Ubezpieczenie OC Mini – jak bardzo mini może być Twoja składka?

Samochodów Mini nie da się pomylić z innymi. Charakterystyczna sylwetka pojazdów wyróżnia je na ulicach. Ile trzeba zapłacić za ich ubezpieczenie? Jaka była minimalna wysokość składki na Mini Coopera, Cabrio, Clubmana czy Countrymana znaleziona w grudniu 2021 roku w naszej porównywarce? Sprawdź cenę OC Mini na Mubi!

Ubezpieczenie OC Mini – średnie ceny

Zasada obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest prosta – jest samochód, musi być OC! Na szczęście dla kierowców działanie i warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, którymi powinni się kierować, można streścić tak: 

  • z polisy sprawcy wypadku wypłacane jest odszkodowanie,
  • brak OC oznacza karę,
  • warunki ubezpieczania są takie same u wszystkich ubezpieczycieli,
  • przy wyborze OC należy zwracać uwagę na wysokość składki.

Po tym krótkim wstępie wróćmy do meritum – średnia cena ubezpieczenia OC oferowanego w porównywarce Mubi w grudniu 2021 roku wyniosła 718 zł. Natomiast właściciele Mini trafiali na polisy w średniej cenie 781 zł, czyli o 63 zł droższe.

Grudniowa cena OC Mini to jedna z niższych średnich obliczonych dla pojazdów tej marki w ciągu ostatniego roku. Przyjrzyjmy się w takim razie, jak średnia wysokość składki zmieniała się w ciągu minionych 12 miesięcy.

Średnie ceny OC Mini z ostatnich 12 miesięcy znajdowane dzięki porównywarce Mubi:

Najniższą średnią cenę OC Mini odnotowano w listopadzie – wyniosła dokładnie 738 zł. Ponadto aż ośmiokrotnie zdarzyło się, żeby koszt ubezpieczenia tej marki spadł poniżej 800 zł. Z kolei tylko w jednym przypadku przekroczył on granicę 900 zł – było to w kwietniu tego roku, gdy średnia cena OC Mini wyniosła 918 zł. Oznacza to, że ceny OC Mini są raczej stabilne.

Top 10 OC Mini – mini ceny od 325 zł!

Samochody Mini nie są tanie. Słyną z dobrego wyposażenia, wykończenia i osiągów. Czy w związku z tymi cechami ich polisy zawsze muszą być drogie? Oczywiście, że nie – zwłaszcza w przypadku ubezpieczenia OC! 

Marka, model i
pojemność silnika
Wiek, płeć i miejsce
zamieszkania kierowcy
Cena ubezpieczenia
OC
Mini Cooper (1,6 l)31-letni mężczyzna z Klimontowa325 zł
Mini Mini (1,4 l)42-letni mężczyzna z Rawicza325 zł
Mini Mini (1,4 l)52-letni mężczyzna z Dębicy325 zł
Mini Cooper (1,6 l)60-letni mężczyzna z Małogoszcza331 zł
Mini Mini (1,6 l)40-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego353 zł
Mini Mini (0 l)50-letni mężczyzna z Krapkowic353 zł
Mini Cooper (1,6 l)54-letni mężczyzna z Wielenia356 zł
Mini Countryman (2,0 l)33-letni mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego356 zł
Mini Cooper (1,6 l)37-letni mężczyzna z powiatu rzeszowskiego360 zł
Mini Cooper (1,6 l)48-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego361 zł

Top 10 najtańszych OC Mini oferowanych na Mubi w grudniu 2021

Powyższy Ranking Top 10 OC zdominowały modele Mini Cooper i Mini Mini, zajmując 9 z 10 pozycji. W zestawieniu znaleźli się doświadczeni kierowcy, którzy najprawdopodobniej mają wypracowane zniżki na ubezpieczenie OC.

Uwagę zwraca także fakt, że osoby, które znalazły najtańsze OC Mini, mieszkają przede wszystkim w niewielkich miejscowościach na terenie całego kraju – nie ma nikogo w miasta wojewódzkiego.

OC Mini – model a cena

Wprawdzie Mini posiada w portfolio niewielką liczbę modeli, mimo to zawsze warto zajrzeć w różnice cen OC między nimi. Oto zestawienie najniższych wysokości składek z grudnia 2021 roku znalezionych w porównywarce Mubi ze względu na model Mini:

Model Mini Cena OC
Cooper325 zł
Mini325 zł
Countryman356 zł
Paceman425 zł
Cabrio425 zł
Clubman483 zł
Dane na podstawie statystyk porównywarki Mubi [grudzień 2021]

Z powyższego zestawienia wynika, że na wszystkie modele Mini można znaleźć OC poniżej 500 zł. Najdroższe w ubezpieczeniu okazało się Mini Clubman, którego właściciele musieli zapłacić za OC co najmniej 483 zł. Czy równie tanią polisę uda się znaleźć konkretnemu kierowcy, zależy od wielu czynników, które brane są pod uwagę przez ubezpieczycieli przy wyliczaniu składki. Aby nie stracić szansy na tanie OC, warto samemu dokonać kalkulacji w porównywarce Mubi!

OC Mini a inne marki – która znalazła się na szczycie?

