Ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku – co zapewnia?

Banki oraz inne instytucje finansowe oferują klientom ubezpieczenie jako zabezpieczenie umowy kredytowej. Taka polisa jest dołączona zwykle do kredytu hipotecznego, karty kredytowej czy zwykłej pożyczki. Występują też samodzielne ubezpieczenia, np. na czas wyjazdu. Przyjrzyjmy się, co obejmuje polisa podróżna oferowana przez Alior Bank. Czy taka ochrona zapewnia stabilność finansową w razie wystąpienia szkody w podróży?

ubezpieczenie turystyczne w aliorze

Chcesz poznać, jaka jest oferta Alior Banku w zakresie ubezpieczeń na podróż? Dowiedz się, czy polisa turystyczna kupiona w banku jest pewna i godna polecenia? Sprawdźmy, czym różni się od produktów oferowanych przez renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe!

Alior Bank – podstawowe informacje

Wyższa kultura. Bank nowości” – tak brzmi motto Alior Banku, który zaczął działać w Polsce ponad 15 lat temu (17 listopada 2008 r.). Ta uniwersalna instytucja bankowa oferuje produkty i usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Prowadzi rachunki, serwis internetowy i wirtualny kantor walut.

CIEKAWOSTKA

Hasło przewodnie banku to nie tylko puste słowa. Alior Bank SA jako pierwszy w kraju wdrożył internetowy proces weryfikacji kredytowej. To również pierwsze rozwiązanie tego typu na świecie, które umożliwiało uzyskanie kredytu całkowicie bez wychodzenia z domu. Poza tym bank był prekursorem w wykorzystaniu najnowszych technologii w bankowości mobilnej – m.in. blockchain, robo-doradztwo czy sztuczna inteligencja (AI).

Alior Bank zatrudnia obecnie ponad 8 tysięcy pracowników. Z usług banku korzysta ponad 4 mln klientów, w tym blisko 200 tys. klientów biznesowych. Posiada 861 oddziałów własnych i placówek partnerskich, a siedziba główna mieści się w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 38D. Instytucja finansowa jest notowana na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych (indeks WIG20) – jej największym akcjonariuszem z ok. 32-procentowym udziałem jest Grupa PZU.

Polisa turystyczna od Alior Bank – co oferuje?

W związku z tym, że udziałowcem banku jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń, Alior Bank nie oferuje własnych produktów ubezpieczeniowych. Pośredniczy jedynie w zakupie i zawarciu polis, które dostarcza PZU SA. Ubezpieczenie turystyczne nazywa się PZU Wojażer i nie pozostawia żadnych złudzeń co do podmiotu odpowiedzialnego za przygotowanie oferty.

Co zawiera ubezpieczenie podróżne PZU Wojażer?

Pakiet PZU Wojażer oferowany przez Alior Bank to standardowa polisa turystyczna na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Polski Zakład Ubezpieczeń przygotował kilka poziomów ochrony dopasowanych do potrzeb podróżników. W zakresie podstawowej polisy znajdują się m.in.:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia – ubezpieczyciel zapewnia zwrot poniesionych kosztów np. na hospitalizację, transport medyczny czy stomatologa; leczenie obejmuje także ciążę i poród (do 32. tygodnia);
 • OC w życiu prywatnym – odpowiedzialność finansowa za wszelkie szkody materialne wyrządzone przez ubezpieczonego lub jego podopiecznych (dzieci i zwierzęta) przechodzi z posiadacza polisy na towarzystwo;
 • turystyczne NNW – ubezpieczyciel zapewnia świadczenie w razie wystąpienia wyraźnego i długotrwałego uszczerbku na zdrowiu (np. złamania kości lub skręcenia stawu) lub utraty życia osoby ubezpieczonej wskutek nieszczęśliwego wypadku; wysokość odszkodowania uzależniona jest od procentowej wartości doznanego uszczerbku i może przybrać postać funduszy na rehabilitację lub zmianę kwalifikacji zawodowych;
 • pakiet podróżny assistance – pomoc po wypadku ubezpieczeniowym i pokrycie kosztów usług wspomagających podczas podróży.

Jak nabyć ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku?

Polisę turystyczną można nabyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej (Alior Online) lub aplikacji mobilnej Alior Banku (Alior Mobile). Indywidualną kalkulację możesz wykonać po poprawnym zalogowaniu się, wchodząc w zakładkę “Oferty/Ubezpieczenia”. Oznacza to, że otrzymanie wyliczenia jest bardzo proste, gdy jesteś klientem Alior Banku.

CZY WIESZ, ŻE …

Jeśli dotychczas nie korzystałeś z żadnych produktów i usług Alior Banku, nie będziesz miał dostępu do narzędzi bankowości mobilnej oferowanych przez bank. W tej sytuacji, aby poznać ofertę, musisz udać się do placówki stacjonarnej, skontaktować się z infolinią banku (tel. 19 502) lub uzupełnić formularz dostępny na stronie Moje PZU.

