Ile kosztuje ubezpieczenie Seata? Najtańsze OC za 217 zł!

Kupując Seata, możemy spodziewać się znakomitej obsługi dealerskiej. Seat to zwycięzca poprzedniej edycji Wielkiego Testu Salonów – konkursu zorganizowanego przez tygodnik Auto Świat. Jakie wrażenia czekają nas podczas kupna OC dla Seata?

Średnia cena ubezpieczenia OC dla Seata

Według danych kalkulatora Mubi, cena OC dla pojazdów marki Seat we wrześniu 2021 roku wyniosła 760 zł. Jest więc niemal identyczna, jak średnia cena ubezpieczenia samochodu w Polsce (761 zł) – różnica wynosi zaledwie złotówkę!

Średnia składka, jaką wyliczono dla marki Seat w porównywarce Mubi w lipcu 2021 roku jest bardzo zbliżona do średnich cen OC tej marki z poprzednich miesięcy. Te poza pojedynczymi wyskokami np. z listopada 2020 lub kwietnia 2021, utrzymują raczej stabilny poziom ok. 800 zł.

Średnia składka, jaką wyliczono dla marki Seat w porównywarce Mubi w lipcu 2021 roku jest bardzo zbliżona do średnich cen OC tej marki z poprzednich miesięcy. Te poza pojedynczymi wyskokami np. z listopada 2020 lub kwietnia 2021, utrzymują raczej stabilny poziom ok. 800 zł.

CZY WIESZ, ŻE …

Auta marki Seat występują również w wersji hybrydowej. Ten producent proponuje swoim klientom samochody typu mHEV, czyli tzw. miękkie hybrydy, a także PHEV, czyli pojazdy wykorzystujące zarówno zasilanie elektryczne, jak i silnik benzynowy. Użytkownicy takich pojazdów mogą zdecydować się na zainstalowanie w swoim domu ładowarki naściennej, która pozwala między innymi na oszczędne ładowanie samochodu poza godzinami szczytu, a także sprawdzanie poziomu naładowania pojazdu w aplikacji Seat Easy Charging App.

ubezpieczenie-oc-samochodu
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Cena ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników. Czy wiesz, jak tanio ubezpieczyć samochód? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Czytaj dalej

Najtańsze OC dla Seata za 217 zł!

Najtańsze ubezpieczenie dla Seata we wrześniu 2021 roku znalazł 72-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. OC dla jego Seata Ibizy o pojemności 1,2 l to wydatek rzędu 217 zł. Dodajmy, że wpływ na wysokość ubezpieczenia mężczyzny mogła mieć dotychczasowa historia ubezpieczeniowa kierowcy. Bezszkodowa jazda znacznie przyczynia się do obniżenia wysokości składki. Po stłuczce cena OC może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Dane kierowcyModel i parametry samochoduCena OC
72-letni mężczyzna z powiatu nowodworskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,2 l)217 zł
59-letni mężczyzna z powiatu limanowskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,9 l)300 zł
60-letnia kobieta z LeskaSeat Arona (pojemność silnika: 1,0 l)300 zł
30-letni mężczyzna z Dąbrowy TarnowskiejSeat Leon (pojemność silnika: 1,9 l)300 zł
48-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)300 zł
64-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)300 zł
57-letnia kobieta z Tomaszowa LubelskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)300 zł
55-letni mężczyzna z powiatu stalowowolskiegoSeat Ibiza (pojemność silnika: 1,4 l)300 zł
41-letni mężczyzna z JasłaSeat Altea (pojemność silnika: 1,6 l)300 zł
55-letni mężczyzna z ZamościaSeat Arosa (pojemność silnika: 1,0 l)301 zł

Dane na podstawie kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Mubi [wrzesień 2021]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Seata

Najtańszym pod względem ubezpieczenia modelem Seata we wrześniu 2021 roku (dane za kalkulatorem ubezpieczeń Mubi) był Seat Ibiza. Ponadto za około 300 zł udało się ubezpieczyć Seata Aronę, Leona, Arosę i Alteę. Najniższe średnie ceny OC dla kilku innych modeli, m.in. Seata Toledo i Alhambry, nie przekroczyły z kolei 400 zł.

Musimy jednak pamiętać, że na cenę OC wpływa, poza parametrami samochodu (na przykład przebieg czy pojemność silnika), także profil kierowcy. Cena ubezpieczenia zależy między innymi od wieku kierowcy.