Średnia cena OC kalkulowana w porównywarce Mubi w grudniu 2021 roku wyniosła 718 zł. Oznacza to, że niektóre marki można było ubezpieczyć taniej, a za polisy OC na inne trzeba było płacić dużo więcej niż podana średnia. Sprawdźmy, jak wypadło Mini w porównaniu z innymi markami samochodów!

Od razu zaznaczmy, że Mini nie było w czołówce, więc w naszym zestawieniu zawarliśmy najtańszą markę, najdroższą oraz po 4 nieco tańsze i nieco droższe (sąsiadujące z Mini). Oto wyniki: 

Marka samochodówCena ubezpieczenia OC w grudniu 2021 roku
FSM/FSO512 zł
Tesla760 zł
Pontiac763 zł
Mercedes-Benz772 zł
Cupra773 zł
Mini781 zł
MG798 zł
Alfa Romeo803 zł
Audi803 zł
Dodge806 zł
Rolls-Royce1428 zł
Dane na podstawie statystyk porównywarki Mubi [grudzień 2021]

Mini znalazło się pod względem cen OC powyżej średniej (718 zł). Składka OC na Mini była wyższa o 269 zł od najtańszych FSM/FSO, ale o 647 zł niższa niż dla najdroższego Rolls-Royce’a.

Pakiet OC + AC dla Mini – jaka jest cena większej ochrony?

Na koniec sprawdźmy jeszcze ceny pakietów OC + AC. W przypadku Mini warto o takim rozwiązaniu pomyśleć, ponieważ modele tych aut nie należą do najtańszych. W razie powstania szkody z przyczyn losowych, właściciel Coopera czy Countrymana będzie mógł liczyć na odszkodowanie.

Sprawdźmy, ile za pakiet OC + AC musiałaby zapłacić 39-letnia Iwona, mieszkanka Poznania, która od 9 lat ubezpiecza w pełni swojego Mini Coopera z 2013 roku (Mini 1.6 MR’10, benzyna). Iwona mieszka w bloku ze wspólnym garażem, nie ma dzieci i jest singielką. Do tej pory nie była sprawczynią szkody. Ma prawo od 2006 roku i kupiła Mini prosto z salonu.

Kalkulator Mubi zaoferował Iwonie 57 ofert polis! Wybraliśmy kilka najtańszych z nich z AC pełnym lub AC mini od różnych ubezpieczycieli.

FirmaZakresCena
TUZ UbezpieczeniaOC, AC Mini, NNW, Assistance656 zł
LINK4OC, AC Mini, NNW, Assistance733 zł
mtu24.plOC, AC Mini, NNW, Assistance842 zł
BeesafeOC, AC Mini, NNW, Assistance849 zł
LINK4OC, AC, NNW, Assistance877 zł
AvivaOC, AC, NNW, Assistance958 zł
BeesafeOC, AC, Assistance964 zł
TUZ UbezpieczeniaOC, AC, NNW, Assistance1103 zł
WienerOC, AC, NNW, Assistance1353 zł

Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 18.01.2022. 

Najtańszy pakiet, na jaki mogła liczyć Iwona, kosztował jedynie 656 zł i obejmował AC w wersji mini chroniące na wypadek szkód spowodowanych przez żywioły. Gdyby właścicielce Mini zależało na autocasco w wersji pełnej, musiałaby wydać minimum 221 zł więcej. Natomiast gdyby zdecydowała się tylko na OC, to musiałaby zapłacić w Beesafe zaledwie 411 zł. Korzystne dane Iwony oraz wieloletnie kupowanie ubezpieczenia pozwoliło naszej bohaterce na znalezienie bardzo korzystnych polis! Może i Ty spróbujesz znaleźć tanie OC dla siebie na Mubi?

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Mini

Czy ceny OC Mini będą rosły w 2022 roku?

Patrząc na dane z 2021 roku, można założyć, że ceny OC Mini będą się nieznacznie wahać w okolicach 780-800 zł. Warto jednak pamiętać, że w najbliższych miesiącach planowana jest zmiana w przepisach, sprawiająca, że punkty karne uzyskane przez kierowcę będą mieć wpływ na koszt jego OC, co może znacząco zmienić ceny ubezpieczenia.

Dlaczego warto kupić pełne AC na Mini?

Pełne autocasco zapewnia ochronę od szkód spowodowanych przez zdarzenia losowe. Ubezpieczony może liczyć na odszkodowania w przypadku uszkodzenia Mini przez siły przyrody, wandali, osoby trzecie i przez siebie samego w wyniku stłuczki lub wypadku. AC zapewnia wsparcie w przypadku kradzieży pojazdu.

PODSUMOWANIE
  • Średnio za OC na Mini trzeba było w grudniu 2021 roku zapłacić 781 zł.
  • Rekordzista znalazł polisę OC na Mini Coopera za 325 zł.
  • Ubezpieczenie Mini jest nieco droższe niż średnia dla wszystkich marek samochodów, która w grudniu wyniosła 718 zł.
  • Ceny OC na wszystkie modele Mini zaczynają się poniżej 500 zł.
  • Pakiet OC + AC na Mini można znaleźć w bardzo korzystnej cenie, jeśli ma się wypracowane zniżki.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!