Jak wypełnić formularz na Moje PZU? (instrukcja krok po kroku)

Aby uzyskać wyliczenie oferty ubezpieczenia podróżnego PZU Wojażer, nie będąc klientem Alior Banku, należy w 6 prostych krokach wprowadzić kilka informacji. Są takie rzeczy jak:

 1. Region, do którego wyjeżdżasz (zaznaczasz jeden):
  1. Polska – polisa PZU obejmuje tylko wypoczynek zorganizowany;
  2. Europa i kraje basenu Morza Śródziemnego;
  3. Świat oprócz USA;
  4. Świat (cały).
 2. Cel wyjazdu (wybierasz przynajmniej jeden):
  1. Wypoczynek, sporty rekreacyjne;
  2. Nauka, delegacja, praca biurowa;
  3. Praca fizyczna;
  4. Narty, snowboard (rekreacyjnie);
  5. Sporty wysokiego ryzyka;
  6. Wyczynowe uprawianie sportu;
  7. Diagnostyka i leczenie.
 3. Liczba podróżnych (1–10 os.) wraz z danymi uczestników wyjazdu (data urodzenia z informacją, czy dana osoba jest chora przewlekle, a także czy wszyscy podróżnicy są członkami rodziny).
 4. Odpowiedź na pytanie: “Czy wszystkie osoby znajdują się na terenie Polski?” oraz termin wyjazdu i powrotu do kraju.

Ważne:

Posiadacze karty PZU Pomoc w tym kroku mogą podać swoje dane osobowe (PESEL i nr karty).

 1. Kolejny krok wyświetla się po przejściu na kolejny ekran. Tam należy zostawić namiary, aby skontaktował się z Tobą telefoniczny konsultant PZU z ofertą (wybierz):
  1. Temat zapytania:
   • zakup ubezpieczenia;
   • zakup produktu medycznego;
   • obsługa.
  2. Produkt, którego dotyczy zapytanie (w tym przypadku jest nim PZU Wojażer).
  3. Numer telefonu.
  4. Odpowiedź na pytanie: “Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?”.
UWAGA!

Aby wysłać zapytanie ofertowe zostaniesz jeszcze poproszony o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych. Bez jej akceptacji, złożenie zapytania nie jest możliwe!

Oprócz polisy turystycznej Alior Bank oferuje jeszcze inne produkty z zakresu np. ubezpieczeń komunikacyjnych. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: “Ubezpieczenie samochodu w banku”.

Szkoda w PZU Wojażer – jak zgłosić?

Szkody podczas wyjazdu, objęte ochroną ubezpieczyciela, należy zgłaszać do towarzystwa w celu uzyskania stosownej rekompensaty. W przypadku polisy oferowanej przez Alior Bank, należy kontaktować się bezpośrednio z towarzystwem odpowiedzialnym, czyli PZU.

Jak przebiega zgłoszenie szkody w PZU?

O wypadku ubezpieczeniowym należy zawiadomić towarzystwo niezwłocznie, czyli jak najszybciej po jego stwierdzeniu. Alior Bank na swojej stronie w zakładce przydatne dokumenty (na dole strony) udostępnia klientom formularz w formacie (.pdf) gotowy do wydruku. Wystarczy go uzupełnić i przesłać pocztą tradycyjną lub na skrzynkę mailową. Kontakt z ubezpieczycielem możliwy jest także za pomocą infolinii pod nr: 801 102 102. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej towarzystwa: pzu.pl.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia turystyczne oferowane przez Alior Bank

Czy polisa kupiona w banku działa tak samo jak zwykła?
PODSUMOWANIE
 • Alior Bank to jeden z najnowocześniejszych i zaawansowanych technologicznie banków w Polsce i na świecie.
 • Polisa turystyczna w Alior Banku to nic innego, jak ubezpieczenie opracowane i prowadzone przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń, który jako część grupy PZU jest największym udziałowcem w banku.
 • Ubezpieczenie PZU Wojażer oferowane jest głównie klientom banku, którzy w prosty i szybki chcą nabyć ochronę na zagraniczny wyjazd lub zorganizowane wczasy w Polsce. Obejmuje m.in.: ubezpieczenie kosztów leczenia, prywatne OC, turystyczne NNW i pakiet podróżny assistance.
 • Klienci Alior Banku mogą kupić polisę na wyjazd w kilku kliknięciach w zakładce “Oferty/Ubezpieczenia” w bankowości elektronicznej. Osoby zainteresowane ofertą mogą kontaktować się z bankiem lub bezpośrednio z PZU.
 • Zgłoszenie szkody w ramach polisy PZU Wojażer nabytej przez Alior Bank odbywa się na podstawie zgłoszenia w postaci formularza. Przed jego wysłaniem dokładne informacje można ustalić z ubezpieczycielem przez infolinię.
Źródła:
 • OWU ubezpieczyciela
Rafał Gliński Mubi
Autor artykułu: Rafal Glinski

Redaktor z 5-letnim stażem pracy w mediach. Jest autorem kilkuset publikacji o charakterze informacyjnym i publicystycznym. W swoich tekstach na Mubi stara się wyjaśnić wszystkie zawiłości świata ubezpieczeń. Jako czynny użytkownik dróg opisuje realia drogowe kierowców. 

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!