Ile kosztuje ubezpieczenie Seata? Najtańsze OC za 260 zł!

Kupując Seata, możemy spodziewać się znakomitej obsługi dealerskiej. Seat to zwycięzca poprzedniej edycji Wielkiego Testu Salonów – konkursu zorganizowanego przez tygodnik Auto Świat. Jakie wrażenia czekają nas podczas kupna OC dla Seata?

Średnia cena ubezpieczenia OC dla Seata

Według danych kalkulatora Mubi, cena OC dla pojazdów marki Seat w maju 2022 roku wyniosła 710 zł. Jest więc niemal identyczna, jak średnia cena ubezpieczenia samochodu w Polsce (702 zł) – różnica wynosi zaledwie 8 zł!

Średnia składka, jaką wyliczono dla marki Seat w porównywarce Mubi w maju 2022 roku jest niższa od średnich cen OC tej marki z poprzednich miesięcy. Te utrzymują raczej stabilny poziom poniżej 800 zł.

CZY WIESZ, ŻE …

Auta marki Seat występują również w wersji hybrydowej. Ten producent proponuje swoim klientom samochody typu mHEV, czyli tzw. miękkie hybrydy, a także PHEV, czyli pojazdy wykorzystujące zarówno zasilanie elektryczne, jak i silnik benzynowy. Użytkownicy takich pojazdów mogą zdecydować się na zainstalowanie w swoim domu ładowarki naściennej, która pozwala między innymi na oszczędne ładowanie samochodu poza godzinami szczytu, a także sprawdzanie poziomu naładowania pojazdu w aplikacji Seat Easy Charging App.

ubezpieczenie-oc-samochodu
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Cena ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników. Czy wiesz, jak tanio ubezpieczyć samochód? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Czytaj dalej

Najtańsze OC dla Seata za 260 zł!

Najtańsze ubezpieczenie dla Seata w maju 2022 roku znalazł 68-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego. OC dla jego Seata Ibizy o pojemności 1,0 l to wydatek rzędu 260 zł. Dodajmy, że wpływ na wysokość ubezpieczenia mężczyzny mogła mieć dotychczasowa historia ubezpieczeniowa kierowcy. Bezszkodowa jazda znacznie przyczynia się do obniżenia wysokości składki. Po stłuczce cena OC może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Dane kierowcyModel i parametry samochoduCena OC
68-letni mężczyzna z Bielska PodlaskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,0 l)260 zł
39-letni mężczyzna z PrzemyślaSeat Cordoba (pojemność silnika: 1,4 l)280 zł
55-letni mężczyzna z powiatu kolbuszowskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)280 zł
52-letni mężczyzna z powiatu wrzesińskiegoSeat Mii (pojemność silnika: 1,0 l)280 zł
46-letni mężczyzna z MoniekSeat Cordoba (pojemność silnika: 1,4 l)281 zł
39-letni mężczyzna z RadoszycSeat Toledo(pojemność silnika: 2,0 l)287 zł
75-letnia kobieta z KutnaSeat Cordoba (pojemność silnika: 1,6 l)293 zł
61-letni mężczyzna z powiatu piskiegoSeat Cordoba (pojemność silnika: 1,4 l)298 zł
46-letni mężczyzna z ZawierciaSeat Mii (pojemność silnika: 1,0 l)300 zł
49-letni mężczyzna z powiatu chełmskiegoSeat Ibiza(pojemność silnika: 1,0 l)300 zł
Dane na podstawie kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Mubi [maj 2022].

Najtańsze OC poszczególnych modeli Seata

Najtańszym pod względem ubezpieczenia modelem Seata w maju 2022 roku (dane za kalkulatorem ubezpieczeń Mubi) był Seat Ibiza. Ponadto za mniej niż 300 zł udało się ubezpieczyć Seata Cordobę, Seata Mii i Seata Toledo. Najniższe średnie ceny OC dla kilku innych modeli, m.in. Seata Incę, Exeo i Alhambrę, nie przekroczyły z kolei 500 zł.

Musimy jednak pamiętać, że na cenę OC wpływa, poza parametrami samochodu (na przykład przebieg czy pojemność silnika), także profil kierowcy. Cena ubezpieczenia zależy między innymi od wieku kierowcy.

Model pojazduNajniższa cena OC
Seat Ibiza260 zł
Seat Cordoba280 zł
Seat Arosa310 zł
Seat Altea325 zł
Seat Alhambra336 zł
Seat Leon303 zł
Seat Mii280 zł
Seat Toledo287 zł
Seat Ateca333 zł
Seat Exeo351 zł
Seat Inca440 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Seatów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [maj 2022].

