wielu innych kierowców ubezpieczało auta tej marki za mniej niż 300 zł. Wycena składki OC przeprowadzana jest na podstawie danych z formularza. Jeśli chcesz przekonać się, jak tanie może być Twoje ubezpieczenie OC, skorzystaj z porównywarki Mubi.
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC samochodów marki Opel to 738 zł.
  • W ostatnich 12 miesiącach ceny OC Opli wahały się między 738 a 854 zł.
  • Najniższa cena OC Opla to 240 zł.
  • Najtaniej ubezpieczanymi modelami Opla są: Opel Vectra, Astra, Corsa, Agila, Kadett i Meriva.
  • Cena ubezpieczenia danego samochodu nie zależy tylko od jego marki czy modelu, ale także od innych czynników (parametrów samochodu oraz informacji o właścicielach i kierowcach).

Źródła:

Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Dołącz do dyskusji

1 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale ta marka samochodu jest dość popularna. Dlatego takie ubezpieczenie Opla wcale mnie nie zdziwiło :) Jednak bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam, wiele się nauczyłam.