Ile kosztuje ubezpieczenie Seata? Najtańsze OC za 249 zł!

Kupując Seata, możemy spodziewać się znakomitej obsługi dealerskiej. Seat to zwycięzca poprzedniej edycji Wielkiego Testu Salonów – konkursu zorganizowanego przez tygodnik Auto Świat. Jakie wrażenia czekają nas podczas kupna OC dla Seata?

Średnia cena ubezpieczenia OC dla Seata

Według danych kalkulatora Mubi, cena OC dla pojazdów marki Seat w lipcu 2021 roku wyniosła 784 zł. Jest więc niemal identyczna, jak średnia cena ubezpieczenia samochodu w Polsce (775 zł) – różnica wynosi zaledwie 9 zł.

Średnia składka, jaką wyliczono dla marki Seat w porównywarce Mubi w lipcu 2021 roku jest bardzo zbliżona do średnich cen OC tej marki z poprzednich miesięcy. Te poza pojedynczymi wyskokami np. z grudnia 2020 lub kwietnia 2021, utrzymują raczej stabilny poziom ok. 800 zł.

Seat - średnie ceny OC

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Średnia cena ubezpieczenia OC Seata dla kierowcy od 18. do 25. lat w lipcu 2021 roku wyniosła 1379 zł. To o 29 złotych mniej od ogólnopolskich średnich kosztów ubezpieczenia dla osób w tym segmencie wiekowym – 1408 zł.

CZY WIESZ, ŻE …

Auta marki Seat występują również w wersji hybrydowej. Ten producent proponuje swoim klientom samochody typu mHEV, czyli tzw. miękkie hybrydy, a także PHEV, czyli pojazdy wykorzystujące zarówno zasilanie elektryczne, jak i silnik benzynowy. Użytkownicy takich pojazdów mogą zdecydować się na zainstalowanie w swoim domu ładowarki naściennej, która pozwala między innymi na oszczędne ładowanie samochodu poza godzinami szczytu, a także sprawdzanie poziomu naładowania pojazdu w aplikacji Seat Easy Charging App.

miniaturka wpisu
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Cena ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników. Czy wiesz, jak tanio ubezpieczyć samochód? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Przejdź do artykułu

Najtańsze OC dla Seata za 249 zł!

Najtańsze ubezpieczenie dla Seata w lipcu 2021 roku znalazł 55-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. OC dla jego Seata Ibizy o pojemności 1,2 l to wydatek rzędu 249 zł. Dodajmy, że wpływ na wysokość ubezpieczenia mężczyzny mogła mieć dotychczasowa historia ubezpieczeniowa kierowcy. Bezszkodowa jazda znacznie przyczynia się do obniżenia wysokości składki. Po stłuczce cena OC może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Dane kierowcyModel i parametry samochoduCena OC
55-letni mężczyzna z powiatu nowotomyskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,2 l)249 zł
44-letni mężczyzna z MławySeat Cordoba (pojemność silnika: 1,4 l)280 zł
54-letnia kobieta z powiatu lubelskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,0 l)280 zł
63-letnia kobieta z BudzyniaSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)280 zł
39-letni mężczyzna z Bielska PodlaskiegoSeat Leon (pojemność silnika: 1,9 l)280 zł
57-letni mężczyzna z powiatu wolsztyńskiegoSeat Leon (pojemność silnika: 1,9 l)280 zł
51-letni mężczyzna z powiatu warszawskiegoSeat Leon (pojemność silnika: 1,9 l)280 zł
44-letni mężczyzna z powiatu grodziskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,9 l)280 zł
68-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,2 l)280 zł
57-letni mężczyzna z powiatu krakowskiegoSeat Leon (pojemność silnika: 1,9 l)280 zł

Dane na podstawie kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Mubi [lipiec 2021]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Seata

Najtańszym pod względem ubezpieczenia modelem Seata w lipcu 2021 roku (dane za kalkulatorem ubezpieczeń Mubi) był Seat Ibiza. Ponadto za mniej niż 300 zł udało się ubezpieczyć Seata Cordobę, Leona, Arosę i Alteę. Najniższe średnie ceny OC dla kilku innych modeli, m.in. Seata Toledo i Alhambry, nie przekroczyły z kolei 400 zł. 