Ceny OC Seata a ceny ubezpieczenia innych marek

Jak już wspomniano, koszt ubezpieczenia Seata jest odrobinę niższy niż średnia cena OC w Polsce. Jeśli porównamy wszystkie marki koncernu Volkswagen, okaże się, że ubezpieczenie Seata jest o 94 zł droższe od OC Škody i o 81 zł tańsze od OC Audi. Jednocześnie, OC dla Seata to wydatek o 172 zł większy od ubezpieczenia najtańszej marki z Europy (Dacia) i o 550 zł mniejszy od ubezpieczenia Lamborghini.

Marka
samochodu
Średnia cena
ubezpieczenia OC
Dacia538 zł
Smart575 zł
Škoda616 zł
Citroën675 zł
Lancia605 zł
Renault636 zł
Seat710 zł
Audi791 zł
Alfa Romeo777 zł
Saab814 zł
Jaguar886 zł
BMW890 zł
Ferrari1324 zł
Lamborghini1260 zł
Średnie ceny OC dla poszczególnych marek europejskich w maju 2022 roku. Dane pochodzą z kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl.

Ile kosztuje AC dla samochodów marki Seat?

Sytuacji, w których przydać może się autocasco jest wiele. Jednakże wciąż wielu właścicieli czterech kółek poprzestaje na podstawowej ochronie OC. Niektórzy kierowcy obawiają się wysokich kosztów ubezpieczenia AC. Cena autocasco zależy przede wszystkim od wartości samochodu. Okazuje się, że pakiet łączący OC i AC nie zawsze jest drogi.

Sprawdźmy, ile kosztowałby pakiet OC + AC w porównywarce Mubi, jeśli ubezpieczenia szukałby 30-letni mieszkaniec stolicy, który ma prawo jazdy od 2010 roku, właściciel Seata Leona z 2011 roku (rodzaj paliwa: benzyna, pojemność silnika: 1197 cm3, przebieg: 87 000 km). Samochód jest parkowany na ulicy, a jego właściciel choć kupuje OC od ponad 10 lat i nigdy nie spowodował szkody, nigdy też nie kupował wcześniej ubezpieczenia autocasco.

Najtańsza oferta zapewniająca ochronę w ramach autocasco została przygotowana przez TUZ Ubezpieczenia. Koszt pakietu OC + AC Mini, zawierający jednocześnie NNW i assistance wynosi zaledwie 691 zł. Aby otrzymać AC w pełnym wymiarze, kierowca musiałby wydać co najmniej 360 zł więcej.

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

691

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

935

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

970

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1042

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, NNW

1050

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1068

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1074

Porównaj oferty

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Seata

Ile trzeba średnio zapłacić za OC Seata?

Z danych porównywarki OC i AC Mubi wynika, że w maju 2022 roku średnia cena ubezpieczenia OC Seata wyniosła 710 zł. Była to najniższa składka obliczona przez kierowców aut tej marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Natomiast najdroższy dla właścicieli Seatów okazał się czerwiec 2021 ze średnią ceną ubezpieczenia OC na poziomie 785 zł.

Które modele Seata można najtaniej ubezpieczyć?

Najtańsze ubezpieczenie OC w maju znalazł kierowca na Seata Ibizę. Wysokość składki wyniosła zaledwie 260 zł. Również właściciele Seatów: Cordoba, Mii i Toledo mogli być zadowoleni. Niektórzy z nich otrzymali ofertę ubezpieczenia za około 300 zł. Wpływ na niską cenę OC tych modeli miały między innymi ich niewielkie silniki, których pojemność nie przekraczała 2,0 litra.

Jakie czynniki wpływają na ceny OC Seata?

Przy wyliczaniu składki OC firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na trzy główne grupy czynników. Są to dane właściciela, parametry samochodu i sposób użytkowania pojazdu. Na przykład bardzo tanie OC Seata znajdowali doświadczeni kierowcy z niewielkich miejscowości, których auta miały małe silniki.

PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC samochodów marki Seat wynosi 710 zł.
  • Najtańsze OC Seata kosztuje 260 zł.
  • Seat Ibiza, Cordoba, Mii i Toledo są najtaniej ubezpieczanymi modelami Seatów.
  • Ubezpieczenie Seata to koszt o 94 zł wyższy niż OC Škody i o 81 zł niższy niż OC Audi.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!