Model pojazduNajniższa cena OC
Seat Ibiza217 zł
Seat Leon300 zł
Seat Altea300 zł
Seat Arona300 zł
Seat Arosa301 zł
Seat Toledo306 zł
Seat Cordoba324 zł
Seat Alhambra325 zł
Seat Exeo346 zł
Seat ATECA357 zł
Seat Mii359 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli Seatów w porównywarce ubezpieczeń Mubi [wrzesień 2021]

Ceny OC Seata a ceny ubezpieczenia innych marek

Jak już wspomniano, koszt ubezpieczenia Seata jest odrobinę niższy niż średnia cena OC w Polsce. Jeśli porównamy wszystkie marki koncernu Volkswagen, okaże się, że ubezpieczenie Seata jest o 107 zł droższe od OC Škody i o 97 zł tańsze od OC Audi. Jednocześnie, OC dla Seata to wydatek o 215 zł większy od ubezpieczenia najtańszej marki z Europy (Dacia) i o 635 zł mniejszy od ubezpieczenia Lamborghini.

Marka
samochodu
Średnia cena
ubezpieczenia OC
Dacia545 zł
Smart599 zł
Škoda653 zł
Citroën665 zł
Lancia670 zł
Renault683 zł
Seat760 zł
Audi857 zł
Alfa Romeo878 zł
Saab881 zł
Jaguar893 zł
BMW954 zł
Ferrari1320 zł
Lamborghini1395 zł
Średnie ceny OC dla poszczególnych marek europejskich we wrześniu 2021 roku. Dane pochodzą z kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl.

Ile kosztuje AC dla samochodów marki Seat?

Sytuacji, w których przydać może się autocasco jest wiele. Jednakże wciąż wielu właścicieli czterech kółek poprzestaje na podstawowej ochronie OC. Niektórzy kierowcy obawiają się wysokich kosztów ubezpieczenia AC. Cena autocasco zależy przede wszystkim od wartości samochodu. Okazuje się, że pakiet łączący OC i AC nie zawsze jest drogi.

Sprawdźmy, ile kosztowałby pakiet OC + AC w porównywarce Mubi, jeśli ubezpieczenia szukałby 30-letni mieszkaniec stolicy, który ma prawo jazdy od 2009 roku, właściciel Seata Leona z 2011 roku (rodzaj paliwa: benzyna, pojemność silnika: 1197 cm3, przebieg: 87 000 km). Samochód jest parkowany na ulicy, a jego właściciel choć kupuje OC od ponad 10 lat i nigdy nie spowodował szkody, nigdy też nie kupował wcześniej ubezpieczenia autocasco.

Najtańsza oferta zapewniająca ochronę w ramach autocasco została przygotowana przez TUZ Ubezpieczenia. Koszt pakietu OC + AC Mini, zawierający jednocześnie NNW i assistance wynosi zaledwie 873 zł. Aby otrzymać AC w pełnym wymiarze, kierowca musiałby wydać co najmniej 456 zł więcej.

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

873

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

901

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

928

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1026

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1329

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1366

Porównaj oferty

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Seata

Ile trzeba średnio zapłacić za OC Seata?

Z danych porównywarki OC i AC Mubi wynika, że we wrześniu 2021 roku średnia cena ubezpieczenia OC Seata wyniosła 760 zł. Była to najniższa składka obliczona przez kierowców aut tej marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Natomiast najdroższy dla właścicieli Seatów okazał się listopad 2020 ze średnią ceną ubezpieczenia OC na poziomie 903 zł.

Które modele Seata można najtaniej ubezpieczyć?

Najtańsze ubezpieczenie OC we wrześniu znalazł kierowca na Seata Ibizę. Wysokość składki wyniosła zaledwie 217 zł. Również właściciele Seatów: Arosy, Altei, Cordoby i Leona mogli być zadowoleni. Niektórzy z nich otrzymali ofertę ubezpieczenia za około 300 zł. Wpływ na niską cenę OC tych modeli miały między innymi ich niewielkie silniki, których pojemność nie przekraczała 1,5 litra.

Jakie czynniki wpływają na ceny OC Seata?

Przy wyliczaniu składki OC firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na trzy główne grupy czynników. Są to dane właściciela, parametry samochodu i sposób użytkowania pojazdu. Na przykład bardzo tanie OC Seata znajdowali doświadczeni kierowcy z niewielkich miejscowości, których auta miały małe silniki.

PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC samochodów marki Seat wynosi 760 zł.
  • Najtańsze OC Seata kosztuje 217 zł.
  • Seat Ibiza, Leon, Arosa i Altea są najtaniej ubezpieczanymi modelami Seatów.
  • Ubezpieczenie Seata to koszt o 107 zł wyższy niż OC Škody i o 97 zł niższy niż OC Audi.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Piotr Wojciechowski

Z branżą ubezpieczeniową związany od kilku lat. Wcześniej sprzedawał ubezpieczenia oraz obsługiwał je posprzedażowo. Dziś dzieli się swoją wiedzą, pisząc artykuły na temat produktów ubezpieczeniowych.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!