Musimy jednak pamiętać, że na cenę OC wpływa, poza parametrami samochodu (na przykład przebieg czy pojemność silnika), także profil kierowcy. Cena ubezpieczenia zależy między innymi od wieku kierowcy.

Model pojazduNajniższa cena OC
Seat Ibiza249 zł
Seat Leon280 zł
Seat Cordoba280 zł
Seat Arosa280 zł
Seat Altea290 zł
Seat Toledo309 zł
Seat Mii330 zł
Seat ATECA342 zł
Seat Arona360 zł
Seat Exeo376 zł
Seat Alhambra388 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Seatów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [lipiec 2021].

Oblicz najtańsze OC dla Twojego samochodu

Ceny OC Seata a ceny ubezpieczenia innych marek

Jak już wspomniano, koszt ubezpieczenia Seata jest nieco wyższy niż średnia cena OC w Polsce. Jeśli porównamy wszystkie marki koncernu Volkswagen, okaże się, że ubezpieczenie Seata jest o 106 zł droższe od OC Škody i o 76 zł tańsze od OC Audi. Jednocześnie, OC dla Seata to wydatek o 195 zł większy od ubezpieczenia najtańszej marki z Europy (Dacia) i o 718 zł mniejszy od ubezpieczenia Lamborghini.

Marka
samochodu
Średnia cena
ubezpieczenia OC
Dacia589 zł
Lancia635 zł
Škoda678 zł
Citroën689 zł
Smart691 zł
Renault697 zł
Seat784 zł
Saab840 zł
Audi860 zł
Jaguar872 zł
Alfa Romeo898 zł
BMW968 zł
Ferrari1253 zł
Lamborghini1502 zł
Średnie ceny OC dla poszczególnych marek europejskich w lipcu 2021 roku. Dane pochodzą z kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl

Ile kosztuje AC dla samochodów marki Seat?

Sytuacji, w których przydać może się autocasco jest wiele. Jednakże wciąż wielu właścicieli czterech kółek poprzestaje na podstawowej ochronie OC. Niektórzy kierowcy obawiają się wysokich kosztów ubezpieczenia AC. Cena autocasco zależy przede wszystkim od wartości samochodu. Okazuje się, że pakiet łączący OC i AC nie zawsze jest drogi.

Sprawdźmy, ile kosztowałby pakiet OC + AC w porównywarce Mubi, jeśli ubezpieczenia szukałby 30-letni mieszkaniec stolicy, właściciel Seata Leona z 2011 roku. Najtańsza oferta zapewniająca ochronę w ramach autocasco została przygotowana przez LINK4. Koszt pakietu OC + AC Mini, zawierający jednocześnie NNW i assistance kosztowałby zaledwie 766 zł.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Seata

Ile trzeba średnio zapłacić za OC Seata?
Z danych porównywarki OC i AC Mubi wynika, że w lipcu 2021 roku średnia cena ubezpieczenia OC Seata wyniosła 784 zł. Była to najniższa składka obliczona przez kierowców aut tej marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Natomiast najdroższy dla właścicieli Seatów okazał się listopad 2020 ze średnią ceną ubezpieczenia OC na poziomie 903 zł.
Które modele Seata można najtaniej ubezpieczyć?
Najtańsze ubezpieczenie OC w lipcu znalazł kierowca na Seata Ibizę. Wysokość składki wyniosła zaledwie 249 zł. Również właściciele Seatów: Arosy, Altei, Cordoby i Leona mogli być zadowoleni. Niektórzy z nich otrzymali ofertę poniżej 300 zł. Wpływ na niską cenę OC tych modeli miały między innymi ich niewielkie silniki, których pojemność nie przekraczała 1,5 litra.
Jakie czynniki wpływają na ceny OC Seata?
Przy wyliczaniu składki OC firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na trzy główne grupy czynników. Są to dane właściciela, parametry samochodu i sposób użytkowania pojazdu. Na przykład bardzo tanie OC Seata znajdowali doświadczeni kierowcy z niewielkich miejscowości, których auta miały małe silniki.
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC samochodów marki Seat wynosi 784 zł.
  • Najtańsze OC Seata kosztuje 249 zł.
  • Seat Ibiza, Arosa, Altea, Cordoba i Leon są najtaniej ubezpieczanymi modelami Seatów.
  • Ubezpieczenie Seata to koszt o 106 zł wyższy niż OC Škody i o 76 zł niższy niż OC Audi.
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!